بنر
بنر
بنر
بنر
چهره و سرنوشت بازیگران سریال خاطره انگیز و ماندگار قصه های مجید را حالا بعد از گذشت ۳۲ سال ببینید!

قصه‌های مجید یک مجموعه تلویزیونی ساخته کیومرث پوراحمد محصول ۱۳۶۹ است که بر پایهٔ کتابی با همین نام (قصه‌های مجید) از هوشنگ مرادی کرمانی است.

داستان اصلی قصه‌های مجید در محیط کرمان نگارش شده‌ بود و روایت‌گر لحظه‌های کودکی به نام مجید است که با مادربزرگش (بی‌بی) زندگی می‌کند، بعدها این مجموعهٔ تلویزیونی از روی آن ساخته شد که محیط قصه را به اصفهان منتقل کرد و اوایل دهه ۱۳۷۰ در برنامهٔ کودک و نوجوان از شبکه یک صدا و سیمای ایران پخش شد.

کاراکترهای اصلی این کتاب و مجموعه «مجید» و «بی‌بی» هستند. مجموعهٔ تلویزیونی قصه‌های مجید در زمان خود از محبوبیت خاصی در میان کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان برخوردار شده‌بود.

کتاب قصه‌های مجید جایزهٔ کتاب برگزیده سال ۱۳۶۴ را به خود اختصاص داده و تا ۱۳۷۳، دوازده بار تجدید چاپ شده‌است.

بنر

قصه های مجید یکی از پرمخاطب ترین سریال های دهه 60 بود که همچنان با یاد و خاطراتش سرزنده میشویم. این سریال خاطره انگیز و زیبا بارها از شبکه های مختلف صدا و سیما پخش شده و همچنان با طرفداران زیادی روبه‌رو شده است، شما نیز اکر این سریال را دیده باشید قطعا برایتان جالب خواهد بود بدانید سرنوشت بازیگران سریال خاطره انگیز قصه های مجید بعد از ۳۲ سال چه شد؟ در ادامه این مطلب از سوربان ببینید ؛ از سرنوشت بازیگران سریال قصه های مجید بعد از ۳۲ سال خبر دارید؟

alt

داستان سریال قصه های مجید

داستان سریال روایتگر لحظاتی از زندگی نوجوانی به نام مجید و مادربزرگش (بی بی) است. در این سریال داستان‌های متعددی را برای مخاطبان به نمایش می‌گذارند که از آن جمله می‌توان به ملخ دریایی، امتحان ورزش، زنگ انشاء، اردو و … اشاره کرد.

داستان اصلی قصه‌های مجید در محیط کرمان نگارش شده بود و روایت‌گر لحظه‌های کودکی به نام مجید است که با مادربزرگش (بی‌بی) زندگی می‌کند، بعدها این مجموعهٔ تلویزیونی از روی آن ساخته شد که محیط قصه را به اصفهان منتقل کرد و اوایل دهه ۱۳۷۰ در برنامهٔ کودک و نوجوان از شبکه یک صدا و سیمای ایران پخش شد.

چهره و سرنوشت بازیگران سریال محبوب قصه های مجید بعد از ۳۲ سال

پروین دخت یزدانیان

alt

زنده یاد پروین دخت یزدانیان در این سریال نقش بی بی مادربزرگ مجید را ایفا کرده است ایشان در سال ۱۳۹۱ و در سن ۸۵ سالگی چشم از جهان فرو بست.

کیومرث پوراحمد

alt

زنده یاد کیومرث پوراحمد کارگردان و نویسنده این اثر به یاد ماندنی در سال ۱۴۰۲ و در سن ۷۳ سالگی درگذشت.

مهدی باقر بیگی در نقش مجید

alt

جهانبخش سلطانی در نقش ناظم مدرسه/همسایه/همسفر شیراز

alt

جمشید صدری در نقش مدیر مدرسه

alt

مرتضی حسینی در نقش آقای حیدری معلم ریاضی و ورزش

alt

محمدعلی میاندار در نقش معلم سختگیر ریاضی

alt

علیمراد کیوانداریان در نقش علیمراد نفتی

altبه این مطلب امتیاز دهید:
(3 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)
بنر
بنر

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها