بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

فاصله مناسب بین عقد تا عروسی - در سال های گذشته مراسم عقد و عروسی به صورت همزمان انجام می شد و دختر و پسر بعد از ازدواج به خانه بخت می رفتند. با گذشت زمان، عقد و عروسی از یکدیگر فاصله گرفت تا جایی که امروزه این فاصله به چند سال هم می رسد.

فاصله مناسب بین عقد تا عروسی

بعد از مراسم خواستگاری و دوران آشنایی دختر و پسر جوان و خانواده ها با یکدیگر که همان دوران نامزدی است، نوبت به مراسم بله برون می رسد و بعد از آن هم جشن حنابندان، مراسم عقد در تالار، محضر عقد و یا منزل، عروسی و پاتختی. و در نهایت عروس و داماد به همراه خانواده هایشان با هزینه های سرسام آور مواجه می شوند و در اکثر مواقع اختلاف نظرات عروس، داماد و خانواده هایشان کدورت و ناراحتی هایی را به بار می آورد.

از سوی دیگر هزینه تهیه جهیزیه، گرفتن جشن عروسی آبرومند و سایر جشن ها آنقدر بالا می رود که گاهی زوج های جوان برای تامین این هزینه ها زمان زیادی را در دوران عقد سپری می کنند. دورانی که به گفته اکثر جوانان پر از تنش و ناراحتی است. زیرا که دختر و پسر جوان اختیار کامل برای تصمیم گیری راجع به خود ندارند. لحظه ای اختیاراتشان دست خانواده شان است و لحظه دیگر مستقل می شوند.
خانواده های سنتی اعتقادی به طولانی شدن عقد ندارند اما این روزها خانواده های زیادی را می بینید که ترجیح می دهند بین عقد و عروسی فرزندانشان چند ماه فاصله باشد

تا در این زمان هم عروس و داماد شناخت بیشتری نسبت به یکدیگر پیدا کنند و هم به وضعیت با ثبات تری برسند و مقدمات مراسم ازدواجشان را فراهم کنند.

اما در جایی که صحبت درباره فاصله مناسب بین عقد تا عروسی است، همسران جوان و والدین باید به چند نکته توجه داشته باشند.

۱- اگر زوج آشنایی قبلی خوبی ندارند، باید این فاصله بیشتر باشد تا شناخت ها کامل تر شود. منظور آن است که دختر و پسر بتوانند در این مدت توانمندی ها، سلیقه ها، نقاط قوت، آداب و اعتقادات همدیگر را بشناسند.

اما اگر به واسطه رفت و آمدهای فامیلی و خانوادگی و یا صحبت هایی که خود زوج پیش از ازدواج با هم داشته اند با همدیگر آشنایی دارند، مناسب نیست که این فاصله زیاد باشد، به خصوص اگر دو نفر با هم مشکلی ندارند.

۲- طولانی شدن دوران عقد و ادامه پیدا کردن آن بعد از آن که دختر و پسر از همدیگر مطمئن شدند آسیب زا است و ممکن است ایجاد مشکل کند. بخشی از شناخت را باید به زمان زیر یک سقف رفتن تان موکول کنید.در غیر این صورت نه تنها جذابیت خود را برای همسرتان از دست می دهید، بلکه حوصله خانواده ها را هم سر می برید و باعث می شوید دلخوری های کوچک آتش های بزرگی را برپا کند.

۳- موضوع دیگر اینکه زمانی که افراد انتخاب درستی داشته اند و خودشان هماهنگی دارند و شبیه هم هستند، در این شرایط بهتر است فاصله کم باشد و عروسی را به تأخیر نیندازند. در انتخاب درست مهم آن است که فرد در زمان انتخاب، تشابه را رعایت کند.

متاسفانه برخی افراد تصور می کنند که تفاوت داشتن با همسر خوب است. در حالی که در یک انتخاب مناسب همسران باید با هم شباهت هایی داشته باشند.

البته در بحث شباهت، چند مورد بسیار اهمیت دارد. چیزی که فرهنگ ما روی آن بسیار تأکید دارد، تشابه اعتقادی است. در صورتی که چنین موضوعی وجود نداشته باشد، بعدها می تواند مشکل ایجاد کند.

یادمان باشد در زوج ها دو مورد ایجاد مشکل می کند؛ یکی تفاوت های جدی اعتقادی و دیگری هم نظرهایی که اطرافیان در مورد این انتخاب دارند. در صورت وجود چنین مسائلی، طولانی شدن فاصله عقد تا عروسی هم کمک چندانی نمی کند.

بهترین فاصله زمانی بین عقد و عروسی

به طور کلی اگر بخواهیم حدود زمانی مناسب برای فاصله عقد تا عروسی را بگوییم، می توان گفت شش ماه تا یک سال، زمان مناسبی است. البته این محدوده قطعی نیست و نمی توان گفت که برای همه افراد مناسب است، اما حدود مناسب همین قدر است.

گردآوری و جمع آوری : سوربانبه این مطلب امتیاز دهید:
(3 امتیاز , میانگین: 4.3 از 5)


پیشنهادها برای شما

تشریفات مجلل در باغ تالار روما

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس بلانش تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات باران تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات موسوی تهران بدون ورودی باغ

شروع قیمت: ۹۹,۰۰۰ تومان
تهران


نظرات شما:

جدیدترین ها