بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

بسیاری از عروس و دامادها تصور می کنند که با انتخاب آتلیه عکاسی، دیگر لازم نیست کار دیگری انجام دهند و همه چیز را به آنها واگذار می کنند. البته یافتن یک آتلیه معتبر و اعتماد به آنها بخش مهمی از کار است اما همه آن نیست. در صورتی که میخواهید یک لوکیشن مناسب برای عکاسی عروسی پیدا کنید می تونید در لیست باغ عمارت عکاسی سایت سوربان زیباترین باغ عمارت ها را پیدا کنید و برای انتخاب آتلیه عکاسی عروس هم به لیست آتلیه عکاسی عروس مراجعه کنید.

alt

عکس عروسی

در ادامه تا نکاتی را ذکر میکنیم که با رعایت آنها، می توانید تصاویر زیبا تری از عروسی خود داشته باشید. با سوربان همراه باشید

1- عکسهای تصادفی از لحظات ماندگار

عکس های تصادفی مثل یک گزارش تصویری عمل می کنند. جذابیت آنها در ایناست که بدون اطلاع افراد گرفته می شوند و بنابراین حالت افراد در این تصاویر طبیعی است. از عکاس خود بخواهید در لحظات مهم و خاطره انگیز مثل ورود عروس و داماد به تالار، برخورد آنها با مهمانان و... عکسهایی به صورت تصادفی و بدون اطلاع تهیه کند. البته زیبا تر شدن این تصاویر، بستگی زیادی به مهارت عکاس در شکار لحظه های ماندگار دارد.

2- لیست افراد مهم را به عکاس بدهید

افراد زیادی را می شناسم که بعد از برگزاری جشن ازدواج فهیمده اند که مثلا با خواهر یا برادرشان عکسی ندارند. این خیلی مهم است که لیستی از اعضای مهم خانواده، فامیل و دوستان که دوست دارید حتما با شما عکس داشته باشند تهیه کرده و در اختیار عکاس بگذارید. هنگامی که زمان گرفتن عکسهای دسته جمعی می رسد، همه می خواهند حضور داشته باشند. در این میان ممکن است کسانی که اهمیت بیشتری دارند و به شما نزدیک تر هستند، به دلایلی مثل ازدحام و یا کمبود وقت، نتوانند باشما عکس بگیرند. عکاس هم که شناخت درستی از مهمانان ندارد و نمی تواند این موضوع را کنترل کند. اما اگر از قبل لیست این افراد را به او بدهید، می توانید مطمئن باشید که کسی از قلم نخواهد افتاد.

3- نمونه عکس های عروسی را در اینترنت جستجو کنید

به تجربه و مهارت عکاس خود اکتفا نکنید و سعی کنید با جستجو در اینترنت، فیگور ها و ژست های مختلف عروس و داماد را بیابید و نمونه های مورد علاقه خود را ذخیره کنید. چه بسا نمونه هایی که شما یافته اید به روز تر و جدید تر باشند. می توانید این تصاویر را در گوشی موبایل خود ذخیره کنید و به عکاس خود نشان بدهید و از او بخواهید با این ژست ها هم از شما عکاسی کند.

4- استرس نداشته باشید

در هنگام تهیه تصاویر سعی کنید کاملا طبیعی و بدون استرس باشید. اگر احساس می کنید استرس دارید و یا بنا به دلایلی عصبی هستید، سعی کنید قبل از اینکه سراغ عکسی رمانتیک بروید، چند عکس فانتزی بگیرید. مثلا سعی کنید با دست ها و صورت، ژست های خنده دار بگیرید و چند عکس بیندازید. این به شما کمک می کند که خندان شوید و کمی آرامش خود را نیز به دست بیاورید. حالا می توانید با خیال راحت ژست های رمانتیک بگیرید.

5- یک عکس دسته جمعی با همه مهمانان داشته باشید

این تصویر می تواند خیلی خاطره انگیز باشد. برای اینکه چهره تک تک مهمانان در تصویر واضح باشد، سعی کنید همه را در یک محوطه جمع کنید طوری که عکاس بتواند از جایی که ارتفاع بالاتری دارد، مثلا از یک پنجره یا پشت بام عکس بگیرد و مهمانان به بالا نگاه کنند تا چهره آنها در عکس دیده شود.
گروه تصویربردار را به بزرگترها و مهمانان معرفی کنید، بابت زحمتی که می کشند از آنها تشکر کنید و مطمئن شوید که مثل سایر مهمانان از آنها پذیرایی خواهد شد. این باعث راحتی و آرامش آنها خواهد شد و تمام تلاش خود را برای بهتر شدن کار شما خواهند کرد

6- لحظه های خنده دار را شکار کنید

گاهی اوقات با اینکه تمام تلاش خود را برای برنامه ریزی عروسی خود کرده اید، باز هم ممکن است اتفاقاتی غیر قابل کنترل در جشن شما بیفتد. مثلا گیر کردن در ترافیک، خیس شدن زیر باران، زمین خوردن و غیره. یک روی سکه ناراحتی و استرس بابت این اتفاقات است اما روی دیگر سکه خاطره انگیز بودن این لحظات است. از تیم عکاسی و فیلم برداری بخواهید این لحظات را ثبت کنند. مطمئن باشید که سال ها بعد این لحظات جزء بهترین خاطرات شما خواهند شد.

7- به تیم عکاسی و فیلم برداری احترام بگذارید

این یک قانون کلی است: اگر به کسی اهمیت بدهید او هم به شما اهمیت خواهد داد. گروه تصویربردار را به بزرگترها و مهمانان معرفی کنید، بابت زحمتی که می کشند از آنها تشکر کنید و مطمئن شوید که مثل سایر مهمانان از آنها پذیرایی خواهد شد. این باعث راحتی و آرامش آنها خواهد شد و تمام تلاش خود را برای بهتر شدن کار شما خواهند کرد.

منبع: تبیان

Saveبه این مطلب امتیاز دهید:
(6 امتیاز , میانگین: 4.5 از 5)


پیشنهادها برای شما

آتلیه سروش درویشی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

استودیو عکاسی سارین تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

آتلیه ساتگینی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

آتلیه رخسار قم

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
قم

ردشات استودیو تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

استودیو نگارین تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

استودیو رویال اس تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران


نظرات شما: