بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان
در دوران عقد بازم است بیاموزید با تدبیر مناسب و بر اساس عرف ارتباط‌ های همسر و خانواده همسر را به خوبی مدیریت کنید. سیاست های رفتاری با خانواده همسر را به خوبی فرا بگیرید و با رفتارهای مناسب باعث نزدیکی خود به همسرتان شوید.

یادگرفتن رفتار صحیح در دوره عقد، می تواند پایه های اصلی یک زندگی را بسازد. دوران عقد را می توان جز زیباترین و خاص ترین روزهای زندگی هر زن و مردی دانست که متاسفانه بعضی از ندانم کاری ها می تواند این روزهایی که باید به بهترین نحو سپری شود را تبدیل به روزهایی کنند که برای تمام عمر از یادآوری آن متنفر باشید.

هر دختر و پسری که با هزار امید و آرزو تصمیم به یکی شدن و شریک شدن روزهای زندگی خود با طرف دیگر دارند، سعی دارند در این دوران طرف مقابل خود را بهتر بشناسند و با آماده کردن شرایط بستر مناسبی برای زندگی با یکدیگر فراهم کنند. 

اولین چیزی که لازم است همیشه به خاطر داشته باشید، این است که شما و همسرتان هر دو در خانواده هایی با فرهنگ و تربیت های متفاوتی بزرگ شده اید؛ پس این که بخواهید طرف مقابلتان همیشه هم نظر با شما باشد، مثل شما فکر کند و مدام شما را تایید کند، از انصاف به دور است. زندگی مشترک یعنی پیدا کردن تفاوت ها و احترام گذاشتن به آن ها، به شرطی که به ما آسیب نزند! پس بعضی از اختلاف سلیقه ها را دردسرساز نکنید، هرچند که بسیاری از شما تجربه زندگی مشترک را تا به حال نداشته اید و با ناآگاهی باعث وخیم‌تر شدن شرایط می شوید.

در ادامه این مطلب به همه مواردی که به شما کمک می کند هنگام رو به رو شدن با مشکلات دوران عقد کنترل اوضاع را به دست بگیرید را با هم مرور می کنیم. با سوربان راهنمای زندگی قبل و بعد از ازدواج همراه باشید!

alt

نکاتی برای آموزش رفتار صحیح در دوره عقد

به هر حرفی که میزنید پابند باشید

شما لازم است یا به هر حرفی که می زنید عمل کنید یا قبل از گفتن هر چیزی جوانب را در نظر بگیرید. حتی قول هایی که ممکن است به نظرتان بی ارزش تلقی شود را ندهید یا اگر دادید به آن عمل کنید. به طور مثال اگر قبل از جاری شدن خطبه عقد با طرف مقابلتان قول و قرار هایی داشته اید و بعد از عقد به تعهدات خود پایبند نباشید، علاوه بر این که فردی بی مسئولیت جلوه می کنید، اعتماد طرف مقابل را از دست می دهید. همین ها دلخوری و مشاجره را به دنبال دارند. این تعهدات ممکن است مربوط به مسائل ارتباطی، خانوادگی یا مالی باشد. پس کاری نکنید در روزهای نخست زندگی مشترک اعتماد طرف مقابل را به راحتی از دست بدهید، چون جلب اعتماد دوباره واقعا سخت می باشد و شما را پشیمان می کند.


شخصیت طرف مقابلتان را همانطور که هست بپذیرید

همسران گاهی با ادعای خواستن صلاح او، در تلاشند او را تغییر دهند، گاهی هم از روی شرمندگی و گاهی با مقایسه بسیار او با دیگران سعی دارند با ایجاد اصلاحاتی، همسرشان را آن طور که خودشان درنظر دارند بسازند. همین تمایل به تغییر، اصرار به اصلاح، باعث فروپاشی خیل عظیمی از زندگی های زناشویی شده است. پس باید در نظر داشته باشید که هر نقطه قوتی، یک ضعف دارد و صد البته فراموش نکنید، هر نقطه مثبتی، یک ضعف اساسی به همراه دارد. شما پیش از جاری شدن خطبه عقد او را دیده اید، برای انتخاب او فکرهایتان را کرده اید و الان اگر عیب هایی دوست نداشتی او (شاید فقط از نظر شما) به شما آسیبی نمی زند، بهتر است خودتان را با تفاوت ها همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم وفق دهید.

مدیریت ارتباط با خانواده همسر را در دست بگیرید

بعد از جاری شدن عقد، دو نفر باهم به طور رسمی با هم ازدواج کرده‌اند اما به این معنی نیست که در این دوره مدام در خانه پدری طرف مقابل، به هر دلیلی، رفت و آمد کنند. ارتباطات افراطی ممکن است به سوتفاهمات و حتی مشاجره های بسیاری ختم شود. از سوی دیگر رفت و آمد نداشتن یا به اصطلاح بی‌ محلی کردن هم کار اشتباهی است. پس باید بیاموزید با تدبیر مناسب و بر اساس عرف، ارتباط‌ های همسر و خوانواده همسر را به خوبی مدیریت کنید. سیاست های رفتاری با خانواده همسر را به خوبی فرا بگیرید و با رفتارهای مناسب باعث نزدیکی خود به همسرتان شوید.

به هیجکسی اجازه دخالت ندهید

ناتوانی دختر و پسر برای مدیریت اظهارنظرهای خانواده ها از مشکلات رایج دوران عقد است. نظارت، حساسیت و حتی حسادت خانواده‌ها به عضو جدید خانواده، می تواند کدورت های شدیدی به همراه داشته باشد. حتی دیده شده جدی گرفتن و دخالت های دوستان و آشنایان نزدیک هم روی رابطه ها تاثیر زیادی دارد و شما باید بدانید که هیچکسی به جای شما نیست! بسیار خوب است که از نظرات سازنده دیگران بهره مند شوید اما لازم است آنقدر عاقل باشید که نظرات مثبت و دلسوزانه را از نظراتی که می تواند به زندگی شما لطمه بزند جدا کنید.

خیلی هم با هم راحت نباشید!

صمیمی شدن با همسر بسیار برای ادامه رابطه زناشویی مفید است اما افراط در آن می تواند کاری کند که طرف مقابل احترام گذاشتن به شما را از یاد ببرد و حتی با شوخی های بی جا اسباب ناراحتی شما را برپا کند. پس همانطور که حتی برای خانواده خود یک حد و مرز خاصی قائل هستید، برای همسرتان هم حد و حدودی در نظر بگیرید تا صمیمیت بیش از حد موجب دردسر نشود!
 

از رسم و رسوم های تجملاتی دوری کنید

این روزها آنقدر به رسم و رسوم و تشریفات ازدواج و برگزاری مراسم آن توسط بعضی تازه عروس و دامادها توجه می شود که اهداف مهم برای شروع زندگی‌ مشترک نادیده گرفته می شود. دغدغه تدارک بهترین مراسم جشن ازدواج و مهمانی‌ها و ... فشار اقتصادی و اضطراب روانی زیادی به زوج و خانواده‌هایشان وارد می کند و این فشارها یا به توافق نرسیدن بر سر رسومات عاملی برای ایجاد مشاجره و اختلافات جدی و در نهایت دعوا میان زوجین یا خانواده ها در دوران عقد می گردد.

درباره گذشته خود بیش از حد پنهانکاری نکنید

گاهی افراد در زمان یا حتی دوران عقد برای به دست آوردن مهر و رضایت همسر، اطلاعاتی مهم از زندگی حال یا گذشته خود را پنهان می کنند. این اطلاعات می تواند مثل همچون سابقه کیفری، وجود روابط جدی یا ازدواج ناموفق، اختلاف در دیدگاه مذهبی، وجود بیماری خاص، مصرف مواد و ... باشد. این پنهان‌کاری ها که روزی بالاخره فاش خواهند شد و با برملا شدن واقعیت در دوران عقد، اعتماد طرف‌ مقابل برای همیشه از بین خواهد رفت.

alt

نکات نهایی

  1. منصف باشید و در برابر انتظارات مالی خود منطقی رفتار کنید. از من می شنوید درباره بعضی از مسائل مثل وظیفه تمکن مالی دختر در دوران عقد، رفت و آمد و حتی شب ماندن در خانه خانواده همسر با هم صحبت کنید تا بعد سوتفاهمی پیش نیاید.
  2. صداقت بنیان اصلی یک رابطه سالم است و سعی کنید آن را به راحتی زیر پا نگذارید.
  3. در سختی ها از یکدیگر حمایت کنید و با تشویق یکدیگر راه را برای پیشرفت هموار کنید.
  4. برای پذیرفتن و کنار آمدن با نقاط ضعف همسرتان، صبوری به خرج دهید و اگر این نقاط ضعف، اساسی هستند و شما را دو دل کرده اند پیش از رفتن به زیر یک سقف حسابتان را با همسرتان صاف کنید.ش


به این مطلب امتیاز دهید:
برای رای دادن اولین نفر باشید


نظرات شما:

جدیدترین ها

پیشنهادها برای شما

سالن عقد و محضر عقد مجلل ورسا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

سالن عقد و محضر عقد پیوند مهر دریا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

عمارت عقد طلایی شمال تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

دفتر ازدواج و محضر عقد مهرآذین تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

سالن عقد (عمارت عقد) سور شمال تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

عمارت عقد باغ چوبی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

سالن عقد لکسون زعفرانیه تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

عمارت عقد یاس در شمال تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

سالن عقد تشریفاتی (نیاوران) تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران