بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

نکات مهم گل آرایی برای عروسی

گل آرایی عروسی نقش بسزایی در زیباتر کردن محیط و سالن آن ایفا می‌کند. فاکتورهای مختلفی در گل آرایی مراسم مختلف در نظر گرفته می‌شود. با گل آرایی زیبا، می‌توانید مجلس را به شیک‌ ترین و رمانتیک‌ ترین فضا تبدیل کنید.

برای اجرای گل‌آرایی زیبا، قطعاً باید یک سری نکات و هماهنگی‌ها در نظر گرفته شود. در این مطلب از سوربان نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی را جمع آوری کرده و در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

10 فاکتور مهم گل آرایی برای عروسی که باید بدانید!

نکات مهم گل آرایی عروسی

در این محتوا سعی کرده‌ایم تا پیش از گل‌آرایی سالن عروسی، به موارد و مسائلی اشاره داشته باشیم. این موارد را با شخص یا اشخاصی که قرار است، گل‌آرایی جشن شما را انجام دهند در میان بگذارید. مهمترین نکات شامل موارد زیر است:

۱. ابتدا بودجه خود را در نظر بگیرید.

مطابق با آمارها، چیزی حدود ۸ درصد بودجه عروسی مربوط به بحث گل آرایی است. در این زمینه ایده‌های جذاب و فراوانی وجود دارد، که بهتر است با همسر و شریک آینده‌تان مشورت کرده و با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید، یکی از مدل‌های گل‌آرایی را انتخاب کنید.

قیمت گل آرایی مراسم عروسی با توجه به حجم گل‌های به کار رفته، میزان کار روی آنها و غیره متفاوت است. برخی از افراد تصور می‌کنند که فقط گل‌آرایی‌هایی که با حجم زیاد انجام شده، زیبا هستند در صورتی که اینگونه نیست. بسیاری از اوقات، گل‌آرایی و دیزاین با حجم گلِ کم نیز زیبا به نظر می‌رسد. پس در وهله اول باید ببینید که چه مقدار می‌خواهید هزینه کنید و تا چه حد برایتان این هزینه مقرون به صرفه است.

۲. زمان برگزاری مراسم عروسی

از دیگر نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی که باید به آن توجه داشته باشید، فصل و ماه برگزاری جشن است. این مسئله در انتخاب گل‌های مربوط به بحث گل‌آرایی سالن، تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. همچنین ممکن است بعضی از گل‌ها در آن فصل و یا ماه موجود نباشند. همچنین ظهر یا شب بودن زمان برگزاری مراسم، حائز اهمیت است. مثلا در تایم ظهر، به دلیل گرم بودن هوا، ممکن است گل‌ها زودتر پژمرده شوند و یا از بین بروند و باید تدابیری اندیشیده شود. پس بهتر است زمان برگزاری عروسی را با گل آرایان در میان بگذارید.

۳. توجه به شکل و معماری تالار

10 فاکتور مهم گل آرایی برای عروسی که باید بدانید!

یکی از مهم‌ترین مواردی که در گل‌آرایی عروسی باید به آن توجه گردد، شکل و معماری تالار عروسی است. زمانی که فضای داخلی تالار و محوطه آن باز باشد، به انتخاب و اجرای ایده‌ها برای گل آرایی، کمک بسیاری می‌کند. پیشنهاد ما به شما این است که حتماً قبل از انتخاب تالار، با طراح و شخصی که قرار است گل‌آرایی تالار را انجام دهد، مشورت کنید و فضای تالار را از نزدیک با ایشان ببینید.

۴. در نظر گرفتن تعداد مهمان‌ها

نکته‌ای که از موارد قبلی مهم‌تر است، در نظر گرفتن تعداد مهمان‌های شماست. زیرا گل آرایان متناسب با تعداد مهمان‌ها تخمین صحیحی از حجم گل‌ها می‌ز‌نند.

۵. بررسی تم عروسی

قبل از برگزاری مراسم، بهتر است به این موضوع فکر کنید که تم عروسیتان چه سبکی باشد. سبک‌های فانتزی را بیشتر می‌پسندید یا سبک‌های ساده؟ آیا دوست دارید تم جشنتان پر زرق و برق باشد یا معمولی؟ جشن عروسی پرخرجی دارید یا اقتصادی؟ پاسخی که در جواب این پرسش‌ها می‌دهید، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در گل آرایی جشن عروسی شما داشته باشد.‌ زیرا متناسب با تم عروسی، رنگ گل‌ها، حجم و نوع گلی که قرار است به کار برده شود، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

۶. هماهنگی گل‌آرایی در همه قسمت‌ها

گل آرایی مجلس عروسی شامل تمام بخش‌های تاج، دسته گل عروس، داخل سالن، ماشین عروس و روی میزها می‌شود. یکی از مهم‌ترین مواردی که در گل‌آرایی باید رعایت شود، هماهنگی و داشتن یک تم مشترک بین تمام قسمت‌ها است.

عناصر مهم در گل آرایی مراسم عروسی

10 فاکتور مهم گل آرایی برای عروسی که باید بدانید!

یکی از مواردی که حتماً باید در دیزاین گل‌آرایی عروسی رعایت گردد، هارمونی و تناسب بین عناصر این هنر می‌باشد. این عناصر عبارتند از:

  • تزیین جایگاه عروس و داماد

یکی از اصلی‌ ترین مکان‌ها برای گل‌ آرایی عروسی، جایگاه عروس و داماد است که باید در آن از یک سری سازه‌های بلند استفاده کرد تا دیزاین آن بیشتر به چشم آید. برای تزیین میز میزبان هم، باید به هارمونی رنگ‌ها در میز، فضا و فرم مهمانی، توجه ویژه‌ای داشت. برای دیزاین میز معمولاً دسته گل‌های کروی به کار برده می‌شود.

  • گل‌ آرایی دسته گل عروس

یکی از مهمترین و خاطره انگیزترین عناصر در مجالس عروسی، دسته گل‌ها هستند که بنا به نوع عروسی، سبک و تم آنها متفاوت می‌باشند. مثلاً در عروسی‌های فرمالیته و عروسی‌هایی که زمان طولانی‌تری دارند، از دسته گل‌های مصنوعی استفاده می‌شوند. زیرا هم مقرون به صرفه هستند و هم ماندگاری بیشتری دارند.

اما در عروسی‌هایی که تعداد مهمان‌های بیشتری وجود دارد، بهتر است دسته گل‌های طبیعی و با رنگ و رخ زیبا به کار برد. بعلاوه، باید حتما به نکات مهم انتخاب دسته گل عروس دقت شود.

  • گل آرایی ماشین عروس

در مجالس عروسی یکی از لذت بخش‌ترین قسمت‌های گل‌آرایی، ماشین عروس است. در گذشته تنوع زیادی در گل‌آرایی ماشین و نوع گل آن نبود. بیشترین حالت تزیین ماشین عروس، در آن زمان، به شکل گرد بود که با گل‌های داوودی و گلایول تزیین می‌کردند. اما امروزه با تنوع زیاد دیزاین، مدل ماشین و نوع دسته گل، برای هر نوع گل آرایی دستمان باز است.

  • گل آرایی بخش ورودی مراسم

بخش ورودی مراسم دقیقاً اولین جایی است، که نظر هر مهمان را جلب می‌کند و برای جلب توجه بیشتر باید از سازه‌هایی استفاده کرد، که برای مدت طولانی مقاومت کند. همچنین در هوای آزاد خراب نشود و بیشتر از گل‌های با دوام استفاده گردد.

10 فاکتور مهم گل آرایی برای عروسی که باید بدانید!

کلام آخر

گل‌آرایی یکی از سبک‌های دیرینه زیباسازی فضا برای برگزاری مجالس مختلف از جمله عروسی است، که امروزه طرفداران زیادی دارد. نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی شامل موارد زیادی از جمله مسیر ورودی، جایگاه عروس و داماد، میز شام و غیره می‌شود. در گل آرایی این دسته مراسم باید به نکات مهمی از جمله برقراری هارمونی، انتخاب سبک، نوع گل، تعداد و سبک گل آرایی توجه کنید. با در نظر گرفتن این موارد، گل‌آرایی فضای شما به زیباترین شکل انجام می‌گردد.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما: