بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان

کاشت مو در پیشانی خانم ها و انواع روش های کاشت مو

افراد بسیاری هستند که پیشانی بلندی دارند و از آن راضی نیستند زیرا پیشانی بیش از حد بلند از نظر برخی تعادل صورت را برهم ریخته و آن را دوست ندارند یا به نظرشان پیشانی بلند باعث بالاتر دیده شدن سن و سالشان می شود. البته برخی افراد نیز به دلیل ریزش موها در جوانی پیشانی بلندی پیدا کرده اند. این مشکل بخصوص برای خانم ها ناراحت کننده است زیرا خانم ها زیبایی را دوست دارند و به زیبایی اهمیت بسیاری نیز می دهند. اما جای نگرانی وجود ندارد؛ با کاشت مو در پیشانی خانم ها که روشی ساده و بدون خطر است می توان بلندی بیش از حد پیشانی را رفع کرد. در ادامه راجع به این روش بیشتر توضیح می دهیم.

 

چرا پیشانی برخی افراد بلند است؟

این موضوع دو دلیل دارد. دلیل اول ژنتیکی است و دلیل دوم ریزش موها است که به مرور به سمت عقب سر پیش می رود و پیشانی فرد بلند می شود.

 اینکه پیشانی فردی بلند باشد چه ژنتیکی چه به علت ریزش مو، مسئله مهمی نیست و ممکن است بد به نظر نرسد؛ اما این موضوع کاملا سلیقه ای است و ممکن است فرد حس اعتماد به نفس خود را از دست بدهد. بخصوص در کسانی که دچار ریزش مو شده اند بلند شدن پیشانی و عقب رفت مو شدت بسیار زیادی دارد.

 

چه کسانی برای کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو گزینه بهتری هستند؟

کوتاه کردن پیشانی با کاشت مو روی خانم هایی که به طور مادرزادی پیشانی بلندی دارد بهترین نتیجه را خواهد داشت. زیرا فولیکول موی این افراد در مقابل ریزش مو مقاوم است و به راحتی در جای جدید رشد خواهد کرد.

اما کسانی که به علت ریزش مو دچار عقب رفت پیشانی شدند باید توسط پزشک به خوبی معاینه شوند تا علت ریزش موی آنها کشف شود، بیماری درمان شود و سپس اقدام به کاشت مو کنند. با این حال نتیجه کاشت مو تا حد زیادی به بانک مو و کیفیت موی فرد بستگی دارد.

 

تفاوت کاشت مو در پیشانی خانم ها با آقایان

البته در خانم ها ریزش مو دلایل مختلفی دارد و فقط در یک ناحیه خاص نیست. ممکن است ریزش مو در نواحی مختلفی باشد که این موضوع کار را برای پزشک سخت می کند. از طرفی دیگر ممکن است فقط در جلوی سر بوده که به علت بلند بودن موی سر به خوبی می توان کاشت مو در پیشانی خانم ها برای کوتاه کردن پیشانی را انجام داد.. در واقع همه چیز بستگی به مهارت و میزان تخصص پزشک دارد.

 

چرا زنان دچار ریزش مو و بلند شدن پیشانی می شوند؟

در قسمتی از مقاله کاشت مو زنان کلینیک صدف گفته شده است: "شرایط مختلف روانی، فیزیکی و شیمیایی می توانند باعث ریزش مو به صورت گسترده بر روی ناحیه سر شود. ریزش موی ناشی از کشیدن موها به علت حالت دادن یا بستن آن ها، استفاده از محصولات شیمیایی برای موها مانند حالت دهنده ها و… در خانم ها بسیار دیده می شود. از دلایل دیگر ریزش مو نیز به موارد زیر می توان اشاره کرد: کمبود آهن، افزایش سن، اختلالات غده تیروئید، کاهش مقدار هورمون استروژن، تغیرات هورمونی، رژیم های نادرست و کاهش وزن شدید و ... اشاره کرد "

چرا زنان دچار ریزش مو و بلند شدن پیشانی می شوند؟

کوتاه کردن پیشانی با چه روش های کاشتی انجام می شود؟

در واقع مهم انتخاب ساده ترین روش و گرفتن بهترین نتیجه است. انتخاب روش برای آقایان به علت دیده شدن زخم در قسمت بانک مو کمی سخت است ولی برای خانم ها اینگونه نیست.

روش Sut

بهترین روش برای کاشت مو در پیشانی روش Sut  است. در این روش تعداد برداشت زیاد است که این موضوع چون موی خانم ها بلند است خیلی مهم نیست. در عوض پیشانی تراکم موی مناسبی خواهد داشت. به علاوه این روش ظرافت بالایی داشته و بدون درد و خونریزی است. در روش پیوند مو SUT از پانچ اتوماتیک برای برداشت گرافت ها از پشت سر استفاده می شود که این امر آسیب کمتری را به فولیکول های مو، نسبت به سایر روش ها در پی دارد و سرعت کار بالاتر می رود.

روش Fut

 از روش های دیگری مثل Fut  و ... نیز برای کاشت مو در پیشانی خانم ها استفاده می شود.

در روش در روش Fut  روی پیشانی بیمار یک نوار ایجاد شده و موهای برداشت شده روی آن نوار کاشته می شود. در این روش بعد از انجام روند بی حسی موضعی، یک نوار کوچک از پشت سر که به آن فلپ می گویند، برداشته شده و محل آن بخیه زده می شود. طول فلپ در این روش چند اینچ است. در مرحله بعد پزشک متخصص فلپ برداشته شده را با کمک میکروسکوپ های پیشرفته و لوازم جراحی به واحدهای فولیکولی (گرافت مو) تقسیم می کند. این واحدها پس از ایجاد روزنه هایی در سطح طاسی سر، کاشته می شوند.

روش Fue

در روش Fue  هیچ نواری وجود ندارد و موها تک به تک روی پیشانی کاشته می شوند. این تکنیک یکی از جدیدترین روش های پیوند مو در دنیا است. در این روش نیز از دستگاه های اتوماتیک برای بهبود کیفیت و سرعت کاشت مو استفاده می شود و  برای افرادی که بانک موی مناسبی جهت پیوند مو ندارند، کاربرد زیادی دارد. در روش FUE گرافت های بیشتری را از بانک مو برداشته و با تراکم بالا کاشت مو انجام می شود و ظاهری طبیعی در موهای بیمار ایجاد می کند.

 

نکات مهم قبل از کاشت مو در پیشانی که باید بدانید

نکاتی وجود دارد که قبل از کاشت مو باید به آنها توجه کنید. بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کرده و با او مشورت کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

 

آیا موهای شما برای کاشت مناسب است؟

بانک موهای شما باید مناسب باشد. یعنی به قدری باشد که بتوان یک تراکم خوب و طبیعی در پیشانی ایجاد کرد. از طرفی دیگر جنس موهای برخی افراد در پشت سر و اطراف گوش کاملا متفاوت است و اگر این موها در پیشانی کاشت شوند فرمی نامناسب گرفته یا کاملا مشخص خواهد شد که کاشت انجام شده است. به همین دلیل قبل از عمل با مشورت پزشک این نکات را بررسی کنید.

 

آیا کوتاه کردن پیشانی باعث زیبایی شما می شود؟

پیشانی بلند یک عیب محسوب نمی شود و پیشانی کوتاه یک معیار زیبایی نیست. با این حال برخی افراد حس می کنند اگر پیشانی کوتاهتری داشته باشند چهره زیباتری دارند و بعد از عمل از چهره خود ناراضی هستند.

توجه داشته باشید. صورتی متعادل است که اگر آن را به 3 قسمت مساوی تقسیم کنیم، یک سوم ابتدایی از خط رویش مو تا ابرو، یک سوم بعدی از ابرو تا بینی و یک سوم آخر از بینی تا چانه خواهد بود.

کاشت مو در پیشانی خانم ها و انواع روش های کاشت مو

دوران نقاهت پس از عمل چگونه است؟

دوران نقاهت پس از عمل دقیقا مثل عمل کاشت مو یا کاشت ابرو است. یعنی حدود دو هفته نباید خم شوید.

یک ماه نباید ورزش کنید. مصرف دخانیات و الکل تا مدتی که دکتر اعلام می کند ممنوع است. مکمل ها و داروهایی که دکتر به شما داده را باید دقیقا مصرف کرده و از موهای کاشت شده و زخم بخیه خود به خوبی مراقبت کنید. موهای خود را با شامپویی که دکتر تجویز کرده بشویید و با موها خشن برخورد نکنید.

حدودا پس از دو هفته به طور کامل خوب خواهید شد ولی مراقبت های بعد از عمل برای نتیجه گیری بهتر در طولانی مدت همچنان وجود خواهد داشت.

 

چرا کاشت مو برای کوتاه کردن پیشانی بهترین گزینه است؟

کاشت مو یک عمل بسیار راحت بدون بیهوشی، سرپایی و بدون عوارض است. اما در روش دیگر پوست پیشانی شما برش داده شده و به سمت پایین کشیده می شود. این عمل عوارض بسیاری دارد که ضعیف شدن فولیکول های مو و ریزش مو یکی از آنهاست. سختی عمل، بیهوشی و مراقبت های بعدی نیز سختتر خواهد بود. به همین دلیل کاشت مو بهترین گزینه است. با این حال انتخاب با خود فرد است.

 

سخن آخر

هزینه کاشت مو در پیشانی برای کوتاه کردن پیشانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای آنکه بتوانید با هزینه کمتر و کیفیت بهتری عمل کاشت موی خود را انجام دهید، لازم است کلینیک و پزشک متخصص مناسبی را انتخاب کنید تا در فرآیند این عمل با عوارض یا مشکلات جدی رو به رو نشوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کاشت مو می توانید از وب سایت کلینیک صدف به نشانی  www.clinicsadaf.com سر بزنید. همچنین برای مشاوره رایگان درباره کاشت مو می توانید از طریق شماره 021-27437 با کارشناسان متخصص این مجموعه در تماس باشید.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


نظرات شما:
  • حدیث جمعه, 09 مهر 1400

    سلام. دختر ۱۴ ساله من. از بچگی بلندی پیشانی داشت و مادر زادی هست. وپشت موهاش پرپشت و خیلی خوب . نتیجه اش آیا بهتره؟


جدیدترین ها