بنر
بنر
بنر
بنر

یک خواب راحت و آرام میتواند کل روز شما را دلچسب کند و آرامش روح و جسم شما را تضمین کند که این کار مستلزم یک تشک و بالش خوب و مناسب میباشد.

مسلما همه بعد از یک روز طولانی و کسل کننده به یک استراحت خوب بر روی یک تشک و بالش مناسب نیاز دارند.

راهنمای انتخاب بالش طبی و تشک طبی + ۱۰ مدل

تشک و بالش ها انواع مختلفی دارند و طیف گسترده ایی را در بازار پوشش میدهند اما بهترین آن ها نوع طبی است که باعث آسیب رساندن به کمر و گردن و عضلات  نشوند و بعد از خواب پاشدن احساس کسلی و درد نکنیم.

پیدا کردن تشک و بالشت مناسب کار راحتی نیست و به دلیل تنوع بالایی که در قیمت و طرح و جنس دارد انتخاب را برای ما سخت تر و پیچیده تر میکند.

برای خرید بهترین گزینه باید وقت کافی اختصاص دهید و اطلاعات دقیقی داشته باشید.

برای خرید یک تشک خوشخواب مناسب باید عوامل زیادی را درنظر بگیرید مثل سفتی و نرمی و طبی و فنری و بدون فنر و مهمترین گزینه اینکه با آناتومی بدن سازگاری داشته باشد تمام گودی و مهره های بدن را در نظر بگیرد.

سعی کنید قبل از خرید تشک و بالش حتما آن را به مدت کوتاهی تست کنید.

چندمورد از مهمترین عواملی که باعث میشه به خرید تشک طبی شما کمک کند را بررسی کنیم:

دوام – فضا – خدمات پس از فروش – روابط زناشویی – جنس – راحتی – عدم ایجاد صدا – تنظیم دما طبیعی و...

 

دوام:

دوام تشک به این منظور است که حداقل عمر مفید خود را داشته باشد یعنی معمولا یک تشک معمولی حداقل باید 7 سال عمر کند که این عامل برمیگردد به کیفیت آن.

 

فضا:

اگر تشک خود را خیلی کوچک تهیه کنید دیگر جای راحتی ندارید و افرادی که عادت به غلط زدن دارند موجب بهم ریختن آرامش آنها میشود.

 

خدمات پس از فروش:

هر برندی باید خدمات پس از فروش و پشتیبانی داشته باشد چون امکان دارد تشک گود شود به سرعت یا زدگی داشته باشد و ... که با داشتن گارانتی و خدمات خیال مشتری از خرید آن راحت میشود.

 

روابط زناشویی:

تشک هایی که حالت فنری بیشتری داشته و در برابر فشار واکنش بهتری نشان می دهند و به اصطلاح پاسخگویی بهتری دارند، برای روابط جنسی مناسب تر هستند در غیر این صورت گود می افتند و ممکن است باعث شوند که زوجین در تشک فرو بروند که این موضوع تاثیر جالبی در رابطه جنسی ندارد.

 

جنس:

معمولا مواد های مختلفی در ساخت تشک بکار میروند مثل فوم و پشم و نخ و لاتکس که هرکدام ویژگی خاص خود را دارند.

 

راحتی:

بهتر است تشکی را انتخاب کنید که کاملا فرم بدن شما بگیرد و از فشار بر روی یک نقطه جلوگیری کند(فشار را کاملا پخش کند).

 

عدم ایجاد صدا:

بهتر است تشکی را انتخاب کنید که با جابجایی صدایی ایجاد نشود که خواب شما و پارتنرتان را بهم نریزد.

 

تنظیم دمای طبیعی:

برخی تشک ها گرما را در خود حبس می کنند که باعث می شود شخص هنگام خواب احساس گرما و تعرق کند و باعث بهم ریختن آرامش خواب  شود.

بالش ها هم :

یکی از مهمترین عنصر برای خواب راحت و آسوده است و چون یکی از مهمترین قسمت های بدن را که درگیر میکند سر و گردن(مهره های گردن) است باید پس در زمان خرید به آن بسیار توجه کرد.

مهمترین ویژگی بالش این است که سر و گردن را پوشش دهد و عمر مفید بالش حداقل باید دوسال باشد.

سعی کنید نسبت به موقعیت بدنی خود بالش را انتخاب کنید مثلا اگر به پهلو میخوابید بالش سفت انتخاب کنید و اگر به پشت میخوابید که بالش نرم تر انتخاب کنید.

ارتفاع بالش ها باید معمولا بین 50 تا 65 سانتی متر باشد که اگر ارتفاع بلند باشد بالش باعث ایجاد گرفتگی گردن و سردرد می شود و خواب راحتی را تجربه نمی کنید.

بالش ها به دسته های مختلفی تقسیم میشوند که دارای لایه های تشکیل دهنده و برند های مختلف و جنس پارچه و ارتفاع های مختلفی دارند.

 

انواع بالش

راهنمای انتخاب بالش طبی و تشک طبی + ۱۰ مدل

 

بالش پر

بالش پر سبک وزن بوده و استحکام بالا دارد؛ همچنین کاملا طبیعی، دارای حالت ارتجاعی و قدرت بالا در پشتیبانی از گردن می باشد. بهترین مدل این نوع، بالش پر قو است که کیفیت و راحتی بسیار زیادی دارد.

 

بالش نرم

این مدل دارای شکلی ورم کرده تر و نرم تر نسبت به انواع دیگر بوده و برای استفاده های کوتاه مدت مناسب است و همچنین دارای بالش شیک و زیبایی برای مهمانان محسوب می شود.

 

بالش های فوم

باعث کم کردن فشار وارده به نقاط حساس بدن شده و با حالت بدن شما منطبق می شوند و از افتادن سر و گردن جلوگیری می کنند.

 

بالش گردن

این مدل بالش ها برای حفاظت از مهره های گردن طراحی شده اند و برای زیر سر مناسب هستند

در 2 ماه یکبار حداقل رو بالشی خود را عوض کنید تا دچار بو و عارضه پوستی نشوید و جلوگیری از ایجاد باکتری و قارچ شود.

مجموعه داتیس با در نظر گرفتن تمام اصول و استاندارها مدل های مختلفی از بالش و تشک را برای شما عزیزان تولید کرده است که خواب راحت و امنی را برای شما دوستان گرامی فراهم کند.

به معرفی چند نوع از بالش و تشک های طبی داتیس بپردازیم:

 

بالش پرقو – مدل لونا:

این بالش از بهترین نوع پر سر و گردن که با مکانیزم خاصی شسته و خشک شده است و روکش پنبه ای آن جلوگیری از آلرژی میکند.

بالش پر قو از لحاظ میزان نرمی و سفتی متفاوت هستند و در ۳ نوع مختلف تولید می شوند. بالش پر قو با میزان نرمی بالا مخصوص افرادی هست که بر روی شکم خود می خوابند.

برای افرادی که به سمت پهلوی خود می خوابند بالش پر قو با میزان سفتی بالا پیشنهاد میشود چون در این حالت باید فاصله بین گوش و شانه پر شود تا فشاری به ستون فقرات وارد نگردد. همچنین افرادی که بر روی کمر خود و رو به بالا می خوابند نیز باید از بالش با میزان سفتی متوسط استفاده کنند.

 

بالش طبی خنک کننده – مموری فوم هوشمند:

بالش طبی خنک کننده دارای سطحی به نام آکووا ژل یا همان ژل خنک کننده میباشد که باعث جلوگیری از تعرق میشود.

بالش طبی خنک کننده از جنس مموری فوم است و برای افرادی که مشکلات گردن دارند کاملا مناسب است.

مموری فوم یا همان فوم هوشمند ، با ماده ای که دانسیته و چگالی آن بالا می باشد به نام فوم پلی یورتان ؛ تشکیل می شود که تجهیزات پزشکی و صنعت خواب از آن در تولید بالش طبی خنک کننده بهره فراوان می برند. فوم پلی یورتان دسته ای از مواد می باشند که رفتاری میان دو خاصیت ویسکوز بودن و کشسان بودن از خود نشان می دهند. این نوع فوم ها در واکنش به حرارت بدن و فشار وارد شده واکنش نشان داده و کمتر از چند دقیقه حالت و قالب بدن را به خود می گیرند. از این رو به آن مموری فوم یا فوم هوشمند نیز گفته می شود.

 

بالش طبی مدیترم – مموری فوم هوشمند:

این بالش طبی از جنس مموری فوم با خاصیت کاملا طبی و پارچه گیاهی تنسل میباشد و مناسب برای افرادی است که بالش ها سفت و بزرگ را میپسندند.

بالش طبی مدیترم از ماده ای با نام مموری فوم یا همان فوم هوشمند تشکیل شده است و شکل ظاهر آن نیز مانند بالش های مصریان و یونانیان ، مستطیل شکل و نسبتأ سفت و بلند می باشد.

راهنمای انتخاب بالش طبی و تشک طبی + ۱۰ مدل

 

تشک طبی آلپاکا - تمام ارتوپدیک لاتکس و مموری فوم :

تشک طبی آلپاکا از نوع تمام ارتوپدیک لاتکس و مموری فوم می باشد، که سیستم فنر در هسته مرکزی آن به طور کل حذف شده و سیستم فوم لاتکس و مموری فوم هوشمند جایگزین فنر شده است.

فوم لاتکس مهمترین ویژگی خاص تشک آلپاکا میباشد.

تشک طبی آلپاکا می توان به لایه ترموفلت ۲۰۰۰ گرمی اشاره نمود که نقشی اساسی در جهت پخش فشار حاصل از بدن در سطح تشک و افزایش طول عمر مفید تشک دارد. پس از ترکیب هسته مرکزی با لایه ترموفلت سطح تشک با مموری فوم هوشمند به ضخامت ۱۴ سانتیمتر پوشش داده می شود.

 

تشک لیمافورد - تمام طبی فول مموری و ارتوپدیک:

تشک طبی لیمافورد از نوع تمام طبی فول مموری ارتوپدیک می باشد، که در آن سیستم فنر در هسته مرکزی به طور کل حذف شده و سیستم مموری فوم هوشمند جایگزین فنر گردیده است.

این تشک باعث افزایش هورمون ملاتونین میشود و هم چنین باعث کاهش هورمون کورتیزول میشود.

این تشک 2سال وارانتی و 18 سال گارانتی دارد.

 

تشک طبی مارگاریتا – تمام ارتوپدیک و فنر پاکتی میکرو:

تشک مارگاریتا از نوع تمام طبی ارتوپدیک می باشد، که هسته مرکزی آن از نوع فنر پاکتی منفصل میکرو است. این نوع از تشک ها را به لحاظ فنی تشک هیبریدی می گویند یعنی از ترکیب تشک های فنری و فوم های هوشمند برای ایجاد خوابی راحت و در عین حال پشتیبانی کننده سلامتی بدن استفاده می کند.

از دیگر ویژگی های تشک طبی مارگاریتا میتوان به لایه ترموفلت 2000گرمی اشاره کرد که باعث میشود فشار پخش شود و به افزایش طول عمر تشک کمک کند.

در تشک طبی مارگاریتا از پارچه کشمیر استفاده شده است که بسیار نرم میباشد و این نوع پارچه خودش یک مزیت محسوب میشود چرا که پارچه کشمیر جذب رطوبت بسیار بالا و قابلیت کنترل تعادل دما هم دارد.

 

تشک طبی ویچ کرافت – فول ارتوپدیک:

تشک طبی ویچ کرافت از نوع تمام طبی فول ارتوپدیک می باشد، که در آن سیستم فنر در هسته مرکزی به طور کل حذف شده و سیستم فوم فشرده دوراپدیک جایگزین فنر گردیده است. این سیستم پشتیبانی ویژه ای از ستون فقرات و مفاصل ایچاد می کند و از آسیب های ناشی از قرار گرفتن ستون فقرات در راستای نامناسب جلوگیری می کند.

از دیگر ویژگی های این تشک طبی میتوان به لایه ترموفلت 2000گرمی اشاره کرد که باعث میشود فشار پخش شود و به افزایش طول عمر تشک کمک کند.

در تشک طبی ویچ کرافت پس از ترکیب هسته مرکزی با لایه ترموفلت سطح زیرین تشک با فوم هوشمند سفت (مموری فوم) به ضخامت 4 سانتیمتر و سطح بالایی آن با فوم هوشمند سفت (مموری فوم) به ضخامت 8 سانتیمتر پوشش داده می شود تا خواب راحتی را تجربه کنید.

ضخامت این محصول 31 سانتی متر میباشد.

 

تشک طبی مایا مدیکال – طبی سفت و بدون فنر:

تشک طبی مایامدیکال از نوع تمام طبی سفت و فشرده می باشد، این مدل بدون فنر بوده و در هسته مرکزی آن، پلاستو فوم فشرده جایگزین فنر گردیده است.

فوم فشرده این تشک مناسب برای افرادی است که دارای بیماری جسمی هستند و پزشک به انها توصیه میکند که روی جای سفت بخوابند.

از دیگر ویژگی های تشک طبی مایا مدیکال میتوان به لایه ترموفلت 1400گرمی اشاره کرد که باعث میشود فشار پخش شود و به افزایش طول عمر تشک کمک کند.

این تشک دارای 6 سال گارانتی و 2 سال وارنتی داتیس را شامل میشود.

 

تشک طبی فنری بانجوپد – ارتوپدیک و فنر میکروسل متصل:

 فنری بانجوپد از نوع ارتوپدیک می باشد، در هسته مرکزی آن فنر میکروسل متصل، جایگزین فنر متصل گردیده است. این تکنولوژی جدید با بهره گیری از سیستم پشتیبانی فنر، حالت ارتجاعی تشک را تا 90 درصد خنثی کرده که باعث افزایش طول عمر تشک هم میشود.

چشمگیر ترین ویژگی این تشک دارا بودن پد ژله ای کامفورت به عنوان یک روش درمانی جایگزین است. نحوه عملکرد این پد به گونه ای است که با پوشش دهی کامل ستون فقرات و گودی کمر فشار را از ستون فقرات حذف کرده و با ایجاد گردش هوای در اطراف تشک باعث رسیدن اکسیژن بیشتر به سیستم تنفسی می گردد که به کاهش خر و پف کمک میکند.

پارچه این تشک آلوورا و بامبو میباشد که باعث شادابی پوست میشود و ضد باکتری است.

راهنمای انتخاب بالش طبی و تشک طبی + ۱۰ مدل

در آخر تشک و کالای خواب داتیس برای رفاه حال مشتریان خود سرویس و خدمات ویژه ای را نظر گرفته است که طبق نظر و سلیقه مشتری ۶ مدل از تشک های داتیس، با انتخاب شما و به صورت رایگان به همراه کادر مجرب و پرسنل آموزش دیده مجموعه داتیس، به منزل و یا محل مورد نظر شما ارسال می گردد و به مدت ۴۸ ساعت در اختیارتان قرار می گیرد تا با خوابیدن بر روی هر مدل از کیفیت و ویژگی های آن آگاه شوید و بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید و در صورت عدم جلب نظرتان می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای ارسالی ها را به شرکت عودت دهید. جهت هماهنگی ارسال تشک می توانید با شماره های 21886537100 و 09123232675 تماس حاصل فرمایید.به این مطلب امتیاز دهید:
(2 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

بنر
بنر

نظرات شما:با ما بهترین بازدهی تبلیغات رپورتاژ را تجربه کنید:

خرید رپورتاژ آگهی