بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان
برای اجرای موزیک عروسی ارکستر کامل بهتر است یا دی جی؟ در این مقاله به تفاوت های دی جی و ارکستر برای اجرا در مراسم عروسی می پردازیم.

ارائه ای از موزیک افشار/ برای عروسی ارکستر بهتر است یا دی جی؟ در جواب این سوال معمولا کسانی که کارشان دی جی اسـت می گویند دی جی گزینه ی بهتری است و افرادی کـه فقط در کار ارکستر و اجرای زنده هستند می گویند ارکستر و موزیک زنده بهتر است.  اما مجموعه موزیک افشار به دلیل وسعت و فعالیت در هر دو بخش فوق یعنی سـه مدل دی جی (دی جی خانم و دی جی آقا، دی جی با شـومن، دی جی با پلـی بک و خواننده ارکسـتر)  و همچنین ارکستر نیم بند و گروه موزیک کامل و با داشـتن تجربه ی سالها فعالیت در این زمینه بی طرفانه و با دلایل منطقی این موضوع را بررسی کرده و نتیجه را در اختیار شما قرار می دهد.

ابتدا در نظر داشته باشید که اجرای موزیـک زنده در بیشـتر تالارهای عروسی ممنوع است و شما حق انتخاب دیـگری جز دی جی نداریـد تنها می توانید بهترین گزینه را که دی جی با پلی بک و خواننده ی ارکستر است انتخاب کنید.

مورد مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که که قیمت ارکستر برای جشن عروسی بسیار بیشتر از قیمت دی جی است. قیمت یک دی جی تنها کمترین حالت است، بعد از آن "دیجی با شومن" و در آخر "دیجی باخواننده ارکسـتر" و به همین دلیل برای کسانی که کمبود بودجه دارند، دی جی می تواند انتخاب مناسب تری باشد. البته باید توجه داشت که دی جی بیشتر برای جشن های کوچک، جمعهای خصوصی جوانان، تولد و یا مهمانی و پارتی ها و مانند آن مناسب است اما جشـن های عروسی رسمی تر هسـتند و به دلیل حضور افراد با سنین و سلیقه های متفاوت نیاز به موزیک قوی تر با خواننده ی با تجربه تر برای مدیریت جشن و ایجاد هیجان و هنر نمایی نوازندگان با اجرای متفاوت هر آهنگ دارد.

دی جی عروسی

ریتمیـک تر کردن آهنگها و کمی تغییـر در ساختار آنها برای تبدیل آهنگ به موزیک شاد رقصی و موزیک مخصـوص عروسـی کاریسـت که یک ارکستر خوب عروسی آن را به درستی انجام میدهد. شاید کسـی بگوید دی جی هم می تواند این کارها را انجام دهد. بله! البته فقط دی جی هایـی که دانش موسیقی بالایی داشته باشند و کار ساخت و تنظیم آهنگ انجام می دهند که متاسفانه بخاطر پایین بودن سطح کاری و درآمد دیجی درایران کسانیکه سواد موسیقی دارند حاضر نیستند دیجی باشند. معمولا دی جی هایی که در ایران هستند "موزیک پلی کن" هستند. آنها با دستکاری و تغییر اشتباه درسرعت آهنگ و گذاشتن ریتم، بیس و آکوردهای نابجا روی آهنگها ساختار، مسترینگ و هویت آنها راخراب میکنند و با ایجاد صدای ناهنجار ممکن است باعث آزردگی خاطر مهمان ها شوند.

ارکستر عروسی

نوع دیـگری از دی جی وجـود دارد که در ایران پلـی بک نامیـده می شـود البـتـه تنها گروه هایـی می توانند این کار را به درسـتی انجام دهند که هم ارکسـتر کامل داشـته باشند، هم تنظیم کننده و استودیوی مجهز برای رکورد و تهیه ی آهنگهای بدون کلام ارکستری. دراین شکل از دی جی آهنگی که از قبل تنظیم، اجرا و ضبط شده پلی می شود و خواننده ی ارکستر به صورت زنده به همراه آهنگ میخواند که البته به خاطر هزینه های بالا و دشواری این کار، تعداد کمی در ایران مهارت این شکل از دی جی را دارند. (البته مدعیانی در این میان وجود دارند که با لب خوانـی و هم خوانـی روی آهنگهای اصلی و با کلام که گاهی هم صدای خواننده در آنها ناشیانه کم شده و آهنگ خراب شده، اجرای برنامه می کنند.)

 هیچ موزیـک زنده ای نمـی تواند ادعا کند که آهنگـی را بهتر از اورجیـنال آن اجـرا می کند حتـی  خودخواننده اصلی آهنگ و گروهش، چون دراجرای زنده معمولا خطاهایی بوجود می آید ولی همیشه  شـــور و هیجان و احساسی که در اجرای زنده است قابل مقایسه باگوش دادن آهنگ اصلی نیست  وگرنه شـما به جای رفتن به کنسـرت یک خواننده، آهنگ او راکه خطایی هم ندارد گوش می دادید.

 دیـدن سازها و هنرنمایـی نوازندگان و خواننده هم یکی دیگراز جذابیت های ارکسـتر عروسی اسـت.

نکته مهم اینکه تمام این توضیـحات در رابطه با یک ارکستر خوب است وگرنه ارکسترهایی هستند که کارشان میتواند از یک دی جی بد هم بدتر باشد! بعضی از ارکستر ها با کمک یک ارگ فلش خور آهنگ پلی میکنند و دیگر نوازندگان کناری هم عملا دستی به ساز نمیزنند. همه اجرا توسط اون ارگ لپ تاپه انجام می شود و بقیه افراد ارکستر به اصطلاح سایه زنی میکنند و این یعنی شما باید موزیک جشن خود را (چه دی جی و چه ارکستر) بسیار دقیق و با وسواس انتخاب کنید.   


موزیک افشار

 موزیک افشار بزرگترین و متنوع ترین گروه موزیک عروسی در ایران

دارای سـه ارکسـتر برای اجرای زنده و دی جی های حرفه ای و تیم پلـی بک قوی در یک مجموعه.

  6 خواننده ی حرفه ای و با تجربه در سبکهای مختلف و جنس صداهای متفاوت آشنا با علم موسیقی و نوازنده ی یک یا چند ساز

 حضور 16 نوازنده ی برجسته و نامدار در گروه با مدارک تحصیلی موسیقی و مدرس در آموزشگاههای معتبر کشور

 بیـش از 50 اثر تولیـد شده توسط گروه با صدای خواننده های گروه قابل جسـتجو در رادیو جوان، گوگل و تمامـی سـایت ها

شماره تماس با ما: ۰۹۱۲۲۱۲۳۸۱۵به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


نظرات شما:
  • امید يكشنبه, 14 مهر 1398

    اطلاعات جالبی بود مرسی


جدیدترین ها

پیشنهادها برای شما

دی جی عروسی و تولد و ایونت در تهران

شروع قیمت: ۸۰۰,۰۰۰ تومان
تهران

دی جی dj کرج (با ویلا باغ اجاره ای)

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
البرز

دی جی Dj مهمانی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

دی جی مجالس و نورپردازی حرفه ای تهران

شروع قیمت: ۵۵۰,۰۰۰ تومان
تهران

دی جی dj دیجی شومن گروه موزیک تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

دی جی فرندبند تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

دیجی dj دی جی و موزیک مجالس تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

DJ ، دی جی موزیک و نورپردازی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران