بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

 

عکاسی طلا و جواهرات چیست و با این شاخه بیشتر آشنا شوید

یکی از شاخه‌های تخصصی در عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی که می‌توان به آن اشاره کرد عکاسی از طلا و جواهرات است که طرفدارهای خاص خود را دارد. عکاسی از طلا و جواهر باید به گونه‌ای باشد که شما بتوانید تمام زیبایی یک جواهر را به نمایش بگذارید تا مشتری مجذوب آن شود و ترغیب شود تا آن محصول را خریداری کند. این فن عکاسی نیازمند طی کردن یک فرآیند خاص می‌باشد.

برای اینکه از تمامی فضاهای تبلیغاتی ممکن برای فروش محصولات طلا و جواهر استفاده کنید باید از عکاسی طلا و جواهر کمک بگیرید تا بتوانید این محصولات را به کمک؛ تبلیغات در اینستاگرام بروشورها کاتالوگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی به فروش برسانید.

 

با عکاسی طلا و جواهر آشنا شوید

انجام دادن عکاسی از طلا و جواهرات که در شاخه عکاسی صنعتی است بسیار کار مشکلی می‌باشد و برای اینکه بهترین نتیجه را از عکاسی خود بگیرید باید عکاسی را استخدام کنید که بسیار با تجربه باشد و سابقه عکاسی از طلا و جواهرات را و همچنین سنگ‌های قیمتی را داشته باشد.

هر فردی می‌تواند از طلا و جواهرات عکاسی کند و به مانند دیگر شاخه‌های عکاسی از آنها عکس بگیرید اما بدون شک بازخورد بسیار بدی را برای به نمایش گذاشتن محصول دارد پس شخصی که می‌خواهد از طلا و جواهرات عکاسی کند باید درک و دانش لازم را برای انجام دادن این کار داشته باشد.

نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم تنها باعث می‌شود کیفیت عکاسی شما به سطح متوسط صعود کند اما این تصاویر بدون شک عواقبی برای فروش شما خواهند داشت زیرا شما با این تصاویر نتوانستید زیبایی و کیفیت محصول را برای مشتری به نمایش بگذارید و بدون شک کاهش فروش را برای شما در بر خواهد داشت.

برای اینکه تصاویر شما از عکاسی طلا و جواهرات کیفیت لازم را داشته باشند و این کیفیت باعث شود فروش محصول شما بالا برود باید نکاتی را رعایت کنید. با ما همراه باشید تا مهم‌ترین نکات عکاسی از طلا و جواهرات را برای شما عنوان کنیم.

 

استفاده از تجهیزات مناسب

عکاسی طلا و جواهرات چیست و با این شاخه بیشتر آشنا شوید

در شرایط عادی و بدون استفاده از تجهیزات گران قیمت شما می‌توانید با کمک نور خورشید و یا یک رفلکتور معمولی و کوچک اقدام به عکاسی کنید. اما برای اینکه از طلا و جواهرات عکاسی کنید شما نیازمند تجهیزات مختلفی هستید که در بعضی موارد بسیار گران قیمت هستند.

یکی از نکاتی که در عکاسی از طلا و جواهرات وجود دارد عنصر مکمل موجود در کنار عکس‌های جواهرات است. شما باید به دنبال اشیائی باشد که با قرار دادن آنها در کنار طلا و جواهرات پس زمینه محصولات را خوش آب و رنگ جلوه دهید. اگر به دنبال پیشنهاد هستید بدون شک پیشنهاد من استفاده از قطعات سرامیکی و سنگ و تکه‌های چوب است که می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد. اگر قصد داشتید از این عناصر استفاده کنید باید به میزان لازم از آنها کمک بگیرید تا زیبایی جواهر در لا به لای این قطعات کم رنگ نشود.

 

اهمیت آتلیه عکاسی عروس

امروزه آتلیه های عکاسی عروس و داماد بسیاری در نقاط مختلف کشور وجود دارد اما قطعا تعداد انگشت شماری از این آتلیه ها می توانند خاطرات مراسم عروسی را به یاد ماندنی کنند. برای این نوع از عکاسی نیاز به تجهیزات و ابزارهای مختلفی می باشد که تعداد کمی از آتلیه های عکاسی به این تجهیزات دسترسی دارند.

یکی از تجهیزاتی که امروزه برای مراسم های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد ، پهپادها هستند. پهپادها می توانند تصاویر با کیفیتی از عروس و داماد و یا محیط مراسم به ثبت برسانند. قطعا آتلیه هایی که از امکانات حرفه ایی برخوردار هستند از پهپاد هم برای ثبت عکس هایی جذاب و به یادماندنی استفاده می کنند.

علاوه بر پهپادها ، برای ثبت عکس های مراسم های عکاسی عروس و داماد باید از تجهیزات تنظیم نور و روشنایی هم استفاده شود چرا که یکی از مسائل بسیار مهمی که می تواند در جزئیات عکس های گرفته شده ، تغییرات مثبت و یا منفی ایجاد کند ، میزان نور و روشنایی محیط می باشد. برای ثبت عکس های حرفه ایی از محیط و یا عروس و داماد در محیط های مختلف باید از این ابزارهای تنظیم روشنایی استفاده کرد.

 

انتخاب دوربین مناسب عکاسی طلا و جواهرات

یکی از نمونه دوربین‌هایی که در بازار وجود دارد دوربین‌های کامپکت (Compact) است که با برخورداری از سنسورهای کوچکی که در آنها تعبیه شده است، در عکاسی ماکرو عملکرد قابل قبولی دارند. شما اگر می‌توانید به صورت دستی نوردهی آن را تنظیم کنید، گزینه بسیار مناسبی برای عکاسی از جواهرات هستند زیرا این دوربین‌ها دارای لنز ماکرو هستند که در عکاسی از طلا و جواهر بسیار به شما کمک خواهند کرد.

نور

بدون شک مهم‌ترین قسمت عکاسی از طلا و جواهرات و دیگر شاخه‌های عکاسی صنعتی نور است. در بعضی موارد فلاش دوربین‌ها باعث می‌شوند زیبایی و ظرافت جواهر از بین برود و از کیفیت تصویر کاسته شود و به همین دلیل شما هنگام عکاسی همیشه نور محیط را تنظیم کنید تا نیازی به استفاده از فلاش دوربین نباشد. معمولا استفاده از فلاش دوربین در عکاسی طلا و جواهرات بازخورد خوبی را برای شما ندارد و نتیجه کار برای شما قابل قبول نخواهد بود.

یکی از گزینه‌های موجود که می‌توانید به کمک آن مشکل نور را برطرف کنید استفاده از خیمه نور است. شما با قرار دادن جواهرات در قسمت مناسب خیمه و روشن کردن آن قسمت با نور ملایم و استفاده از قطعه‌های یونولیت برای پس زمینه می‌توانید با کم‌ترین هزینه بهترین عملکرد را برای خود رقم بزنید.

منبع: cyberg

عکاسی طلا و جواهرات چیست و با این شاخه بیشتر آشنا شوید

کدام نور بهتر است

بدون شک نورهای فلورسنت در مقایسه با دیگر نورها بازده بالاتر، رنگ طبیعی‌تر و گرمای کمتری را دارا هستند و این نوع از نورها می‌توانند در جلسات عکاسی و به صورت طولانی مدت و بدون گرمای زیاد روشن بمانند.

تنظیم دوربین به کمک سه پایه

استفاده کردن از سه پایه دوربین عکاسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های عکاسی طلا و جواهرات است که باید از آن برای عکاسی استفاده کنید. به دلیل اینکه در عکاسی طلا و جواهرات فاصله بین جواهرات و دوربین بسیار کم است باید این عکس‌ها بدون کوچک‌ترین لرزش گرفته شوند و به همین دلیل وجود سه پایه دوربین عکاسی بسیار الزامی است.

از فوکوس مناسب استفاده کنید

شما می‌توانید از حالت فوکوس نقطه‌ای دوربین عکاسی استفاده کنید که فوکوس دستی آن به مراتب بهتر است و با قرار دادن حالت فوکوس بر روی بهترین نقطه جواهر یا زیباترین قسمت جواهر مورد نظر می‌توانید به خوبی آن قسمت را به مشتریان خود نشان دهید.

تنظیم دیافراگم دوربین

قبل از توضیحات دیافراگم دوربین باید این نکته را خاطر نشان شویم که قبل از عکاسی از طلا و جواهرات حتماً از فوکوس‌های مختلف دوربین خود استفاده کنید و آنها را امتحان کنید تا بتوانید بهترین تصاویر را ثبت کنید. انتخاب اندازه دیافراگم دوربین به روش عکاسی شما مربوط می‌شود. به این صورت که اگر قصد دارید تمام جواهرات را در یک کادر و یک قاب به نمایش بگذارید باید از دیافراگم بسته استفاده کنید و اگر می‌خواهید تنها قسمتی از جواهر را به نمایش بگذارید و از آن عکس بگیرید باید از دیافراگم باز استفاده کنید.

زمان قرار گرفتن در معرض نور

شما اگر دوربین خود را در حالت اتوماتیک قرار بدهید هنگام عکاسی دوربین شما سعی دارد کمبود نور محیط را جبران کند و اگر این حالت را بر روی حالت دستی قرار بدهید شما هنگام عکاسی می‌توانید نور لازم را تنظیم کنید و یک عکس ایده آل بگیرید.به این مطلب امتیاز دهید:
(2 امتیاز , میانگین: 3.5 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز