بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان

زمانی که اسم رپورتاژ آگهی را می‌شنویم، اولین کلمه‌ای که در ذهن ما نقش می‌بندد سئو سایت است؛ در صورتی که یک رپورتاژ آگهی خوب می‌تواند یکی از روش‌های موثر تبلیغات اینترنتی باشد. در دنیای امروزه که فضای مجازی و دیجیتالی شدن بین مردم باب شده است، تبلیغات سنتی و قدیمی مثل تراکت، نصب بنر و... جای خود را به تبلیغات مدرن و دیجیتالی مانند رپورتاژ آگهی در سایت، تبلیغات‌های موبایلی، شبکه‌های مجازی و... داده است.

و اما مهم‌ترین سوالی که ذهن من و شما را درگیر می‌کند این است که کدام یک از روش‌های تبلیغات اینترنتی برای کسب و کار ما موثرتر می‌باشد؟

ثبت ازدواج بین الملل

انواع روش های تبلیغات اینترنتی

قبل از پاسخ به سوال بالا بهتر است بدانیم که چند نوع تبلیغات اینترنتی داریم. ما تبلیغات‌های اینترنتی را در فضاهای مختلفی مانند سایت، اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب و... می‌بینیم و هر یک از این فضاها نیاز به محتوای مخصوص به خود را دارد؛ مثلا تبلیغات در سایت به صورت رپورتاژ آگهی و متنی دیده می‌شود یا در یوتیوب به صورت ویدئوهای کوتاه.

محتوای تبلیغات شما باید جذاب، گیرا و خلاقانه باشد تا به اهداف خود برسید. به عنوان مثال برای نوشتن یک رپورتاژ آگهی نیاز است تا محتوایی از جنس متن، عکس و شاید فیلم استفاده کنید، به نظر شما نکته قابل توجه در رپورتاژ آگهی چیست؟

در نوشتن رپورتاژ آگهی باید به نوع نوشتن متن توجه زیادی شود؛ چرا که مخاطب شما در سایت‌های مختلف به دنبال پاسخ سوال خود است و اگر جواب را در متن شما پیدا نکند، حتی به صفحه سایت شما نیز وارد نمی‌شود و این یعنی شما به نتیجه دلخواه خود نرسیدید!

در اینستاگرام تبلیغات به صورت عکس، متن و ویدئو مشاهده می‌شود. کاربران و مخاطبین این شبکه اجتماعی محبوب، به دنبال محتوایی جذاب و خلاقانه هستند و اگر تبلیغات شما نتواند آن‌ها را به پیج شما بکشاند، یعنی شکست خورده‌اید. یکی از پلتفرم هایی که از آن می توانید اقدام به ثبت سفارش رپورتاژ آگهی کنید، پلتفرم تسمینو است. این سایت مفتخر است که به عنوان یک راهنما و متخصص این امر، برای پیشرفت کسب کارتان همراه شما باشد.

 

موثرترین روش های تبلیغات اینترنتی

از تمام روش‌های تبلیغات اینترنتی و دیجیتالی برای همه‌ی کسب و کارها می‌توان استفاده کرد و هیچ محدودیتی برای بیزینس‌های مختلف وجود ندارد؛ اما بهتر است بدانید ممکن است برخی از این تبلیغات‌ها بازدهی مناسبی برای شما نداشته باشند. اجازه دهید با مثال درک این موضوع را راحت‌تر کنیم.

مثال 1

هتل را در نظر بگیرید. چه بسترهایی می‌توانند برای تبلیغات هتل‌ها مناسب باشند؟ رپورتاژ آگهی یکی از موثرترین روش‌های تبلیغات برای این کسب و کار است. افرادی که سفر می‌کنند و مکان اقامت برایشان اهمیت دارد، قبل از هر کار ضروری هتل‌ها و مکان‌های اقامتی شهر مورد نظر خود را بررسی می‌کنند تا  تمام اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنند.

هتل‌ها می‌توانند با نوشتن یک رپورتاژ آگهی درباره جذابیت‌های شهر، مکان‌های تفریحی نزدیک به هتل و چگونگی دسترسی افراد به آن‌ها، نظر مخاطب را جلب کنند تا او آگهی نوشته شده را کامل بخواند؛ در نهایت مخاطب را به سایت هتل ارجاع دهند و موارد تکمیلی‌تر را برایش بازگو کنند. در اینجا شما با یک رپورتاژ آگهی به هدف اول خود رسیدید. حال اگر مخاطب پس از سفر به شهر شما، برای اقامت به هتل و مجموعه شما مراجعه کند یعنی هدف نهایی شما تیک خورد و موفق به جذب مشتری شدید.

مثال 2

یک مجموعه غذایی را در نظر بگیرید. برای یک مجموعه غذایی چه نوع تبلیغاتی مناسب است؟ قطعا شبکه‌های اجتماعی اما نه هر شبکه‌ی اجتماعی! اینستاگرام می‌تواند بستری مناسب برای تبلیغات غذا باشد؛ مجموعه غذایی با تولید محتوای چشمگیر مثل عکاسی خلاقانه از غذاها، فیلم‌برداری‌های جذاب از نحوه تهیه غذا و یا حتی دعوت بلاگرهای غذایی به هدف خود که جذب مشتری است برسد.

 

هزینه تبلیغات اینترنتی

یکی از نگرانی‌های مدیران کسب و کارها، هزینه تبلیغات و بودجه‌بندی برای انواع تبلیغات اینترنتی است. اگر هنوز تبلیغات سنتی پابرجا بود و افراد به سمت فضای دیجیتال کشیده نمی‌شدند، شاید هزینه‌های تبلیغات سر به فلک می‌کشید! اما با تبلیغات اینترنتی می‌توان با کم‌ترین هزینه، بهترین بازخورد و بازدهی را گرفت؛ فقط کافی است موثرترین روش تبلیغات و بهترین بستر را برای کسب و کار خود پیدا کنید؛ البته نکاتی دیگر هم برای بازدهی بهتر وجود دارد که در ادامه درباره آن‌ها صحبت می‌کنیم.

 

اثربخشی بیشتر تبلیغات

اگر می‌خواهید تبلیغات شما بهترین بازدهی ممکن را داشته باشد باید نکاتی را رعایت کنید.

نکته 1: مخاطب خود را بشناسید.

اولین و مهم‌ترین نکته در تبلیغات مخاطب شناسی است. اگر شما ندانید مخاطب شما کیست، در چه فضایی فعالیت می‌کند، چه محتوایی او را جذب می‌کند، عملا وقت و هزینه خود را هدر داده‌اید! به عنوان مثال بلاگری که از سفرهای خود فیلم و عکس تهیه می‌کند، رپورتاژ آگهی هیچ فایده‌ای برای او نخواهد داشت اما اینستاگرام و یوتیوب بهترین بسترها برای تبلیغات و فعالیت او هستند.

نکته 2: انتخاب رسانه‌های مختلف

نباید خودتان را به یک رسانه خاص محدود کنید و یا از رسانه‌های نامربوط به حوزه کسب و کار خود استفاده کنید! انتخاب رسانه‌های مناسب یک قدم مهم در بازدهی بیشتر تبلیغات شما است. اگر بتوانید به درستی از رسانه‌های مختلف استفاده کنید و محتوای مخصوص مخاطبین همان رسانه را تولید کنید، یک گام به هدفتان نزدیک‌تر می‌شوید.

نکته 3: استفاده از زمان و مکان مناسب

گاهی پیش می‌آید که یک تبلیغات پس از شناخت مخاطب، انتخاب رسانه و تولید محتوای مناسب و رعایت تمام نکات دیگر انجام می‌شود؛ اما به علت بی‌توجهی به مکان و زمان انجام آن، تبلیغات به خوبی دیده نمی‌شود و بازدهی خوبی برای مجموعه شما ندارد! بنابراین شما باید مخاطبین هدف خود را شناسایی کنید، علاقه‌مندی‌های ایشان را بسنجید و پس از بررسی آن‌ها زمان و مکان مناسبی را برای تبلیغات خود انتخاب کنید تا موثرترین تبلیغات را داشته باشید.

ثبت ازدواج بین الملل

استراتژی تبلیغاتی خود را بنویسید

گفتیم برای رسیدن به بازدهی مناسب در تبلیغات نیاز است نکاتی مانند شناخت مخاطب، رسانه، زمان و مکان درست و... را رعایت کنید. حال که این نکات را رعایت کردید باید یک استراتژی تبلیغاتی داشته باشید تا بتوانید موثرترین روش تبلیغات اینترنتی را برای کسب و کار خود پیدا کنید.

برای مجموعه خود برنامه‌ریزی کنید، کانال‌های خود را بر اساس بودجه‌بندی‌های مشخص امتحان کنید و نتایج بدست آمده از هر روش را تجزیه و تحلیل کنید. مثلا ممکن است آمار رپورتاژ آگهی برای کسب و کار شما بسیار مفید و امیدوار کننده باشد اما تبلیغات در یوتیوب هیچ بازدهی نداشته باشد! یا شاید ایسنتاگرام بهترین گزینه برای مجموعه باشد.

شاید هم آمار به شما بگوید استفاده از رپورتاژ آگهی در کنار تبلیغات ویدئویی بسیار اثربخش‌تر است! پس از ترکیب کانال‌ها و استراتژی‌ها نترسید و به آمار و ارقام بدست آمده توجه کنید.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


نظرات شما: