بنر
بنر
بنر
بنر

هر کسی دوست دارد در شب عروسی خود ماشین عروس شیک و جدیدی داشته باشد. از آنجا که قیمت ماشین این روزها رشد زیادی پیدا کرده است اجاره ماشین برای شب عروسی این روزها بیشتر همه گیر شده است ولی کرایه ماشین عروس نکاتی دارد که هر عروس و دامادی باید به آن توجه کنند تا مبادا در بهترین شب زندگیشان دچار مشکل شوند. در ادامه با سوربان همراه باشید تا برخی از نکات کرایه ماشین عروس را با هم بررسی کنیم.

کرایه ماشین عروس

نکات مهم کرایه ماشین عروسی

10 سوالی که قبل از کرایه ماشین عروس باید بپرسید:

1- کدام مدل ماشین برای عروسی ما مناسب است؟

2- آیا مدل جایگزین و ارزان تر از مدل اول برای ما وجود دارد؟

3- چند ساعت قرار است از ماشین استفاده کنیم؟ آیا راهی برای کم کردن این زمان وجود دارد؟

4- مبلغ اضافی در ازای زمان استفاده بیشتر از ماشین چه قدر است؟

5- آیا مسافت هم جزو محدودیت های هزینه است؟ مبلغ مسافت اضافه چه طور محاسبه می شود؟

6- آیا شرکت می تواند خدمات گل آرایی ماشین عروس و دسته گل عروس را ارائه دهد؟

7- آیا هزینه ماشین عروس در روز های خاصی از سال شامل افزایش و یا کاهش قیمت می شود؟

8- چند وقت قبل از مراسم باید ماشین خود را رزرو کنید؟

9- شرایط پرداخت هزینه ماشین عروس چیست؟

10- مدارک مورد نیاز برای اجاره خودرو چیست؟

مدارک مورد نیاز برای کرایه ماشین

برای اجاره خودرو، شرایط سنی وجود دارد و باید حداقل سن ۲۰ سال را داشته باشید و گواهینامه معتبر با حداقل اعتبار زمانی ۶ ماه لازم است. علاوه بر این مورد کارت شناسایی معتبر و مدرکی برای احراز محل شغلی و یا محل سکونت شخص اجاره‌کننده خودرو نیاز است. به طور کلی می‌توان گفت برای کرایه ماشین عروس، نیاز به تحویل مدرک خاصی وجود ندارد و تنها از یک سری مدارک مانند کارت ملی و شناسنامه توسط شرکت‌ها کپی گرفته می‌شود. لازم به ذکر است که در هنگام کرایه ابتدا کل مبلغ به صورت نقدی باید پرداخت شود.

اجاره ماشین بدون راننده یا با راننده؟

یکی از مسائلی که در هنگام کرایه ماشین عروس با آن مواجه خواهید شد انتخاب بین خودرو با راننده یا بدون راننده است. می‌توان گفت انتخاب خودرو با راننده ریسک‌پذیری کمتری در خصوص تصادف یا بروز مشکلات بعدی دارد ضمن این که کرایه به این صورت ارزان‌تر تمام می‌شود. در صورتی که خودرو را بدون راننده کرایه کنید، تمامی مسئولیت‌ها در خصوص تصادفات بر عهده شما خواهد بود هر چند که خودروها دارای بیمه هستند اما هزینه افت قیمت خودرو از شما دریافت خواهد شد.

اگر خودرو به صورت بدون راننده کرایه شود با توجه به قیمت خودرویی که انتخاب می‌کنید یک چک ضمانت به مبلغ ۲۰۰ الی ۴۰۰ میلیون تومان باید به شرکت بدهید. که پس از بازگشت خودرو به شما داده می‌شود همچنین یک نفر به صورت نامحسوس شما را اسکورت می‌کند.

مدت زمان اجاره و هزینه‌های اضافی

نرخ‌های اعلام شده کرایه توسط شرکت‌ها برای حداقل ۱۵ ساعت در روز است و این زمان از ساعت ۹ الی ۱۲ شب محاسبه می‌شود. در هنگام کرایه خودرو یک سری هزینه اضافی وجود دارد که به شما متحمل می‌شود و این امکان نیز وجود دارد که شما باعث اضافه شدن هزینه‌ها شوید.

شرکت‌ها در ابتدا مبلغ ۵۰ هزار تومان اضافی بابت کارواش و بنزین خودرو از شما دریافت می‌کنند. در صورتی که خودرو از تهران کرایه شود و از محدوده شهر خارج شوید ۵۰ الی ۸۰ هزار تومان به نرخ کرایه اضافه خواهد شد. لازم به ذکر است که خودروها به صورت روزانه کرایه داده می‌شوند و به ازای هر ساعت اضافه، ۱۰ درصد اضافه بر مبلغ کرایه باید توسط فرد پرداخت شود.

گل‌آرایی و تزیین ماشین

ماشین‌های عروس معمولا گل‌آرایی می‌شوند که این کار را شرکت‌های کرایه‌دهنده نیز انجام مي‌دهند. گل‌آرایی در ارزان‌ترین حالت ممکن از حدود ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و فرد می‌تواند از بین طرح‌های مختلف یک مورد را انتخاب کند. گل‌فروشی‌ها نیز تزئین و گل‌آرایی ماشین عروس را انجام می‌دهند بنابراین بهتر است پیش از کرایه خودرو، قیمت‌ها را از گل‌فروشی‌ها نیز جویا شوید.

معمولا این نکته گفته می‌شود که در هنگام انتخاب رنگ گل‌ها بهتر است که تضاد با رنگ خودرو وجود داشته باشد. در میان انواع گل‌ها نیز ارکیده گران‌ترین گلی است که در تزئین ماشین عروس به کار می‌رود و پس از آن گل رز از نظر قیمتی در جایگاه دوم قرار دارد.

منبع: گسترش نیوز، سعادت رنتبه این مطلب امتیاز دهید:
(2 امتیاز , میانگین: 3.0 از 5)
بنر
بنر

پیشنهادها برای شما

تشریفات عروسی اصلانی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات لوکس خاطره تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات رویای طلایی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجلل در باغ تالار روما

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس بلانش تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران


نظرات شما:

عناوین جذاب امروز