بنر
بنر
بنر
بنر
 • مزیت اصلی پمپ بشکه کش این است که خطرات زیادی را که از دست زدن ظروف بوجود می آید از بین می برد: صدمات، پاشش مواد شیمیایی و نشتی و بخارات سمی.
 • پمپ های بشکه کش سبک و قابل حمل هستند و بنابراین انتقال آنها بین بشکه ها آسان است.
 • طراحی پمپ برای هر کاربردی وجود دارد: طراحی های متفاوت برای سیالات با ویسکوزیته متفاوت
 • پمپ های بشکه کش برای اندازه مخصوص ظرف پیکربندی شده اند. به عنوان مثال، لوله غوطه وری ممکن است به اندازه کافی طولانی نباشد که به ته ظرف دیگری برسد و بنابراین نمی تواند آن را تخلیه کند. با این حال، قطعات به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت تعویض را دارند و می توان به راحتی از پمپ تخلیه استفاده کرد. به همین ترتیب، پمپ بشکه کش ساخته شده برای یک نوع سیال ممکن است نتواند نوع دیگری را تخلیه کند زیرا تفاوت در ویسکوزیته یا عدم سازگاری شیمیایی دارد.
 • پمپ های بشکه کش باید کوچک و سبک باشند بنابراین هم توان عملیاتی و هم فشار قابل اغلب محدود است. دبی های معمول ۲۰ – ۱۵۱ لیتر در دقیقه با بیشترین میزان دبی است که با مایعات با ویسکوزیته کم و موتورهای الکتریکی قدرتمند بدست می آید. با داشتن مایعات چسبناک و موتورهای محرک هوا حداکثر سرعت جریان فقط در حدود ۶۰ لیتر در دقیقه است
 • پمپ های بشکه کش قادر به پمپاژ مواد جامد یا دوغاب نیستند. در کاربردهایی که این امکان وجود دارد، معمولاً پمپ های بشکه کش دارای صافی و فیلتر هستند.

مزایای استفاده از پمپ تخلیه بشکه

 

هنگام خرید پمپ بشکه کش چه مواردی را باید بررسی کرد؟

در هنگام خرید پمپ بشکه کش ابتدا سوالات زیر را پاسخ دهید:

سیال شما چیست؟

اطمینان حاصل کنید که پمپ بشکه کش شما با سیالی که باید انتقال داده شود سازگاری داشته باشد. از یک راهنمای شیمیایی استفاده کنید زیرا سطح داخلی و خارجی باید در برابر ماده شیمیایی مقاوم باشد.
ماده     کاربرد
PP     اسیدها ، مواد قلیایی و مواد شوینده تا ۵۰ درجه سانتی گراد
PVDF CPVC     سفید کننده کلر، اسید کرومیک، اسید هیدروفلوئوریک، اسید نیتریک، اسید سولفوریک (تا ۹۰ درجه سانتیگراد)
آلومینیوم     فرآورده های نفتی مانند گازوئیل، روغن گرمایش، روغن های هیدرولیک، روغن دنده، روغن موتور، روغن معدنی و روغن موتور تا ۱۰۰۰ میلی آمپر
فولاد ۳۱۶     مواد خورنده و قابل اشتعال
 

دمای سیال چقدر است؟

برای یک عملکرد امن دمایی لوله استفاده شده باید تحمل دمایی مناسب باشد.

سایز بشکه چقدر است؟

یک بشکه استاندارد ۲۰۰ لیتر/۴۵ گالن ظرفیت دارد که از یک لوله ۱۰۰ سانتی متری استفاده می شود. بدیهی است که تانکر های بزرگتر به لوله های بلندتری نیاز دارند. و مخازن ۱۵-۳۰ گالنی نیز به لوله های کوتاه تری نیاز دارند.

منبع تغذیه شما چیست؟

محاسبه کنید مکانی که باید از پمپ بشکه کش استفاده شود چه نوع درایوی برای آن مناسب می باشد. در صورتی که پمپ بشکه کش برقی استفاده می کنید حتما بررسی کنید چه مقدار ولتاژی نیاز است.

