بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
سریال دونگی ( به کره ای : 동이 ) محصول کشور کره جنوبی است که در ایران نیز پخش شد و با استقبال زیادی مواجهه شد در ادامه عکس هایی از تغییرات جالب بازیگران سریال افسانه دونگی را ببینید.

سریال تاریخی افسانه دونگی با نام اصلی دونگی در ۶۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای محصول شرکت ام بی سی کرۀ جنوبی در سال ۲۰۱۰ میلادی است. این سریال به کارگردانی لی بیونگ هون ساخته شده است که کارگردانی «جواهری در قصر» را در کارنامه ی کاری خود دارد.

فیلمبرداری این سریال در استان های چئون گو و یونگین سین صورت گرفته است؛ جایی که جومونگ دیگر سریال محبوب کره ای به تصویر کشیده شده است.

سریال دونگی بازتاب بسیار خوبی بین مردم کره داشته است به طوری که در سال ۲۰۱۰ برنده ۹ جایزه از شبکه MBC از جمله بهترین درام سال شده است. به دلیل استقبال گسترده مردم شرق آسیا از این سریال در نهایت صدا و سیمای ایران نیز این مجموعه را در اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ پخش کرد و با استقبال گسترده مردم روبه رو شد، در ادامه این مطلب از سوربان تصاویری از تغییرات جالب بازیگران سریال دونگی بعد از ۱۳ سال را خواهید دید قطعا اگر بیننده این سریال بوده باشید دیدن این تصاویر برایتان جالب خواهد بود!

alt

بنر

تاریخ کره جذابیت زیادی برای بیننده های خارجی دارد. این موضوع مشوق بسیاری از کارگردانان کره ای برای ساخت درام های تاریخی بر پایه افسانه های کشورشان بوده است. در این میان حکومت چوسان به علت پنج قرن حکمرانی بر کره حضور پررنگی در این افسانه ها دارد.

خلاصه داستان داستان سریال افسانه دونگی

سریال دونگی روایتی کننده زندگی شاه سوک جونگ و چوی سوک بین (دونگ یی) است. داستان در دوره حکومت چوسان روی میدهد و روی زندگی دونگی تمرکز میکند؛ دختری که پدر و برادرش به اشتباه متهم به قتل یک نجیب زاده شده و کشته می شوند.

او یک کارگر ساده در اداره موسیقی است اما شخصیت دوست داشتنی و اخلاق صمیمی او به علاوه ذهن خلاقش باعث می شود تا بتواند چند بار پرده از دسیسه هایی که در دادگاه رخ می دهد بردارد و ترفیع مقام بگیرد. دونگی در دادگاه مشغول به کار می شود.

جدیت و صداقت او در کار همه درباریان و حتی پادشاه را تحت تأثیر قرار می دهد تا جایی که پادشاه بشخصه به دادگاه می رود تا او را از نزدیک ملاقات کند. سوک جونگ به دونگی علاقه مند می شود و او به بانوان دربار می پیوندد تا زندگی دختر خدمتکار زیر و رو شود و با مشکلاتی از جنسی دیگر دست و پنجه نرم کند.

تغییرات جالب بازیگران سریال افسانه دونگی بعد از 13 سال

هان هیوجو بازیگر نقش چویی دونگی

alt

لی سویئون بازیگر نقش جانگ اوک جونگ

alt

پارک‌ هاسان بازیگر نقش ملکه اینهیون

alt

جی جین‌ هی بازیگر نقش پادشاه سوک جونگ

alt

کیم یوجونگ بازیگر نقش کودکی دونگی

alt

بائه سوبین در نقش چا چونسو

alt

جونگ جین‌ یونگ در نقش سئو یونگ‌جی

alt

لی هیونگ سوک در نقش گئوم/پادشاه

alt

جونگ یومی در نقش جونگ ایوم

alt

کانگ یو می در نقش آئه جونگ

alt

کیم هیه سون در نقش دربار بانو یونگ

alt

چوی ران در نقش بانو یون

altبه این مطلب امتیاز دهید:
(2 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها