بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

راههای ابراز عشق و علاقه به همسر

نکته ای که در زندگی مشترک همیشه باید به خاطر داشته باشیم این است که زن و مرد، دو موجود متفاوت هستند. پذیرفتن تفاوت‌های روانی، امكان به وجود آمدن وحدت را در اختیار ما می‌گذارد. نیاز زن و مرد به عشق یكسان است. عشق نوعی پیوند است كه دو شخص را به یکدیگر مرتبط می‌سازد و آنها چنین می‌پندارند كه شبیه هم هستند.

رابطه زناشویی ، رابطه ای دو طرفه است و برای رسیدن به یک رابطه ایده آل هر دو نفر زن و مرد باید تمام تلاش خود را به کار گیرند . زنان به خوبی از این امر استقبال می کنند اما ، مردان فکر می کنند که خانه تنها محل استراحت است و زمانی که به خانه می رسند دیگر در اندیشه انجام وظایف زناشویی نیستند.هنگامی که مرد خسته از کار به خانه باز می گردد و به سوی تلویزیون می رود زن از او می رنجد و می پندارد هیچ علاقه ای به زندگی زناشویی ندارد.

مردان از دیرباز منشا تامین درآمد و ترفیع نیازهای مادی زندگی بوده اند اما امروزه به دلیل حضور زنان در حرفه ها و مشاغل این انتظار از مردان کمرنگ تر شده است و زنان انتظار تامین خواسته ها و نیازهای عاطفی را دارند و گاه این امر مشکل آفرین می گردد.

وقتی زن ابراز می دارد که می خواهد صحبت کند و از سوی مرد این عمل پذیرفته نمی شود ، تنها به دلیل وجود ترس و اضطرابی است که مردان در خود تجربه کرده اند .اما باید دانست که در زندگی زناشویی مهارت هایی لازم است تا شما را به یک زندگی خوب و شاد نزدیک گرداند. برای یک مرد ، عشق واقعی آن است که همسرش او را همان طور که هست بپذیرد و دوست داشته باشد.آن ها همسر خود را به همان صورتی که هست قبول دارند و می خواهند خود نیز مقبول واقع شوند،اما زن ها از این مسئله بی خبر هستند .

 چگونه به همسر خود عشق بورزیم

زن ها به دنبال مردی هستند که در کنارش طعم خوشبختی را بچشند و او را خوشبخت سازند.زن ها با دیدن اشکالات و رفتارهایی که مطابق سلیقه و میل آن ها نیست می پندارند که با عشق ، این خصایص از بین خواهد رفت و در پی تغییر دادن شخص مقابل می روند این درست همان چیزی است که مردان در مقابلش جبهه می گیرند و تن در نمی دهند و بسیاری از مشکلات از همین امر ناشی می گردد. زنان باید بدانند که شاید بتوانند برخی رفتارهای جزئی مردان را تحت کنترل در بیاورند ، ولی عوض کردن خصیصه های اصلی آن ها کاری است ناشدنی .

اگر بدانیم که تعداد زیادی از خصوصیات همسرمان در بین همه ی مردان یا زنان مشترک است و تنها در طرف مقابل ما وجود ندارد راحت تر می توانیم با مسائلی مرتبط با آن کنار بیایم . قبول اینکه زنان نکته بین تر از مردان هستند و به مسائل ریز توجه بیشتر نشان می دهند،نیاز بیشتری به توجه طرف مقابل دارند،مردان دوست دارند همیشه مورد تحسین قرار گیرند از اقرار به ناتوانی ،مورد سرزنش قرار گرفتن ، اعتراف به اشتباه حتی زمانی که مرتکب اشتباه هم می شوند بیزارند. رابطه زناشویی ، رابطه ای دو طرفه است و برای رسیدن به یک رابطه ایده آل هر دو نفر زن و مرد باید تمام تلاش خود را به کار گیرند .

زنان بسیاری مانند مردان کار می کنند و در طی روز بر نیازهای عاطفی خود در پوش می گذراند و شب وقتی به خانه باز می گردند بیش از هر زمان احتیاج به صحبت کردن دارند تا روحیه متعادل تری بیابند. و در مقابل مردان نیز هنگامی که بعد از فعالیت روزانه به خانه باز می گردد احتیاج به این دارد که زمان کوتاهی را در غار تنهایی خود غاری که هر مردی به آن نیاز دارد بگذراند. اگر دقت کنیم متوجه می شویم که همین چند نکته کوچک ذکر شده در روابط بسیاری از زوج ها مشترک و شاید مشکل آفرین است . مشکلی که تنها با شناخت طرف مقابل و روحیات او به راحتی قابل حل است. نویسنده کتاب حاضر معتقد است که برای کمک به همسران بایداز موارد جزئی شروع کرد.

زنان و مردان گاه فراموش می کنند که تفاوت هایی نهادی با یکدیگر دارند و نیز نباید توقع داشته باشیم که این مشکلات یک شبه به پایان رسند.در زندگی زناشویی مهم فهمیدن سخن شریک زندگی است .اگر یادمان بماند که با جنس مخالف خود تفاوت های بسیاری داریم و به یکدیگر احترام بگذاریم قدم بسیار بزرگی در حل مشکلات زناشویی برداشته ایم.

 چگونه به همسر خود عشق بورزیم

این نکته را فراموش نکنید که رابطه ی زناشویی فقط به برقراری ارتباط جنسی ختم نمی شود. مهم ترین رکن یک رابطه ی زناشویی موفق ، داشتن حس عاطفی و همچنین روحی قوی بین زن و مرد است. برای به وجود آوردن چنین حسی باید نکاتی را در نظر داشت. در این مطلب به بررسی راههایی برای تغذیه کردن همسر از لحاظ روحی را برای شما توضیح می دهیم.

روش های ابراز عشق به همسر

روزی ۳ دقیقه به همسر خود ۳ وعده غذای عشق دهید:
.
۱٫ توجه       ۲٫ عاطفه         ۳٫ سپاسگزاری

- وعده اول صبح قبل از این که از تخت خود بیرون بیاید، به او لبخند بزنید.
- وعده دوم میان روز با گفتگوی تلفنی با همسرتان می باشد.
- وعده سوم قبل از این که بخوابید حتما از او بابت زحماتش تشکر کنید.

در ضمن حتما میان وعده غذایی عشقی را یادتان نرود.


میان وعده عشق به شرح زیر است:

وقتی از کنار او رد می شوید حتما زیبا از او استقبال کنید.

- یک تلفن فوری بزنید و بگویید دوستت دارم.
- او را تحسین کنید چقدر خوشگل شده ای

- با یک نگاه یا لبخند عشق خود را نشان دهید.
- یادداشتهای عاشقانه یا پیام عاشقانه به همسرتان بدهید

جملاتی که باعث احساس عشق در همسرتان می شود:

دوستت دارم؛ به تو احتیاج دارم؛ از این که با تو هستم احساس خوشحالی می کنم ؛ تو تنها زن زیبای منی؛ هیچ کس برای من مثل تو نمی شود؛ نمی دانم بدون تو چکار می کردم ؛ تو جواب دعاهای منی؛ تو خیلی خوبی؛ تو مرا خوشبخت می کنی؛ برای هر کاری که انجام میدهی متشکرم.به این مطلب امتیاز دهید:
(5 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


پیشنهادها برای شما

تشریفات مجلل در باغ تالار روما

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس بلانش تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات باران تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات موسوی تهران بدون ورودی باغ

شروع قیمت: ۹۹,۰۰۰ تومان
تهران


نظرات شما:

جدیدترین ها