مزایای استفاده از پمپ تخلیه بشکه

چه لوازم جانبی ای نیاز دارید؟

کمپانی های تولید کننده پمپ های بشکه کش عموما با توجه به نوع پمپ اکسسوری هایی برای پمپ مانند، لیتر شمار، فیلتر، نازل و غیره در نظر می گیرند.

به صورت خلاصه قبل هر اقدامی برای خرید پمپ بشکه کش موارد زیر را بررسی کنید

 • استفاده از پمپ بر اساس سری پمپ، نوع درایو، لوازم جانبی آن تعیین می کند.
 • نوع ماده شیمیایی انتقالی، جریان پمپ، ویسکوزیته سیال، اندازه و نوع موتور را بررسی کنید
 • اطمینان حاصل کنید که ماده لوله بیرونی نیز از نظر شیمیایی در برابر مایع بشکه شما مقاوم باشد.
 • اگر مایعی که پمپ می کنید قابل اشتعال یا قابل احتراق است ، یک موتور ضد انفجار یا موتور محرک هوا را انتخاب کنید.

معرفی برند لوتز (LUTZ)

برند لوتز متعلق به شرکتی آلمانی می باشد که فعالیت خود را در تولید و عرضه انواع پمپ ها در زمینه های متفاوت از سال 1954 شروع کرده است و محصولات آن امروزه به بیش از 70 کشور جهان صادر می گردد. تولید این کمپانی بر پایه ایمنی می باشد. از دیگر ویژگی های این کمپانی که باعث محبوبیت آن شده است، تولید سیستم های کامل و لوازم جانبی اورجینال، علاوه بر تولید محصولات منفرد است. از جمله ی پمپ های تولیدی این شرکت، پمپ بشکه کش لوتز می باشد که در ادامه، کاتالوگ پمپ لوتز نیز ارائه شده است. لازم به ذکر است که با تماس با کارشناسان ما می توانید از قیمت پمپ بشکه کش لوتز سری PVDF مطلع شوید.

مشخصات فنی پمپ بشکه کش لوتز سری PVDF

یکی از پمپ های برند لوتز، پمپ بشکه کش یا پمپ غلیظ کش می باشد که در چند سری ALU،MP ، B، HC و RE تولید می شود. پمپ بشکه کش لوتز سری PVDF یکی از انواع آن محسوب می شود که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

در این مدل از پمپ بشکه کش لوتز، از PVDF برای ساخت بدنه، از ETFE برای پروانه و از HC-4 جهت ساخت شافت آن استفاده می شود. بیشترین دمای کارکرد این پمپ تا 100 درجه سانتی گراد و حداکثر ویسکوزیته آن 800  mPasاست. همچنین نهایت هد و دبی آن به ترتیب 18 متر و 5 متر مکعب بر ساعت می باشد.
از جمله مهم ترین مزایای این پمپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عملکرد بسیار بهینه
 • دارای طراحی مدولار و مقاوم
 • نگهداری آسان
 • بدون آلوده کردن مایع

کاربرد پمپ بشکه کش لوتز سری PVDF

نمونه هایی از کاربرد های این نوع پمپ را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • پمپاژ سیالات خورنده یا خنثی نظیر اسید ها و بازها
 • پمپاژ مایعات آبی تا کمی چسبناک
 • پمپاژ سیالات گالوانیک

کاربرد پمپ تخلیه بشکه درچه مواردی می باشد؟

در قسمت قبل گفته شد که به دلیل تنوع متریال مورد استفاده در ساخت این نوع پمپ، می‌توان آن را برای انواع مختلفی از سیالات مورد استفاده قرار داد. همین امر باعث شده است گستره کاربرد پمپ‌های تخلیه بشکه بسیار وسیع باشد. در ادامه مثال‌هایی را در این مورد، عنوان خواهیم کرد:

انتقال مواد اسیدی و بازی

یکی از کاربردهای پمپ بشکه کش، تخلیه و جابجایی مواد اسیدی است. پمپ تخلیه بشکه اسید قادر است موادی مانند اسید کلریدریک، سولفوریک اسید، اسید باتری، اسید سیتریک، اسید بوریک، اسید استیک و … را انتقال دهد. البته برای بازهای قوی مانند سود نیز می‌توان روی این نوع پمپ حساب کرد.

مزایای استفاده از پمپ تخلیه بشکه

انتقال مواد خورنده

معمولاً انتقال و جابجایی سیالاتی که خاصیت خورندگی دارند و یا به هر دلیل نباید به طور آزاد در مجاورت دیگر مواد و تجهیزات قرار بگیرند، با پیچیدگی‌هایی روبرو است. پمپ بشکه کش در این موارد می‌تواند یک انتخاب راه‌گشا باشد. مواد خورنده گوناگون، آب ژاول و … به راحتی توسط نوع مناسب این نوع پمپ قابل انتقال هستند.

انتقال مواد رزینی

مواد رزینی مانند رزین اپوکسی، به دلیل ساختار خاص و ویسکوزیته نسبتاً بالایی که دارند، باید توسط پمپ‌هایی خاص جابجا شوند و پمپ تخلیه بشکه می‌تواند یک گزینه مناسب باشد.

انتقال مواد قابل اشتعال

در بخش‌های قبل نیز در این مورد بارها صحبت شد. موادی مانند الکل‌ها، حلال‌ها، زایلن، تولوئن، استون و … که به راحتی می‌توانند انفجار یا آتش سوزی ایجاد کنند، با پمپ بشکه کش، قابل انتقال هستند.

انتقال مواد نفتی و سوخت‌ها

برای تخلیه و پمپاژ مواد نفتی مانند نفت، بنزین، گازوئیل و همچنین انواع روغن‌های صنعتی، روغن دنده، روغن موتور و … نیز می‌توان از پمپ‌های بشکه کش در اندازه و نوع‌های مناسب استفاده کرد.

سایر موارد

یکی از کاربردهای دیگر پمپ‌های بشکه کش، انتقال و تخلیه مواد خوراکی گوناگون و همین‌طور مواد دارویی است. همچنین انتقال رنگ‌ها در کارخانجات تولید رنگ، از جمله موارد کاربرد این نوع پمپ‌ها به حساب می‌آید.

برندهای تولید کننده پمپ تخلیه بشکه

پمپ بشکه کش در عین حال که طراحی ساده‌ای دارد، دارای کاربرد متنوعی است و به همین دلیل یکی از پمپ‌های رایج در صنعت محسوب می‌شود. از این رو شرکت‌های بسیاری که در زمینه تولید و فروش پمپ فعالیت دارند، ارائه پمپ تخلیه بشکه را نیز در برنامه کاری خود قرار داده‌اند. از جمله برندهایی که در زمینه تولید و فروش این نوع پمپ، شهرت بیشتری دارند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • توسان (TOSAN)
 • پمپ بشکه کش دبم (DEBEM)
 • روتوماک (ROTOMAC)
 • آرو (ARO)
 • کوشین (KOSHIN)
 • برند گراکو (GRACO)
 • فلکس (Flex)
 • لوتز (LUTZ)
 • پمپ بشکه کش دینو (Dino)
 • جسبرگر (Jessberger)
 • پرومیننت (Prominent)
 • فلویمک (Fluimac)

معرفی برند دبم (DEBEM)

برند دبم متعلق به شرکتی ایتالیایی می باشد که فعالیت خود را در تولید و عرضه انواع پمپ ها در زمینه های متفاوت از جمله صنایع نساجی و شیمیایی از سال 1975 شروع کرده است و محصولات آن امروزه به سراسر جهان صادر می گردد. تولید این کمپانی بر پایه نوآوری و یافتن راه حل های جدید برای غلبه بر مشکلات می باشد. از دیگر ویژگی های این کمپانی که باعث محبوبیت آن شده است، برآورده کردن نیازهای مختلف مشتریان است. از جمله ی پمپ های تولیدی این شرکت، پمپ بشکه کش دبم می باشد که در ادامه، کاتالوگ پمپ دبم نیز ارائه شده است. لازم به ذکر است که با تماس با کارشناسان ما می توانید از قیمت پمپ بشکه کش دبم سری TR-EL مطلع شوید.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

بنر
بنر

نظرات شما:

جدیدترین مقالات و ایده ها


با ما بهترین بازدهی تبلیغات رپورتاژ را تجربه کنید:

خرید رپورتاژ آگهی