بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

تزریق بوتاکس یکی از پرطرفدارترین روش ­های برطرف کردن چین و چروک ­های صورت و جلوگیری از ایجاد آن­ هاست. این روش زیبایی که می ­توان آن را محبوب ­ترین آن ها در بین افراد در نظر گرفت، بدون نیاز به جراحی و توسط افراد متخصص انجام می ­شود.

بوتاکس ماده­ ای است، تهیه شده از سّم باکتری کلستریدیوم که آن را سم بوتولینوم (Botulinum toxin) می ­نامند. این سم پس از تزریق به زیر پوست منجر به فلج موقت و بی­ حرکتی عضلات آن قسمت از بدن می ­شود و همین موضوع از ایجاد چین و چروک­ در آن ناحیه جلوگیری می­ کند و بی حرکتی عضلات از چروک­ه ای نواحی مورد نظر می­ کاهد.

بوتاکس برای موارد مختلفی کاربرد دارد که از جمله ­ی آن­ ها می ­توان به از بین بردن خط اخم، برطرف ساخن چروک­ های به وجود آمده در دور چشم، از بین بردن چین­ های گردن و پیشانی و تغییر حالات ابرو اشاره کرد.

تزریق بوتاکس همچنین کاربردهای درمانی نیز دارد و علاوه بر استفاده در جهت زیبایی، برای موارد درمانی هم مورد استفاده قرار می ­گیرد. کمک به درمان سردردهای مزمن و کاهش میزان تعریق برای افرادی که تعریق بیش از حد در برخی نواحی بدن دارند را می ­توان از جمله کاربردهای درمانی بوتاکس در نظر گرفت.

 

میزان ماندگاری بوتاکس در اولین تزریق

همانطور که گفته شد تزریق بوتاکس درمانی موقت بوده و اثر دائمی ندارد، اما میزان ماندگاری بوتاکس به موارد زیادی از جمله محل تزریق و نوع ماده تزریقی بستگی دارد. این که شما چه مدت پس از انجام اولین تزریق بوتاکس نیاز به انجام عمل تزریق مجدد دارید با توجه به افراد مختلف متفاوت است و بهتر است قبل از انجام بوتاکس با پزشک متخصص در این زمینه مشورت­ های لازم را انجام دهید.

اما به طور معمول میزان مانداگاری بوتاکس در تزریق اول 2 تا 8 ماه می­ باشد و در برخی موارد تا 10 ماه نیز دوام می ­آورد. باز هم قابل ذکر است که این میزان به موارد مختلفی وابسته است که مراقبت ­های پس از بوتاکس را نیز باید به آن­ها اضافه کرد. ماندگاری بوتاکس و مدت زمانی که به طول می ­انجامد تا اثر بوتاکس شما از بین برود به نوع و برند ماده بوتاکس شما نیز وابسته است، از این رو در ادامه مقاله تعدادی از برندهای مطرح در صنعت بوتاکس را با هم بررسی می­کنیم.

 

  • برند بوتاکس (BOTOX)

بوتاکس یا همان BOTOX اولین برند تولید کننده این سم تزریق است که پس از آن ما تمام محصولات سم بوتولینوم (Botulinum Toxin) که حتی ممکن است از برند و شرکتی دیگر باشند را نیز بوتاکس می­ نامیم. بوتاکس نسبت به برخی برندهای دیگر حاوی پروتئین­ های غیر فعال بیشتری است، به همین خاطر توصیه می ­شود قبل از مصرف آن با پزشک مشورت کنید تا از ایجاد هر گونه حساسیت و عوارض بعدی جلوگیری کنید. این مارک از سم بوتولینوم ماندگاری بین 3 الی 4 ماه دارد و پس از این مد اثرات آن از روی عضلات بدن از بین می­ رود.

میزان ماندگاری برندهای مختلف بوتاکس پس اولین تزریق

  • برند دیسپورت(DYSPORT)

محبوب­ترین و پرطرفدارترین برند جهان و ایران در صنعت بوتاکس را می ­توان برند دیسپورت یا DYSPORT نامید. صاحب امتیاز این برند شرکت انگلیسی گالدرما است که شهرت و محبوبیتش در کشور انگلستان نیز بسیار زیاد است. محصول تولیدی این برند برای عمل بوتاکس نسبت به محصولات دیگر بسیار کاربردی بوده و در برطرف کردن چین و چروک­ های ریز صورت و به طور خاص خطوط ریزی که در امتداد خطوط اخم بر روی پیشانی و اطراف ابروهای افراد بوجود می ­آیند بسیار موثر است.

این خطوط اغلب در اثر کهولت سن و یا قرار گیری بیش از حد در برابر نور خورشید و دلایل بسیار دیگر بوجود می­آیند. همانطور که گفته شد این محصول بیشتر برای خطوط اخم مورد استفاده قرار می­ گیرد و اگر عمل تزریق توسط متخصصین مجرب و به خوبی انجام شود، در این موضع می­تواند حدود 3 الی 4 ماه ماندگاری داشته باشد.

