بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
تفاوت لمینت و ژلیش ناخن در چیست؟ ژلیش ناخن و لمینت ناخن چه فرقی باهم دارند؟ این دو ماده هر دو برای آراستن ناخن استفاده می‌شوند اما هر کدام چه کاربردی دارند؟ چطور انتخاب کنیم کدام به درد ما می‌خورد؟ در این مطلب به شرح تفاوت های لمینت ناخن و ژلیش ناخن پرداخته ایم.

در سال‌های اخیر روش‌های ژلیش و لمینت ناخن میان خانم‌ها، رواج زیادی داشته است. برای این منظور بهتر است درباره تفاوت‌ ژلیش و لمینت ناخن این مطلب از سوربان را بخوانید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای انتخاب بین این دو روش بگیرید. همچنین در پایان قیمت این دو روش را با هم مقایسه کرده‌ایم. لطفا با ما همراه باشید.

alt
تفاوت لمینت و ژلیش ناخن

لمینت ناخن چیست؟

اگر می‌خواهید ناخن‌های شکننده‌تان را با یک لایه نازک، فقط کمی مستحکم‌تر کنید؛ بهتر است لمینت ناخن را امتحان کنید.

لمینت ناخن برای چه کسانی مناسب تر است؟

۱- کسانی که نمی‌خواهند، ناخن بکارند.
۲- کسانی که ظاهر ضخامت ناخن‌های کاشت را دوست ندارند.
۳- افرادی که ظاهر طبیعی را دوست دارند.
۴- کسانی که ناخن‌های ناهمواری دارند.

آیا لمینت ناخن را بلند می‌کند؟

لمینت را می‌توان به صورت کاور روی ناخن کشید؛ طوری‌که قد ناخن طبیعی بماند؛ با این حال اگر بخواهید قد ناخن را با لمینت بلند کنید؛ باید ابتدا با تیپ، قد ناخن را بلندتر سازید؛ سپس با لمنیت ناخن را محکم کنید.

alt

آیا برای لمینت ناخن زیرسازی اهمیت دارد؟

برای لیمنت کردن ناخن باید زیرسازی هم حتما انجام شود تا مواد لمنیت، دوام بیشتری روی ناخن داشته باشند.

مواد به کار رفته در لمینت ناخن ایرانی اند یا خارجی؟

مواد لمنیت ایرانی نیستند؛ شرکت‌های امریکایی، چینی یا اروپایی آن را تولید می‌کنند. برای استفاده از لمینت‌های خارجی بهتر است به جنس و برند آن دقت کنید. اگر یک جنس ارزان بخرید؛ بهتر است از انواع لمینت تقلبی یک برند معروف استفاده کنید.

لمینت ناخن چگونه محکم می‌شود؟

لمینت ناخن، ماهیت ژلی دارد؛ بنابراین برای خشک کردن، آنها باید حتما از دستگاه UV یا LED ناخن استفاده کرد. برای استفاده از این دستگاه‌ها، باید به آرایشگاه بروید یا خودتان یکی برای منزل‌تان بخرید.

alt

تفاوت های لمینت ناخن و ژلیش ناخن

مهم‌ترین تفاوت ژلیش و لمینت ناخن در رنگ‌دهی و استحکام آنهاست.

● ژلیش: برندی از لاک ژل است.
● لمنیت ناخن: ماده‌ای با ماهیت ژل است که ناخن را محکم‌تر می‌کند.

ژلیش ناخن را محکم نمی‌کند

اگر این‌طرف و آن طرف شنیده‌اید که ژلیش ناخن را محکم می‌کند؛ چندان این حرف را جدی نگیرید. ژلیش تنها لاکی است که ماهیت ژلی دارد؛ اصلا ناخن را محکم نمی‌کند. بسیاری از خانم‌هایی که با این باور غلط به آرایشگاه رفته‌اند؛ با کار خانه، رانندگی یا کار با کامپیوتر، ناخن‌شان راحت می‌شکند.

تفاوت کاربردی ژلیش و لمینت ناخن

ژلیش و لمینت ناخن هر دو ماهیت ژلی دارند؛ با این‌‌حال، کاربرد این مواد تفاوت‌هایی دارد.

ژلیش کمک می‌کند که ناخن‌ها رنگ بگیرند؛ این رنگ دیر از روی ناخن پاک می‌شود. معمولا ژلیش بین 3-6 هفته روی ناخن ماندگاری دارد؛ باید ماهی یک‌بار برای پاک کردن و ترمیم آن به آرایشگاه بروید.

وقتی ناخن‌تان را ژلیش کنید یا به طور صحیح‌تر بگوییم؛ لاک ژل بزنید؛ می‌توانید انواع طرح‌های ظریف را روی ناخن‌تان بکشید اما با لمینت ناخن، نمی‌توانید، طراحی ناخن را انجام دهید.

alt

برای این‌که ناخن‌کار برای‌تان لمینت ناخن بزند باید ناخن‌های‌تان را تمیز کنید؛ کرم نزنید تا لمنیت خوب روی ناخن بماند؛ معمولا جنس‌های مختلف لمینت روشن هستند و رنگ‌ ناخن‌اند.

لمینت ناخن بافتی یک دست دارد اما نازک است؛ اگر زیاد با دست‌های‌تان کار نکنید و سر ناخن‌های‌تان ضربه نخورد؛ دوام لمنیت حدود 3 هفته است.

برای این‌که ناخن‌های‌تان مرتب لمینت داشته باشند؛ باید هر ماه به آرایشگاه بروید. چراکه وقتی ناخن‌تان رشد می‌کند و بالا می‌آید؛ باید هلالی که پایین ناخن‌تان از لمینت خالی است؛ دوباره پر شود. به این ترتیب ترمیم ماهانه یک بار، برای لمینت ناخن لازم است.

مقایسه قیمت لمینت و ژلیش ناخن

برای ژلیش زدن، معمولا باید حدود 100 هزار تومان پرداخت کنید؛ هزینه طراحی‌های مختلف هم جداست و بسته به سختی طراحی دارد. هزینه لمینت ناخن هم بسته به مارک آن از 150 هزار تومان تا 700 هزار تومان است. البته برندهای امریکایی لاک ژل هم قیمتی بالای 500 هزار تومان دارند.به این مطلب امتیاز دهید:
(5 امتیاز , میانگین: 3.8 از 5)


نظرات شما: