بنر
بنر
بنر
بنر
چشیدن طعم شیرین موفقیت و رسیدن به اهداف یکی از لذت بخش ترین لحظه ها در زندگی هر شخصی است اما چطور باید به موفقیت رسید؟ در ادامه ۹ اصل اساسی و مهگ که موفقیت شما را تضمین می‌کند را مرور کرده ایم.

موفقیت و رسیدن به آن یک پدیده پیچیه است که به راحتی در چند جمله خلاصه نمی شود ولی برای رسیدن به آن باید سخت تلاش کنید تا به اهدافی که در ذهن خود دارید برسید و این مستلزم داشتن یک ایده و یک اراده قوی برای اجرای آن است. در بسیاری از موارد چون اعتماد به نفس پایینی داریم و یا از شکست می ترسیم دور تا دور رویاها و آزوهایمان را یک مرز نامفهوم می کشیم که راه رسیدن به موفقیت را برایمان محدود می کند اما راهکار چیست؟

چگونه با یک دید مثبت در جهت رسیدن به اهدافمان قدم برداریم؟ چگونه می توانیم مثبت اندیشی را به افکارمان تزریق کنیم پاسخ این سوالات تا حدودی واضح است کسانی که به موفقیت رسیده اند و یا از دید شما افراد موفقی هستند، زمانی که به پای صحبت با آنها می نشینید از شکست هایشان برایتان می گویند، شکست هایی که آموخته هایی بسیار با ارزش را به دانش آن ها افزوده است و عملا در راه رسیدن به موفقیت از آن ها استفاده کرده اند.

در ادامه این مطلب از سوربان 9 اصل اساسی که موفقیت شما را تضمین می‌کند را با هم مرور می‌کنیم.

alt

۹ اصل اساسی رسیدن به موفقیت

۱. داشتن برنامه مشخص

اولین کاری که می توانید برای داشتن یک زندگی موفق انجام دهید این است که برنامه ریزی کنید. می توانید اهداف و خواسته های خود را در برنامه خود بگنجانید. سعی کنید زمانی که آن را می نویسید بسیار دقیق باشید.

داشتن یک ایده روشن از جایی که می خواهید باشید ممکن است به شما کمک کند اقدامات خود را ساده کنید و به اهداف خود برسید. اگرچه موفقیت ممکن است برای همه متفاوت به نظر برسد، مهم است که ایده های خود را درباره موفقیت کشف کنید. سعی کنید در مورد موفقیت خود تحت تأثیر عقاید دیگران قرار نگیرید.

۲. اولویت بندی اهداف خود

هنگامی که فهرستی از اهداف خود تنظیم کردید، در گام بعدی آن ها را اولویت بندی کنید. برخی از اهداف ممکن است بلند مدت و برخی دیگر کوتاه مدت باشند. مهم است که زمان خود را با توجه به هر هدف اختصاص دهید.

تعیین کنید که کدام اهداف نیاز به توجه فوری شما دارند و کدام نه. توجه داشته باشید که زمان و منابع شما محدود است، از این رو مهم است که زمان را به طور عاقلانه به هر هدف اختصاص دهید.

۳. کسب مهارت های مرتبط

alt

زمان بسیار سریع سپری می شود، از این رو برای موفقیت ممکن است مجبور به کسب مدارج آموزشی مرتبط باشید. یک تحصیلات خوب ممکن است دانش، بینش و درک جامعی را در اختیار شما قرار دهد تا به شما در دستیابی به موفقیت در حرفه انتخابی خود کمک کند.

علاوه بر این، همچنین مهم است که به طور منظم مجموعه مهارت خود را ارتقا دهید. هرچه مجموعه مهارت های خود را بیشتر کنید، فرصت های بهتری برای پیشرفت خود خواهید داشت. از این رو، یک دانش آموز مادام العمر باشید و دائماً خود را با کسب دانش جدید یا کسب مهارت های جدید بهبود بخشید.

۴. پرورش عادات خوب در خود

عادت ها همراهان مادام العمر شما هستند، از این رو مهم است که عادت های خوبی را در خود پرورش دهید که به شما کمک می کند بهره وری و سازماندهی بیشتری داشته باشید.

این امر می تواند به افزایش ظرفیت شما و رسیدن به اهداف کمک کند. همچنین ممکن است به شما در صرفه جویی در زمان کمک کند.

همچنین ممکن است به شما در صرفه جویی در زمان کمک کند. سعی کنید واضح و متمرکز باشید. عادات خوب این قدرت را دارند که کیفیت یا جهت زندگی ما را تغییر دهند. اگر عادت‌های قدیمی‌تان مانع شما می‌شود، سعی کنید عادت‌های جدید را در خود پرورش دهید و به آرامی عادت‌های قدیمی و غیر مفید را کنار بگذارید.

۵. داشتن نگرش مثبت

alt

سعی کنید نگرش مثبت و سازنده ای داشته باشید. شما می توانید بدون توجه به شرایط، جنبه مثبت چیزها را در هر موقعیتی ببینید. یک نگرش مثبت می تواند بر روی هر جنبه ای از زندگی تأثیر بگذارد و ممکن است به شما در مقابله با شرایط دشوار کمک کند.

۶. از اشتباهات خود درس بگیرید

اشتباهات و شکست ها در زندگی اجتناب ناپذیر هستند. هر چند با تلاش و شکست مکرر می توان به موفقیت دست یافت. از شکست های قبلی خود درس بگیرید و سعی کنید آن آموخته ها را در عمل پیاده کنید.

دوباره بررسی کنید چه اشتباهی رخ داده است تا بفهمید کجا باید پیشرفت کنید. سعی کنید مهارت ها، دانش یا ابزار لازم را به دست آورید تا در آینده از وقوع دام های شکست جلوگیری کنید. به مرور پیشرفت خود در فواصل زمانی معین ادامه دهید و سعی کنید از تکرار اشتباهات مشابه خودداری کنید.

۷. گشودگی برای چیزهای جدید

alt

گشودگی و تمایل برای امتحان چیزهای جدید می تواند فرصت های شما را برای به دست آوردن تجربیات جدید و یادگیری در مورد فرصت های جدید بهبود بخشد. پذیرای ایده ها، روش ها و تجربیات جدید باشید.

استراتژی های غیر متعارف را برای انجام کارهای معمولی امتحان کنید. گاهی اوقات از منظری متفاوت به اهداف خود نزدیک شوید. چندین راه موثر برای انجام یک کار می تواند وجود داشته باشد. تا زمانی که مورد مناسب خود را پیدا نکنید، می توانید انواع مختلف را بپذیرید.

۸. تمرین ریسک کردن

ریسک کردن ممکن است برای اکثر مردم چالش برانگیز باشد. افراد تمایل دارند به آنچه می دانند پایبند باشند، اما این امکان یافتن چیز بهتر را محدود می کند. استراتژی ها و روش های مختلف را امتحان کنید. ریسک های هوشمندانه را بپذیرید که می تواند بسیار ثمربخش باشد.

تعهدات و نتایج بالقوه را بررسی و مطالعه کنید و از قبل برای آنها آماده شوید. استعداد ریسک کردن را در خود به وجود آورید. ممکن است با چند شکست مواجه شوید، اما در نهایت، می‌توانید یاد بگیرید که ریسک‌هایی را که ارزش پذیرش دارند، تشخیص دهید.

۹. تلاش سخت و پیوسته

alt

هیچ جایگزینی برای کار سخت و تلاش وجود ندارد. اگر می‌خواهید موفق باشید، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی حرفه‌ای، یک شرط ضروری است. سخت کار کردن ممکن است به راحتی به دست نیاید، اما با تلاش مداوم، ممکن است آسان‌تر شود.

کار سخت همچنین ممکن است باعث احترام و شناخت شما شود و بر کار شما تأثیر مثبت بگذارد. ممکن است بتوانید اخلاق کاری خود را از طریق تمرین تقویت کنید.به این مطلب امتیاز دهید:
(2 امتیاز , میانگین: 3.0 از 5)
بنر
بنر

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها