بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
ازدواج کردن از مهمترین اتفاقات در زندگی هر شخصی است قطعا هر عروس و دامادی دوست دادند مداسم ازدواج خود را به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ کم و کاستی برگزار کرده اما در روز عروسی یک سری مشکلات و دردسرها برای شخص عروس و داماد وجود دارد که در این مقاله به شرح آن ها پرداخته ایم.

روز عروسی یکی از خاطره انگیزترین روزها برای هر عروس و دامادی است. و هر عروس و دامادی قطعا دوست دارید در مراسم عروسی خود بهترین ورژن خود باشد تا خاطره ای خوش برای خود و میهمانان رقم بزند ولی این روز مهم هم ممکن است با مصائب و مشکلاتی همراه باشد در ادامه این مطلب از سوربان به شما خواهیم گفت مشکلات عروس و داماد در روز عروسی چه مسائلی هستند و چگور باید با این دردسرها برخورد کرد.

از سری دردسرها و مشکلات عروس و داماد در روز عروسی و راه مقابله با آن ها

مشکلات و دردسرهای روز عروسی برای عروس و داماد

اگر عروس باشی باید تمام مدت لبخند بزنی حتی اگر خنده ات نگیرد. چون ممکن است که بگویند عروس از انتخابش ناراحت است. البته نباید در این کار افراط کنی چون ممکن است همان‌ها بگویند خیلی خیلی خوشحال است که ازدواج کرده است.

اگر هم داماد باشی و روز عروسی را برای اصلاح و کوتاهی سر به سبک دامادی انتخاب کنید مجبور خواهید بود که روز عروسی با صورت و گردنی زخمی راهی مراسم شوید.

قدیم‌ها عروس و داماد بودن خیلی ساده بود. مراسم‌ها ساده و با صفا برگزارمی شد و خیلی از گرفتاری‌های امروز وجود خارجی که نداشت هیچ حتی به مخیله کسی هم خطور نمی کرد.

اما امروز عروس و داماد بودن دردسرهایی دارد که در ادامه به چند نمونه برای روشن شدن اذهان اشاره می‌کنیم ...

از سری دردسرها و مشکلات عروس و داماد در روز عروسی و راه مقابله با آن ها

مشکلات و مصائب عروس در روز عروسی

اگر عروس باشی باید یک ماه مانده به مراسم عروسی کار و زندگیت را تعطیل کنی و بیفتی دنبال جهیزیه و چیدن خانه البته همه این‌ها بستگی به این دارد که داماد خانه را تهیه کرده باشد و گرنه مجبورید که تا زمان تهیه خانه حرص بخورید.

اگر عروس باشید با تلفن‌ها و سوال و جواب فامیل در هفته‌های آخر کلافه خواهید شد چون حوصله فامیل از انتظار سر رفته! و بی صبرانه منتظرند تا قبل از مراسم از چند و چون لباس و آرایشگاه و برنامه شما برای مراسم با خبر باشند. در این مورد خانواده عروس هم بی نصیب نخواهند بود.

اگر عروس باشی مجبوری کل شهر را بگردی تا آرایشگاهی را پیدا کنی که کمتر از بقیه سرت کلاه بگذارد و منصف تر باشد.

اگر عروس باشی باید شب قبل از مراسم سعی کنی در شلوغی مهمانها و سرو صدا زیاد شب زود بخوابی البته برای موفقیت در این امر باید قبل از آن تمرین کرده باشید. مترو ، کنسرت ،سینما و اصولاً مکانهای شلوغ برای تمرین توصیه می‌شود.

اگر عروس باشی باید روز عروسی صبح کله ،ناشتا ،آرایشگاه باشی تا شاید برای ظهر آماده شوی.  

از سری دردسرها و مشکلات عروس و داماد در روز عروسی و راه مقابله با آن ها

اگر عروس باشی باید برای آرایش 60 هزار تومانی حداقل 600 هزار تومان پرداخت کنی فقط به این دلیل که عروسی.

اگر عروس باشی باید زیر بار هر کاری در آرایشگاه بروی و به هر سازی که می‌زنند برقصی تا مبادا لج کنند و از تو اعجوبه بسازند که نگو و نپرس. اصولاً اکثر عروس خانم‌ها از ترس همین موضوع در روز عروسی مظلوم تر از همیشه به نظر می‌رسند.

اگر عروس باشی و عروسیت تابستان باشد مجبوری در آفتاب تموز در دمای چهل درجه تابستان در باغ لبخند بزنی و عکس بگیری و تازه معلوم نیست که بر سر حداقل 600 هزار تومانی که خرج کردی چه بلایی می‌آید.  

اگر عروس باشی و عروسیت زمستان هم باشد به حالت فرقی ندارد چون در سرمای زیر صفر مجبوری همان کارها را انجام بدهی با این تفاوت که قطعاً بعد از مراسم چهل درجه تب خواهی داشت.  

در این روزگار که اکثراً قبل از مراسم عروسی در محضر عقد می‌کنند، اگر عروس باشی مجبوری مراسم عقدی را تحمل کنی که از اساس فرمالیته است .البته نکته خوب وروحیه بخش این قسمت این است که داماد هم در این امر با شما شریک خواهد بود.

اگر عروس باشی باید تمام مدت لبخند بزنی حتی اگر خنده ات نگیرد .چون ممکن است که بگویند عروس از انتخابش ناراحت است . البته نباید در این کار افراط کنی چون ممکن است همان‌ها بگویند خیلی خیلی خوشحال است که ازدواج کرده است.

اگر عروس باشی حتی فردای عروسی هم باید آرایشگاه بروی و همین موارد مربوط به خنده را همچنان در روز پاتختی هم رعایت کنی.(چون به هر حال هیچ عروسی نیست که از خیر هدیه‌های روز پاتختی بگذرد !!) از فردای پاتختی همه مشکلات حل !و زندگی زناشویی با خوبی و خوشی آغاز می‌شود.

از سری دردسرها و مشکلات عروس و داماد در روز عروسی و راه مقابله با آن ها

مشکلات و دردسرهای داماد در روز عروسی

اگر داماد باشی فقط باید پول داشته باشی و نه هیچ چیز دیگر. چون بیشتر کارهای مربوط به داماد فقط و فقط با پول حل می‌شود . مثل تهیه خانه و خرج عروسی و ... (در این جور مواقع داشتن پدری پولدار بسیار راه گشا خواهد بود).   

اگر داماد باشی و روز عروسی را برای اصلاح و کوتاهی سر به سبک دامادی انتخاب کنید مجبور خواهید بود که روز عروسی با صورت و گردنی زخمی راهی مراسم شوید . البته همه این‌ها در صورتی است که زیر بار پیشنهاد‌ها آرایشگاه داماد نروید . چون در این صورت نه تنها کلی هزینه کرده اید بلکه فرسنگ‌ها از حالت مردانه فاصله خواهید گرفت و به عروسی با آرایشی ملایم تبدیل خواهید شد . پیشنهاد‌هایی که در این روز به شما خواهد شد عبارتند از:ماسک گذاشتن ، آرایش پوست صورت و...

اگر داماد باشی تهیه میوه و شیرینی مراسم و رساندن آن با تالار به عهده شما خواهد بود .البته داشتن پدرو برادر کاری !نیز در این زمینه باز هم کارساز خواهد بود.

در مورد مراسم عقد و گرما وسرما هوا نیز شما هم مانند عروس مجبور به تحمل خواهید شد.

اگر داماد باشی در آتلیه عکاسی مجبور خواهید شد شئونات اسلامی را کمتر رعایت کنید و کلاً درجه حساسیت خود را کم کنید!!!!  

بعد از پایان مراسم حمل و جابجایی باقی مانده غذا ،میوه و شیرینی بر عهده شما خواهد بود.( البته این مورد را هم می‌توانید به خانواده تان بسپارید).

از سری دردسرها و مشکلات عروس و داماد در روز عروسی و راه مقابله با آن ها

کلام آخر

آن چه گفته شد تنها نمونه بود و بی شک ملایمات و دغدغه‌های عروس و داماد به همین موارد ختم نخواهد شد. کاروان عروس، سربریدن گوسفند و... هر کدام مسایل و مشکلات خود را دارد که ذکر همه آن‌ها در این مقال نمی‌گنجد. اما بی شک این مراسم هم با همه سختی‌ها خواهد گذشت و عروس و داماد تنها کسانی هستند که کمتر از باقی مهمانان از مراسم خود لذت می‌برند.

منبع : سایت سیمرغبه این مطلب امتیاز دهید:
(7 امتیاز , میانگین: 4.4 از 5)

نظرات شما:
  • حامدسوادی چهارشنبه, 06 ارديبهشت 1402

    خوبه