بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
برخی مشاوران خانواده معتقدند که عروسی نگرفتن مساوی طلاق گرفتن نیست اما می‌تواند خطر به سراشیبی افتادن زندگی زوج‌ها را بیشتر كند در این مطلب با ما همراه باشید تا به تشریح این موضوع بپردازیم.

قطعا هر دختری آرزوی پوشیدن لباس عروس زیبا و گران قیمت و جشن عروسی ای با شکوه و مجلل را دارد و شاید بارها خواب این اتفاق را هم دیده باشد و البته کمتر دختری وجود دارد که تمایلی به خرید حلقه ازدواجی گران قیمت با الماس های برجسته و درخشان نداشته باشد اما محققان و روانشناسان بر این باورند که هیچکدام این موارد تضمین خوشبختی عروس و داماد نیستند.

بررسی‌های آنها نشان می‌دهد برای رسیدن به خوشبختی نیازی به صرف این هزینه‌ها نیست و با پیروی از فرمول‌های ساده‌تری می‌توان دوام زندگی مشترك را تضمین كرد، در ادامه این مطلب از سوربان به تشریح رابطه گرفتن جشن عروسی و طلاق میپردازیم و به این سوال پاسخ میدهیم که ؛ آیا عروسی نگرفتن منجر به طلاق زوج میشود؟

آیا واقعیت دارد نگرفتن جشن عروسی در آینده منجر به طلاق زوج میشه؟!

آیا حتما باید جشن عروسی گرفت!

روانشناسان هم تا اندازه‌ای با یافته‌های محققان موافقند. سال‌هاست كه مشاوران خانواده می‌گویند نگرفتن عروسی می‌تواند احتمال طلاق گرفتن یا با مشكل مواجه شدن زوج‌ها را بیشتر كند و به عنوان یك پیش آگهی منفی، نامزدها را از گرفتن چنین تصمیمی باز می‌دارد. مشاوران خانواده می‌گویند عروسی نگرفتن مساوی طلاق گرفتن نیست اما می‌تواند خطر به سراشیبی افتادن زندگی زوج‌ها را بیشتر كند.

پژوهشگران هم در این مورد با روانشناسان موافقند. در گزارش پروژه ملی ازدواج ایالات‌متحده آمده است كه برگزار شدن مراسم ازدواج بر رضایت زوج‌ها از زندگی مشترك‌شان تاثیر مستقیم می‌گذارد. به نوشته بی‌بی‌سی، زوج‌هایی كه چنین جشنی را برگزار كرده‌اند، كیفیت زندگی‌شان بالاتر بوده و احساس خوشبختی بیشتری می‌كردند.

آیا واقعیت دارد نگرفتن جشن عروسی در آینده منجر به طلاق زوج میشه؟!

محققان می‌گویند شاید این مراسم به نحوی سمبلیك نشان می‌دهد كه عروس و داماد گزینه‌های دیگر را كنار گذاشته‌اند و انتخاب خود را كرده‌اند و این مراسم به پی‌ریزی پایه‌های این تعهد، جنبه‌ای رسمی می‌دهد یا شاید هم برگزار كردن چنین جشنی نشان می‌دهد.

منبع : سایت سیمرغبه این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز