بنر
بنر
بنر
بنر
در این محتوا قصد داریم تا درباره ی بهترین جراح بینی در تهران با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید:

امروزه انجام انواع عمل های زیبایی از جمله عمل زیبایی بینی، بسیار مرسوم و رایج شده است. این امر در شهرهای بزرگی مانند شهر تهران، بیشتر صدق می کند. شما می توانید برای انجام جراحی بینی به مراکز و جراحان متفاوتی مراجعه کرده و از میان آن ها، بهترین جراح بینی را از نظر خود برگزینید. ما در این مقاله به بررسی جراحی بینی و معرفی بهترین جراحان بینی به خصوص در شهر تهران می پردازیم. برای آشنایی هرچه بیش تر با این مطالب و آشنا شدن با بهترین جراح بینی در تهران توصیه می کنیم در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید.

جراحی بینی به چه صورتی انجام می گیرد؟

این که یک عمل بینی چگونه انجام شود به عوامل زیاد و مختلفی بستگی دارد. عمل بینی هر شخص با توجه به اهداف مختلف و همچنین نیاز و خواسته ی مراجع، انجام می پذیرد. همچنین لازم به ذکر است که در نهایت، جراح بینی صلاح دید خود را ذکر کرده و نکات لازم را به مراجع ارائه می نماید. مراجع نیز پس از پر کردن فرم رضایت مندی مربوطه، می تواند بینی خود را در تاریخ مشخص شده، جراحی کند. می توان گفت که نوع عمل جراحی بینی به نوع و حالت بینی هدف مراجعه کننده و بینی او قبل از جراحی بستگی دارد.

مراحل انجام جراحی بینی کدام اند؟

1- بیهوشی: نوع بیهوشی عمل به میزان پیچیدگی عمل و نظر جراح بستگی دارد. بهترین جراح بینی در تهران نیز نمی تواند این مرحله از عمل جراحی بینی را نادیده بگیرد! دکتر جراح می تواند با بی حسی موضعی از طریق تزریق دارو به بینی، عمل بیهوشی را انجام دهد. نوع دیگر بیهوش کردن فرد، بیهوشی عمومی از طریق استنشاق یا تزریق وریدی است.

2- نوع عمل و برش دادن بینی: دکتر جراح بینی با توجه به آناتومی بینی هر شخص، تعیین می کند که نوع یک عمل چگونه باشد؛ یعنی باز باشد یا بسته. جراحی بسته نسبت به جراحی باز، عمل سبک تری بوده و همچنین در آن، تغییرات کمتری روی بینی انجام می شوند. جراحی بینی بسته، معمولاً به صورت سرپایی انجام شده و برش ها در داخل بینی، پنهان می شوند.

3- تغییر دادن شکل و ساختار بینی: گاهی جراحان بینی در عمل جراحی زیبایی بینی از غضروف اضافه استفاده می کنند. این غضروف معمولاً از جداره ی وسط بینی و در صورت نیاز از گوش برداشته می شود.

4- اصلاح کردن فرم بینی: اگر بینی کج یا انحرافی باشد، عمل بینی انحرافی انجام می پذیرد. این گونه عمل ها به منظور اصلاح فرم بینی و برطرف کردن عیوب، انجام می شوند. معمولاً از این نوع عمل های جراحی بینی، برای اصلاح و بهبود وضعیت تنفس استفاده می شود.

5- بستن برش یا برش های ایجاد شده و اتمام عمل: پس از اتمام عمل جراحی بینی، پوست برداشته شده را مجدداً بخیه می زنند.

6- مراقبت های بعد از عمل و مشاهده ی نتایج: پس از انجام جراحی بینی با توجه به صلاح دید پزشک، بینی پانسمان شده و آتلی بر روی آن قرار می گیرد. پس از عمل در صورت بیهوشی، مراجع به اتاق ریکاوری منتقل شده و در آن جا پرستاران از او مراقبت می کنند.

برای انتخاب بهترین جراح بینی در تهران، احتمالاً دچار سردرگمی می شوید. دلیل این امر نیز این است که افراد معمولاً در سرتاسر کشور، برای انجام عمل های جراحی زیبایی به شهرهای بزرگی مانند تهران مراجعه می کنند. امروزه تعداد جراحان بینی به میزان زیادی افزایش یافته است. همه ی این نکات، انتخاب بهترین جراح بینی در تهران را به امری دشوار تبدیل می کنند. بهتر است برای انتخاب جراح بینی مناسب خود، تبحر، سابقه و تجربه ی کاری دکتر مورد نظر را مد نظر قرار دهید. همچنین باید به بررسی دلسوز بودن و حرفه ای بودن اخلاق دکتر عمل بینی و نمونه کارهای موفق او نیز، توجه داشته باشید.

موارد کاربرد انجام عمل بینی

1- عمل بینی استخوانی

2- بزرگ کردن بینی

3- کوچک کردن بینی

4- عمل بینی گوشتی

5- برداشتن قوز بینی

6- پلیپ بینی

7- جراحی انحراف بینی

8- کوچک کردن یا تریم کردن سوراخ های بینی

9- تغییر زاویه ی بینی نسبت به لب بالا

دانستن چه نکاتی قبل از جراحی بینی اهمیت دارد؟

بهترین جراح بینی در تهران یا در هر شهر دیگر، باید بر نکات زیر تسلط داشته و همواره آن ها را به مراجعین خود، گوشزد نماید:

  • اگر دارای بیمه هستید، حتماً از بیمه گزار خود در مورد پوشش بیمه برای جراحی بینی و هزینه ی جراحی به کمک بیمه، پرس و جو کنید.
  • مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین را قبل از انجام عمل جراحی بینی، قطع کنید.
  • دو هفته قبل از انجام دادن جراحی بینی، استفاده کردن از سیگار را رها کنید. مصرف سیگار، باعث طولانی شدن دوره ی بهبودی فرد بعد از عمل می شود.

مراقبت های مورد نیاز بعد از انجام جراحی بینی

1- استفاده نکردن از سیگار، دو هفته پس از انجام جراحی

2- استفاده کردن از کیسه ی یخ، جهت کاهش میزان تورم و قرمزی ایجاد شده

3- فین نکردن با شدت زیاد به مدت دو هفته

4- خوابیدن طاق باز پس از انجام دادن عمل بینی

5- مراقبت از بینی در برابر انواع ضربه ها

سخن پایانی

ما در این مقاله چگونگی و انواع جراحی های بینی را ذکر کردیم. همچنین به بررسی بهترین جراح بینی در تهران نیز پرداختیم. دیدید که انجام عمل جراحی بینی، ریسک بالایی دارد و بهتر است در انتخاب جراح بینی خود، دقت و توجه لازم را صرف کنید. همچنین پی بردید که برای انتخاب بهترین جراح بینی در تهران بهتر است چه نکاتی را مد نظر قرار دهید. با تمام این تفاسیر باید خدمت تان عرض کنیم که دکتر خسرو مقتدر، متخصص گوش، حلق و زیبایی و بینی، یکی از بهترین گزینه هایی هستند که شما عزیزان می توانید برای جراحی بینی خود به ایشان مراجعه نمایید.

 به این مطلب امتیاز دهید:
(2 امتیاز , میانگین: 3.0 از 5)
بنر
بنر

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها