بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بسیاری از افراد مایل به داشتن صورتی زاویه دار و خط فکی مشخص هستند یکی از روش های زیباسازی و زاویه سازی فک و چانه تزریق فیلر چانه است.

چانه فرد می‌تواند تأثیر عمیقی بر ظاهر کلی او داشته باشد. یک صورت V شکل که معمولاً با زیبایی و ظرافت همراه است، ظاهری ایده آل برای بسیاری از افراد است؛ اما همه افراد در هنگام تولد به یک اندازه از این امتیاز زیبایی بهره‌مند نمی‌شوند. یک چانه برجسته‌تر و باریک‌تر باعث می‌شود که شما با ظاهری جذاب‌تر و تأثیرگذارتر به نظر برسید. پیشرفت‌های علمی و پزشکی در زمینه‌های زیبایی‌شناسی پزشکی این امکان را به وجود آورده است که بتوانید شکل و طول چانه خود را اصلاح کنید که همه این کارها بدون استفاده از تیغ جراحی انجام می‌شوند.

تزریق فیلر چانه چیست؟

تزریق فیلر به چانه یک روش درمانی رایج است که در آن از پرکننده‌های پوستی برای برجسته‌تر کردن چانه استفاده می‌شود. مفهوم تزریق فیلر به چانه در ابتدا ممکن است غیر عادی به نظر برسد؛ اما چانه یک ویژگی سه بعدی و واقعاً مهم برای صورت است. هم زنان و هم مردان هر دو می‌توانند از مزایای تزریق فیلر به چانه بهره‌مند شوند.

فیلر چانه در اصل فرایند رساندن چانه به شکل دلخواه با تزریق مواد پرکننده مخصوص به چانه است و می‌توان برای تمام افراد مبتلا به اختلال چانه انجام داد. استفاده از تزریق فیلر هیالورونیک اسید به چانه که یک روش غیر جراحی و سریع است، به شما کمک می‌کند تا هم پروفیل‌های جانبی و هم قسمت‌های جلویی چانه خود را اصلاح کنید و ظاهر کلی صورت خود را زیباتر و جذاب‌تر نمایید.

اگر به فکر انجام این اقدام زیبایی هستید و فکر میکنید به این عمل نیاز دارید تا انتهای این مطلب از سوربان با ما همراه باشید تا با تزریق فیلر چانه بیشتر آشنا شوید و مزایا، معایب، تاثیر آن روی زیبایی چانه و همه آنچه باید قبل از اقدام به این عمل بدانید را در این مطلب بخوانید و سپس اقدام به تزریق فیلر چانه کنید.

alt

تزریق فیلر چانه چه تاثیری روی زیبایی فرد دارد؟

فیلر های پوستی می‌توانند موارد زیر را افزایش و بهبود دهند:

۱. قرینگی چانه
۲. اندازه چانه
۳. طول چانه

۴. برجستگی چانه: برخی از متقاضیان دارای چانه عقب رفته هستند. این عقب رفتگی در نمای جانبی صورت، بهتر دیده می‌شود. با استفاده از فیلر های پوستی می توان چانه‌ای خوش‌فرم و برجسته‌تر برای بیمار به وجود آورد.

۵. شکل چانه: ممکن است فرد متقاضی تمایل به داشتن چانه‌ای با عرض بیشتر، طول بیشتر، زاویه بیشتر یا کمتر داشته باشد یا از داشتن چانه‌ای تیز رنج می‌برد. تمامی این مشکلات با تزریق فیلر به چانه قابل درمان می‌باشد.

alt

مزایای تزریق فیلر فک و چانه

فیلر چانه یک روش ساده و بدون درد است که امکان اصلاح بسیاری از ناهنجاری‌های موجود در چانه را در یک جلسه می‌دهد. یک روش غیر جراحی است و بزرگ‌ترین مزیتی است که این روش را از سایر کاربردها متمایز می‌کند. جدا از این، از جمله مزایای آن موارد زیر است:

  • نیازی به بیهوشی، مداخله جراحی و زمان ریکاوری ندارد.
  • از آنجایی که این یک فرآیند کوتاه است، نیاز به زمان طولانی ندارد.
  • با مشخص کردن خط چانه ظاهر جوانی در صورت ایجاد می‌کند.
  • امکان ایجاد ظاهر چانه سازگار با شکل صورت را فراهم می‌کند.
  • جلوه‌ای جذاب‌تر به چهره می‌بخشد.
  • نیازی به بستری ندارد.
  • احتمال بروز عوارض بعد از عمل بسیار کم است.

alt

تزریق فیلر چانه برای چه کسانی مناسب است؟

۱. افرادی که ظاهر چانه آنها ظاهری نامناسب دارد و قصد تغییر ظاهر در چانه خود را دارند.

۲. افرادی که دارای چین و چروک در اطراف چانه خود هستند و قصد درمان آنها را دارند.

۳. افرادی که دارای چانه کوچک و ضعیف هستند.

۴. افرادی که از نظر سلامتی فیزیکی و جسمی وضعیت خوبی داشته باشند.

۵. افرادی که به پوست و زیبایی خود اهمیت می‌دهند.

نحوه تزریق فیلر چانه

alt

قبل از تصمیم‌گیری برای این روش، ظاهر صورت باید از هر زاویه ارزیابی و عکس‌برداری شود. نقص ساختاری را باید با بررسی عکس‌های به دست آمده و مقایسه آنها با یکدیگر مشخص کرد. در صورت تصمیم‌گیری برای فیلر باید مناطقی که تزریق انجام می‌شود مشخص شود. این فیلرها معمولاً حاوی اسید هیالورونیک هستند.

کلیه مواد فیلر مورد استفاده باید محصولاتی باشد که توسط وزارت بهداشت تأیید می‌شود. اگرچه به‌طور کلی در فیلر چانه نیاز به بیهوشی نیست؛ اما در بعضی موارد از کرم‌هایی که بیحسی موضعی را فراهم می‌کنند به خصوص به درخواست بیمار استفاده می‌شود. پس از انجام عمل بی‌حسی، مواد به کمک سوزن‌های کوچک زیر پوست تزریق می‌شوند.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر چانه

بعد از تزریق فیلر می‌توانید برای کاهش تورم از بسته یخ استفاده کنید. بدون آنکه فشار روی محل تزریق بیاورید هر ۱ تا ۲ ساعت برای ۱ تا ۳ روز یخ را روی محل بگذارید تا از مقدار تورم کم شود. از فعالیت‌هایی که سبب برافروختگی صورت می‌شود و نیز از تماس با گرما خودداری کنید تا زمانی که تورم محل از بین برود. اگر احساس ناراحتی دارید، استامینوفن مصرف کنید. سعی کنید شب و در موقع خواب سرتان بالاتر از معمول باشد، به شکم نخوابید، روی محل تزریق فشار نیاورید و آن را ماساژ ندهید. دو تا چهار هفته بعد برای ترمیم به پزشک خود مراجعه کنید.

alt

ماندگاری فیلر چانه

ماندگاری نتیجه تزریق فیلر به نوع فیلر، ناحیه‌ای که فیلر به آن تزریق شده و ویژگی جسمی بیمار بستگی دارد. به‌طور کلی اثر فیلر‌های تزریق شده در چانه با توجه به نوع فیلر مورد استفاده از ۶ ماه تا ۲ سال باقی می‌ماند.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


نظرات شما: