بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان
شرایط گرفتن اقامت کانادا از طریق ازدواج و نحوه امتیازدهی را در این مطلب سوربان بخوانید.

امروزه با سخت تر شدن شرایط اقتصادی و اجتماعی در ایران بسیاری از افراد قصد مهاجرت از کشور به کشور های دیگری از جمله کانادا را دارند. اما چگونه؟؟ به تین منظور چ مدارکی مورد نیاز است؟ سوربان در این مقاله قصد دارد به تمام سوالات شما را پاسخ دهد پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

گرفتن اقامت کانادا از طریق ازدواج

قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان « Immigration and Refugee protection act» قسمتی از متن خود را به در کنار هم نگه داشتن خانواده اختصاص داده است و اداره تابعیت و مهاجرت کانادا CIC یا  Citizenship and Immigration Canada مهاجرت به کانادااز طریق ازدواج را در الویت های خود قرار داده است.

قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان در بند یک ماده ۱۲ فرد خارجی را در صورتی عضو خانواده می داند که پدر یا مادر، فرزند، همسر، شریک زندگی یا یکی دیگر از اعضای خانواده شهروند citizen  یا دارای اقامت دائم permanent resident در کانادا باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج به روش اسپانسر شدن همسری که در کانادا اقامت دائم یا شهروند کانادا محسوب میشود، صورت می گیرد.

قبل از وارد شدن به بحث و توضیح شرایط آن بیهوده نیست که شخص همسر را از دیدگاه قانون کانادا تعریف کنیم؛ این مفهوم سه دسته از افراد را شامل می شود:

1)  Spesese : همسر عقدی و قانونی

2) : Common   law partner  شریک زندگی عرفی (این افراد به مدت حداقل ۱سال باهم در یک مکان زندگی میکنند.

3):conjugal partner  : یک  تعریفی دیگر از شریک زندگی است که در آن زوج لزوماً بنا به شرایطی در یک مکان زندگی نمی کنند اما رابطه ی زناشویی با یکدیگر دارند.

همچنین باید افزود شریک زندگی در این تعاریف شامل افراد هم جنس نیز می شود.

و نکته ی دیگر اینکه شخصی که با وی در آینده قرار ازدواج گذاشته می شود و در حال حاضر رابطه زناشویی بینشان برقرار نیست در این تعاریف قرار نمی گیرد و نمی توانند به عنوان اسپانسر یا اسپانسر شونده به مهاجرت با این روش اقدام کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

برای گرفتن اقامت با این روش، فردی که در کانادا اسپانسر می شود و فردی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق همسر خویش است، (  sponsored person and sponser) هردو باید شرایط مخصوصی داشته باشند.

1)شرایطی که شخص اسپانسر باید داشته باشد:

1-بالای ۱۸ سال باشد

2-زندانی، تحت پیگرد و ورشکسته نباشد

3-شهروند کانادایی  citizenیا دارای اقامت دائم  permanent Residentباشد

4-فرد اسپانسر وهمسرش در حال حاضر یا در زمان ازدواج همسر دیگری نداشته باشد

5-توانایی ساپورت مالی همسر بعد از ورود به کانادا را داشته باشد وقبول و امضا کند که تا ۳سال دیگر وی را ساپورت مالی کند

همچنین طبق قوانین جدید اسپانسرشیپ همسر،متقاضیان اسپانسرشیپ همسر میبایست حداقل ۲ سال از روزی که همسر اقامت دائم کانادا را دریافت نموده است در یک رابطه قانونی و مشترک زندگی نمایند،در غیر اینصورت اقامت فرد اسپانسرشده لغو خواهد گردید

6-در کانادا یا اطراف آن به جرایم جنسی ،تهدید ،جرایم علیه  اشخاص ، خشونت علیه خانواده  محکوم نشده باشد . مگر اینکه تبرئه شده باشد یا احاده حیثیت کرده باشد ، یا مجازات خود را گذرانده باشد و ۵سال ازآن گذشته باشد.

7- باید در کانادا سکونت داشته باشد یا به دولت کانادا تعهد دهد در زمانی که اسپانسر شونده به عنوان مقیم دائم به کانادا می آید، اوهم در خاک این کشور سکونت کند.

8- طی ۵ سال گذشته اسپانسر شخص دیگری از طریق ازدواج نشده باشد به عبارت دیگر این شرط را می توان به عنوان یک محدودیت این گونه بیان کرد که شخصی که اسپانسر همسر خود می شود تا ۵ سال دیگر نمی تواند اسپانسر همسر دیگری شود. (در صورت جدایی، فوت و …)

9- شخص اسپانسر به خاطر تعهدات اسپانسر بودن خود بدهکار دولت کانادا نباشد.

گرفتن اقامت کانادا از طریق ازدواج

2) اسپانسر شونده  Sponsored person

1. حداقل ۱۶سال سن داشته باشد.

2. اعلام اینکه از تعهدات و وظایف خود نسبت به همسر خود ونسبت به دولت کانادا آگاه است. مثل اینکه تمام تلاش خود را انجام دهد تا استقلال مالی پیدا کند.

(قابل دسترس در: http://www.cic.gc.ca/English/resources/manuals/bulletins/.asp)

 مهاجرت به کانادا با همسر امتیاز افراد متخصص

برای گروه های متخصص همسر می تواند امتیاز کسب کند زمینه هایی که امتیاز همسر محسوب می شود عبارت است از :

1. حداکثر امتیاز برای تحصیلات همسر 5 امتیاز

2. اگر همسر در کانادا حداقل به مدت دو سال در مقطع کالج یا دانشگاه تحصیل کرده است حداکثر 5 امتیاز کسب می کند

3. اگر همسر در کانادا حداقل به مدت یک سال کار کرده است حداکثر 5 امتیاز کسب می کند

4. اگر همسر  برای کانادا دعوتنامه شغلی دارد حداکثر 5 امتیاز کسب می کند

5. اگر همسر  در کانادا فامیل نزدیک دارد حداکثر 5 امتیاز کسب می کند

ذکر این مورد را نیز نباید از نظر دور داشت که بعد از اینکه شخص متقاضی اقامت دائم کانادا را دریافت نمود باید به مدت دو سال با شخص اسپانسر زندگی مشترک داشته باشند، در صورت عدم احراز این امر حتی پس از پایان این دو سال اقامت وی باطل خواهد شد و از کشور خارج شود. (یعنی بعد از دو سال متوجه شوند که در طول دو سال اول زندگی شان از یکدیگر جدا شده بود.

و نکته ی بسیار مهم و اصلی آخر این است که ازدواج حتماً باید به صورت واقعی صورت گرفته باشد یعنی به هنگام فرستادن مدارک برای اداره ی مهاجرت باید دقت کنید که برای افسر ویزا احراز شود که افراد متقاضی، همسر یا شریک زندگی واقعی هستند و صرفاً برای کسب اقامت دائم آمریکا چنین درخواستی نمی کنند. به منظور این امر هنگام تشکیل پرونده در اداره ی مهاجرت یکی از مهم ترین مدارکی که باید فرستاده شود، مدارکی است که دلالت بر اثبات ارتباط واقعی زوجین کند. مدارکی مانند عکس های خانوادگی، پیام ها و نامه ها، هدایا و

همچنین مواردی چون اختلاف سنی زیاد بین زوج، اختلاف دین و زبان می تواند افسر ویزا را به شک اندازد که این ازدواج واقعی نیست که نتیجه ی آن عدم پذیرش دولت کانادا برای درخواست ویزای چنین افرادی است.

کما اینکه در هر دوره از زمان حتی پس از گرفتن اقامت دائم و گذر مدت زمانی که زوجین باید در کنار یکدیگر در دولت کانادا زندگی مشترک داشته باشند، دولت کانادا متوجه تقلبی بودن مدارک و واقعی نبودن ازدواج شود، اقامت دائم باطل خواهد شد

منبع: مشاوره حقوقی ملک پور، سایت مهاجرت به دات کام، ParsOverseasبه این مطلب امتیاز دهید:
برای رای دادن اولین نفر باشید


نظرات شما:

جدیدترین ها

پیشنهادها برای شما

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات الماسی شیراز

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
فارس

مجموعه تشریفات موگه

شروع قیمت: ۸۰,۰۰۰ تومان
تهران

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات باران تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات موسوی تهران بدون ورودی باغ

شروع قیمت: ۹۹,۰۰۰ تومان
تهران

تشریفات مجالس لوتوس طلائی کرج

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
البرز

مجموعه تشریفات موگه تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس عروسی تیام تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات آنتیک تهران

شروع قیمت: ۶۵,۰۰۰ تومان
تهران