بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان

هیوندای سانتافه خودرویی است که توانست از بدو ورود خود به بازار ایران با استقبال کم‌نظیری مواجه شود. ویژگی‌های جذاب این خودرو مانند طراحی منحصربه‌فرد، هندلینگ راحت، ارائه یک تجربه رانندگی دلپذیر و عملکرد عالی سبب شد که این خودرو خیلی سریع در فهرست خودروهای پرفروش قرار بگیرد. سازندگان این خودرو در شرکت هیوندای تمامی تجربیات خود را در نزدیک به دو دهه از ورود هیوندای سانتافه به بازار خودرو جمع کرده تا سانتافه 2017 را به‌صورت یک خودروی بی‌نقص روانه بازار کنند. رضایت 80 درصدی کاربران و فروش نسبتا خوب در بازار خودروهای کارکرده نشان می‌دهد که طراحان هیوندای دستمزد خود را از هیوندای سانتافه 2017 گرفته‌اند. آنچه می‌خوانید بررسی جزئی‌تر امکاناتی است که شرکت هیوندای در قالبی به نام هیوندای سانتافه 2017 به مشتریان خود عرضه کرده‌اند.

 هیوندای سانتافه

معرفی امکانات رفاهی سانتافه 2017

1- سیستم هشدار ضد سرقت از راه دور

هیوندای سانتافه 2017 برای جلوگیری از هرگونه ورود غیرقانونی به سیستم هشدار ضد سرقت از راه دور مجهز شده است. این سیستم که از سه بخش ماشه، کلیدهای کنترل و زنگ هشدار ساخته‌شده، تمام دریچه‌های ورودی خودرو را پوشش داده و در هنگام نیاز هشدار می‌دهد.

2- سیستم کنترل فشار باد تایر

یکی از اطلاعات حیاتی که هر راننده باید در طول رانندگی خود از آن آگاه باشد، فشار باد تایر خودرو است. در هیوندای سانتافه 2017 سنسورهای این سیستم با سنسورهای سرعت چرخ مخصوص ترمز ضد قفل مشترک است. وظیفه این سیستم این است که با در نظر گرفتن میزان چرخش هر چرخ، اندازه فشار باد تایر را تخمین زده و آن را از طریق چراغ نمایشگر به کاربر اطلاع دهد.

3- سیگنال چرخشی آینه‌های جانبی

این سیستم را در نوع ساده‌تر می‌توان همان راهنمای آینه‌های جانبی دانست. هیوندای سانتافه 2017 خودرویی با ابعاد نسبتا بزرگ است که برای چرخش نیاز به فضای زیادی دارد. ازاین‌رو نیاز است تا در هنگام چرخش اطلاعات لازم را در اختیار سایر رانندگان قرار دهد. چراغ‌های LED که بر روی آینه‌های جانبی هیوندای سانتافه 2017 قرارگرفته‌اند، بسیار پرشدت بوده و نحوه چینش آن‌ها حالت یک فلش را در ذهن متبادر می‌کند. بنابراین به کمک این چراغ‌ها راننده می‌تواند قصد خود را برای گردش به اطلاع سایر رانندگان برساند.

هیوندای سانتافه

 

4- سامانه تنظیم روشنایی خودکار چراغ جلو

یکی از سیستم‌های هوشمندی که در هیوندای سانتافه 2017 کارگذاری شده، سامانه تنظیم خودکار روشنایی چراغ‌های اصلی است. این سامانه وظیفه دارد که نور چراغ‌های جلو را با توجه به شرایط روشنایی محیط طوری تنظیم کند که هم راننده دید کافی داشته باشد و هم مزاحمتی برای سایر رانندگان ایجاد نشود. به‌علاوه هنگام خاموش شدن خودرو، چراغ‌ها 2 تا 3 دقیقه روشن می‌مانند تا بتوانند روشنایی موردنیاز برای انجام کارهای جانبی را برای شما فراهم کنند.

5- سنسور نور غروب

شاید با خواندن قابلیت چهارم این سوال برایتان پیش‌آمده که هیوندای سانتافه 2017 چگونه می‌تواند نور محیط را تشخیص دهد. هیوندای سانتافه 2017 این کار را به کمک دو حسگر انجام می‌دهد. یکی از حسگرها وظیفه دارد تا نور محیط را به‌طورکلی بررسی کرده و از تناسب آن با میزان روشنایی چراغ‌ها مطمئن شود. سنسور دوم باید میزان روشنایی در راستای دید راننده را تشخیص داده و نورهای طبیعی و مصنوعی را از یکدیگر تمیز دهد. در این صورت می‌تواند در صورت نیاز با روشن کردن چراغ‌های نور غروب، کمبود روشنایی را جبران کند.

هیوندای سانتافه

معرفی امکانات ایمنی سانتافه 2017

1- کروز کنترل

یکی از امکاناتی که در بیشتر خودروهای لوکس امروزی ازجمله هیوندای سانتافه 2017 دیده می‌شود، کروز کنترل است. وظیفه اصلی کروز کنترل در خودرو ثابت نگه‌داشتن سرعت آن است. وجود این امکان به شما کمک می‌کند تا به‌عنوان راننده در مسیرهای طولانی احساس خستگی کمتری داشته باشید. این سیستم به‌وسیله تنظیم موقعیت دریچه گاز می‌تواند بدن نیاز به فشردن پدال، سرعت و قدرت پیشرانه را با محدود کردن هوای آن کنترل کند. این کار به خودرو کمک می‌کند تا بدون نیاز به تغییرات شدید سرعت، شتاب بگیرد.

2- کنترل کشش

وجود این سیستم در هیوندای سانتافه 2017 به راننده کمک می‌کند تا در مسیرهای لغزنده افسار خودرو را به دست گرفته و از لیز خوردن جلوگیری کند. وظیفه این سیستم محدود کردن چرخ برای جلوگیری از چرخش بیش‌ازحد آن و سرخوردن ماشین است. هنگامی‌که چرخی با سرعتی بیشتر از حد معمول می‌چرخند، سیستم کنترل کشش به ترمز دستور می‌دهد که با عمل بر روی چرخ موردنظر سرعت آن را کاهش داده و از لیز خوردن خودرو جلوگیری نماید.

3- کنترل پایداری الکترونیکی

هنگامی‌که کنترل خودرو از دستتان خارج‌شده و نمی‌توانید آن‌طور که باید فرمان را تحت اختیار خود درآورید، از سازندگان هیوندای سانتافه 2017 ممنون خواهید شد که سیستم کنترل پایداری الکترونیکی را در خودروی شما جایگذاری کرده‌اند. این سیستم از یک حسگر هوشمند برای فعال‌سازی ترمزهای تکی و قراردهی خودرو در مسیر صحیح استفاده می‌کند.

4- ترمز کمکی اضطراری

یکی از سیستم‌هایی که در مواقع اضطراری برای جلوگیری از برخورد و حادثه در هیوندای سانتافه 2017 قرارگرفته، ترمز کمکی اضطراری است. این سیستم یک سامانه هوشمند است که می‌تواند با تشخیص سرعت و فشار ترمز گرفتن راننده، میزان اورژانسی بودن وضعیت را تشخیص داده و در صورت لزوم به کمک او بشتابد. درصورتی‌که سیستم EBA هیوندای سانتافه 2017 شما تشخیص داد که موقعیت اضطراری پیش‌آمده، به‌صورت آنی به ترمزها فرمان می‌دهد که نهایت توان خود را به کالیبرهای ترمز منتقل کنند تا خودرو به‌موقع بایستد.

5- سیستم هشدار نقاط کور

اگر حتی یک‌بار پشت فرمان نشسته باشید، متوجه خواهید شد که داشتن دو چشم در پشت سر چقدر برای یک رانندگی ایمن لازم است. هیوندای سانتافه 2017 با مجهز کردن خود به سیستم هشدار نقاط کور درواقع این وظیفه را برعهده‌گرفته است. این سیستم با استفاده از یک دوربین عقب قادر به تشخیص وجود یک وسیله نقلیه دیگر در نقاط کور است. ازاین‌رو اگر شما بخواهید فرمان خود را به سمتی بچرخانید که وسیله نقلیه دیگری قرارگرفته، احتمالا با فریاد این سیستم مواجه خواهید شد.

هیوندای سانتافه

کلام آخر

بر کسی پوشیده نیست که خودروهای کره‌ای فهرست امکانات رفاهی مفصلی دارند. هیوندای سانتافه 2017 نیز از این قاعده مستثنا نبوده و امکانات جالبی را برای رفاه حال سرنشینان در اختیار آن‌ها قرار داده است که موارد اشاره‌شده تنها قطره‌ای از این دریای بیکران است.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


نظرات شما:

جدیدترین ها