بنر
بنر
بنر
بنر
هزینه طلاق توافقی ( با وکیل و بدون وکیل) در 1400 چقدر است؟ همان طور که می دانید دادن دادخواست طلاق یا هر دادخواست دیگری در دادگاه، مستلزم پرداخت هزینه دادرسی می شود. با توجه به اینکه امروزه دادخواست ها از طریق دفاتر الکترونیک قضایی ثبت می شود، هزینه ای به این دفاتر بابت ارائه خدمات و ثبت دادخواست پرداخت می شود. 

هزینه طلاق توافقی ( با وکیل و بدون وکیل) در 1400 چقدر است؟

حال این سؤال پیش می آید که هزینه طلاق توافقی چقدر است؟

یکی از مهم ترین مسائلی که پیش از اقدام به طلاق توافقی توسط زوجین بررسی می شود، بحث هزینه طلاق توافقی است. 
این هزینه ها مانند سایر هزینه های دادخواست و دادگاه هر چند وقت دچار تغییراتی می شود. اما در حال حاضر در سال 1400 میزان هزینه های طلاق توافقی به شرح زیر است:
•    هزینه 5 جلسه مشاوره اجباری حدود 520 هزار تومان
•    هزینه دادرسی حدود 170 هزار تومان
•    هزینه مشاوره ارجاع شده از سوی دادگاه حدود 140 هزار تومان
•    هزینه ثبت طلاق در دفترخانه از 580 هزار تومان به بالا
•    حق الوکاله وکیل در صورتی که زوجین وکیل داشته باشند از یک میلیون و پانصد هزار تومان به بالا برای هر وکیل 
با این حال موضوعات دیگری مانند دریافت گواهی سلامت، تست برداری زوجه، هزینه ثبت دادخواست در دفاتر الکترونیک قضایی نیز هزینه هایی را به دنبال خواهد داشت. که به موارد فوق افزوده می شود. 

هزینه طلاق توافقی ( با وکیل و بدون وکیل) در 1400 چقدر است؟

هزینه طلاق توافقی با وکیل چقدر است؟

برای پاسخ به سؤال باید بگوییم که میزان هزینه دریافتی از سوی وکیل طلاق توافقی مشخص نیست. چراکه این موضوع به وکیل شما و شما که (موکل) او هستید بستگی دارد. 
درواقع هزینه وکیل به صورت کاملاً توافقی ما بین وکیل و موکل تعیین می شود. به صورت تخمینی میزان حق الوکاله زوجین حدود 6 میلیون تومان است. 

نکته مهم:

اینکه چنانچه دادخواست طلاق یکطرفه از جانب زوج یا زوجه صورت پذیرید، و پس از آن دادخواست تبدیل به طلاق توافقی شود، دادگاه پرونده را به داوری ارجاع داده و هر کدام از زوجین موظف می شوند، مبلغ 80 هزار تومان به عنوان هزینه داوری پرداخت نمایند. 

هزینه طلاق توافقی ( با وکیل و بدون وکیل) در 1400 چقدر است؟

هزینه طلاق در محضر در سال 1400 چقدر است؟

هزینه طلاق توافقی در دفاتر رسمی ازدواج نیز بین 850 تا 1.200.000 هزار تومان متغیر است. البته این مبلغ برای هر دو نفر است و نیازی نیست که هر زوج این مبلغ را به صورت جداگانه پرداخت نماید. 

هزینه طلاق توافقی را چگونه و در چند مرحله پرداخت می کنند؟

در ابتدای مرحله مراجعه به وکیل زوجین موظف می شوند، مبلغ 3 میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان بایت حق الوکاله به وکیل خود پرداخت نمایند. 
باقی مانده حق الوکاله که تقریباً همین مبلغ است پس از اتمام کار و صدور رای قطعی به وکیل پرداخت می شود. 

آیا با داشتن وکالت طلاق از شوهر باز هم نیاز به وکیل و رفتن به مشاوره هست؟

برای تنظیمات دادخواست طلاق توافقی ابتدا باید در سامانه تصمیم بهزیستی ثبت نام کنید. و پس از چند جلسه مشاوره وارد مراحل بعدی می شویم. 
در چنین مواردی اگر همسرتان همکاری لازم را نمی کند و حاضر نیست با شما به جلسات مشاوره بیاید، می توانید دادخواست طلاق یکطرفه بدهید. و پس از آن این دادخواست را تبدیل به طلاق توافقی کنید.

جمع بندی نهایی

هزینه طلاق توافقی ( با وکیل و بدون وکیل) در 1400 چقدر است؟ موضوع امروز مقاله ما بود. امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما همراهان عزیز وب سایت سوربان قرار گرفته باشد. 
اولین گام برای طلاق توافقی ثبت دادخواست طلاق در دفاتر الکترونیک قضایی است. همان طور که می دانید دادن دادخواست طلاق یا هر دادخواست دیگری در دادگاه، مستلزم پرداخت هزینه دادرسی می شود.
 در این مطلب هزینه های تقریبی طلاق توافقی را بررسی کردیم. به این مطلب امتیاز دهید:
برای رای دادن اولین نفر باشید

بنر
بنر

نظرات شما:با ما بهترین بازدهی تبلیغات رپورتاژ را تجربه کنید:

خرید رپورتاژ آگهی