بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان
چطور برای مراسم جشن خود ارکستر انتخاب کنیم؟ نحوه تشخیص یک دی جی خوب چگونه است؟

ارائه ای از موزیک افشار/ اگر به زودی جشن عروسی یا نامزدیتان در پیش است و به دنبال یک ارکستر عروسی حرفه ای و یا دی جی عروسی کار بلد هستید ولی نمی دانید که چه کسی شایستگی اجرا در مراسم عروسی شما را دارد با این مقاله همراه باشید تا برخی عوامل مهم که لازم است آن ها را بررسی کنید را با هم مرور کنیم. نکات انتخاب ارکستر و دی جی هر یک به صورت جداگانه بررسی شده اند.

ارکستر عروسی

1. نحوه انتخاب ارکستر عروسی

نکات مهم و اطلاعات مورد نیاز شما برای انتخاب یک گروه ارکستر خوب به آن دقت کنید عبارت است از: جنس صدای خواننده یا خوانندگان، استایل خواننده یا خوانندگان، هنر نوازندگان و هماهنگی آنها با هم، به روز بودن و قدرت اجرای آهنگهای متفاوت در همه ی سبکها، سابقه کار، تجربه و اعتبار گروه.  

اولین و مهمترین بخش برای شما انتخاب خواننده ارکستر می باشد. از مدیر گروه بخواهید یک یا چند فیلم بدون حضور مهمان ها از صدای خواننده در اجرای آهنگ های متفاوت (جدید، دهه شصت، قدیمی و خوانندگان زن) برای شما ارسال کند و با توجه به سلیقه خود و نزدیکانتان در جنس صدا و با توجه به شکل ظاهری، استایل، لباس و... خواننده ی عروسی خودتان را انتخاب کنید.
از مدیر گروه بخواهید که توسط یک یا چند فیلم ، تکنوازی هر یک از افراد ارکستر را نیز به شما نشان دهد تا از توانایی و هنر آنها اطمینان حاصل کنید.

توجه: ارسال فیلم از رقص مهمان های یک جشن برای بهتر جلوه دادن کار موزیک، خیانت به حریم خصوصی صاحبان جشن می باشد و بدانید که چنین شخصی به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست  و احتمالا از جشن شما هم برای نمونه کار بعدی خود تصویر برداری می کند.

ازحضور درجشن دیگران برای دیدن نمونه کار گروه ارکسترخوداری کنید، زیرا برای به دست آوردن اطلاعات و دیدن کار گروه به هیـچ عنوان نیاز به حضور در جشن و حریم خصوصی دیگران نیست. خیلی از مواقع ممکن است با این کار در انتخابتان دچار اشتباه شوید، زیرا ترانه های هر عروسی مختص همان عروسی است و ممکن است با سلیقه، وانتظار و یا قومیت شما متفاوت باشد. مثلا داماد سفارش کرده که آهنگ بندری یا ترکی یا ... مکرر اجرا بشود اما شما اصلا به این سبک آهنگ علاقه ای ندارید.

گاهی ممکن است علت اصلی نداشتن شور و هیجان در یک جشن که شما وارد آن می شوید خود  مهمانهای آن جشـن باشند و یا چون شما نمیتوانید در جشن از ابتدا تا انتها حاضر باشید، به همین دلیل حضور شما در زمان نامناسب در جشن مثلا زمان خوش آمدگویی یا پخش کلیپ و برنامه های دیگر شما را ممکن است دچار اشتباه در انتخاب کند. در نهایت ارکستری که شما را به جشن دیگران دعوت می کند چندین مهمان را هم به جشن شما دعوت میکند.

2. نحوه انتخاب دی جی عروسی

از دی جی نمونه کار نخواهید!!! زیرا هر کسی میتواند یک ریمیکس آماده پلی کند و از خود و مهمانها در حال رقص سلفی بگیـرد و به هیچ عنوان شما نمیتوانید متوجه شوید که آن رمیکس از قبل آماده شده و یا دی جی در حال میکس آهنگ اسـت شاید کسی بگوید خیلی مهم نیسـت ولی اتفاقا خیلی این مورد بسیار مهم اسـت.

نحوه انتخاب دی جی عروسی


یـک دی جی خوب باید بداند در فضای جشن و با حال و هـوای مهمان ها و بعد از هر آهنگی که در حال پلی شدن اسـت چه آهنگی باید اجرا شـود و در لحظه تصمیم بگیرد نه اینکه آهنگ ها بصورت از پیش تعریف شده باشند.  
 
اگر دنبال دی جی حرفه ای میگردید از کسی که مد نظر شماست بخواهید چند تکنوازی از خودش با کیبورد برای شما ارسال کند(دانش موسیقی دی جی) و برای اینکه بدانید او توانایی میکس زنده دارد یا نه به صورت حضوری در کنار او از او بخواهید یک آهنگ با سرعت پایین یا حتی ریتم دو چهارم را  پلی کند و بعد از چند لحظه به او بگویید آهنگ بعدی را 6 و 8 و سـرعت بالا با آن میکس کند. مثلا بصورت ترایبال (ریتم های جدید) اینجاست که همه چیز برای شما معلوم می شود.


موزیک افشار

 موزیک افشار بزرگترین و متنوع ترین گروه موزیک عروسی در ایران

دارای سـه ارکسـتر برای اجرای زنده و دی جی های حرفه ای و تیم پلـی بک قوی در یک مجموعه.

  6 خواننده ی حرفه ای و با تجربه در سبکهای مختلف و جنس صداهای متفاوت آشنا با علم موسیقی و نوازنده ی یک یا چند ساز

 حضور 16 نوازنده ی برجسته و نامدار در گروه با مدارک تحصیلی موسیقی و مدرس در آموزشگاههای معتبر کشور

 بیـش از 50 اثر تولیـد شده توسط گروه با صدای خواننده های گروه قابل جسـتجو در رادیو جوان، گوگل و تمامـی سـایت ها

شماره تماس با ما: ۰۹۱۲۲۱۲۳۸۱۵به این مطلب امتیاز دهید:
برای رای دادن اولین نفر باشید


نظرات شما:

جدیدترین ها

پیشنهادها برای شما

دی جی عروسی و تولد و ایونت در تهران

شروع قیمت: ۸۰۰,۰۰۰ تومان
تهران

دی جی dj کرج (با ویلا باغ اجاره ای)

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
البرز

دی جی Dj مهمانی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

دی جی مجالس و نورپردازی حرفه ای تهران

شروع قیمت: ۵۵۰,۰۰۰ تومان
تهران

دی جی dj دیجی شومن گروه موزیک تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

دی جی فرندبند تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

دیجی dj دی جی و موزیک مجالس تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

DJ ، دی جی موزیک و نورپردازی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران