بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
عوامل موفقیت در زندگی زناشویی بسیارند ولی مهم ترین عامل آن صمیمیت و همدلی طرفین است.

داشتن زندگی مشترک موفق یک امر شانسی نیست و به طبع افراد برای دستیابی به آن میبایست باید ها و نباید هایی را در زندگی خود ایجاد و رعایت کنند. در این مقاله سوربان به عوامل موثر در موفقیت زندگی مشترک خواهیم پرداخت.

8 عامل در موفقیت زندگی زناشویی

عوامل توفیق در ازدواج عوامل اصلی که یک ازدواج موفق را نوید می‌دهد عبارتند از:

1- مصاحبت و همراهی: مصاحبت و همراهی به معنای آن است که در زندگی شریک و همراهی باشیم. همراه یکدیگر مشکلات را حل کنیم و در جهت مقصد مشترک حرکت نماییم. در چنین فضای احساس تنهایی وجود نخواهد داشت.  

2- عشق و صمیمیت: عشق به معنای محبت اصیل و صمیمیت به معنای یک رنگی و خلوص است. این دو عامل هدیه الهی است که گرم کننده فضای خانواده است. عشق قبل از ازدواج ممکن است مخل انتخاب صحیح باشد ولی پس از ازدواج موهبتی الهی است.  

3- شریک حامی: هر انسانی نیاز به حمایت دارد. احساس حمایت از سوی دیگری اعتماد به نفس را بالا می‌برد. اگر هر یک از زوجین، ساز خود را بزند و در جهت رفع نیازهای خود حرکت کند، ازدواج گرمی و ثبات لازم را ندارد. شریک شدن در موفقیت‌های یکدیگر و حمایت اصیل و صمیمانه ارتباط را تقویت کرده و خانواده را به سلامت روانی می‌رساند.  

4- شریک جنسی و والد شدن: ازدواج منبع باثباتی برای ارضای جنسی هر دو نفر است و راهی است مشروع و مجاز برای رفتارهای جنسی ولی اگر ارتباط جنسی هدف اصلی ازدواج باشد با ازدواج موفقی روبرو نخواهیم بود. موضوع دیگری که ارتباط زوجین را مستحکم می‌سازد فرزند است. البته مواردی است که زوجین تمایل به داشتن فرزند ندارند اما یکی از اهداف ازدواج بقای نسل است و بسیاری از نیازهای روانی با فرزند برآورد می‌شود. کمال خانواده در پرورش افرادی سالم و مفید و موثر در جامعه است.  بهتر است زوج‌ها قبل از ازدواج در مورد اینکه آیا می‌خواهند بچه داشته باشند یا نه به توافق برسند، البته در چنین موارد مهمی‌ طرفین باید با یکدیگر کاملا صداقت داشته باشند تا این امر موضوع اختلافات جدی بعدی در زندگی آنها نشود.

5- نبود مشکلات اقتصادی شدید: برای موفقیت در ازدواج و داشتن زندگی سعادتمند، مسأله شغل می‌بایستی جدی گرفته شود. با داشتن کار و شغل، عشق و محبت زوجین در منزل رونق و تداوم می‌یابد. با وجودی که داشتن شغل و درآمد لازمه خوشبختی خانواده است، باید توجه داشت که امکانات مالی به تنهایی نمی‌تواند حل کننده همه مشکلات یک خانواده و متضمن خوشبختی باشد و اهمیت آن تنها بایستی در کنار سایر عوامل ارزیابی شود. با تمام اینها به یاد داشته باشید شغل داشتن برای یک مرد به معنی داشتن هویت اجتماعی، استقلال، مردانگی، غیرت و توانایی اداره زندگی است. بنابراین به هیچ وجه بدون آن که شغلی داشته باشید و دستتان در جیب خودتان باشد، ازدواج نکنید.  

6- مسئولیت پذیری: با تشکیل خانواده، نقش‌های جدیدی برای زوجین بوجود می‌آید که باید در مقابل آن مسئولیت پذیر باشند. زن و مرد متأهل نسبت به یکدیگر متعهد هستند و می‌بایستی با تمام وجود سعی در ایفای وظایف نمایند. یکی از اساسی‌ترین پایه‌های موفقیت یک زندگی زناشویی، شناخت دقیق نیازهای جسمی، روحی و عاطفی همسر و تلاش مستمر و دائم در پاسخ به این نیازهاست. همچنین لازم است تا از توقعات خارج از توانایی همسر اجتناب گردد. به عبارت دیگر زوجین باید تلاش کنند تا در کنار یکدیگر باشند و نه در مقابل هم.  

7- سن مناسب: مطالعات نشان می‌دهند سن نقش بسیار مهمی ‌در موفقیت در ازدواج و زندگی زناشویی ایفا می‌کند، حدود پنجاه درصد طلاق‌ها در زندگی زوج‌هایی رخ می‌دهد که در سنین پایین و به‌خصوص زیر 20 سال ازدواج کرده‌اند. بیشتر این ازدواج‌ها بدون شناخت کافی و از روی احساسات و یا به‌اجبار خانواده‌ها صورت می‌گیرند به همین دلیل نمی‌توان انتظار داشت این ازدواج‌ها با موفقیت همراه باشند.  

8- رشد مستمر در زندگی: یکی از قوانین طلایی زندگی مشترک، با هم رشد کردن است‌. هر کس در طول زندگی تغییر می‌کند درگیر فعالیت‌های مختلف می‌شود. همیشه مشوق همسر خود باشید و همانطور که خود در تلاشید که مسائل مختلف و مورد علاقه خود را بیاموزید به همسرتان نیز کمک کنید تا این فرایند را طی کند. بسیار دیده شده که یکی از طرفین مدارج ترقی را طی می‌کند و همسر در طول این سال‌ها کمک حال و مشوق او بوده و در پایان فاصله زیادی بین دو طرف به‌وجود آمده که گاهی ادامه زندگی مشترک را سخت و گاهی ناممکن کرده است. زن و شوهر بهتر این است که در کنار رشد فردی رشد مشترک هم داشته باشند تا بهتر و بیشتر یکدیگر را درک کرده و مشاور و همراه خوبی برای یکدیگر باشند.  

8 عامل در موفقیت زندگی زناشویی

چند توصیه برای موفقیت در ازدواج

قبل از ازدواج هر دو نفر باید مستقل باشند.

هر دو نفر همانطور که یکدیگر را دوست دارند خودشان را نیز دوست بدارند.

هر دو نفر در شغل خود ثبات داشته و فعال باشند.

هر دو نفر همانطور که از با هم بودن لذت می‌برند از تنهایی نیز لذت ببرند.

هر دو نفر از خودآگاهی و خودشناسی برخوردار باشند.

هر دو نفر بتوانند نظرات خود را با کمال شجاعت بیان کنند.

هر دو نفر سعی کنند خواسته‌های دیگری را برآورده سازند.

موفقیت در ازدواج اتفاقی نیست. باید برای خوشبختی برنامه بریزید و در مسیر این برنامه حرکت کنید. شما باید برای بدست آوردن عشق بیشتر، سلامت بیشتر، تعهد و ایمان بیشتر و شادی بیشتر تلاش کنید.

منبع: مجله ستارهبه این مطلب امتیاز دهید:
برای رای دادن اولین نفر باشید


نظرات شما:


پیشنهادها برای شما

باغ تالار و تشریفات مجالس آرینا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات تک رز اصفهان

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
اصفهان

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات باران تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات موسوی تهران بدون ورودی باغ

شروع قیمت: ۹۹,۰۰۰ تومان
تهران

تشریفات مجالس لوتوس طلائی کرج

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
البرز

مجموعه تشریفات موگه

شروع قیمت: ۸۰,۰۰۰ تومان
تهران

مجموعه تشریفات موگه تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس عروسی تیام تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات آنتیک تهران

شروع قیمت: ۶۵,۰۰۰ تومان
تهرانبا ما بهترین بازدهی تبلیغات رپورتاژ را تجربه کنید:

خرید رپورتاژ آگهی