بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

 جدیدترین مدل های آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین با ایده های جدید در این مطلب سوربان ببینید. این عکس ها و مطالب توسط بانوان هنرمند ایرانی نوشته و در بخش تحریریه سوربان جمع آوری شده. امیدورایم که مورد توجه شما قرار بگیرد.

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-12

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید با شاخه های شکوفه

شاخه شکوفه رو خریدم وسایل هفتسین رو داخل طوری سفید ریختم و با روبان صورتی به شاخه وصل کردم پرنده هارو هم با گواش سفید کردم و به نوکشون سکه چسبوندم و روی لونه پرنده هم تخم بلدرچین با چسب یک دو سه چسبوندم و قفسها رو از شاخه ها آویزون کردم.. شاخه رو با روبان روی آینه نصب کردم.

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-15

 آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید با آینه شکسته

من اين هفت سين رو با استفاده از آينه شكسته كار كردم.
اول آينه ها رو با انبردست شكندوم و ريز ريز كردم سپس شيشه هاي پايه دار گرفتم و روي شيشه ها رو چسب چوب زدم و دونه دونه آينه ها رو چسبوندم جوري كه زياد جاي خالي وسطشون نمونه
تقريبأ يك ساعته خشك ميشه و بعد از خشك شدن دوغاب درست كردم و روش كشيدم تا اگه آب هم خورد بهش اصلأ نريزن.
دوغاب هر رنگي ميتونه باشه من قهوه اي گرفتم و روش زدم چند دقيقه صبر كردم و بعدش پاك كردم مهم اينه كه جاهاي خالي رو بگيره. براي زيبايي روي ميزم آناناس گذاشتم و داخلش ميوه هارو چيدم كه خيلي شيك شد.

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-11

آموزش تزیین گل در ظرف بلور سفره هفت سین

 من این تنگ های بلور رو خودم درست کردم..تو بازار کلی قیمت داره ولی خودمون میتونیم با چیزای دم دستی درستشون کنیم.فقط تنگ بلور استوانه ایی میخواد که من از قبل داشتم تو خونه خانما میتونن از گل فروشیا بخرن قیمتی نداره..داخلشون هم با گل مصنوعی و شمع ال ای دی و مهره تزیین کردم واسه مناسبت ها خیلی شیکه.
داخلش مهره ی پلاستیکی و شیشه ایی هست
شمع هم ال ای دی هستش با گل مصنوعی و آب
شمع هم تا یک هفته روشن میمونه یکسره
.
ابتدا مهره پلاستیکی میریزیم یه مقدار بعد روش شمع ال ای دی میذاریم بقیه مهره ارو هم میریزیم اطراف شمع که سنگین بشه نیاد روی آب..بعد روشون آب میریزیم تا لبه تنگ درآخرهم گلارو میذاریم توی آب و مابین مهره ها...شمع ال ای دی تا یک هفته روشن میمونه توی آب..درضمن میتونید بجای این شمع از وارمر هم استفاده کنید که به اندازه شمع از بطری آب معدنی برش می‌زنیم بعد شمع وارمر میزاریم روش و روی آب شناور میمونه‌..فقط ساقه گل هارو باید کوتاه تر کنید که با شعله شمع وارمر نسوزه.

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-07

 آموزش تزیین سیزه سفره هفت سین جدید داخل پارچ

از داخل پارچ سفالی یه مفتول ضخیم رد کردم و با چسب حرارتی محکم کردم بعد م کردم و چسبودنم به کف دیس، دور مفتول رو با پنبه ی خیس پوشوندم و تخم شاهی که کمی خیسونده بودم و لعاب دار شده بود به پنبه ها مالیدم ،بخاطر لعابش خودش میچسبه .هر روز با اسپری بهش آب بدین زود به سمت نور رشد میکنه.  رای کف سینی هم قسمتهای خالی رو بذر گندم بپاشین.

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-15

 آموزش تزیین سفره هفت سین جدید با وسایل دور ریختی

هفت سین اول رو توی چمدون جهاز مامانم چیدم البته قهوه ای بود و رنگش کردمو پارچشم عوض کردم کنار هفت سین هم یه تلوزیون کوچیک و رنگ و دکوپاژ کردم و به عنوان دکور گذاشتم.

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-16

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین - تخم مرغ هفت سین با طرح بنفشه

برای نقاشی تخم مرغ سفالی از رنگ اکرولیک استفاده کردم .ابتدا تخم مرغهارو سمباده کشیدم تا صاف و یکدست بشه .بعد هر رنگی که دوست دارین برای زمینه تخم مرغ با قلموی بزرگ یک بار رنگ میکنم .رنگ اکرولیک سریع خشک میشه وقتی خشک شد یک بار دیگه رنگ کردم .برای کشیدن شکوفه های بهاری از قلموی سه صفر استفاده کردم با رنگ قهوه ای شاخه کشیدم برای کشیدن شکوفه با قلموی شماره ۳ رنگ صورتی و سفید رو ترکیب کردم .این دو رنگ رو خیلی ترکیب نمیکنم که موقع کشیدن سایه روشن داشته باشه تا طبیعی دیده بشه
.

برای کشیدن بنفشه هم با قلموی متوسط مثل شماره ۴ با رنگ بنفش ابتدا دو گلبرگ بالا رو میکشم بعد گلبرگ پایین که یه گلبرگ بزرگ هست رو با بنفش کشیدم بعد گلبرگهای وسطی که با رنگ بنفش و سفید ترکیب کردم رو میکشم و بعد با قلموی سه صفر سایه های سیاه وسط بنفشه رو هم میکشم و بعد با رنگ زرد وسط بنفشه پرچم گل رو میکشم و با رنگ سبز برگهارو میکشم

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-9

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدیدبا تنگ های شیشه ای

اول ی شاخه ی درخت رو با رنگ سفید رنگ کردم.
بعد شاخه ی درخت رو داخل ی سطل یک بار مصرف گذاشتم و پر از گچ و آب کردم.
وقتی گچ سفت شد روی اون رو با گل فومی پوشوندم.کریستالها رو به حبابها وصل کردم .اجزا هفت سین رو توی هر کدوم گذاشتم.

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-4

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین سفید

اين شاخه هارو از گل فروشي خريدم سبد ها هم آمادس كه گذاشتم تو گلدون شيشه اي توش سنگ ريختم اون ٢ تا شيشه ديگرو داشتم كه سنگ ريختم گل گذاشتم داخلش.

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-8

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید روی سبزه

 ایــن هفت سین مال پــارسالمه.به جای خاک کف ظــرف یــه پــارچه نخی پــهن کــردم وبــا چــسب حــرارتی از چــنــد جــا چــسبوندم بــه ظــرف وبــعــد تــخم شاهی کــه قبلا خـیس کــردم رو ریختم...

داخل کــوزه هم بــاز پــارچــه نــخــی چــســبــونــدم(باچــسـب حــرارتــی) وتــخـمشاهی رو ریختم رو پــارچــه ...بــعدسبزه رو گــذاشــتــم داخــل یــه مــشــمــای بــزرگ چــنــد جــاشــو پــاره کــردم کــه هوا بــره داخــلــش و روش خشـک نــشــه روزی دو بــار آب اسـپــری کــردم بــعــد دو روز کــه جــوانــه زدن دیــگــه از مــشــمــا در اوردم فــقــط آب اســپــری کــردم... اون خــونــه رو هم بــا چــوب بـستـنی و چسب حرارتی درســت کــردم ...ظــرفــزیــرش هم ســیــنــی پــلــاستیکی کیک تــولــد .

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-13

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین داخل لوستر

یه لوستر خوشگل از مامانم داشتم که یه گوشه افتاده بود تمیزش کردم و هفت سینو توش چیدم . خیلی شیک شد . همه ازش تعریف کرند.

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-6

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-5

آلبوم آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید 3

اینم سفره پارسال من که جامها رو با مروارید و نگین متری تزیین کردم و با سیم به سی دی وصل کردم و برا اینکه بمونه وسنگین بشه وسط cd رو سنگ گذاشتم و روشو با اسپری طلایی رنگ زدم و با گل و هفت سین تزیین کرد.

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-1

مدل های آموزش تزیین سبزه هفت سین

برای این کار باید بذرتون رو 2-3 ساعت خیس کنین تا لعاب بندازه و بعد روی ماکت بکشین .

من 2 فنجان بذر منداب رو با 4/5 فنجان آب و برای بذر خرفه هم اول 2 فنجان از اون رو با 1 فنجان خاکشیر مخلوط و سپس با 5 فنجان آب خیس کردم .

در این فاصله برای اینکه بتونین روی کار بذر بمالید باید اول روی تمام سطوحی که میخواهید سبز کنید به ضخامت 1 سانت با پنبه پوشش دهید و برای این که پنبه راحتتر به سطح کار بچسبه سطح رو ابتدا با آبفشان خیس کنید .

بعد از قرار دادن پنبه روی اون را پارچه نخی ظریف بکشید و با استفاده از سوزن غیر ته گرد و یا نخ و سوزن پارچه رو به شکل ماکت فرم بدین بطوری که مثل یه لباس کاملا اندازه اون باشه و در قسمتی زیاد یا کم نباشه.

بعد از این مرحله با ماژیک روی پارچه الگوی کارمون رو میکشیم تا مشخص بشه که در کدام قسمتها باید بذر منداب و در کجاها باید بذر خرفه کشیده بشه . بعد از این که بذرها لعابدار شدن طبق الگو اونها روی سطح کار میکشیم و دقت کنین که بذر منداب فقط یک لایه ولی بذر خرفه باید به ضخامت 2-3 میلی متر باشه تا پرپشت بشه .

در آخر هم روی بذرها رو فقط با آبفشان آبدهی کرده و بعد از اینکه آب اضافی اون رفت باید تا زمانی که بذر ها جوانه بزنن و برگهای ریز سبز در بیارن کار رو داخل یک کیسه پلاستیکی بزرگ و شفاف نگهداری کنید تا حالت گلخونه ایجاد بشه که برای این کار چند جای کیسه رو سوراخهای کمی بزرگ ایجاد کنین تا هوا جابجا بشه و بعد ار اینکه اون رو روی کار کشیدین مابقی کیسه رو بطوری که با بذرها تماس پیدا نکنه در زیرکار جمع کنید .

تا هنگام جوانه زدن بذرها همچنان روزی 3 بار با آبفشان بذرها رو آب بدین و مجدد کیسه رو بزارین. وقتی که برگهای ریز ایجاد شد کیسه را برداشته و روزی 2 بار خیلی ملایم روی سبزه آب بریزین .

در این مدل اگه هوا خیلی سرد نباشه 4-5 روز طول میکشه تا سبزه بصورتی که در عکس دیدین در بیاد.

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-3

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین روی توپ یونولیت

سير و سيب و سكه و سنجد رو روي توپ یونولیتی چسبوندن و داخل ظرفاي نقره قرار دادم، استيكر خروس و حاجي فيروز رو چاپ رنگي گرفتم و با خلال دندان روي ظروف فيكس كردم، تخم مرغها هم با اكليل نقره اي رنگ شده.

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-22

آموزش  سبزه سفره هفت سین جدید با ذرت

دونه ذرت تازه (پوفیلانمیشه) رو  20 روز قبل عید 4 روزخیس کنیدبعد داخل پارچه ریخته وهرروز آبپاشی کنید
جونه زدیه سبد بزاریددرتنگ پرآب و ذرتها رو بریزید توسبد بعدده روزسبز میشه وخیلی خوشگه

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-21

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین فنجون معلق

وسایل لازم
فنجان ۶ عدد
چنگال یاسیم ضخیم
گلهای پارچه ای یامصنوعی
چسب حرارتی
وسایل هفت سین مثل:سنجد،سکه و…
ابتدا چنگال ها رو ازسر و دسته خم میکنیم سرش رو به نلبعکی میچسبونیم و سرش رو به فنجون و از بالاش تا پایینش ازگلها میچسبونیم و به حسب سلیقه هفت سین موردنظر رو روش میچسبونیم.

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-19

آموزش سبزه هفت سین داخل میوه کاج

کاشت سبزه روی میوه کاج را باید داخل اب بگذاریم ودانه هایش راخارج کنیم سپس بین پولک ها گندم جوانه زده می گذاریم سبز شود (منظورم از پولک یا همان ها که مثل گلبرگ می ماند) روش خوشه گندم که ساقه بلند دارد را خیس کرده داخل کوزه یا ظرف گودی قرار می دهیم تا سبز شود این مدل مثل یک دسته گل می شود.

 

آموزش تزیین وسایل سفره هفت سین جدید-2

آموزش تزیین آجیل سفره هفت سین

عکس ها رو ورق بزنین دوستان میتونین با مقوا طرح دلخواه یا مثل اینارو درست کنین با نوار چسب بچسبونینشون و خشکبار هاتونو جدا جدا به سلیقه ی خودتون توش بریزین .

 


توجه : سایت سوربان در زمینه تبلیغات فعال است و هیچ گونه فعالیت فروشگاهی ندارد. انواع مدل های معرفی شده داخل سایت صرفا استفاده ژورنالی دارد و امکان سفارش و خرید آن ها وجود ندارد.

به این مطلب امتیاز دهید:
(50 امتیاز , میانگین: 4.1 از 5)


پیشنهادها برای شما

سفره عقد لوکس وایت رز (تهران)

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

اجاره سفره عقد و میز بله برون

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

کرایه و فروش سفره عقد در تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

سفره عقد لوکس تالار و محضر عقد در تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

سفره عقد ابريشم تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

سفره عقد لوکس بهرامیان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران


نظرات شما:
  • حسین اکبری چهارشنبه, 28 اسفند 1398

    خوب بود ولی وسایلش دم دست نیست

  • خاطره دوشنبه, 27 اسفند 1397

    خوب


جدیدترین ها