بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
مراسم عقد یکی از مهم ترین روزهای مهم هر زوجی محسوب میشود خیلی از عروس و داماد های ایرانی دوست دارند مراسم عقد خود را به بهترین نحو برگزار کنند تا هم برای خودشان یک مراسم رویایی و خاطره انگیز باشد و هم این مراسم عقد همیشه در یاد مهمانان خاطره ساز شود.

لیست کارهای ‌مراسم عقد

تهیه چک لیست مراسم عقد یکی از مهم ترین کار هایی است که همه زوج ها باید انجام دهند زیرا برگزاری یک مراسم مهم و تکرار نشدنی مانند عقد و عروسی بدون یک برنامه ریزی دقیق به هیچ عنوان قابل مدیریت نخواهد بود. گفتنی است چه در سالن عقد مراسم خود را برگزار کنید و چه در خانه رعایت چک لیست مراسم عقد می تواند این امکان را ایجاد کند تا مراسم خود را بهتر برگزار کنید از این رو ما در این مطلب از سوربان چک لیست کارهای مراسم عقد و لیست کارهایی که برای مراسم عقد باید انجام دهیم را آماده کرده ایم اگر در شرف مراسم عقد هستید مطالعه این مطلب برایتان خالی از لطف نیست.

alt

اهمیت تهیه چک لیست کارهای مراسم عقد

همه ما به خوبی با اهمیت برگزاری مراسم عقد و عروسی در ایران آشنا هستیم و به خوبی بر این موضوع واقف هستیم که افرادی که در شرف برگزاری مراسم عقد خود هستند می خواهند مراسمشان را به بهترین شکل ممکن برگزاری کنند. زمانی که از واژه “بهترین” استفاده می شود تهیه چک لیست مراسم عقد اجباری می شود چرا که هیچ کاری را نمی توان به بهترین شکل ممکن انجام داد مگر این که برای گام به گام آن برنامه ریزی دقیقی در نظر گرفته شده باشد.

معمولا همه زوج ها برای برگزاری مراسم عقد استرس زیادی دارند حال فکر کنید اگر تمام کار ها بدون برنامه ریزی انجام شود این استرس چند برابر خواهد شد؟

پس اگر خواهان برگزاری یک مراسم بدون استرس و در عین حال باشکوه هستید حتما پیش از هر اقدامی چک لیست مراسم عقد خود را تهیه کنید.

همه کارهایی که باید برای مراسم عقد انجام داد

alt

به یاد داشته باشید که یکی از مزایای مهم تهیه چک لیست مراسم عقد، مدیریت هزینه ها است. همه ما به خوبی می دانیم که مراسم هایی مانند مراسم عقد و عروسی از جمله مراسم هایی هستند که نیاز به بودجه بسیاری دارند و عدم مدیریت صحیح سبب ایجاد مشکلات بسیاری برای زوج ها می شود که همین امر نیز سبب افزایش استرس عروس و داماد ها و در نتیجه سردرگمی آن ها می شود.

حال که به اهمیت تهیه چک لیست مراسم عقد پی بردید در ادامه به موارد مهمی که باید در یک چک لیست آورده شود اشاره می کنیم:

1. تعیین زمان دقیق عقد

تعیین تاریخ عقد اولین کاری است که زمینه ساز شروع دیگر اقداماتی است که شما باید برای مراسم عقد خود انجام دهید. برای تعیین تاریخ عقد معمولا هر دو خانواده (خانواده عروس و داماد) با یکدیگر مشورت می کنند پس حتما به مواردی مانند مناسبت هایی که می خواهید در آن مراسمتان برگزار شود، آب و هوا، راحتی مدعوین برای حضور در مراسم در تاریخ مشخص شده و… توجه کنید.

2. خرید لباس عقد برای عروس و داماد

دومین موردی که باید در چک لیست مراسم عقد آورده شود موضوع خرید لباس عقد برای عروس و داماد است. بر خلاف زمان های گذشته که برگزاری مراسم عقد و عروسی فاصله زیادی با یکدیگر نداشتند امروزه دیگر این چنین نیست و خانواده های عروس و داماد ترجیح می دهند پس از مراسم خواستگاری مراسم عقد فرزندان خود را نیز برگزار کنند در نتیجه زوج ها باید به فکر تهیه لباس باشند. فراموش نکنید که در چک لیست مراسم عقد خود حتما هزینه ای که باید برای خرید لباس اختصاص دهید را بنویسید.

alt

3. انتخاب و خرید حلقه

معمولا عروس و داماد ها برای خرید حلقه عقد بودجه کمتری نسبت به حلقه اصلی عروسی در نظر می گیرند.

4. تهیه زیرلفظی

معمولا داماد برای بله گرفتن از عروس هدیه ای را به عنوان زیر لفظی تهیه می کند و در حین عقد آن را به عروس تقدیم می کند پس داماد باید از ابتدا به فکر خرید زیرلفظی برای عروسی باشد.

alt

5. انتخاب محضر بر اساس بودجه، سلیقه و امکانات محضر

عوامل زیادی در انتخاب یک محضر موثر است اما توصیه ما به عروس و داماد ها این است که محضری را انتخاب کنید که دارای اتاق عقد زیبایی باشد.
نکته: بسیاری از زوج ها پس از جاری شدن خطبه عقد در محضر مراسم باشکوه و مجللی را نیز در تالار، باغ، عمارت و… برگزار می کنند اگر شما نیز قصد برگزاری یک مراسم با شکوه را دارید مانند چک لیست مراسم عقد برای تمامی اقدامات خود یک چک لیست تهیه کنید و با برنامه ریزی دقیق پیش بروید.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.


بنر
بنر

پیشنهادها برای شما

تشریفات مجلل در باغ تالار روما

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس بلانش تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات باران تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات موسوی تهران بدون ورودی باغ

شروع قیمت: ۹۹,۰۰۰ تومان
تهران


نظرات شما: