بنر
بنر
بنر
بنر
عوامل و عادات آسیب زا در روابط را در این مطلب بخوانید و سعی کنید در روابط خود از آن ها دوری کنید.

شاید شما فرد رویایی زندگی خود را پیدا کرده اید و شاید فکر می‌کنید او همان فردی است که برای یک عمر می‌خواهید با او زندگی کنید. اما اگر واقعا می‌خواهید رابطه تان ادامه پیدا کند و به آخر نرسد، از انجام یکی سری رفتار‌ها، جدا خودداری کنید و یا آن‌ها را در حداقل نگه دارید. ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با این رفتار‌های اشتباه در رابطه آشنا کنیم.

5 اشتباه متدوال در رابطه که به آن آسیب می زند

وابستگی بیش از حد!

رابطه باید پرورش داده شود؛ چرا که خود به خود پرورش و رشد نمی‌یابد. با این که رابطه احساسی تان باید یکی از مهم ترین اولویت‌های زندگی شما باشد، اما نباید تبدیل به تمام زندگی شود. برای مثال، زمانی ممکن است شما بتوانید بعضی کارها را به تنهایی انجام دهید، ولی اصرار دارید که شریک زندگی تان نیز به شما کمک کند و یا بر عکس؛ یعنی این که شما نمی‌گذارید او، کارهای خود را انجام دهد و می‌خواهید با او هم کاری کنید. این مورد یکی از رفتار‌هایی است که باعث خراب شدن روابط می‌شود.

خود مختاری بیش از حد

اگر همیشه بخواهید کارها بر وفق مراد شما باشد، در واقع دارید آزادی شریک زندگی خود را به طور غیر منطقی از او می‌گیرید. سازش و توافق، کلید موفقیت رابطه‌ها است. با این که شاید بر سر بعضی از مسائل نتوانید به نقطه نظر مشترک برسید، اما باید ارزش‌های یکدیگر را در نظر بگیرید و به آن‌ها احترام بگذارید. هرگز سعی نکنید به زور حرف خود را به کرسی بنشانید. درمورد مسائلی که با هم اختلاف نظر دارید، صحبت کنید و به یک نتیجه مطلوب برسید.

از خود گذشتگی نکردن

گاهی اوقات نیاز است از خود گذشتگی کنید. شما نمی‌توانید یک زندگی شخصی داشته باشید و بخواهید در یک رابطه طولانی مدت نیز بمانید. شما باید در بعضی مواقع کوتاه بیایید، تا بتوانید خواسته‌های شریک خود را تامین کرده و یا برای رسیدن به خواسته‌هایش به او کمک کنید. برای مثال، اگر شما علاقه زیادی به مهمانی رفتن دارید، اما شریک تان از این مهمانی‌ها خوشش نمی‌آید، باید یا آن‌ها را کنار بگذارید یا این که این مهمانی‌ها را کمتر کنید.

مطمئن باشید با خوشحال شدن طرف مقابل به خاطر احترام گذاشتن به خواسته‌های او، شما نیز خوشحال خواهید شد. شاید بعضی از این توقعات با ارزش‌های شما متفاوت باشد، اما شما برای ادامه این رابطه و خوشحالی او، نیاز دارید که از خود گذشتگی کنید. اما مطمئن شوید که شریک زندگی تان نیز این کار را برای شما انجام می‌دهد و هرگز یک طرفه کاری را انجام ندهید.

بیان نکردن مسائلی که شما را ناراحت می‌کند

در دنیا هیچ دو نفری را پیدا نمی‌کنید که ایده‌ها، اخلاقیات، رفتار‌ها، باور‌ها و ارزش‌های یک سانی داشته باشند. پس این طبیعی است که بعضی از رفتارها و یا اخلاقیات فرد مقابل، شما را آزار دهد. اما متاسفانه بعضی از زوجین نمی‌توانند در مورد این مسائل صحبت کرده و یکدیگر را درباره این موارد آگاه کنند. این جا است که زوجین، مدتی این مسائل را تحمل می‌کنند و بعد از مدتی دیگر توانایی تحمل آن را نداشته و به روش غیر عقلانی به آن‌ها واکنش نشان می‌دهند.

این موضوع بسیار مهم است که زوجین بدون ناراحت کردن و بی احترامی‌به شریک خود، بتوانند این طور مسائل را برای یکدیگر بازگو کنند؛ چرا که این کار باعث می‌شود تا شما و یا فرد مقابل، آن رفتار‌ها را ترک کرده و یا به یک راه حل درباره آن برسید. این که مدام در مورد این مسائل با هم صحبت کنید مهم است، زیرا باعث آرامش در رابطه می‌شود.

نابرابری در رابطه

خوشبختانه در جامعه امروزی، این باور جا افتاده است که میان زن و مرد برابری وجود دارد.. این برابری باید در تمام حوزه‌های زندگی وجود داشته باشد. اگر هر دوی شما کار تمام وقت دارید، باید کارهای خانه را بین خود تقسیم کنید. خوشبختانه بعضی از زوجین به خوبی می‌توانند وظایف را با توجه به توانایی‌هایشان تقسیم کنند. برای مثال، اگر زن دست پخت خوبی دارد، غذا را آماده کرده و شوهر نیز ظرف‌ها را می‌شوید.

این برابری حتی درباره مسائل زناشویی هم باید اجرا شود؛ چرا که ممکن است تمایلات جنسی زوجین با یکدیگر متفاوت باشد. متاسفانه در جامعه امروزی، بسیاری از افراد رابطه جنسی درستی ندارند. برای مثال مرد رابطه را شروع می‌کند و زن نیز از این موضوع راضی می‌باشد. بنابراین، برابری در تمام حوزه‌های زندگی، موضوع بسیار مهمی‌برای داشتن یک رابطه سالم و طولانی می‌باشد.

منبع: مجله کیویبه این مطلب امتیاز دهید:
برای رای دادن اولین نفر باشید

بنر
بنر

نظرات شما:


پیشنهادها برای شما

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات تک رز اصفهان

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
اصفهان

مجموعه تشریفات موگه

شروع قیمت: ۸۰,۰۰۰ تومان
تهران

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات باران تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات موسوی تهران بدون ورودی باغ

شروع قیمت: ۹۹,۰۰۰ تومان
تهران

تشریفات مجالس لوتوس طلائی کرج

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
البرز

مجموعه تشریفات موگه تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس عروسی تیام تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات آنتیک تهران

شروع قیمت: ۶۵,۰۰۰ تومان
تهرانبا ما بهترین بازدهی تبلیغات رپورتاژ را تجربه کنید:

خرید رپورتاژ آگهی