بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان

پوشش فرم که با عناوینی مثل لباس فرم ( لباس فرم اداری ) ، یونیفرم و … در محیط‌های کسب‌وکار مطرح است می‌تواند کمک شایانی به شناسایی کسب‌وکار شما داشته باشد.

پوشش فرم که با عناوینی مثل لباس فرم  ( لباس فرم اداری ) ، یونیفرم و … در محیط‌های کسب‌وکار مطرح است می‌تواند کمک شایانی به شناسایی کسب‌وکار شما داشته باشد. از طرف دیگر طراحی و تهیه لباس یک شکل و فرم برای کارکنان این ذهنیت را در مشتری ایجاد می‌کند. که کسب‌وکار شما به نیروی انسانی اهمیت ویژه‌ای داده است. در کنار این موضوع جلوگیری از پوشش‌های متفاوت می‌تواند یکپارچگی و نظم و قدرت را در ذهن افراد بیرونی تداعی کند.

 

انواع پارچه مانتو شلوار اداری

 • چيت : پارچه ای تولید شده از پنبه و دارای نقش که این نقوش بیشتر به شکل گل های کوچک و بزرگ می باشد.
 • چلوار : پارچه ای تولید شده از پنبه سفيد و آهار دار و بسيار پر مصرف که از آن در تولید پيراهن و زيرجامه و ملحفه و روبالشی استفاده می شد.
 • کرباس : يا کرپاس ، پارچه‌ی پنبه‌ای سفيد و با بافت درشت که اغلب زنان و مردان روستايی از آن جامه می‌ساختند و برای کفن نيز استفاده می شد.
 • متقال : پارچه‌ی پنبه‌ای سفيد شبيه به کرباس اما لطيف تر از آن
 • کتان : پارچه‌ای که از الياف ساقه‌ی گیاه کتان بوجود می آید. کتان گياهی است علفی با عمر یکسال که دارای برگ‌های سبز و ساقه‌ ای از الياف نرم و بلند می باشد. نخ کتانی هم از همین الیاف درست می شود.
 • مخمل : پارچه‌ای نخی يا ابريشمی که يک روی آن صاف و روی ديگر آن دارای پرزهای لطيف و نزديک به هم و دارای خواب به یک سمت می باشد
 • حرير : پارچه‌ی ابريشمی نازک که به آن وال، تور و فاستونی هم گفته می شود
 • ململ : نوعی پارچه‌ی نخی لطيف و نازک به رنگ سفید می باشد
 • ماهوت : پارچه‌ای ضخيم و نرم، کمی براق با سطح پرزدار که تماما از پشم می باشد
 • کريشه : پارچه‌ی سبک نخی حاوی گل‌های برجسته
 • کلوکه : پارچه‌ی نخی که بيشتر برای تولید چادر مشکی از آن استفاده می شود
 • کرپدوشين : يا کربدوشين پارچه‌ای است از خانواده‌ی کرپ که از ابريشم خام بافته می‌شد
 • آغبانو : پارچه‌ای نازک و پنبه‌ای که از آن بيشتر برای تولید چارقد و چادر استفاده می شود
 • گاواردين : پارچه‌ ای معتبر و مرغوب از کشور انگلستان که صرف تولید کت و شلوار مردانه و همچنین لباس فرم اداری آقایان می‌رسد می شود
 • دبيت : پارچه‌ای نخی که بيشتر از آن برای لباس و رويه‌ی لحاف استفاده می‌شد و نوع علی اکبری آن از همه مرغوب تر است.
 • حاج علی اکبر فردی بود که پارچه دبيت را به کارخانه‌های دبيت بافی شهر لندن سفارش می‌داد.

 

فرم اداری

در کشورهای مختلف بسته به فرهنگ‌های موجود در هر کشور ممکن است تنوع پوشش متفاوت باشد. در ایران به خاطر فرهنگ غنی و سنتی کشور و حضور اقوام مختلف با پوشش‌های متفاوت این تنوع بیشتر دیده می‌شود.

از این رو در صورتی که لباس فرم مشخصی برای افراد در محیط کاری در نظر گرفته نشود ممکن است با تنوع بسیار بالایی مواجه شویم. همانطور که گفته شد این موضوع در خانم‌ها نمود بیشتری دارد. با فرض اینکه هر گونه پوششی برای خانم‌ها آزاد باشد. احتمالا با تنوع رنگی و اشکال مختلف مانتو اداری در محیط کار روبرو خواهیم شد. درست است که شاید این آزادی عمل تا حد زیادی موجب ایجاد فضای مناسب
در محیط کار شود اما در صورتی که بخواهیم اصول برندینگ را در نظر بگیریم باید بگوییم که نیاز بالایی به وجود یک دست بودن لباس خواهیم داشت.
 

مانتو مناسب، لباس فرم مناسب، برندینگ مناسب به طور معمول پوشش اداری با تمامی محیط‌های دیگری زندگی تفاوت دارد. در کشور ما با توجه تفاوت‌های فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی پوشش‌های متفاوتی را در سطح شهر مشاهده کنیم.

در حوزه برندینگ یک شرکت یا موسسه بایستی بکوشد تا فرهنگ سازمانی خود را به دیگران نشان دهد. استفاده از لباس فرم متناسب با فرهنگ سازمان یکی از مهم‌ترین ابزارها برای رسیدن به این هدف است. خوشبختانه تنوع بسیار زیادی در تولید و عرضه مانتو در کشور وجود دارد و در صورت نیاز به مدل خاص و یا ایجاد طرح و نقش مد نظر به راحتی سازمان‌ها می‌توانند سفارشات لازم را انجام دهند. استفاده از لباس فرم همراه با لوگو نشان‌دهنده تمرکز سازمان به اهداف خود است.

در واقع این لباس معرف یک نگرش است. حضور افراد در مسیر رفت و برگشت با مانتوی کاری قطعا موجب خواهد شد برندینگ بهتری برای سازمان رخ دهد.
احتمالا از نظر جغرافیایی پراکندگی افرادی که در یک سازمان یا موسسه مشغول به کار هستند متنوع است. این موضوع کمک می‌کند تا لباس فرم یا مانتو فرم اداری مشخص در دید افراد زیادی در جامعه قرار گیرد.
 

پوشش فرم که با عناوینی مثل لباس فرم ( لباس فرم اداری ) ، یونیفرم و … در محیط‌های کسب‌وکار مطرح است می‌تواند کمک شایانی به شناسایی کسب‌وکار شما داشته باشد.

حضور در نمایشگاه‌ها با مانتو فرم

یکی دیگر از درگاه‌هایی که احتمال کسب‌وکار با مشتریان خود مواجه می‌شود نمایشگاه‌ها هستند. ایجاد یک لباس فرم یک دست می‌تواند موجب جذب شدن افراد به غرفه شما شود. موضوع مهم‌تر اینکه شما به مرور زمان در حال ایجاد حافظه تصویری در ذهن مشتریان خود هستید. حتی ممکن است با رنگ مانتوها آدرس شما را به یک‌دیگر دهند.

مثلا بگویند همان غرفه‌ای که خانم‌ها مانتوی آبی با مقنعه سفید دارند. اینکه شما از لباس فرم یکسان برای کارکنان استفاده کنید موجب خواهد شد یک‌رنگی و یک‌دستی تیم‌تان را به دیگران نمایش دهید. البته ناگفته نماند که ممکن است پذیرش لباس فرم در ابتدای امر آن هم برای خانم‌ها که علاقه بیشتری به تنوع دارند کمی سخت باشد. اما انتخاب یک مانتو شکیل و متناسب با اهداف و منش سازمان می‌تواند این افراد را نیز همراه کند.

پذیرش همه اعضای شرکت برای استفاده از یک پوشش یکسان موجی از خواست همگانی را ایجاد خواهد کرد. رسیدن به یک هدف مشترک در جهت پیش‌برد اهداف سازمان، که این موضوع می‌تواند به قدرتمند شدن کسب‌وکار کمک شایانی داشته باشد.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


نظرات شما:

جدیدترین ها