بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
برخی از خانواده‌ها رسم دارند در زمان عید قربان و دیگر اعیاد، برای نو عروس‌ها در سال اول ازدواجشان هدایایی به عنوان عیدی کادو بدهند. این هدایا با توجه به رسم و رسومات قبیله ای و توان مالی خانواده‌ها، متفاوت است.

کادو عید قربان برای عروس چی میبرن؟

بسیاری از خانواده های ایرانی مطابق رسم و رسوم برای عروس خانم خود در اعیاد بزرگ مانند عید نوروز، عید قربان و... هدایایی را تهیه می کنند. هدیه دادن به عروس بیشتر در زمان عقد و نامزدی مرسوم است و بعد از عروسی تنها برخی از خانواده ها در اعیاد، برای عروسشان مجدد هدیه تهیه می کنند.
در این مقاله از سایت سوربان به انواع هدیه هایی ک در اعیاد مختلف از جمله عید قربان میتوانید برای نوعروس ها تهیه کنید اشاره کرده ایم.

alt

هدیه دادن به عروس خانواده گرچه در این دوران کمی مشکل است اما جایگاه ویژه عروس در بین خانواده داماد را نشان می دهد. اگر این سنت با تجملات و چشم و هم چشمی همراه نباشد و عروس خانم سخت نگیرد و به قول معروف دندان اسب پیشکشی را نشمرد، سنت خوبی است.

عیدی دادن به نوعروس ها در عید قربان

یکی از مناسبت هایی که پیش رو داریم، عید قربان است که یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان می باشد. یکی از کارهایی که برخی از مسلمانان در عید قربان انجام می دهند، قربانی کردن و پخش نمودن گوشت آن بین همسایه ها و نیازمندان است.

اگر به تازگی فرزندتان ازدواج نموده و می خواهید برای عروس خانمتان هدیه ای ببرید، می توانید به همراه مقداری از گوشت قربانی، هدایای زیر را تهیه نمایید و برای او ببرید.

لازم به ذکر است، نوع عیدی یا هدیه در عید قربان، بستگی به وضعیت هر دو خانواده از لحاظ اقتصادی دارد، پس با توجه به وضعیت مالی خود یک هدیه انتخاب کنید.

طلا و جواهرات

alt

خانم ها علاقه زیادی به طلا دارند، برای همین می توانید، زیورآلاتی مثل گردنبند طلا، گوشواره طلا، پابند و دستبند طلا و...را به عنوان عیدی برای عروستان تهیه کنید.

لباس

alt

یکی دیگر از هدایایی که برای عیدی بردن در روز عید قربان مناسب است، لباس می باشد. شما می توانید با توجه به سلیقه عروس خانم برای او لباس هایی مانند مانتو، شلوار، روسری، شومیز و... تهیه کنید.

کیف و کفش

alt

یکی از هدایای مورد علاقه خانم ها کیف و کفش است. شما می توانید برای عروس خود کیف و کفش مناسبی تهیه کنید و به همراه دیگر وسایل برای او عیدی ببرید.

ساعت و اکسسوری های دیگر

یکی از بهترین هدایا برای عروس در عید قربان ساعت است، شما می توانید ساعتی زیبا برای عروس خانم تهیه کنید و برای او هدیه ببرید. می توانید به جز ساعت اکسسوری های دیگر مانند دستبند نقره، سرویس نقره و... را برای او هدیه ببرید.

گوسفند و گوشت

در برخی از شهرهای ایران رسم است که خانواده داماد در صورت متمول بودن برای عروس خود گوسفند هدیه می برند. برخی خانواده ها نیز همراه هدایایی که می برند مقداری گوشت را بسته بندی و تزئین کرده و به عنوان پیشکش به خانواده عروس تقدیم می کنند.

تزیین وسایل عید قربان عروس

  • هدایایی را که تهیه کرده اید را می توانید با گل، روبان، شمع و سایر وسایل تزئینی، تزئین نمایید.
  • در کنار هدایای تهیه شده برای عروستان گل و شیرینی یا کیک نیز تهیه کنید. مدل کیک های گوسفند که با تم عید قربان طراحی شده اند، برای عید قربان مناسب می باشند.
  • در کنار هدیه تهیه شده به عنوان عیدی، کارت پستالی خاص همراه با متنی دلنشین قرار دهید تا هدیه او جذاب شود و تا ابد در خاطرش بماند.
  • در برخی خانواده ها هدیه دادن محدود به عروس نبوده و هر دو نفر یعنی عروس و داماد از هدایای متنوع بهره مند می شوند.

نحوه تزئین هدیه عروس در عید قربان

فراموش نکنید که هدایای خریداری شده را باید تزئین کرد. تزئین عیدی عید قربان برای عروس, می تواند با گل، روبان، شمع و سایر وسایل تزئینی انجام شود. سعی کنید تزئین عیدی که برای عروس در عید سعید قربان در نظر گرفته اید، در عین سادگی بسیار شیک و جذاب باشد.

alt

چه خوب است اگر کادویی تهیه کردیم و قرار است آن را به عنوان عیدی، هدیه دهیم آنرا با متنی زیبا، در کارت پستالی خاص همراه کنیم. گاهی همین کوچکترین کارها هستند که باعث می شود یک هدیه، متفاوت از باقی هدایا نشان داده شود و تا سال ها در ذهن مخاطب بماند. پس، از دادن یک کارت پستال زیبا همراه با متنی دلنشین غافل نشوید.

بسته بندی هدیه

هیچ چیز جالب تر از این نیست که هدیه تان را کادوپیچ شده تقدیم کنید. با توجه به اینکه هزینه و زمان قابل توجهی را صرف تهیه هدیه برای عروس می کنید، حیف است اگر بسته بندی جذابی نداشته باشد، زیرا همین بسته بندی جذاب می تواند برای او اهمیت خاصی داشته باشد.به این مطلب امتیاز دهید:
(4 امتیاز , میانگین: 3.8 از 5)


نظرات شما: