بنر
بنر
بنر
بنر

رشته طراحی لباس در سال‌های اخیر یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین رشته‌های هنری بوده است. برای آموزش طراحی لباس، نخست باید ابزارها و هر آنچه که برای طراحی موردنیاز است را تهیه نموده و سپس به مهارت‌آموزی در یک آموزشگاه طراحی لباس معتبر و موفق بپردازید.

اولین مهارتی که باید یاد بگیرید این است که بتوانید ایده‌های ذهنی خود را بر روی کاغذ ترسیم نمایید. سپس به کمک همین ایده‌های اولیه، الگوی مناسبی را رسم کرده و طرح موردنظر را برای چند تولیدکننده پوشاک ارسال نمایید و درنتیجه از طریق فروش طرح‌های نو و خلاقانه خود کسب درآمد داشته باشید. البته با آنچه گفته شد احتمالاً در ابتدا تصور کنید که طی کردن مراحل بالا کار چندان دشواری هم نیست، اما فراموش نکنید که تنها با یادگیری صحیح و اصولی طراحی لباس و کسب مهارت‌های لازم در یک آموزشگاه طراحی لباس باسابقه و درخشان می‌توانید در این حوزه به موفقیت دست‌یابید و طراحی‌های خلاقانه و فوق‌العاده‌ای را برای مشتریان خود آماده کنید. در ادامه این مطلب بیشتر در مورد شرایط و مزایای گذراندن دوره در آموزشگاه‌های حرفه‌ای طراحی لباس صحبت خواهیم کرد.

معرفی بهترین آموزشگاه طراحی لباس در ایران

بهترین آموزشگاه طراحی لباس در ایران

 

مزایای گذراندن دوره در بهترین آموزشگاه طراحی لباس در چیست ؟

در دوره‌های آموزش طراحی لباس، هر آنچه برای ارائه یک طراحی زیبا و بی کم‌وکاست نیاز است را به شما آموزش می‌دهند و به‌این‌ترتیب شما می‌توانید طراحی لباس و مد و فشن را به سبک منحصر به خود انجام دهید و حتی پس از تکمیل دوره آموزشی برند تولید پوشاک خود را راه‌اندازی نمایید.

شایان‌ذکر است که برای کشیدن یک طرح، قرار نیست حتماً یک طراح مجرب و حرفه‌ای باشید، بلکه با گذراندن یک دوره موفق طراحی لباس، موفق خواهید شد متناسب باهدفی که دارید یک طراحی عالی و بی‌نظیر ارائه کنید و مشتریان و طرفداران بسیاری را برای طرح‌های خود جلب نمایید.  پس از اتمام دوره آموزشی طراحی لباس ، می‌توانید مجوز برگزاری نمایشگاه‌های تکی یا گروهی اخذ نمایید و با برگزاری نمایشگاه که رزومه پربارتری را در کارنامه کاری خود داشته باشید.

 

نکات مهم در آموزش طراحی لباس

این نکته را به خاطر بسپارید که همواره برای موفقیت و پیروزی در رشته‌های هنری مثل طراحی لباس بایستی در کنار آموزش اصولی از اراده و پشتکار قوی نیز برخوردار باشید و همواره در پی کسب تجارب بیشتر در فیلد کاری خود باشید؛ چراکه تمرین و تکرار مداوم و روزانه، نقش مؤثری در پیشرفت حرفه‌ای شما در طراحی لباس و فشن خواهد داشت. برای دستیابی به این موفقیت شما باید به‌صورت روزانه، تایمی را برای تمرین و تکرار هر آنچه در آموزشگاه طراحی لباس هنر پارس  آموخته‌اید اختصاص دهید و بدین ترتیب به‌مرورزمان متوجه خواهید شد که در طراحی مد و لباس صاحب مهارت و قدرت شده‌اید. درنهایت مدرک معتبر تائید شده توسط قوه قضاییه و قابل ترجمه در رشته طراحی لباس را دریافت خواهید کرد.

برای شروع یادگیری طراحی لباس از صفرتا صد  نیاز نیست که پیش‌نیازهای خاصی را گذرانده باشید و در حقیقت رشته طراحی مد و لباس یک‌رشته کاملاً مستقل و پول‌ساز است و با توجه به بازار کار فوق‌العاده‌ای که در ایران و جهان دارد یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی و آموزشگاهی به شمار می‌آید. البته برای کسب مهارت در این رشته ورود به دانشگاه اصلاً به‌صرفه نیست، چراکه با گذراندن یک دوره ۶ ماهه در  آموزشگاه طراحی لباس هنر پارس  شما به‌راحتی می‌توانید وارد دنیای بازار کار این رشته‌ی جذاب و پول‌ساز شوید.

طبق استانداردهای بین‌المللی دوره‌ی آموزش طراحی لباس از مقدماتی تا پیشرفته به‌صورت یک دوره‌ی اجرایی و آکادمیک است.

پیشنهاد ما به آن دسته از افرادی که علاقه دارند آموزش طراحی لباس و مد را از صفر شروع کنند این است که این کار را از  با آموزش شناخت و آگاهی از آناتومی بدن انسان یا به‌اصطلاح فیگوراتیو بدن شروع کنند و درواقع از آموزش و یادگیری نرم‌افزارهای طراحی لباس پیش از یادگیری این مسائل اجتناب کنند، حتی برندهای معروف جهان درزمینهٔ‌ی طراحی لباس هنوز هم از متدهای دستی استفاده می‌کنند و نرم‌افزارها تنها نقش مکمل دارند.

به جرات می‌توان گفت بهترین و حرفه‌ای‌ترین طراحان لباس دنیا، طراحان ایرانی هستند، چراکه با تکیه‌بر تاریخ و فرهنگ غنی و تمدن ایرانی، ابتکار و خلاقیت ویژه‌ای در طراحی لباس به خرج می‌دهند و طرفداران بسیاری را در دنیا به سمت طرح‌های خود جذب می‌کنند.

معرفی بهترین آموزشگاه طراحی لباس در ایران

آموزشگاه طراحی لباس حرفه‌ای با مدرک معتبر

 

آموزش صفرتا صد طراحی لباس و مد و استایل

با توضیحات ارائه‌شده در بالا برای آموزش ۰ تا ۱۰۰ طراحی لباس استانداردهای بین‌المللی وجود دارد، به‌عنوان‌مثال مطابق با استانداردهای آموزشی  اروپا، افراد فارغ‌التحصیل در رشته‌های مربوط به صنایع پوشاک و حتی کسانی که به این رشته علاقه‌مند هستند، جهت ورود به بازار کار و استارت فعالیت حرفه‌ای خود در این رشته، مشاوره شغلی می‌شوند و پس از مشخص شدن هدف،  جهت آموزش مبتدی تا پیشرفته طراحی لباس و فشن وارد کالج می‌شوند.

 

یکی از دلایل اصلی اینکه افراد تحصیل‌کرده در کشور ما در رشته دانشگاهی خود فعالیت حرفه‌ای ندارند، نداشتن تجربه کافی و اطلاعات عملی و اجرایی در رشته تحصیلی خود و عدم تسلط به اطلاعات و دانش طبقه‌بندی‌شده در فیلد موردنظر است.

کلاس‌های طراحی لباس و پارچه‌ی برگزارشده در آموزشگاه طراحی لباس هنر پارس  در سراسر کشور فرصتی جهت یادگیری عملی و حرفه‌ای این رشته است، به‌منظور انتخاب بهترین آموزشگاه طراحی لباس در ایران بایستی این نکات را همواره به خاطر داشته باشید:

  1. کلاس‌های آموزش طراحی لباس و فشن بنا به استانداردهای بین‌المللی باید از سطح مبتدی و آماتوری شروع و در سطح پیشرفته پایان یابند و شرکت در دوره‌های آموزشی در آموزشگاه‌هایی که دوره‌های مبتدی و پیشرفته آن‌ها به‌صورت جداگانه می‌باشد کمکی در کسب مهارت حرفه‌ای به شما نخواهد کرد.
  2. دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی باید بر اساس استانداردها و معیارهای جهانی در پنج رشته دانشگاهی اعم از طراحی لباس، طراحی پارچه، نساجی، دوخت و الگو و مارکتینگ تولید در صنعت پوشاک تنظیم‌شده باشند و علم به یکی از این رشته‌های دانشگاهی به‌صورت مجزا چندان تأثیری درروند یادگیری و حرفه‌ای شدن شما نخواهد داشت.
  3. توجه داشته باشید جهت ورود به بازار کار و آغاز فعالیت در این رشته حتماً باید طرح‌های رسم شده بر روی کاغذ به مرحله‌ی اجرا و یا تولید دربیایند و آموزشگاه‌هایی که ژوژمان لباس نداشته باشند نمی‌توانند شمارا برای یادگیری حرفه‌ای و درآمدزایی از این رشته‌ی پول‌ساز آماده کنند.
  4. یادگیری حرفه‌ی طراحی لباس در آن آموزشگاه طراحی لباس که به‌جای آموزش نهایی و عملی دوخت و تولید لباس تنها بر روی نقاشی و طراحی زیبای لباس‌ها یا اصطلاحاً تصویرسازی لباس اهمیت می‌دهد نیز نمی‌تواند آمادگی شمارا جهت ورود به عرصه بازار کار این رشته تضمین کند.

جهت دریافت مشاوره و راهنمای کاملی در رابطه با این نکات می‌توانید با کارشناسان آموزشگاه طراحی لباس هنر پارس  ارتباط برقرار کنید و با آگاهی از آموزش‌ها و خدماتی که قرار است به شما ارائه شود، در بهترین آموزشگاه طراحی لباس  ثبت‌نام نمایید.

 

آموزشگاه طراحی لباس حرفه‌ای با مدرک معتبر

به‌منظور ثبت‌نام در آموزشگاه طراحی لباس  یکی از مواردی که بسیار حائز اهمیت است ارائه مدرک معتبر از سوی آموزشگاه می‌باشد ، چنانچه بخواهیم مدارک ارائه‌شده آموزشگاه‌های مختلف در حوزه‌ی طراحی لباس را بررسی کنیم شامل مدرک مورد تائید فنی و حرفه‌ای، مدرک وزارت ارشاد و مدرک مورد تائید وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.

معرفی بهترین آموزشگاه طراحی لباس در ایران

آموزشگاه طراحی لباس حرفه‌ای با مدرک معتبر

 

شایان‌ذکر است که تمامی مدارک فوق معتبر بوده و هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور قابل‌استفاده می‌باشند.

اگر قصد ثبت‌نام در آموزشگاه طراحی لباس با ارائه مدرک مورد تائید فنی و حرفه‌ای رادارید، این نکته را در نظر داشته باشید که مؤسسات فنی و حرفه‌ای به این دلیل که عمدتاً آپدیت شده نمی‌باشند در خارج از کشور از اعتبار کافی برخوردار نیستند.

آن دسته از آموزشگاه‌های طراحی لباس که تحت نظر وزارت ارشاد فعالیت دارند، قوانین بسیار سخت‌گیرانه و حراستی اعمال می‌کنند و به دلیل تحریم‌های مختلف از سمت کشورهای خارجی چندان قادر به تأمین و تضمین اعتبار مدرک شما در خارج از کشور نخواهند بود‌.

تنها موسسه مورد تائید وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، آموزشگاه طراحی لباس صنعت و معدن است که سرفصل‌های آموزشی آن مطابق با آخرین استانداردهای بین‌المللی طراحی لباس و فشن بوده و  توانسته است جایگاه خاصی را در میان فعالان و علاقه‌مندان به دریافت مدرک این رشته در داخل و خارج از کشور داشته باشد.

 

بهترین دوره آموزش طراحی لباس و فشن در تهران با متد 2020

برگزاری بهترین دوره طراحی لباس و فشن در تهران با توجه به استانداردها و معیارهایی که با شما در میان گذاشتیم دیگر کار چندان دشواری به نظر نمی‌رسد، زمان اصلی‌ترین و مهم‌ترین سرمایه‌ای است که هر انسان در طول عمر خود از آن بهره‌مند‌است و تحت هیچ عنوان  هم خریدنی نیست پس پیش از اتلاف زمانی که به شما اعطاشده تحقیقات خود را  در مورد رشته موردعلاقه‌تان تکمیل نمایید و اگر علاقه‌مند به یادگیری حرفه‌ای طراحی لباس و ورود به دنیای فشن هستید، مهارت خود را با انتخاب و شرکت در بهترین دوره طراحی لباس و مد تهران تکمیل نمایید. چراکه آموزش غیراصولی افزون بر اتلاف وقت و زمان ممکن است شمارا نسبت به راه و هدفی که انتخاب نموده‌اید، ناامید و دلسرد کند. در عوض آموزش صحیح و اصولی  در هر رشته و زمینه‌ای که انتخاب کرده‌اید حتی قادر است مسیر زندگی شمارا به بهترین شکل ممکن تغییر دهد.

معرفی بهترین آموزشگاه طراحی لباس در ایران

دوره آموزش طراحی لباس و فشن در تهران با متد 2020

 

حضور در بهترین آموزشگاه طراحی لباس و شروع یادگیری این رشته همراه با فعالیت‌های اجرایی و کسب مهارت و تخصص کاربردی در سال ۲۰۲۰ در مرکز توجه آکادمی‌های جهانی آموزش طراحی لباس و فشن قرار دارد. اکنون مؤسسات آموزش تخصصی طراحی مد و لباس بیش از هر زمان دیگری بر این باور هستند که آنچه موجب تحولی شگرف در دنیای فشن و طراحی لباس و پارچه خواهد شد  پرورش هنرآموزانی است که همراه با خلاقیتی که دارند پا به عرصه این رشته گذاشته و اقدام به کارهای عملی و اجرایی نموده‌اند. پس دنیای فشن دگرگون خواهد شد اگر تمام آموزشگاه‌ها و مؤسسات مربوطه این تفکر مهم و اساسی را در سال ۲۰۲۰ سرلوحه اجرای دوره‌های آموزشی طراحی مد و لباس خود قرار دهند.

شاید قریب به  ۲۰ سال پیش که جامعه علمی و هنری در ایران دو رشته طراحی لباس و خیاطی را از یکدیگر جدا کردند، کمتر کسی حتی از افراد فعال این حوزه متوجه تأثیر چنین جریانی بود. بی‌تردید هرگز به این نکته فکر نمی‌کردیم که امروز این حجم از پتانسیل هنری و موفقیت در کارهای اجرایی در حیطه‌ی مد و طراحی لباس آن‌هم باوجود محدودیت‌های بسیاری که وجود داشته است حاصل گردد. افراد متقاضی فعالیت  حرفه‌ای درزمینهٔ طراحی لباس و فشن اکثراً جوانانی پرانرژی و خوش‌ذوقی هستند که گاها علاقه و استعدادی که درزمینهٔ طراحی لباس و استایل دارند هیچ تناسخی با رشته دانشگاهی آن‌ها ندارد و جالب است که پس از گذراندن دوره‌های آموزشی  در آموزشگاه طراحی لباس هنر پارس استعداد و توانایی اجرایی بالاتری نسبت به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی این رشته از خود نشان می‌دهند.

امیدواریم با توجه به آنچه گفته شد توانسته باشیم تا حدودی شمارا در جهت بهره‌مندی هر چه‌بهتر و بیشتر از استعدادها و توانایی‌هایتان آگاه کرده باشیم تا با انتخاب درست مسیر اشتغال و حتی کارآفرینی و تولید یکی از آینده‌سازان کشورمان باشید و همواره بهترین راه‌ها را برگزینید.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

بنر
بنر

نظرات شما:با ما بهترین بازدهی تبلیغات رپورتاژ را تجربه کنید:

خرید رپورتاژ آگهی