بنر
بنر
بنر
بنر
کار‌های ممنوعه صبح عبارتی که احتمالا کنجکاوی افراد را برمی‌انگیزد و بدتر اینکه، غالب آدم‌ها حتما یکی دو مورد از این کار‌ها را انجام می‌دهند. با این حال هر فردی باید بداند که هر طور که روز را آغاز کند، همان طور بقیه روز نیز می‌گذرد پس لازم است عادات ممنوعه اول صبح را دانسته و از انجام آنها دوری کنید.

یک صبح خوب می‌تواند کل روزتان را بسازد. برای آنکه صبح‌تان را به بهترین شکل ممکن آغاز کنید، لازم نیست کار خارق‌العاده‌ای انجام دهید. اضافه‌کردن چند عادت خوب صبحگاهی و حذف یک‌سری عادت‌های مخرب می‌تواند صبح و روز پربارتری را برای شما به ارمغان بیاورد.

شاید اولین چیزی که برای این منظور به ذهن‌تان برسد، این باشد که شب‌ها به‌موقع بخوابید و صبح‌ها در یک زمان مشخص از خواب بیدار شوید، اما باید بدانید که نحوه‌ی بیدارشدن شما از خواب و کارهایی که در چند دقیقه‌ی اول بیدارشدن‌تان انجام می‌دهید، همگی می‌توانند اوضاع را دگرگون کنند؛ خواه به‌نفع شما یا به‌ضرر شما! با این این مطلب از سوربان همراه باشید تا بفهمید که کارشناسان انجام چه کارهایی را در اول صبح پیشنهاد نمی‌کنند!

هیچ روال صبحگاهی واحدی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد. شاید روال صبحگاهی شما شامل خواندن اخبار یا نوشیدن آب یا انجام چند حرکت ورزشی با یک آهنگ ملایم باشد. در هر صورت قصد نداریم شما را قضاوت کنیم. اما اشتباهات صبحگاهی خاصی وجود دارند که می‌توانند زمینه را برای درپیش داشتن یک روز بی‌حاصل و بیهوده فراهم کنند. ما توصیه‌های دانشمندان و سایر کارشناسان را در مورد آنکه چگونه می‌توانید حداکثر (و حداقل) بهره را از چند دقیقه‌ی اول پس از بیدارشدن‌تان ببرید، بررسی و ۷ رفتار متداول را گردآوری کردیم که از نظر آنها بهتر است پس از بیدارشدن در صبح انجام ندهید.

alt

بنر

رفتار های اشتباه صبحگاهی

گوشی خود را چک نکنید.

alt

بعضی از ما عادت داریم به محض بیدار شدن از خواب و هنوز زمانی که در رختخواب هستیم گوشی تلفن  همراه را برداریم و خبرها را دنبال کنیم.  نکته منفی این  کار این است که صبح ذهن شما مورد حمله انواع اخبار منفی، تبلیغات و پیام‌های آزاردهنده قرار می‌گیرد که می‌تواند کل روز را تحت تأثیر قرار دهد.

دوش آب گرم

alt

دوش آب گرم روشی عالی برای رفع خستگی هنگام عصر است؛ اما هنگام صبح حمام گرم باعث آرامش و تنبلی بیش از حد می‌شود و در نتیجه انسان چه در دفتر کار، مدرسه یا دانشگاه از اتخاذ تصمیم‌های مهم که نیاز به چابکی و تیزیِ هوش و دماغ دارد، باز می‌ماند.

نوشیدن قهوه

alt

فعالیت مغز به محض بیدار شدن از خواب سطح کورتیزول را بالا می برد. نوشیدن یک فنجان قهوه باعث می شود که بیش از حد هوشیار شوید و سیستم نظارت بر کورتیزول طبیعی بدن گیج شده و بعداز ظهر با افت این هورمون مواجه خواهید شد. مطالعات نشان می دهند بهترین زمان برای نوشیدن قهوه روزانه، بین ساعت 10 صبح و ظهر است.

نوشیدن آب سرد هنگام صبح

alt

برخی اشاره می‌کنند خوردن آب زیاد موجب رفع یبوست می‌شود. مصرف آب گرم برای مدت کوتاه 2 تا 3 روزه مشکلی ندارد. اما در طب ایرانی نوشیدن آب صبحگاهی چه گرم و چه سرد در درازمدت موجب بروز بیماری‌های کبدی و گوارشی می‌شود. مصرف زیاد ملین‌های گیاهی مثل خاک شیر در دراز مدت می‌تواند فرد را دچار مشکل کند.

چای پررنگ نخورید

alt

صبح‌ها، بدن هورمونی به نام کورتیزول ترشح می‌کند. این هورمون به بدن نشاط و انرژی می‌دهد، اما چای تیره که حاوی مقادیر زیادی کافئین است، باعث ایجاد اختلال در تولید کورتیزول می‌شود؛ بنابراین حتی اگر عادت به نوشیدن چای پررنگ دارید، پس از ساعت 9:30 صبح آن را بنوشید و بلافاصله بعد از بیدار شدن این کار را نکنید.

آلارم درست

alt

اگر تلفن همراه خود را برای ساعت پشخصی در صبح تنظیم میکنید تا زنگ بخورد حتما توجه کنید که صدای آلارم زنگتان نباید بیش از حد بلند و آزار دهنده باشد.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)
بنر
بنر

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها