بنر
بنر
بنر
بنر
چطور بفهمم دهک چندم هستم؟ آیا می دانید دهک خانوار شما چند است؟ آیا می دانید شما جزو کدامیک از دهک های درآمدی مدنظر دولت هستید؟ اگر به دنبال پاسخ سوالات اینچنینی هستید تا انتها همراه ما باشید.

استعلام دهک خانوار با کد ملی، یکی از موارد مورد نیاز افراد بوده که برای اطلاع از دهک خود می‌توانند از دو روش سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها که به سامانه دهک بندی یارانه نیز شناخته می شود به نشانی اینترنتی my.gov.ir و یا استفاده از تلفن گویا ،استعلام دهک خانوار با کد ملی را بگیرند.

افراد می توانند با وارد کردن کد ملی خود دهک خود را مشاهده کرده و یا به آن اعتراض نماید و ما در این مقاله از سوربان قصد داریم استعلام دهک خانوار با کد ملی از هر دو روش را برای شما شرح دهیم. اگر نیاز به دانستن دهک خانوار خود هستید تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

alt

برای استعلام دهک خانوار با کد ملی دو راه وجود دارد که افراد می توانند از طریق سامانه my.gov.ir و یا شماره گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ اقدام نمایند.

بنر

استعلام دهک خانوار با کد ملی سرپرست از طریق سامانه

برای استعلام دهک خانوار با کد ملی از طریق سامانه my.gov.ir باید مراحلی را طی نمایید که ما به صورت گام به گام این مراحل را برای شما شرح خواهیم داد.

برای استعلام دهک خانوار با کد ملی مراحل زیر را طی نمایید:

۱. ورود به سامانه حمایت

alt

ابتدا وارد سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir شوید. سپس مطابق تصویر زیر بر روی گزینه ورود/ثبت نام کلیک نمایید.

۲. ورود از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند.

alt

در پنجره باز شده روی ورود از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند کلیک کنید تا به آدرس https://sso.my.gov.ir/login منتقل شوید.

۳. وارد کردن شماره همراه

alt

در این صفحه (تب ورود با رمز یکبار مصرف فعال باشد) شماره همراه سرپرست خانوار و تصویر امنیتی را تکمیل نمایید و روی ارسال رمز یکبار مصرف بزنید تا کد تایید به شماره موبایل ارسال شود.

۴. وارد کردن رمز یکبار مصرف

alt

رمز یکبار مصرف ۵ رقمی ارسال شده به شماره موبایل سرپرست خانوار را در فیلد مربوطه وارد نمایید تا به داشبورد پنجره ملی خدمات دولت هوشمند وارد شوید. در صورتی که پیامک دریافت نکردید بعد از مدت زمان نشان داده شده مجددا درخواست بدهید.

۵. ورود به داشبورد پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

alt

در صفحه باز شده روی مشاهده وضعیت مشمولیت یارانه و ثبت درخواست مطابق تصویر زیر کلیک کنید.

۶. مشاهده دهک بندی خانوار

alt

با کلیک بر روی مشاهده وضعیت مشمولیت یارانه و ثبت درخواست پنجره ای مطابق تصویر زیر برای شما باز می شود که شامل دهک بندی شماست.

۷. بازگشت به سایت حمایت جهت مشاهده آمار خانوار و درخواست بازبینی

alt

در مرحله قبل روی لینک hemayat.mcls.gov.ir کلیک کنید تا به سایت حمایت منتقل شوید. حال می توانید آمار درآمدی و گردش مالی و … خود را مشاهده نمایید. در صورت اعتراض به دهک بندی خود روی درخواست بازبینی کلیک کنید.

نحوه استعلام دهک خانوار با شماره گویا

یکی دیگر از راه های استعلام دهک خانوار، استفاده از شماره تلفن گویا می باشد که برای استعلام باید ابتدا با شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس گرفته و سپس کد ملی سرپرست خانوار را به همراه شماره تلفن سرپرست خانوار را وارد نمایید. تا از دهک بندی خانوار خود مطلع شوید. فراموش نکنید استعلام دهک خانوار با کد ملی از طریق شماره گویا باید حتما شماره همراهی را وارد نمایید که به نام شخص سرپرست خانوار می باشد.

شماره استعلام دهک بندی یارانه با کد دستوری

تمامی اشخاص می‌توانند جهت کسب اطلاع از آخرین وضعیت یارانه خانوار، کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* (ستاره ۴ ستاره ۴۳۸۵۷ ستاره کد ملی مربع) را با شماره تلفن همراه به‌نام خود شماره‌گیری کنند.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)
بنر
بنر

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز