بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
رنگ ابرو اغلب به طور طبیعی با رنگ پوست و رنگ طبیعی مو همخوانی دارد. گاهی رنگ مو باعث بهم خوردن این هماهنگی می‌شود بنابراین در هنگام رنگ کردن موها باید رنگ ابرویی مناسب و تا حدودی نزدیک به رنگ موها انتخاب کنید.

پیدا کردن رنگ مناسب برای آرایش ابرو می تواند مشکل باشد، زیرا می خواهید ابروهایتان طبیعی به نظر برسند، اما همچنان مشخص باشند. انتخاب سایه نادرست می تواند ابروهای شما را خیلی تیره یا خیلی واضح نشان دهد. با اطمینان از اینکه رنگ ابرو با رنگ مو و رنگ پوست شما مطابقت دارد، سایه مناسب را برای ابروهای خود انتخاب کنید. هنگامی که رنگ مناسب را پیدا کردید، آن را به درستی اعمال کنید تا ابروهای شما پر و زیبا به نظر برسند. در ادامه این مطلب از سوربان قصد داریم شما را با انواع شماره رنگ ابرو و انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ مو و آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

alt

انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ مو

به این نکته مهم توجه داشته باشید که رنگ مو و رنگ ابرو با هم فرق دارد و هر کدام کاربرد خاص خودش را دارد و دلیل آن این است که چشم و ابرو دو عضو بدن هستند که حساسیت بالایی دارند و نمی‌توان رنگ مو که یک ماده شیمیایی قوی است را برای این نقطه از صورت استفاده کرد.به هیچ عنوان از رنگ مویی که برای رنگ کردن موهای خود استفاده کردید به ابروهایتان نمالید.

در رنگ کردن ابروها بسیار دقت کنید و بهترین رنگ را متناسب با پوست و صورت خود انتخاب کنید زیرا رنگ مناسب ابرو موضوع بسیار مهمی است تا بتوانید به زیبایی خود بیافزایید.

بنر

برای ایجاد هماهنگی در صورت و زیبایی طبیعی ابروهای خود را رنگ کنید هرگز ابروهایتان را تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ موهایتان نکنید. حتما توجه داشته باشید که بین رنگ ابرو و رنگ مو دو درجه تفاوت وجود دارد. یعنی یا ابروهایتان را دو درجه تیره‌تر از موهایتان یا دو درجه روشن‌تر از موهایتان کنید.

هر چه رنگ ابروها تیره تر باشد، ابروهای پهن تر روی صورت ظاهر می شوند و هر چه رنگ ابروها روشن تر باشد، ابروها طبیعی تر و نازک تر به نظر می رسند.

رنگ ابرویی متناسب با رنگ مو انتخاب کنید.

alt

برای پیدا کردن رنگ مناسب برای ابرو، به موهای خود نگاه کنید. افرادی که موهای روشن دارند باید از رنگ های روشن برای ابروهای خود استفاده کنند تا موهایشان هماهنگ باشد.

افرادی که موهای تیره دارند. رنگ ابروی مناسب برای این افراد رنگ های اصلی با سایه های قهوه ای و خاکستری است که مناسب همه رنگ های پوست است.

برای زیباتر نشان دادن صورت باید بین رنگ ابرو و مو هماهنگی وجود داشته باشد. همیشه داشتن رنگ ابروی ثابت خوب نیست پس سعی کنید هر از چند گاهی رنگ ابرو را تغییر دهید تا با رنگ موهایتان هماهنگ باشد.

رنگ ابرو را با رنگ پایه موهایتان هماهنگ کنید، با این کار صورت شما باز شده و چشمان شما بزرگتر می شود. برعکس اگر از رنگ روشن تری نسبت به رنگ پایه موهایتان استفاده کنید چهره شما هم خسته و هم بی رنگ می شود.

رنگ ابروی مناسب برای موهای مشکی

اکثر افرادی که موهای مشکی دارند فکر می کنند که رنگ ابروی مناسب نیز مشکی است. اگر استفاده از رنگ مشکی ابروها را مصنوعی جلوه می دهد.

در عوض از قهوه‌ای متوسط با تناژ سرد متوسط   استفاده کنید، اما آنهایی که به طور طبیعی چشم‌ها و ابروهای مشکی و پوست روشن دارند می‌توانند این ترکیب زیبا را حفظ کنند و قانون دو درجه روشن‌تر و تیره‌تر است.

رنگ ابروی مناسب برای موی قرمز

alt

اگر موهای قرمز دارید باید در انتخاب رنگ ابرو دقت بیشتری داشته باشید زیرا برخی رنگ ها چهره شما را سرد و ناهماهنگ نشان می دهند.

اگر به طور طبیعی موهای قرمز دارید، بهتر است به ابروهای خود دست نزنید و فقط با یک مداد قهوه ای روشن چند تار مو را روی ابروهای خود بکشید.

اگر موهایتان خیلی قرمز است، بهتر است مقداری موهای طلایی به ابروهایتان اضافه کنید یا از ریمل ابروی طلایی استفاده کنید.

اگر موهایتان را قرمز، شرابی یا قرمز گیلاسی کرده اید، رنگ ابروهایتان را باید از همان تناژ رنگ انتخاب کنید با این تفاوت که رنگ ابرو روشن تر یا تیره تر از رنگ مو فرقی نمی کند.

نکته مهم این است که ممکن است این رنگ ابرو چندان با سبک آرایش شما جور در نیاید بنابراین اگر رنگ قرمز رنگی را دوست ندارید یا اهل آرایش نیستید بهتر است از رنگ طبیعی ابرو خود استفاده نکنید.

رنگ ابرو متناسب با موی بلوند

اگر از ابتدای زندگی موهایتان بلوند طبیعی بوده است، حتما باید ابروهایی روشن و کم رنگ داشته باشید. برای اینکه صورتتان بی رنگ به نظر نرسد و جلوه خاصی داشته باشد رنگ ابروهایتان را نسبت به موهایتان به یک یا حداکثر دو رنگ تیره کنید.

alt

اگر رنگ موی بلوند دارید باید از رنگ روشن برای ابروهایتان هم استفاده کنید خانم هایی که موهای بلوند دارند می توانند از رنگ های بلوند تا قهوه ای روشن را انتخاب کنند.

موهای روشن و ابروهای تیره انتخاب درستی نیستند. ابروهای خیلی تیره و مشکی برای موهای بلوند مناسب نیستند و از زیبایی صورت و موهای شما جلوگیری می کنند.

رنگ ابرو با موهای قهوه ای

خانم هایی با موهای قهوه ای یا مشکی، چه طبیعی و چه خود رنگ شده، طیف وسیعی از رنگ های مختلف ابرو دارند. اما رنگ‌های روشن‌تر قهوه‌ای که یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگ موی شماست، ظاهر زیباتری به چهره شما می‌دهد.

رنگ ابرو برای موهای قهوه ای باید از همان تناژ قهوه ای اما یک یا دو درجه روشن تر انتخاب شود تا تاثیر مثبتی بر زیبایی صورت داشته باشد.

alt

نکات مهم در خرید رنگ ابرو

هنگام خرید و استفاده از رنگ ابرو به این نکات توجه کنید:

  • هنگام خرید رنگ ابرو حتما از برندهای معتبر خرید کنید زیرا اگر مواد استفاده شده در رنگ ابرو ضعیف باشد به سلامت ابروهای شما آسیب می رساند.
  • هنگام خرید رنگ ابرو بسیار مراقب باشید که از مواد افزودنی رنگ در ترکیبات رنگ ابرو استفاده نکنید زیرا این مواد به ریشه موهای ابرو شما آسیب می رساند.
  • بین زمانی که رنگ ابرو را روی موهای ابرویتان می گذارید تا زمانی که رنگ را پاک می کنید نباید طولانی باشد در کمترین زمان رنگ را از روی ابرو پاک کنید بیش از حد ماندن رنگ روی ابرو باعث ریزش ابرو ها و التهاب پوست می شود.
  • رنگ ابرو برای این که چهره تان را زیباتر کند باید علاوه بر رنگ ابرو با رنگ پوستتان هماهنگی داشته باشد.
  • برای رنگ ابرو هم باید مانند رنگ مو با اکسیدان مخلوط شود. برای رنگ ابرو بهتر است با اکسیدان 6 درصد ترکیب شود و برای رنگ ابرو از اکسیدان بیشتر از 9 درصد استفاده نکنید به طور معمول اکسیدان 3 و 6 درصد برای رنگ های تیره و اکسیدان 9 درصد برای رنگ های متوسط و بلوند استفاده می شود.
  • برای اینکه رنگ مناسب ابروهای خود را پیدا کنید، می توانید قبل از استفاده از رنگ ابرو از سایر محصولات آرایشی مانند: سایه ابرو، مداد ابرو یا ریمل ابرو، رنگ های مختلف را روی ابروهای خود تست کنید تا بتوانید بهترین رنگ ابرو را بدانید.

اگر رنگ ابروی مناسبی را با رنگ پوست رنگ مو و رنگ چشم خود انتخاب کنید، چهره شما جذاب تر به نظر می رسد.به این مطلب امتیاز دهید:
(5 امتیاز , میانگین: 4.4 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها