بنر
بنر
بنر
بنر

ارائه ای از موزیک افشار/ توصیه هایی مهم به عروس و داماد ها برای برگزاری مراسم عقد، نامزدی و عروسی خود را در این مطلب بخوانید. حتما توصیه هایی که شما از تجربه شخصی خود دارید را در قیمت نظرات برای ما ارسال کنید.

1. گروه موزیک عروسیتان را خودتان انتخاب کنید و این آیتم بسیار مهم و تاثیر گذار را چشم بسته به تالار و یا تشریفات نسپارید. بیشتر تالار و تشریفات ها بخاطر منفعت شخصی خودشان (در خوشبینانه ترین حالت  فقط 50 درصد از مبلغ دریافتی به گروه داده می شود) حق این انتخاب مهم را از شما می گیرند. پس در این صورت فقط به اندازه نصف مبلغ پرداخت شده بابت گروه موزیک از آنها خدمات دریافت می کنید.

عروس و داماد

2. ترجیحا و اگر مهمان های زیاد از راه دور ندارید و مورد خاص دیگری هم نیست در ماههای شلوغ و روزهای تعطیل و اعیاد جشن نگیرید، به چند دلیل: اول گرانتر شدن همه ی هزینه ها و بعد ترافیک کاری و استرس که باعث می شود از کیفیت کار همه ی عوامل کاسته شود و هم چنین ترافیک شهری که باعث می شود عوامل ، مهمان ها و عروس و داماد دیر به جشن برسند.

3. از اجرای برنامه های زیادی، اضافی و غیر ضروری در شب جشنتان خودداری کنید. و این نکته را به تشریفات خود هم بگویید، مخصوصا در شبهای تابستان که زمان جشن کوتاه است.  

4. برنامه های خود را با ارکستر عروسی و یا دی جی هماهنگ کنید، مثل برش کیک ، رقص تانگو و غیره تا برای شما در زمان مناسب موزیک مناسب بگذارد. بهتر است آنها را تا حد امکان پیوسته انجام دهید یا آنها را برای انتهای جشن بگذارید زیرا زمانی که خواننده تلاش میکند افرادی را برای رقص روی استیج بیاورد و جشن را به اصطلاح گرم کند او برای امور مختلف باید موزیک را قطع کند، مثلا برای گرفتن عکس یا دادن کادو ، یا پخش کلیپ و...که این قطع و وصل کردنها درهنگام رقص مهمانها، باعث می شود دیگر کسی روی استیج رقص نیاید و ریتم جشن شما خراب شود.

5. بهترین تایم ورود عروس و داماد به جشن در تابسـتان 9 شب و در زمسـتان 8 شب می باشد.  زودتـر از این تایم وارد مجلس نشوید چون کسی نیسـت که به استقبال شما بیاید و دیرترهم نیایید تا از جشن خود بیشترین استفاده رو ببرید و همچنین اصل شور و هیجان در جشن بعد از ورود شما اتفاق می افتد.

6. هرگز لیست کامل از آهنگهایی که خودتان دوست دارید را برای اجرا به موزیک ندهید بلکه فقط درحد 4 یا 5 آهنگ درخواستی و آهنگ های رقص تانگو و دو نفره.  آهنگ های عروسی به 4 بخش تقسـیم می شوند: 1. جدید 2. دهه شـصت 3. قدیمی تر 4. قومیتی ( بندری ، ترکی ، عربی ، شمالی... ) و تک ترانه ها مثل باباکرم.

رقص عروسی

7. اگر موضوع نوع آهنگ ها در اجرا برای شما خیلی مهم است بهتر است فقط به صورت کلی آهنگها را مشخص کنید و با توجه به تقسیم بندی بالا درصد اجرای انواع آهنگ را به گروهتان بگویید. مثلا چند درصد جدید، چند درصد دهه شـصتی، چند درصد قدیمی، یا قومیتی اجرا بشـود و بگذارید گروه با توجه به تجربیات و با تشخیص خودش بیشتر آهنگ های شاد و رقصی همه پسند را انتخاب کند که به عقیـده موزیک افشار بهترین حالت 60% آهنگهای ده شصت ماندگار، 30% آهنگهای جدید و 10% ما بقی قدیمی و تک آهنگهای درخواستی باشد. 

آهنگ رقص دو نفره بهتر است شعری مثبت و عاشقانه داشته باشد و ترجیحا با سرعت بالا نباشد. مثلا آهنگ بوسه ی عشق یا خانوم گل من از موزیک افشار. برای رقص تانگو هم آهنگی با ریتم ملایـم و شعر مثبت و عاشقانه انتخاب کنید مثل رقص تانگو از موزیک افشار. یکی ازبهترین آهنگهای ورودی هم آهنگ لیلی ومجنون از عارف است که با نام آهنگ  ورود عروس داماد توسط موزیک افشار بازخوانی شده و با آهنگ عروسی از لیلا فروهر میکس شده.

8. آهنگهای درخواستی خود را از قبل برای مدیر گروه "پیامک کنید" تا ثبت شود و در جشن موزیک لیست شما را به همراه داشته باشد و بین شـما و موزیک اختلافی بر سـر اینکه مثلا آهنگ تانگـوی درخواستی ما این نبود به وجود نیاید. اگر مهمان های قومیتی دارید برای اجرای آهنگشان از قبل با موزیک هماهنگ کنید. اگر جشن شما زن و مرد جدا هست برای قسمت خانم ها دی جی خانم جدا و برای قسمت آقایان ارکستر و یا دی جی جدا انتخاب کنید مگر اینکه مشکل هزینه دو برابری آن را دارید و یا سالن جشن شما باپرده و یا پارتیشن ازهم جدا شده که در اینصورت بدلیل درهم شدن صداها این کار امکانپذیر نیست.

9. زمان انتخاب سالن جشن خود به پیچش صـدا در آن دقت کنید، زیرا اهمیت این موضوع آنقدر زیاد است که حتی باعث می شود شـما با داشتن موزیک خیلی خوب و سیستم صوتی خوب به خاطر برگشت و پیچش صدا کیفیت صدا در سالن خراب و نا مطلوب است. شـما می توانید برای اطلاع از این مورد یک یا چند کلمه بلند در سالن بگویید تا متوجه برگشت و یا پیچش صدا شویـد کف و دیوار های سنگی معمولا پیچش ایجاد میکند. البته حضور مهمانها در جشن  از اکو و باز خورد صدا می کاهد.

10. به دلیل غیرمجاز بودن کار ارکسترها و دی جی ها نیازی به نوشتن قرارداد نیست چون اعتبار قانونی ندارد. پس باید گروه معتبری انتخاب کنید که با بد قولی و بی اخلاقی برای شما مشکل ایجاد نکند. نهایت اجرای مفید یک گروه 3 ساعت و دی جی 4 ساعت است. پس تعیین تایم اضافه برای ارکستر ار کیفیت آن می کاهد.

 


موزیک افشار

 موزیک افشار بزرگترین و متنوع ترین گروه موزیک عروسی در ایران

دارای سـه ارکسـتر برای اجرای زنده و دی جی های حرفه ای و تیم پلـی بک قوی در یک مجموعه.

  6 خواننده ی حرفه ای و با تجربه در سبکهای مختلف و جنس صداهای متفاوت آشنا با علم موسیقی و نوازنده ی یک یا چند ساز

 حضور 16 نوازنده ی برجسته و نامدار در گروه با مدارک تحصیلی موسیقی و مدرس در آموزشگاههای معتبر کشور

 بیـش از 50 اثر تولیـد شده توسط گروه با صدای خواننده های گروه قابل جسـتجو در رادیو جوان، گوگل و تمامـی سـایت ها

شماره تماس با ما: ۰۹۱۲۲۱۲۳۸۱۵به این مطلب امتیاز دهید:
برای رای دادن اولین نفر باشید
بنر
بنر

پیشنهادها برای شما

دی جی عروسی و تولد و مهمونی در تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

دی جی Dj مهمانی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

دی جی dj کرج (با ویلا باغ اجاره ای)

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
البرز

دی جی dj دیجی شومن گروه موزیک تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران


نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها