بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
کمتر کسی در هنگام رزرو تالار عروسی به اینکه یک مدیر تالار عروسی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد، توجه می کند اما این مهم ترین ملاک برای داشتن یک مراسم عروسی مرتب ، منظم ، بی نقص و به یاد ماندنی می باشد.

مدیر تالار عروسی فردی است که مدیریت تمام بخش های تالار از پذیرایی گرفته تا نظافت و تدارکات تالار را برعهده دارد. در واقع یک تالار پذیرایی خوب، تحت نظارت یک مدیر تالار خوب در حال فعالیت است. اگر مدیر یک تالار ویژگیهای خاصی را که در این مقاله از سوربان ذکر می کنیم، نداشته باشد، کل برنامه های مراسم عروسی با بی نظمی روبرو خواهد شد.

alt

بنابراین اگر می خواهید یک تالار پذیرایی خوب را انتخاب نمایید حتما قبل از انتخاب در مورد مدیریت تالار و همینطور نحوه مدیریت کردن آنها تحقیق نمایید. برای همین منظور لیستی از ویژگیهای یک مدیر تالار عروسی خوب را برای شما گردآوری کرده ایم تا بتوانید با دانش و دقت بالا دست به انتخاب بزنید.

1. یک مدیر تالار عروسی خوب قولی نمیدهد که نتواند به آن عمل کند.

اصل نوشتن قرارداد بسیار مهم است ولی باید در نظر داشته باشید که هنگام عقد قرارداد قول هایی که به مشتری می دهید را بتوانید به عمل برسانید و به درستی در روز مراسم عروسی انجام دهید.

یک مدیر خوب تالار عروسی هرگز به قول هایی که نتواند انجام دهد را نمی دهد. البته گاهی اوقات این مسئله کاملا تصادفی و ناخواسته پیش می آید که می توانید برای جلوگیری از این امر کلیه مواردی که هنگام صحبت و نوشتن قرارداد نهایی گفته می شود مرقوم نمایید تا خیال شما و مشتری شما آسوده گردیده و به راحتی به شما و تالار شما اعتماد کند.

2. یک مدیر تالار عروسی شایسته دقیق و با برنامه است

دقت و با برنامه بودن یک مدیر است که نظم و انسجام را وارد کارهای تالار پذیرایی می کند. بنابراین اگر یک تالار پذیرایی دارید و می خواهید مدیر خوبی برای آن انتخاب نمایید، اولین شرط، دقت و برنامه ریزی است. در هنگام انتخاب یک تالار پذیرایی از روی برنامه ریزی های مراسم های برگزار شده و دقت عمل مدیر تالار می توانید متوجه شوید که وی مدیر خوبی است یا نه؟

دقت در عمل و داشتن یک برنامه ریزی اصول و خوب برای پیش برد اهداف مراسم عروسی از جمله مهم ترین ویژگیهای یک مدیر تالار پذیرایی خوب می باشد.

alt

3. متعهد و مسئولیت پذیر بودن از دیگر ویژگی های مهم مدیر تالار عروسی است

داشتن تعهد و مسولیت بالا نسبت به برنامه های تالار پذیرایی و مراسمات که در آن برگزار می شود، یکی دیگر از ویژگیهای یک مدیر تالار عروسی خوب است. فرض کنید که برای یک زمان مقرر تالار پذیرایی را رزرو کرده اید اما مدیر تالار ادعا کند که تالار برای آن روز برای شخص دیگری رزرو شده است، در این زمان چکار می کنید؟ قطعا اگر مدیر تالاری به شما و برنامه های تالار متعهد نباشد  و مسولیت کارهای خود را نپذیرد ممکن است در تمام بخش های مراسم عروسی اختلال ایجاد شود. یک مدیر خوب نه تنها به عروس و داماد، به خانواده آنها، به میهمانان مراسم عروسی بلکه به تمامی پرسنل تالار پذیرایی هم تعهد باید داشته باشد.

بنابراین یکی از ویژگیهای بسیار مهم مدیر تالار عروسی داشتن تعهد و مسولیت پذیری نسبت به تمام امور مراسم عروسی و پرسنل اجرایی می باشد.

4. پر انرژی و فعال بودن

یک مدیر کسل ، عصبی و غیر فعال قطعا نمی تواند مراسم عروسی بزرگ و باشکوهی را مدیریت کند. در واقع وی تمامی کمبود انرژی و آزردگی های خاطر خود را بر سر میهمانان، پرسنل و عروس و داماد خالی خواهد کرد. بنابراین یکی از ویژگیهای بسیار ضروری برای یک مدیر خوب داشتن روحیه شاد و پر انرژی و فعال است که می تواند در طول مراسم با انرژی بی نظیر خود کل برنامه ها را مدیریت نماید.

5. مدیر تالار کاربلد و حرفه ای توانایی مدیریت کردن همه برنامه ها را دارد

علاوه بر داشتن برنامه ریزی دقیق توسط مدیر، وی باید توانایی مدیریت کردن برنامه ها را نیز داشته باشد تا در طی مراسم عروسی اگر خدایی نکرده اختلالی در یکی از بخش ها بوجود آمد، بتواند آن را مدیریت نماید. در طول مراسم ممکن است حال کسی خراب شود، یا اینکه پذیرایی مراسم کم بیاید یا فردی از پرسنل تالار شکایت داشته باشد، مدیر باید بتواند تمام این اتفاق ها را مدیریت نماید.

alt

علاوه بر همه اتفاقات غیر قابل پیش بینی که مدیریت بسیار زیادی می خواهد، تمامیه بخش های مراسم مدیریت جدی را می طلبد. برای مثال مدیریت زمان پذیرایی، مدیریت بخش موسیقی ، مدیریت نظافت تالار، مدیریت استقبال از میهمانان، مدیریت ورود و خروج افراد به تالار همگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

6. روابط عمومی و تعامل بالا ؛ ویژگی های یک مدیر تالار عروسی خوب

مدیر یک تالار پذیرای باید روابط عمومی بالایی داشته باشد تا بتواند با پرسنل تالار، میهمانان، خانواده های عروس و داماد و تمام افرادی که برای رزرو تالار مراجعه می نمایند به درستی برخورد نماید. داشتن روابط عمومی خوب باعث می شود که همه کسانی که از تالار استفاده می نمایند، با حس بهتری از آن خارج شده و در کل مراسم عروسی بهتری برگذار شود.

7. یک مدیر تالار عروسی خوب خوش برخورد و با احترام است

یک مدیر تالار باید قدرت سخنوری خوبی داشته باشد و اعتماد به نفس بالایی را در خود پرورش داده باشد تا بتواند در هر موقعیت بهترین برخورد را از خود نشان دهد. داشتن حس احترام و خوش برخوردی یکی از ویژگی هایی است که نه تنها یک مدیر تالار پذیرایی بلکه هر انسان شریفی باید در خود پرورش دهد و این نشان شخصیت افراد است.

هر چقدر یک مدیر تالار پذیرایی خوش برخوردتر باشد، میهمانان و سایر افرادی که در مراسم عروسی شرکت دارند از تعامل با مدیر رضایت خاطر بیشتری خواهند داشت. قطعا یک مدیر خوش برخورد بهتر می تواند بخش های مختلف مراسم را مدیریت نماید و با روی خوش خود و احترام به پرسنل تالار می تواند آنها را برای انجام کارها بهتر ترغیب نماید.

alt

8. توانایی قدرت تصمیم گیری خوب

یکی از مهم ترین ویژگی های یک مدیر خوب تالار عروسی، داشتن قدرت تصمیم گیری است. فردی که نتواند تصمیم های مهم و حساس تالار را بر عهده بگیرد، واقعا نمی تواند مدیریت آن را بر عهده داشته باشد. نحوه اجرایی مراسم، زمانبندی مراسم ها، تصمیمات در مورد امور مالی، امور انسانی مراسم و تدارکات مربوط به آن همگی بر عهده مدیر تالار پذیرایی می باشد. بنابراین داشتن قدرت تصمیم گیری سریع و مدبرانه از ویژگیهای است که یک مدیر باید حتما داشته باشد.

9. برخورداری از قدرت نظارت

بعد از برنامه ریزی و تصمیم گیری درباره امور تالار و مراسم عروسی، حال وقت آن فرا می رسد که مدیر تالار با نظارت بر بخش های اجرایی، افسار همه امور را به دست بگیرد. اگر در نحوه اجرایی کردن کارهای مراسم کوتاهی صورت بگیرد، این به داشتن قدرت نظارت مدیر تالار مربوط است و هیچ شخص دیگری مسئول نخواهد بود. مدیر باید تمام جوانب مراسم عروسی در تالار پذیرایی را در نظر بگیرد و با یک نظارت دقیق بتواند همه امور را بخوبی تحت نظر داشته باشد.

10. توانایی کنترل کردن امور تالار

کنترل کردن امور تالار پذیرایی نیز یکی از وظایف مدیر تالار می باشد. هر چند بخش زیادی از کار هم به خانواده عروس و داماد بر می گردد اما مدیر تالار می تواند با دادن راهنمایی های لازم آنها را برای کنترل بخش های مختلف تالار یاری نماید.

alt

11. یک مدیر تالار باید قابل اعتماد و البته منصف باشد

یک مدیر تالار عروسی باید برای همه پرسنل تالار، مراجعین و حتی میهمانان تالار پذیرایی قابل اعتماد و منصف باشد. این ویژگی باعث می شود که افراد با خیالی آسوده تر برای رزرو تالار پذیرایی مورد نظر اقدام نمایند. از طرفی پرسنل تمام بخش های تالار به دلیل داشتن مدیر قابل اعتماد و منصف با خیالی آسوده تر و با اشتیاق بیشتری به انجام کارهای خود مشغول خواهند شد.

به این ترتیب شما با اعتماد به مدیر تالار پذیرایی خود می توانید مدیریت تمام بخش های مراسم خودر ا با خیالی آسوده به وی بسپارید و خود از تمام مراحل مراسم عروسی لذت ببرید و دیگر دغدغه ای برای نحوه اجرایی مراسم عروسی نخواهید داشت. بنابراین قابل اعتماد بودن یکی از ویژگیهای یک مدیر تالار پذیرایی خوب است که نباید نادیده گرفته شود.

12. اخرین ویژگی مهم یک مدیر تالار عروسی خوب شرح وظایف پرسنل تالار عروسی و باغ تالار است

حتما باید برای کلیه پرسنل خود در تالار یا باغ تالار شرح وظایفی مشخص داشته باشید. این تفکر که همه باید همه کاری انجام بدهند غلط است. اینکه همکاری بین پرسنل انجام شود امری طبیعی است و لازمه یک کاری تیمی است اما نداشتن شرح وظایف پرسنل باعث گمراهی آنها شده و در مواقع ضرورت و بحرانی به جای همکاری و همیاری سعی در مقصر جلوه دادن دیگران می نمایند.

alt

کلام آخر

در این مطلب ویژگی ها و شاخصه های مهم یک مدیر تالار عروسی حرفه ای را شرح داده ایم قطعا برای برگزاری یک مراسم عروسی به یاد ماندنی و بی نقص لازم است یک مدیریت قوی و کاربلد کارهای پرسنل تالار را مدیریت کند.

اگر میخواهید بهترین و حرفه ای ترین تالار عروسی را پیدا و رزرو کنید به بخش تالار عروسی در سایت سوربان مراجعه کرده و تالار عروسی دلخواه خود را پیدا کنید و مرااسم عروسی بدون نقش و به یاد ماندنی برای خود و میهمانانتان برگزار کنید.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


پیشنهادها برای شما

تشریفات رویای طلایی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجلل در باغ تالار روما

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات عروسی اصلانی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس بلانش تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران


نظرات شما:

جدیدترین ها