بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
درباره تور عروس و فلسفه جالب و خواندنی آن ، دلایل استفاده از تور عروس و نکات مهم برای انتخاب بهترین تور عروس در ادامه این مقاله بیشتر بخوانید و بدانید.

تاریخچه و فلسفه خواندنی استفاده از تور عروسی

یکی از اکسسوری های عروس که از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته لست تور عروس است، در گذشته استفاده از تور عروس فلسفه خاص و دلایل خود را داشته است بر خلاف حال که جزئی از لباس عروس شده است!

تور در برخی از کشورها برای پنهان ماندن چهره عروس از ارواح خبیثه استفاده میشده است و در برخی از کشورها نشانی از پاکدامنی و عفت عروس محسوب می‌شده است. اگر مراسم ازدواج شما نزدیک است و به دنبال انتخاب تور عروس هستید و می‌خواهید ابتدا در مورد فلسفه‌ی استفاده از تور عروس اطلاعاتی داشته باشید در ادامه این مطلب از سوربان با ما همراه باشید تا به سوال فلسفه تور عروسی چیست؟ پاسخ بدهیم و بدانیم دلایل استفاده از تور عروس چیست و در نهایت نکات مهم انتخاب تور عروس را برایتان شرح دهیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

10 نکته کلیدی در انتخاب بهترین تور عروس + فلسفه جالب و خواندنی درباره استفاده از تور عروس که قطعا نمیدانستید!

فلسفه استفاده از تور عروس چیست؟

همان طور که در ابتدای این مقاله نیز اشاره کردیم استفاده از تور عروس از گذشته‌ های بسیار دور بنا به اعتقادات و فرهنگ در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. این تور در رم باستان نشانی از الهه ازدواج بوده است. در آن تمدن تور عروس زرد رنگ بوده و دور تا دور بدن عروس را می‌پوشانده است.

در کشورهای شرقی این تور را روی صورت دختری انداخته که به زودی قرار است ازدواج کند. آنها بر این باور بودند که فردی که به تازگی قرار است ازدواج کند در معرض خطر ارواح و شیاطین بوده و با این تور از گزند آنها محافظت می‌شود.

در جوامع غربی تور را نشانی از پاکدامنی و عفت دانسته و به آن اهمیتی بالاتر از لباس عروس می‌داده اند، این تور در برخی از جوامع نیز نشانی از دلدادگی و وفاداری بوده است. افراد مذهبی از این تور برای دیده نشدن صورت عروس قبل از خوانده شدن خطبه عقد استفاده می‌کردند و بعد از جاری شدن عقد داماد می‌توانسته تور را بردارد و صورت عروس و همسرش را ببیند. در کشور ما هم از تور عروس برای عقد نیز استفاده می‌کنند.

دلایل استفاده از تور عروس

در برخی از جوامع تور همچنان به نشان همراهی و دلدادگی عروس به داماد مورد استفاده قرار می‌گیرد و یا از طرف جوامع سنتی جزئی از آداب رسوم بوده و عروس می‌بایست از آن استفاده کند. گذشته از این موارد و الزام استفاده از تور به دلیل سنت و رسوم، عروس‌هایی نیز مشاهده می‌شوند که از تور استفاده نکرده و به تاج کفایت می‌کنند.

۱۰ اصل مهم در انتخاب بهترین مدل تور عروس

10 نکته کلیدی در انتخاب بهترین تور عروس + فلسفه جالب و خواندنی درباره استفاده از تور عروس که قطعا نمیدانستید!

اکنون شما به هر دلیلی که تصمیم به استفاده از تور عروس گرفته اید بهتر است نکاتی را بدانید تا انتخاب بهتری داشته باشید. تور عروس باید کاملا متناسب با اندام و هیکل عروس و در تناسب کامل با لباس و آرایش او نیز باشد. تور عروس دارای مدل‌های مختلف و بسیار زیادی است. به طور مثال تورهای بسیار بلند که حتی از لباس عروس هم بلندتر بوده و یا تورهای کوتاه که تا روی کمر عروس را می‌پوشاند. تورهای یک لایه و چند لایه، تورهایی که دارای تزئیناتی از قبیل سنگ دوزی، نقاشی و غیره هستند نیز برای تور عروسی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تنوع در این اکسسوری زیبای عروس خانم نسبت به جنس نیز بوده و از جنس‌های معمولی تا پارچه‌های ابریشمی و گران قیمت را شامل می‌شود. برای رنگ و نوع تزئینات روی تور نیز باید انتخابی متناسب با لباس عروس، دسته گل و نوع آرایش او داشت تا زیبایی یکدیگر را تکمیل کنند. قد عروس خانم، شکل و گردی صورت و همچنین لاغر اندام یا تپل بودن عروس نیز تاثیر بسیار زیادی برای انتخاب تور او دارد.

 • تور عروس برای افراد قد بلند

اگر عروس با قد بلند و در حد متوسط هستید، برای استفاده از تور هیچ محدودیتی ندارید اما اگر تمایل ندارید که قد بلندتان زیاد به چشم بیاید استفاده از تورهای متوسط و کوتاه بهترین گزینه برای شما است.

 • تور عروس برای افراد قد کوتاه

10 نکته کلیدی در انتخاب بهترین تور عروس + فلسفه جالب و خواندنی درباره استفاده از تور عروس که قطعا نمیدانستید!

برای عروس خانم‌هایی که قد کوتاهی دارند یا دوست دارند قدشان بلندتر دیده شود، استفاده از تورهای بلند را توصیه می‌کنیم. تورهای ساده و بدون آهار که تا پایین لباس عروس باشد، قد را کشیده و بلندتر نشان می‌دهد.

 • تور عروس برای افراد چاق

برای صورت‌های گرد باید تور در قسمت بالاتری از سر قرار بگیرد و دارای قد بالای 50 سانت باشد.

 • تور عروس برای صورت مربعی

تورهای گرد و آبشاری برای صورت‌هایی که فرم مربعی دارند مناسب است.

 • تور عروس برای صورت‌های کشیده

برای صورت‌های مستطیلی و کشیده تورهایی استفاده کنید که بلند نباشند و پف زیادی در بالای سر داشته باشد.

نکات مهم دیگر در خرید بهترین تور عروسی

10 نکته کلیدی در انتخاب بهترین تور عروس + فلسفه جالب و خواندنی درباره استفاده از تور عروس که قطعا نمیدانستید!

 1. برای لباس عروس‌هایی که دارای جزئیات زیادی هستند، تورهای 50 سانتی بهترین انتخاب است. این تورها همچنین برای لباس‌هایی که در قسمت پشت مدل و طرح خاصی داشته یا پشت باز هستند، که تمایل دارید حتما دیده شود نیز مناسب است.
 2. تورهایی که قد آنها تا نوک انگشت دست و یا تا زانو باشد، برای تمام لباس‌ها از دنباله دار تا بدون دنباله مناسب هستند.
 3. عروس خانم‌هایی که به دنبال برگزاری مراسم عروسی لاکچری و پر زرق و برقی دارند از تورهای شاین، براق و بلند استفاده کنند تا شکوه بیشتری پیدا کنند.
 4. تورهایی که دارای زیورآلات رنگی هستند را باید متناسب با رنگ آرایش عروس، دسته گل و لباس او در نظر گرفت. بدون شک یک تور با اکسسوری‌های رنگارنگ متناسب با یک لباس سفید و آرایش ملیح نخواهد بود.
 5. لباس پرکار و پر زرق و برق نیاز به تور ساده داشته و استفاده از تورهای کار شده اصلا جایز نیست.
 6. هر اندازه پف لباس شما بیشتر باشد، باید از تور کوتاه‌تری استفاده کنید.
 7. لباس‌های پرنسس و مدل ماهی یا چارلستون با یک تور بلند ست شده و زیبایی آنها کامل خواهد شد.
 8. اگر لباس عروس ساده‌ای را انتخاب کرده‌اید، تورهای پرکار برای شما گزینه ی مناسبی هستند.
 9. اگر دوست دارید از تورهای بسیار بلند و بیشتر از سه متر استفاده کنید بهتر است سبک لباس عروس و آرایش کلاسیک را انتخاب کنید.
 10. اگر شینیون ساده ای را برای موهایتان در نظر دارید استفاده از تورهای چند لایه را به شما توصیه می‌کنیم.
 11. افرادی که دوست دارند تور عروس در ابتدای مراسم روی صورت آنها باشد، بهتر است از تورهای چند لایه استفاده کنند که در بالای سر وصل شده باشد.
 12. لباس عروس‌هایی که دنباله ندارند، در کنار تورهای 50 سانتی و تا آرنج، کامل و زیبا خواهند بود.

10 نکته کلیدی در انتخاب بهترین تور عروس + فلسفه جالب و خواندنی درباره استفاده از تور عروس که قطعا نمیدانستید!

کلام آخر

تور لباس عروس از گذشته‌های دور تاکنون مورد استفاده قرار می‌گرفته‌است، برخی جوامع آن را نشان پاکدامنی عروس و برخی دیگر از تور برای محافظت از عروس دربرابر ارواح استفاده می کردند. در این مقاله علاوه بر بررسی فلسفه تور عروس، به چند نکته کلیدی به هنگام خرید تور عروس مناسب پرداختیم تا به هنگام خرید، تصمیم‌گیری راحت‌تری داشته باشید.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما: