بنر
بنر
بنر
بنر

 

هنگامی که وارد بازار رمزارز‌ها می‌شوید تنوع بسیاری در میان آن‌ها وجود دارد. بیت کوین و اتریوم ارز‌های اصلی بازار هستند، اما چند هزار رمزارز دیگر نیز وجود دارد که هرکدام تجارت متفاوتی را دنبال می‌کنند. در میان ارز‌های دیجیتال ارز تتر را به عنوان یکی از مهم‌ترین استیبل کوین‌های بازار می‌شناسیم. استیبل کوین به ارز‌های دیجیتالی گفته می‌شود که یک پشتوانه مالی دارند. برای مثال ارز دیجیتال تتر پشتوانه دلاری دارد یعنی قیمت هر رمزارز تتر تقریباً به اندازه یک دلار است. با این وجود ارز Tether تاریخی پر حاشیه داشته است بنابراین فعالان حوزه ارز‌های دیجیتال ممکن است بخواهند بدانند که آیا تتر یک ارز دیجیتال ایمن است؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی مسأله امنیت ارز دیجیتال تتر بپردازیم.

 تتر چیست و چرا اهمیت دارد؟

تتر را به نام اختصاری ارز USDT نیز می‌شناسند و جزء استیبل کوین‌ها یا ارز‌های دیجیتال ثابت است. تعریف مختصر استیبل کوین‌ها این است که نسل جدیدی از ارز‌های دیجیتال هستند. ارزش این ارز‌ها مانند ارز تتر وابسته با دارایی‌های واقعی مثل طلا، دلار و دیگر دارایی‌هاست. به همین دلیل است که بسیاری از سرمایه‌گذاران رمزارز‌ها برای این‌که از نوسانات بازار ارز دیجیتال در امان باشند روی استیبل کوین‌ها و مخصوصاً ارز دیجیتال تتر سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 

خرید تتر به صورت آسان و مطمئن

ارز Tether یکی از مهم‌ترین استیبل کوین‌هاست. در میان استیبل کوین‌های بازار ارز‌های دیجیتال، تتر با ارزش‌ترین ارز دیجیتال است. این ارز، ارزشی حدود ۷۴ میلیارد دلار دارد که در بین دیگر استیبل کوین‌ها، بیشترین نقدینگی به دلار و تراکنش به حساب می‌آید. از همین رو، این موضوع تتر را به یکی از ایمن‌ترین استیبل کوین‌های بازار تبدیل کرده و نحوه خرید تتر نیز بسیار آسان است. شما می‌توانید برخلاف Coinbase خرید تتر از Wallex را به راحتی انجام دهید.

چرا تتر امنیت دارد؟

باید گفت که در میان ارز‌های دیجیتالی که با نام استیبل کوین‌ها شناخته می‌شوند ارز USDT یا تتر ایمن‌ترین آن‌ها به حساب می‌آید. قیمت تتر را با توجه به دلار آمریکا تعیین می‌کنند بنابراین همیشه قیمت این ارز چیزی میان ۰.۹۷ دلار است. شما می‌توانید از طریق صرافی‌های معتبر ایرانی مثل صرافی آنلاین والکس و دیگر صرافی‌های ارز‌های دیجیتال اقدام به خرید تتر کنید. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنیم این است که ارز دیجیتال تتر از دیگر استیبل کوین‌ها تفاوت دارد. نهادی که تتر را صادر می‌کند و همچنین پشتیبانی و ثبات قیمتی که در ارتباط با تتر وجود دارد سبب می‌شود که این ارز دیجیتال را بتوانیم از سایر ارز‌ها جدا و متمایز بدانیم.
 

هرچند در تاریخچه تتر شایعاتی مبنی بر این وجود داشته است که تتر امن نیست و در حقیقت پشتیبانی دلاری ندارد. حتی برخی از توسعه‌دهندگان حرفه‌ای بازار ارز‌های دیجیتال، از شرکت خواستار شفاف‌سازی در امور مالی شدند و خواستند که دقیقاً بفهمند پشت پرده ارز تتر چه می‌گذرد. با این وجود شرکت تتر از این حواشی عبور کرده است و به هر صورت همچنان یکی از مهم‌ترین استیبل کوین‌های بازار تلقی می‌شود که می‌توان روی آن در نوسانات بازار حساب باز کرد. علاوه بر این ثبات قیمتی که در ارز Tether وجود دارد سبب می‌شود که ایمن بودن آن را بپذیریم و شاهدی برای پشتیبانی دلاری ارز USTD داشته باشیم.

مزایای تتر

تتر مزیت‌های فراوانی دارد. هنگامی که شما این ارز را خریداری می‌کنید امنیت بالایی در خرید و فروش و قیمت آن وجود دارد. همچنین هنگامی که دارید ارز دیجیتال تتر می‌خرید نیازی به کارمزد پرداخت کردن ندارید. می‌توان تتر را به هر ارز دیجیتال دیگری که دوست دارید تغییر دهید. یکی از نکات دیگری که سبب می‌شود تتر تبدیل به یکی از ارز‌های دیجیتال ایمن شود این است که برای انجام معاملات در حوزه تتر نیاز به احراز هویت دارید. یعنی باید مدارکی را ارائه دهید و پس از احراز هویت، می‌توانید به آسانی خرید و فروش تتر را انجام دهید.

استخراج تتر

یک مسأله مهم که در رابطه با تتر وجود دارد این است که هر کسی نمی‌تواند تتر را استخراج کند. شرکت تتر است که ارز Tether را تولید می‌کند. علت این موضوع در استیبل کوین بودن ارز تتر نهفته است. وقتی که قرار باشد پشتیبانی دلاری از این رمزارز انجام شود نیاز است که برای استخراج آن عملیاتی صورت گیرد تا ارزشش برابر با ارزش دلاری باشد. بنابراین تمام این‌ها در کنار هم تتر را تبدیل به یکی ارز‌های دیجیتال امن تبدیل می‌کنند.

جمع‌بندی

باید به این موضوع توجه داشته باشیم که هنگام نوسانات بازار یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ سرمایه، خریداری استیبل کوین‌هاست. استیبل کوین‌ها پشتوانه‌شان یک دارایی خارجی است و بنابراین در نوسانات قیمتی بازار رمزارز‌ها، قیمتشان چندان تغییری نمی‌کند. از جمله مهم‌ترین ارز‌های دیجیتال استیبل کوین تتر است. این ارز را با نام ارز USTD نیز می‌شناسند و باید به این نکته توجه کنیم که پشتوانه ارز دیجیتال تتر دلار است به همین دلیل قیمت آن بیش از یک دلار نمی‌شود. احراز هویت و فرایند استخراج تتر سبب می‌شود که این ارز دیجیتال را یکی از امن‌ترین استیبل کوین‌های موجود در بازار بدانیم.به این مطلب امتیاز دهید:
برای رای دادن اولین نفر باشید


نظرات شما:

جدیدترین ها