بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان
شوهر خوب چه خصوصیاتی دارد؟ خصوصیات مرد مناسب برای ازدواج و ویزگی های شوهر ایده آل برای ازدواج را در این مطلب سوربان بخوانید.

انتخاب شوهر مناسب یکی از بزرگ ترین مشغله خانم ها هنگام ازدواج است. اما پیش از آن باید یک چارچوبی برای ایده آل بودن یک مرد برای زندگی مشترک در نظر گرفت. در این مقاله قصد داریم به ویژگی ها و صفاتی که یک شوهر ایده آل باید داشته باشد بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

شوهر خوب چه خصوصیاتی دارد؟

ویژگی‌های یک شوهر خوب

1- عشق بدون شرط داشتن به همسر

عشق بی‌قید و شرط یعنی اینکه ما فرد مقابل را دوست داریم و صرف‌نظر از واکنش‌های او، در جهت آسایش و سعادت او تلاش می‌کنیم. شوهر ایده آل بی قید و شرط از همسرش حمایت می‌کند حتی اگر اشتباه بزرگی انجام داده باشد. شوهر سالم و کارآمد، الگوی عشق بی‌قید و شرط است. از آنجا که این نیاز برای سلامت عاطفی انسان، بسیار اساسی است، بیشتر زنان، واکنش مثبت به شوهری نشان می‌دهند که بی‌قید و شرط آن‌ها را دوست دارد. بسیاری از زنان با این احساس ناراحت کننده زندگی می‌کنند که اگر رابطه زناشویی نداشته باشند یا به دلخواه شوهر عمل نکنند، محبت شوهر از آن‌ها دریغ خواهد شد. این نمی‌تواند مبنای خوبی برای یک ازدواج سالم باشد.

2- همسر خود را شریک واقعی زندگی دانستن

در ازدواج، مرد و زن شریک یکدیگر می‌شوند. وقتی شوهر از صمیم قلب زنش را شریک زندگی‌اش ببیند، تصمیم‌گیری را به یک کار مشترک بدل می‌کند. شوهر ایده آل قبل از هر تصمیم اساسی‌، نظر همسرش را می‌پرسد و با تک‌روی سعی نمی‌کند حرف خودش را به کرسی بنشاند. شوهر عاشق، درباره آنچه برای زنش از همه مهم‌تر است فکر می‌کند و مصمم است تا روند تصمیم‌گیری را در این جهت هدایت کند.

3- همسر را اولویت اول قرار دادن

همه ما در زندگی، اولویت‌هایی داریم. برای بسیاری از مردان، شغل و حرفه، تقریباً در صدر فهرست اولویت‌ها قرار دارد. اما از خصوصیات مرد ایده آل برای ازدواج این است که بتواند در عین حال که مقدار زیادی از احساس ارزشمندی‌اش را از شغلش می‌گیرند اما هرگز اجازه نخواهد داد که شغلش جای وقت با همسر بودن را بگیرد. همسر ایده آل همیشه مشکلات همسرش را در اولویت قرار می‌دهد و هرگز مسائل او را پشت گوش نمی‌اندازد.

4- شناخت نیازهای همسر

بسیاری از مردان، به‌سادگی پی به نیازهای زنشان نمی‌برند و در نتیجه، هیچ تلاشی در جهت رفع آن نیازها نمی‌کنند. نیاز عاطفی زن به عشق، محبت، ملایمت، تشویق و دلگرمی، همان‌قدر برای سلامت عاطفی او اساسی است که غذا برای سلامت جسمی او. شوهری که صرفاً به تأمین نیازهای مادی اکتفا می‌کند و از آن خشنود است، دیدگاه بسیار محدودی از اهمیت نقش خود به‌عنوان شوهر دارد. شوهر کارآمد، درعین‌حال مراقب است تا زنش احساس ارزش کند. اگر زن از ادامه تحصیل احساس رضایت و ارزش کند یا اگر همسرش بخواهد مادری خانه‌دار باشد، شوهر از ته دل از تصمیم او جانب‌داری خواهد کرد. 

5- هم صحبت بودن

از خصوصیات مرد ایده آل برای ازدواج توانایی وی در هم‌صحبتی با همسرش است. افکار و احساسات و آرزوهای ما را نمی‌توان با رفتار ما مشاهده کرد و به آن‌ها پی برد. وقتی شوهر از افکار، احساسات و آرزوهای خود حرف می‌زند، زن احساس می‌کند شوهر اجازه ورود به دنیای خودش را به او داده است. گفت‌وگو و تبادل نظر مثبت، باز، آزاد و همراه با تفاهم، از مشخصات یک زندگی زناشویی سالم است. ابتکار به خرج دادن و این نوع گفت‌وگو و ارتباط را به شیوه معمول زندگی مشترک تبدیل ساختن از خصوصیات یک شوهر ایده آل است.

6- با اخلاق بودن

یکی از مهمترین خصوصیات مرد ایده آل برای ازدواج با اخلاق بودن و معتقد بودن به ارزش‌ها و معنویات است. این ویژگی، سلامت خانواده و رضایت‌مندی اعضای آن را به ارمغان می‌آورد. هر چه مرد پایبندتر به باورهای ارزشمند اخلاقی و معنوی باشد، بیشتر مورد احترام همسرش قرار خواهد گرفت. معتقد بودن و پایبندی به اخلاقیات در داشتن زندگی مشترک سالم بسیار تاثیرگذار است. 

alt

7- عاقل بودن

ممکن است فردی که بتواند فیزیک کوانتومی را به خوبی توضیح دهد خیلی مفید باشد، اما مهمتر از آن، مردی است که بتواند راه حلی برای مشکلات عادی زندگی پیدا کند. اگر مرد شما بتواند در هنگام بحث و جدال با مادرتان یک مشاوره خوب به شما بدهد و راه حل مناسبی برای حل مسئله پیدا کند، شما بسیار خوش شانس هستید زیرا یک همسر ایده آل دارید. وابسته نبودن و آگاهی داشتن به مهارت‌های ارتباطی از خصوصیات مرد ایده آل برای ازدواج است.

8- پذیرفتن همسر

یکی از خصوصیات مرد ایده آل برای ازدواج این است که اجازه می‌دهد خودتان باشید. همه ما دوست داریم بهترین باشیم. به خصوص اگر مقابل فردی بنشینیم که دوستش داریم و نگران از دست دادنش هستیم. ‌این تلاش برای بیش از حد خوب بودن و در واقع یکی دیگر بودن، برایمان خسته‌کننده می‌شود. باید بدانید در یک رابطه ایده‌آل و در مقابل مردی که مرد زندگیتان است، شما هیچ نیازی به پنهان کردن خود واقعیتان نخواهید داشت.

می‌دانید او شما را همان‌طور که هستید دوست دارد و حتی اگر هزار زن قدرتمند‌تر و دانا‌تر و زیباتر از شما مقابلش ظاهر شوند، ‌باز هم شما را انتخاب می‌کند. این حس به شما اعتماد به نفس می‌دهد و نمی‌گذارد که با حسادت، ترس‌ها و بی‌اعتمادی‌های بی‌مورد یا احساس ناامنی، زندگی مشترکتان را خراب کنید.

برخی از خصوصیات رفتاری مرد ایده آل

یک مرد واقعی نه تنها زیبا صحبت می‌کند بلکه، تصمیمات درست می‌گیرد، کارهای درست و قاطعانه انجام می‌دهد و در شرایط دشوار، همیشه آماده است که به شما یک شانه برای گریه کردن بدهد.

او می‌تواند شام خود را آماده کند.یک همسر ایده آل می‌داند که چگونه غذا درست کند و چگونه با این کارهای کوچک همسر خود را خوشحال کند.

یک همسر ایده آل به چیزهایی که برای شما اهمیت دارد توجه می‌کند. مثلا می‌داند که شما چقدر شکر در قهوه خود می‌ریزید و یا آهنگ مورد علاقه شما کدام است.

یک همسر ایده آل می‌داند چگونه شما را خوشحال کند. هنگامی که شما احساس بدی دارید و یا ناراحت هستید، مرد شما همیشه می داند چگونه شما را با شوخی یا کارهای دیگر به حالت قبل برگرداند.

از خصوصیات مرد ایده آل برای ازدواج کمک کردن او در کارهای خانه است. یک شوهر ایده آل هرگز اجازه نخواهد داد که همسرش احساس کند که خدمتکار اوست. علاوه بر این، انجام کارهای خانگی با هم، یک راه عالی برای صرف جویی در زمان و وقت گذرانی به عنوان یک زن و شوهر است.

شوهر خوب اهل سازش است و به خاطر منافع مشترکتان کوتاه می‌آید. او گذشت‌های شما را می‌بیند و برای کم کردن فشار روی شما و ارتباطتان، گاهی از خواسته‌هایش می‌گذرد.

در نهایت

برای انتخاب همسر، به الگوهای دیگران نگاه نکنید و خصوصیات مرد ایده آل برای ازدواج را از نظر خودتان دسته‌بندی کنید. از همه مهمتر از قلبتان کمک بگیرید. حتی اگر فردی تمام نشانه‌هایی که یک همسر ایده‌آل باید داشته باشد را دارد، باز هم به معنای این نیست که او مردی است که برای آرامش شما آفریده شده است. باید به این فکر کنید که چه حسی درباره این مرد دارید. حسی که شما باید به همسر آینده‌تان داشته باشید، حرف اول و آخر را می‌زند؛ در شناخت و بررسی خصوصیات مرد ایده آل برای ازدواج باید از عقل و قلبتان در کنار هم کمک بگیرید.

منبع: مجله ستارهhttp://setare.comبه این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


نظرات شما:

جدیدترین ها

پیشنهادها برای شما

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات الماسی شیراز

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
فارس

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات باران تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات موسوی تهران بدون ورودی باغ

شروع قیمت: ۹۹,۰۰۰ تومان
تهران

مجموعه تشریفات موگه

شروع قیمت: ۸۰,۰۰۰ تومان
تهران

تشریفات مجالس لوتوس طلائی کرج

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
البرز

مجموعه تشریفات موگه تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس عروسی تیام تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات آنتیک تهران

شروع قیمت: ۶۵,۰۰۰ تومان
تهران