میزان ماندگاری برندهای مختلف بوتاکس پس اولین تزریق

  • برند زئومین (XEOMIN)

برند زئومین (XEOMIN)  یکی از برندهای محبوب متخصصین پوست است و به جرات می­توان زئومین (XEOMIN)  را یکی از برترین برندها در زمینه بوتاکس دانست چرا که درصد مواد افزودنی در این محصول به صفر میل می­ کند. این ماده نیز مانند دیگر محصولات بوتاکس در عضلات شما فلجی موقت و موضعی ایجاد می­ کند و از منقبض شدن عضلات و پوست شما و در نتیجه از ایجاد خطوط ریز و درشت و چین و چروک­ های مختلف روی پوست جلوگیری می­ کند. یکی از ویژگی­های برجسته ­ی بوتاکس زئومین (XEOMIN) طرز نگهداری ساده ­ی آن است و این محصول الزامی برای نگهداری در دمای خاص و کم ندارد.

معمولا 10 روز از زمان تزریق می­ گذرد تا بوتاکسی که استفاده کرده ­اید اثرات خود را بروز دهد. میزان ماندگاری بوتاکس در این برند در حدود 5 الی 6 ماه است و پس از این مدت اثر خود را از دست داده و در صورت تمایل نیاز است تا تزریق آن را تکرار کنید. دقت داشته باشید که تزریق همه ­ی انواع بوتاکس باید توسط متخصص ماهر صورت بگیرد تا بتواند اثرات مورد انتظار را گذاشته و طول ماندگاری معین را حفظ کند.

میزان ماندگاری برندهای مختلف بوتاکس پس اولین تزریق

  • برند نورونوکس (NEURONOX)

برند نورونوکس (NEURONOX) توسط کشور کره تولید شده است. این برند را نیز می ­توان یکی از برندهای محلول بوتاکس مورد علاقه و مورد اعتماد پزشکان متخصص دانست. محلول بوتاکس برند نورونوکس دارای تائیدیه وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو بوده و حاوی سم بوتولینوم است که مانند تمامی محصولات دیگر از حرکت عضلاتی که به آن تزریق می ­شود جلوگیری می­ کند. در حدود 1 تا 3 روز به طول می ­انجامد تا اثرات تزریق محلول نورونوکس بر روی عضلات نمایان شود.

البته گاهی ممکن است پس از تزریق کبودی­ هایی در محل تزریق ایجاد شود که با گذشت زمان بهبود می­ یابد، این زمان ممکن است در حدود 6 هفته باشد. به طور معمول ماندگاری محلول­ های بوتاکس علاوه بر برند به نوع تزریق، شرایط و خصوصیات بیمار و مهارت متخصص بستگی دارد اما ماندگاری این برند از بوتاکس را می توان در حدود 3 الی 6 ماه در نظر گرفت. در هر صورت برای تکرار این عمل و تعیین زمان تزریق مجدد آن با پزشک متخصص مشورت کنید.

میزان ماندگاری برندهای مختلف بوتاکس پس اولین تزریق

  • برند کنیتوکس (CANITOX)

برند کنیتوکس (CANITOX) تولید کننده سم بوتولینوم یا همان محلول بوتاکس، یک شرکت چینی است. این محلول شرایط ویژه ­ای برای محل نگهداری دارد که از این ویژگی­ ها می ­توان به نگهداری در محیطی سرد با دمای 4 درجه زیر صفر اشاره کرد، در غیر این صورت و با نگهداری محلول در مکان نامناسب محلول ویژگی­ های اصلی خود را از دست داده و منجر به ایجاد انواع حساسیت­ و عوارض بوتاکس می­ شود.

این محلول کاربردهای پزشکی و درمانی نیز دارد و از آن برای درمان انواع میگرن و تعریق بیش از حد برخی نقاط بدن استفاده می­ شود. برند کنیتوکس (CANITOX) از برندهای پر مصرف سم بوتولینوم در ایران است. ماندگاری این محلول نیز مانند دیگر برندهای تولید بوتاکس محدود بوده و به موارد زیادی از جمله نحوه تزریق، شرایط فردی بیمار و محلی که بوتاکس تزریق می ­شود مرتبط است. برای تعیین زمان تکرار مجدد تزریق این محلول با پزشک خود مشورت کنید.

 

  • برند مسپورت (MASPORT)

برند مسپورت (MASPORT) برندی ایرانی در تولید محلول سم بوتولینوم یا همان بوتاکس است. این محلول دارای تائیدیه سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت بوده و با خیال راحت می ­توانید از این محصول استفاده کنید. شرکت­ های دارویی ایرانی همواره در تولید محصولات دارویی موفق بوده ­اند و برند مسپورت به نقاط دیگری از جهان نیز صادر شده و در کشورهای دیگر نیز مورد استفاده قرار می­گیرد. جالب است بدانید این محصول دارای سطح بسیار پایینی از عوارض جانبی پس از تزریق است و به همین دلیل افراد زیادی تمایل به مصرف این نوع از بوتاکس دارند.

این برند دارای خواصی همانند دیگر محصولات شامل سم بوتولینوم می­باشد و نسبت به برندهای دیگری قیمت کمتری داشته و برای افرادی که نمیخواهند هزینه زیادی را برای عمل بوتاکس کنار بگذارند گزینه مناسب تری است. مدت زمانی که نیاز است تا محلول اثر خود را پس از تزریق نمایان کند در حدود 3 الی 10 روز به طول می­انجامد و به موارد زیادی از جمله عضله ­ای که مواد به آن تزریق شده ­اند بستگی دارد. همچنین این برند از بوتاکس در حدود 4 الی 6 ماه ماندگاری داشته و با مشورت پزشک پس از طی این دوره باید به تمدید و تکرار تزریق این محلول بپردازیم.

میزان ماندگاری برندهای مختلف بوتاکس پس اولین تزریق

 

منبع : www.whcl.irبه این مطلب امتیاز دهید:
(2 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز