بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
برای داشتن امنیت روانی و آرامش خاطر و یک زندگی موفق باید یک سری حرف ها و موضوعات زندگی‌مان را به کسی نگوییم ،هر چند برخی از روانشناسان بر این باور هستند که نگه داشتن اسرار می تواند از نظر عاطفی برای فرد پیامدهای منفی به همراه داشته باشد.

حرف‌هایی که نباید گفت و رازهایی که نباید با کسی در میان گذاشت بزرگترین داشته‌های فردی هستند. زیرا گفتن آنها شما را از آرامش و موفقیت باز می‌دارد. صحبت کردن با دیگران با مشاوره گرفتن، متفاوت هستند و ما به تفاوت‌های بین این دو توجهی نمی‌کنیم. حرف‌هایی که نباید گفت را با اطرافیان خود به عنوان مشاوره گرفتن در میان می‌گذاریم. در صورتی که این کار به ضرر خود ماست.

گاهی اوقات ما برای تخلیه انرژی خود و از سر استیصال با دیگران درد دل می‌کنیم. در نهایت حرف‌هایی که نباید گفت را به زبان می‌آوریم. بدون اینکه به این کار آگاهی داشته باشیم و بدون اینکه به دنبال راه حل و مشورت باشیم. شما می‌دانید چه حرف‌هایی را نباید به دیگران گفت؟ شما این موارد را رعایت می‌کنید؟

در این مطلب از سوربان به این موضوع مهم پرداخته ایم و موضوعاتی که نباید به دیگرات گفت را عنوان میکنیم برای داشتن یک زندگی آرام و موفق لازم است درمورد این ۱۰ موضوع مهم با هیچکس صحبت نکنید.

alt

10 موضوع مهم که دیگران نباید بدانند

۱. میزان درآمد

alt

پول هرگز موضوع خوبی برای گفتگو در ملاء عام نیست زیرا شما هرگز نمی‌دانید وضعیت مالی هر کسی به چه صورت است و ممکن است به نظر برسد که شما دروغ می‌گویید. همچنین نگاه آنها به شما متفاوت خواهد شد. صحبت درباره درآمد می‌تواند بر روی روابط شما تاثیرات جبران ناپذیری بگذارد.

برای نجات خود در برابر این نوع وضعیت ناخوشایند، جزئیات درآمد خود را با دیگران در میان نگذارید.

۲. اهداف آینده تان را به دیگران نگویید

ممکن است این امر را بعید بدانید، اما در حقیقت اینچنین نیست. اگر شما آنها را با دیگران به اشتراک نگذارید، به احتمال زیاد به اهداف بلند مدت خود خواهید رسید. وقتی در مورد آرزوهای آینده خود به دیگران می‌گویید، تقریباً احساس می‌کنید که لذت بردن از رسیدن به هدف از شما گرفته شده است. در نتیجه، شما به اندازه قبل، سخت تلاش نمی‌کنید. علاوه بر این، دیگران ممکن است شما از رسیدن به اهدافتان ناامید کنند.

اگر اهداف خود را پیش خود نگه دارید، شانس بسیار بالاتری برای دستیابی به آنها دارید. زمانی که به اهداف خود رسیدید، آن را با دیگران درمیان بگذارید نه قبل از رسیدن به آن.

۳. اتفاقات و شکست های گذشته را با دیگران بازگو نکن

alt

از جمله حرف‌هایی که نباید گفت رازها و رویدادهای منفی گذشته خود است. همه ما در زندگی شخصی خود داستان‌های منفی داریم که دوست نداریم دیگران از آن با خبر شوند. بهتر است که اتفاقات گذشته را فراموش کنید و کمتر درباره آن با خود صحبت کنید. اگر شما رازهای گذشته خود را با دیگران درمیان بگذارید روی کیفیت رابطه آنها و برداشت آنها از شما تاثیر منفی می‌گذارد که این خود باعث پایین آمدن اعتماد به نفس و عزت نفس در شما می‌گردد و در زندگی شما مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

۴. کارهای نیک تان را به دیگران نگویید

شاید شنیده باشید که اعمال نیک همیشه، خوبی و نیکی را به سوی شما جلب می‌کند؛ بله این جمله درست است و شما هرگز نباید از انجام کار خوب خودداری کنید ولی اگر کارهای خیرخواهانه خود را با دیگران درمیان بگذارید یعنی شما می‌خواهید که توجه دیگران را به خود جلب کنید. بنابراین دید دیگران نسبت به شما متفاوت می‌شود به همین دلیل است که بسیاری از نیکوکاران جهان دوست دارند که ناشناس باقی بمانند.

۵. مشکلات و مسائل خانوادگی

alt

یکی دیگر از حرف‌هایی که نباید گفت مسائل و مشکلات موجود در خانواده است. اگر در خانواده شما یا خویشاوندان شما مشکلی به وجود آمد آن را درون خود حفظ کنید. از اعتماد دیگران سوء استفاده نکنید؛ از بین بردن اعتماد دیگران بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. به دلیل نزدیکی با افراد، این اسرار به شما گفته شده ولی شما اجازه ندارید که آنها را با دیگران در میان بگذارید.

به اسرار افراد دیگر احترام بگذارید که در این صورت است که شما هم می‌توانید چنین انتظاری از دیگران داشته باشید.

۶. جزئیات مسائل زناشویی و زندگی شخصی‌تان را نزد خود نگه دارید

مسائل مربوط به زندگی زناشویی فقط مربوط به خود شماست و صحبت کردن درباره مسائل زناشویی باعث می‌شود که شما مورد قضاوت و انتقاد دیگران قرار بگیرید. بنابراین اگر شما مشکلات همسر خود را با دیگران حتی نزدیک‌ترین افراد خانواده خود مطرح کنید باعث می‌شود که دید آنها نسبت به همسر شما تغییر کند و رفتارهای مناسبی از خود نشان ندهند، حتی اگر بعد از مدتی که مشکل شما با همسرتان حل بشود.

جزئیات زندگی شخصی و زناشویی خود را با دیگران در میان نگذارید ممکن است دیگران از این مشکل شما سوء استفاده کنند و به زندگی شما لطمه وارد کنند.

۷. ترس ها و نقاط ضعف خود را لو ندهید

alt

به جای فاش کردن ضعف‌های خود در برابر دیگران بهتر است در خلوت خود برای تقویت آنها اقداماتی انجام دهید.

۸. اگر استعداد خاصی دارید درباره آن با دیگران صحبت نکنید

زمانی که شما در کاری استعداد دارید آن را به رخ دیگران نکشید. تعریف و تمجید زیادی از خود باعث نفرت دیگران از شما می‌شود و ممکن است آن طور که دیگران انتظار دارند در کار خود به موفقیت دست پیدا نکنید که در این صورت مورد تمسخر دیگران قرار می‌گیرید. استعدادهای خود را در عمل به آنها نشان دهید به جای اینکه در کلام بگویید.

۹. نفرت و خشم در مورد دیگران را نباید به کسی گفت

alt

شما امروز به دلایلی ممکن است از شخصی خشمگین باشید و از آن شخص نفرت پیدا کنید ولی بعد از گذشت چند ماه دید شما عوض شود. همه ما این تجربه را در زندگی خود داشته ایم در گذشته از شخصی نفرت داشتیم اما اکنون هیچ حسی نسبت به آن نداریم و یا ممکن است عاشق وی شده باشیم.

زمانی که خشمگین می‌شوید این نکته را نیز در نظر بگیرید که ممکن است نظر شما عوض شود. حال اگر این حس را به شخصی بگویید و او نیز این را برای طرف مقابل بازگو کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟

۱۰. صحبت درباره اعتقادات مذهبی ممنوع

اعتقادات مذهبی و باورها درباره فلسفه زندگی مواردی هستند که هر شخصی با توجه به تجربیات و آموزش‌های خود، نظریات متفاوتی دارد. همچنین عقاید هر کسی برای خود شخص قابل قبول است و شما باید این مطلب را قبول کنید که نظر هر شخصی محترم است. بنابراین زمانی که شما در رابطه‌های عادی خود با دیگران درباره این موضوع بحث می‌کنید، نه تنها طرف مقابل را قانع نمی‌کنید بلکه ممکن است وی را دچار لجبازی و فشار نامتعارف کنید.

صحبت کردن درباره عقاید محفل خاص خود را دارد. بهتر است شما عقاید خود را با دیگران در رابطه‌های ساده مطرح نکنید زیرا خطاهای شما را به باورهای شما نسبت خواهند داد و در مواقعی به خاطر عقاید شما، انتظار یک سری از رفتارها را از خود شما نخواهند داشت و شما را یک فرد قدیس تصور خواهند کرد در صورتی که این تصور اشتباه است و هر فردی جدا از عقاید خود ممکن است دچار خطا و لغزش شود. برعکس این موضوع نیز وجود دارد.

کلام آخر

گاهی اوقات ما به دلایل مختلفی دوست داریم تمام مسائل زندگی خود را با دیگران در میان بگذاریم و حرف‌هایی که نباید گفت را به دیگران بگوییم. اما مسائلی وجود دارد که آنها را نباید در هر محیطی بازگو کرد. بنابراین بیایید موارد بالا را در طول زندگی خود رعایت کنیم. البته، اگر شما این رازها را با دیگران به اشتراک گذاشته اید خود را اذیت نکنید. فقط به این فکر کنید که چگونه از این پس این موارد را رعایت کنید.به این مطلب امتیاز دهید:
(3 امتیاز , میانگین: 4.7 از 5)

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.


بنر
بنر

نظرات شما: