بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
برای آرایش پوست سبزه اصول و ترفند هایی وجود دارد که با دانستن و انجام آن ها چهره خود را جذاب تر و زیباتر و البته طبیعی تر میکنید. چنانچه پوست سبزه و تیره ای دارید با ما همراه باشید تا شیوه های درست آرایش اینگونه پوست ها را با شما در میان بگذاریم.

پوست سبزه یکی از زیباترین رنگ پوست ها است که جذابیت ویژه ای دارد، افرادی که پوست سبزه دارند اغلب موهای مشکی و مژه های پری دارند. آرایش کردن خانم هایی که پوست تیره دارند احتیاج به مهارت زیادی دارد چون باید از ترفندهایی استفاده کنند که پوست شان زیباتر به نظر بیاید.

اگر پوستتان سبزه و تیره است تا انتهای این مطلب از سوربان با ما همراه باشید تا نکات ضروری آرایش کردن برای پوست های سبزه و تیره را یاد بگیرید و آرایشی زیبا و جذاب داشته باشید.

alt

نکات مهم آرایشی برای پوست سبزه

۱. همیشه از مرطوب کننده استفاده کنید.

بنر

افرادی که پوست تیره دارند، به ویژه اگر پوست‌شان خشک باشد، چنانچه به درستی آن را مرطوب نکنند، امکان دارد پوست‌شان کدر و خاکستری به چشم بیاید. پس از حمام و هر بار که صورت خود را می‌شویید، حتما از یک مرطوب‌کننده خوب استفاده کنید که رطوبت مورد احتیاج صورت و بدن را حفظ کند. با مرطوب‌کننده ظاهری شاداب و جذاب خواهید داشت.

۲. فاندیشن ( کرم پودر )

یکی از شاخصه های بسیار خوب پوست سبزه این است که رنگ آن براق است و زیر نور خورشید، به‌ جای قرمز شدن، برنزه می‌شود؛ پس فاندیشن زیادی نیاز ندارد. فاندیشن‌های رنگ خنثی چه با تم سرد و چه با تم گرم، برای پوست سبزه مناسب است.

alt

۳. آرایش چشم و ابرو در پوست سبزه

آرایش چشم یکی از مهم ترین مرحله های در آرایش پوست سبزه است و چنانچه شما دوست دارید آرایشی طبیعی داشته باشید بهتر است از ریمل و خط چشم مشکی برای آرایش چشم های خود استفاده کنید. سایه ها با رنگ ها و تناژهای آبی و بنفش و سبز برای آرایش چشم های شما می تواند انتخابی خوب باشد.

یا خانم هایی که پوست سبزه یا تیره دارند بهتر است از سایه هایی مانند کرم، بژ، شکلاتی، آجری و غیره استفاده کنند، همینطور به هیچ عنوان سراغ سایه های تیره مثل مشکی، سرمه ای و غیره نروید چون که سبب گرفته شدن چهره شما خواهد شد.

بعد از سایه نوبت به کشیدن خط چشم می رسد. توصیه می شود یک خط چشم متوسط که نه نازک و نه پهن است در پشت پلک خود بکشید و احتیاجی به کشیدن خط چشم در زیر پلک نمی باشد. ولی چنانچه دوست دارید زیر پلک نیز خط چشم بکشید بهتر است از مداد همرنگ لباس خود استفاده کنید چرا که این کار به زیباتر شدن و جذابیت چشم هایتان کمک می کند.

alt

۴. رژ گونه مناسب انتخاب کنید

بهترین رژگونه برای این پوست ها، رژگونه برنز است. به غیر از آن، رژگونه‌های مناسب دیگر برای رنگ پوست سبزه، رنگ‌هایی مثل هلویی گرم یا صورتی رزی است. رژگونه قدری براق نیز به این پوست می‌آید، ولی مواظب باشید زیاده‌روی نکنید تا آرایش خراب نشود.

۵. رژ لب مناسب پوست تیره را انتخاب کنید.

رژ لب مخصوص این رنگ پوست با چشمهای سیاه بهتر است از مخلوط گروه رنگهای نارنجی و آجری تا بژ و کرم استفاده شود به این صورت که اول با یک مداد لب آجری رنگ یا قهوه ای روشن که قرمزی داشته باشد خط لب بکشید و رنگ آن را به آهستگی بر روی همه لب پخش کنید آنگاه از رژ لب نارنجی کمرنگ بر روی آن بزنید و به طور کامل با رنگ خط لب مخلوط کنید و در نهایت یک رژ براق کرم شکلاتی روشن برروی آنها بزنید.

ترکیب این رنگها ، رنگ جدید و زیبایی به دست می آورد که برای این رنگ پوست بسیار شیک و مناسب می باشد. بعض وقتها ترکیب رنگهای رژلب را برای پوستهای تیره با چشمهای مشکی می توان از گروه رنگهای زرشکی هم انتخاب کرد.

alt

۶. انتخاب رنگ موی مناسب

بهترین رنگ مو برای پوست سبزه با تن گرم رنگ های شاه بلوطی و رنگ هایی که در گروه رنگ های قرمز هستند می باشند و چنانچه پوست شما دارای تن سرد می باشد بهتر است از رنگ موهای طلایی یا بژ استفاده کنید چون این رنگ موها به صورت شما رنگ و لعاب فوق العاده ای می بخشند.

کلام آخر

پوست سبزه زیبایی خاص خود را دارد فقط باید در آرایش آن، دقت بیشتری داشته باشید و البته زیاده‌روی نکنید. با رعایت این نکات در آرایش کردن، می‌توانید ظاهری زیبا و در عین حال طبیعی و جذاب داشته باشید.به این مطلب امتیاز دهید:
(3 امتیاز , میانگین: 4.3 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها