بنر
بنر
بنر
بنر
طرح حنا، یک الگوی خلاقانه‌ی نیمه دائمی است که روی پوست کشیده می‌شود. در ادامه توجه شما را به دیدن شیکترین و جدیدترین مدل حنا روی دست جلب می نماییم. 

alt

مدل حنا روی دست با طرح های شیک و زیبا مد سال

" مدل حنا روی دست " طرح حنا هندی روی دست | طراحی حنا روی دست در منزل | نقش حنا ظریف | عکس حنا روی دست عروس | طرح حنا روی دست دخترانه آسان | طرح حنا روی دست ساده و شیک | نقش حنا کف دست | طرح حنا روی ساق دست حنا یکی از مهم‌ترین گیاهان زینتی و دارویی برای خانم‌ها از قدیم تا کنون بوده است، که به دلیل خواص زیادی که بر پوست و مو دارد، برای زیبایی نیز از آن استفاده می‌شود. در قدیم زنان از حنا برای رنگ کردن مو و ناخن استفاده می کردند، اما امروزه ایجاد طرح و نقش با حنا روی دست و پا طرفداران بیشتری دارد. همان طور که خدمتتان عرض کردیم ما برای شما همراهان عزیز در این مطلب انواع طرح های مدل حنا روی دست فراهم اورده ایم. با سوربان همراه باشید.

مدل حنا روی دست 1401

استفاده از پودر برگ خشک شده‌ی حنا برای ایجاد طرح روی پوست، از سنت‌های قدیمی بسیاری از کشورهای آسیایی و آفریقایی است. در بسیاری از فرهنگ‌ها، مراسم حنا قبل از ازدواج، برای آراستن عروس اجرا می‌شود. جزئیات نقوش حنا در هر تکه‌ای از آسیا و آفریقا، طبق سنت آن منطقه تعریف می‌شود. به‌عنوان مثال، نقش‌های هندسی در طرح حنای آفریقایی همیشه وجود دارند. همچنین طرح حنای عربی بدون نقوش انتزاعی ناقص هستند.
اولین استفاده‌های حنا به دلیل خاصیت خنک کنندگی این گیاه بوده است و برای مردمی که در اقلیم بیابانی زندگی می‌کردند، کاربرد فروانی داشته است. به همین دلیل خمیری از این گیاه درست می‌کردند تا کف دست و پا به آن آغشته شود. مزایای دارویی نیز از دیگر دلایل استفاده از حنا بوده است. از این گیاه برای درمان معده‌درد، سوختگی، سردرد و زخم‌های باز پوست استفاده می‌شده است.

طاووس نشان دهنده‌ی عشق است و پرهای او نماد خوش‌شانسی است. در اساطیر هندوها، طاووس پرنده‌ای مقدس است و در افسانه‌ها آمده است که طاووس می‌تواند مار را بکشد و در واقع می‌تواند از انسان در مقابل ارواح خبیث محافظت کند.

گل نیلوفر نمادی از پاکی، جاودانگی، شور زندگی، جوانی و… است و در طرح حنا بسیار استفاده می‌شود. از آنجایی که این گل هر روز صبح شکوفا می‌شود، به‌عنوان نماد تولد دوباره از آن یاد می‌شود. در آیین هندوها، الهه‌های خوش‌شانسی، باروری و شکوفایی، با نگه داشتن گل نیلوفر آبی در دستان خود به تصویر کشیده می‌شوند. برای بودایی‌ها، گل نیلوفر سفید نشان دهنده خلوص است. در حالی که گل های زرد نشان دهنده پیشرفت معنوی است.

بنر

بودایی‌ها معتقدند که صدای صدف حلزون انسان را  از ارواح بدطینت محافظت می‌کند. در واقع صدف حلزون نمادی از رفاه، خلوص، شجاعت، حقیقت، قدرت و عمر طولانی است. همچنین شروع مارپیچ این طرح، نشان دهنده یک دوره‌ی جدید در زندگی فرد است. در بسیاری از فرهنگ‌ها طرح مارپیچ نمادی از خلفت است.

فیل رایج ترین نقوش از حیوانات طرح حنای هندی است. فیل نمادی از قدرت، ثبات، خرد، صبر، وفاداری، خوش‌شانسی و موفقیت است. مار نیز یادآور زندگی در لحظه هستند. همچنین از آنجایی که مارها پوست می‌اندازند، نمادی از تولد دوباره و جاودانگی نیز هستند. عقرب از دیگر نقوش استفاده شده در طرح حنا است که به عشق تعبیر می‌شود. 

مدل حنا روی دست 2022

alt

alt

alt

alt

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

alt

alt

alt

alt

alt

altalt

alt

alt

alt

alt

altaltaltaltaltalt

alt

altaltalt

alt

alt

altalt


توجه : سایت سوربان در زمینه تبلیغات فعال است و هیچ گونه فعالیت فروشگاهی ندارد. انواع مدل های معرفی شده داخل سایت صرفا استفاده ژورنالی دارد و امکان سفارش و خرید آن ها وجود ندارد.

به این مطلب امتیاز دهید:
(21 امتیاز , میانگین: 4.3 از 5)
بنر
بنر

نظرات شما:

بهترین ایده ها