بنر
بنر
بنر
بنر
دکوراسیون خانه هرکس نشانگر شخصیت و سلیقه اوست. میزها بخش مهمی از این مجموعه هستند. نحوه چیدمان میز عسلی و میز ناهارخوری اهمیت زیادی دارد زیرا برای پذیرایی از مهمان‌ ها از آن‌ها استفاده می ‌شود.

ديزاين شيك و امروزي ميز جلو مبلي

چيدمان ميز جلو مبلي : تا به حال از خودتان پرسیده اید که پشتِ دیزاینِ یک میز جلو مبلی زیبا، چه رازهایی پنهان است؟ یا این که طراحان داخلی حرفه ای از چه نکات و ترفندهایی برای تزیین میز جلو مبلی استفاده می کنند؟

در واقع اهمیت و دقت بالا من و شما و هر خانم با سلیقه ایرانی دیگری به تک تک اجزای دکوراسیون منزلمان، باعث می شود که از دیزاین این میز کوچک نیز غافل نباشیم و به دنبال پاسخ مناسبی برای سوالات بالا بگردیم.

بنابراین در این مطلب از سایت سوربان قصد داریم برای پاسخ به این سوالات، 9 نکته کلیدی که طراحان داخلی در تزیین میز جلو مبلی استفاده می کنند را به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید این عنصرِ مهمِ نشیمن و پذیرایی منزلتان را اصولی و زیبا دکور کنید.

چیدمان میز جلو مبلی | تزیین میز جلو مبلی با 9 نکته طلایی و مهمی که باید رعایت کنید!

از چه نکاتی برای تزیین میز جلو مبلی منزلمان استفاده کنیم؟

1. برای تزیین میز جلو مبلی، یک دکوری را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید!

تزیین میز جلو مبلی مانند دکور اصولی هر اتاقی از خانه، نیاز به نقطه کانونی دارد. با توجه به این موضوع، شما باید مانند تصویر زیر، یک دکوری که از نظر شکل و ظاهر بسیار زیبا و یا متفاوت است را روی میز جلوی مبل منزلتان قرار دهید تا توجه هر شخصی را به خود جلب کند.

چیدمان میز جلو مبلی | تزیین میز جلو مبلی با 9 نکته طلایی و مهمی که باید رعایت کنید!

نکته: نقطه کانونی میز نشیمن منزلتان، می تواند شاخه های زیبایی از گل مورد علاقتان، سوغاتی از یک سفر خاطره انگیز و یا یادگاری خاص از دوستان و آشنایتان باشد. پس پیشنهاد می کنم به سلیقه و علاقه خودتان رجوع کنید و دکوری خاصی که بسیار دوستش دارید را انتخاب کنید.

چیدمان میز جلو مبلی | تزیین میز جلو مبلی با 9 نکته طلایی و مهمی که باید رعایت کنید!

2. میز جلو مبلی را شلوغ و در هم ریخته نکنید!

توجه داشته باشید که سطح شلوغ و در هم ریخته میز جلو مبلی، جلوه بدی به دکوراسیون نشیمن خانتان می دهد و انرژی مثبت در آن را از بین می برد. علاوه بر آن، این میز باید فضای کافی برای قرار دادن وسایل پذیرایی در دورهمی ها و مهمانی های خودمانی را نیز داشته باشد. بنابراین بیش از حد آن را پر از دکوری و تزئینات نکنید و همیشه آن را مرتب و منظم نگه دارید.

نکته: پیشنهاد می کنم برای مرتب نگه داشتن سطح این میز، یک سینی مخصوص و زیبا تهیه کنید و برخی دکوریجات و وسایل پذیرایی را درون آن قرار دهید.

نکته: برای تزیین میزهای جلو مبلی کوچک، از شکلات خوری و زیر لیوانی های زیبا استفاده کنید تا فضای کم تری را به دکوریجاتی که کاربرد خاصی ندارند، اختصاص داده باشید.

چیدمان میز جلو مبلی | تزیین میز جلو مبلی با 9 نکته طلایی و مهمی که باید رعایت کنید!

نکته: طراحان داخلی پیشنهاد می کنند که بیشتر از سه نوع دکوری را روی این میز قرار ندهید تا هم دیزاینی اصولی داشته باشید و هم فضای کافی روی آن ایجاد شود.

3. دکوری ها را بر اساس شکل هندسی میز جلو مبلی که دارید، انتخاب کنید!

یکی از مهم ترین نکاتی که در تزیین میز جلو مبلی باید در نظر داشته باشید، هارمونی و هماهنگی بین شکل هندسی میز و دکوریجات روی آن است. پس با توجه به این موضوع مانند تصاویر زیر، برخی از دکوریجات را مشابه با شکل میز نشیمن منزلتان انتخاب کنید

نکته: البته باید بدانید که مشابه بودن تمام شکل ها، جلوه یکسان و بدون جذابیتی به دیزاین میزتان خواهد داد. بنابراین یک یا دو دکوری که شکل متضاد دارند را روی میز قرار دهید.

چیدمان میز جلو مبلی | تزیین میز جلو مبلی با 9 نکته طلایی و مهمی که باید رعایت کنید!

4. هارمونی با مبلمان و وسایل دیگر را فراموش نکنید!

توجه داشته باشید که عناصر روی میز جلوی مبل، از دیگر وسایل و مبلمان اتاق نشیمن یا پذیراییتان جدا نیستند و طبق اصول دکوراسیون داخلی، باید بین آن ها نیز هارمونی وجود داشته باشد. پس مانند نشیمن زیر، یک یا دو عدد از آن ها را به رنگ و یا طرح مشابه یکی از مبلمان و وسایل دیگر انتخاب کنید.

5. تناسب را بین اندازه میز جلو مبلی و بزرگ ترین دکوری رعایت کنید!

یکی از مهم ترین نکات دیگری که در تزیین میز جلو مبلی باید رعایت کنید، تناسب بین اندازه میز و بزرگ ترین دکوری روی آن است. در واقع این دکوری، نه آن چنان باید بزرگ باشد که سطح زیادی از میز را پوشش دهد و نه آن چنان کوچک باشد که روی میز گم شود.

نکته: همچنین در نظر داشته باشید که مانند عکس زیر، ارتفاع وسایل روی میز نباید به قدری باشد که دید شما و اعضای دیگر را برای تماشای تلوزیون و دیدن مهمانانتان مختل کند.

6. با توجه به شکل میز جلو مبلی منزلتان، نحوه چیدمان روی آن را تعیین کنید!

توجه داشته باشید که شکل میز جلو مبلی بر نحوه چیدمان و قرار گرفتن وسایل و دکوری ها تاثیر دارد که در ادامه روش های آن ها را برای میزهای مستطیلی، مربعی و گرد توضیح خواهم داد:

– نحوه چیدمان وسایل روی میز جلو مبلی مستطیلی:

اگر میز مستطیلی کوچکی دارید، مانند نشیمن زیر می توانید دکوری ها را به دو گروه تقسیم کنید و در دو طرف میز چیدمان کنید.

چیدمان میز جلو مبلی | تزیین میز جلو مبلی با 9 نکته طلایی و مهمی که باید رعایت کنید!

همچنین روی این نوع میزها می توانید تمام وسایل را در مرکز و یا تنها در یک سمت چیدمان کنید تا فضای کافی هنگام پذیرایی کردن وجود داشته باشد.

چیدمان میز جلو مبلی | تزیین میز جلو مبلی با 9 نکته طلایی و مهمی که باید رعایت کنید!

اما برای میز جلو مبلی مستطیلی بزرگ پیشنهاد می کنم که یک دکوری را در مرکز و دو گروه دیگر را اطراف آن چیدمان کنید.

– نحوه چیدمان وسایل روی میز جلو مبلی مربعی:

برای چیدمان و تزیین میز مربعی بزرگ، میز را به چهار بخش مساوی تقسیم کنید و وسایل را در آن بخش ها چیدمان کنید.

اما اگر میز جلو مبلی مربعی کوچکی دارید، تمام وسایل را در یک سینی بگذارید و در مرکز میز قرار دهید.

چیدمان میز جلو مبلی | تزیین میز جلو مبلی با 9 نکته طلایی و مهمی که باید رعایت کنید!

– نحوه چیدمان وسایل روی میز جلو مبلی گرد یا دایره ای:

برای چیدمان میز دایره ای بزرگ مانند تصویر اول، دکوری ها را در سه گروه و به صورت مثلثی و برای چیدمان نوع کوچک تر آن، مانند تصویر دوم دکوری ها را در یک گروه چیدمان کنید.

7. برای تزیین میز جلوی مبل، ریتم ایجاد کنید!

یکی از ترفندهای دیگرِ طراحان داخلی برای ایجاد جذابیت و زیبایی در دکوراسیون، ایجاد ریتم با تکرار وسایل کوچک و بزرگ و یا کوتاه و بلند در آن است. برای این کار پیشنهاد می کنم یکی از تزئینات روی میز، مانند، کتاب، شمع و یا هر چیز دیگری را به شکل های زیر، روی میز چیدمان کنید.

8. از دکوری هایی استفاده کنید که از هر سمت قابل دیدن باشند!

دقت داشته باشید دکوری های میز جلوی مبل، باید از هر طرفی که نشسته اید، قابل دیدن باشند. با این تعریف وسایلی مانند قاب عکس که از هر سمتی دیده نمی شوند را روی میز قرار ندهید.

9. طبقه پایین میز جلو مبلی را نیز مرتب و منظم بچینید!

در نظر داشته باشید، دیدِ کم به طبقه پایین میز جلو مبلی نباید باعث شود که آن را غیر اصولی و نامرتب چیدمان کنید. پیشنهاد می کنم برای این بخش وسایل کم کاربردتر و آن هایی که جنبه دکوری کم تری دارند را در نظر بگیرید و منظم و مرتب چیدمانشان کنید تا به آن ها دسترسی آسانی داشته باشید.

چیدمان میز جلو مبلی | تزیین میز جلو مبلی با 9 نکته طلایی و مهمی که باید رعایت کنید!

نکته: از آن جا که وسایل طبقه زیر میز شیشه ای به راحتی دیده می شوند، آن را نیز با دکوری های زیبا و با توجه به نکات بالا، چیدمان کنید.
همان طور که مطالعه کردید و در عکس های بالا دیدید، می توان با در نظر داشتن نکاتی ساده و مهم، میز جلو مبلی را به صورت زیبا تزیین کرد. بنابراین از آن ها استفاده کنید و به دکوراسیون پذیرایی و هال منزلتان جلوه ای شیک ببخشید.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

بنر
بنر

نظرات شما:با ما بهترین بازدهی تبلیغات رپورتاژ را تجربه کنید:

خرید رپورتاژ آگهی