بنر
بنر
بنر
بنر
پسر ها شخصیت های پیچیده ای دارند به همین دلیل گاهی اوقات شناخت آنها کمی سخت به نظر میرسد، اما راهکارهایی برای برای شناخت بهتر و راحت تر پسران در موقعیت های مختلف وجود دارد که به بررسی آنها میپردازیم.

راه های شناخت یک پسر چیست؟ چطور میتوان یک پسر را شناخت؟ آیا شناخت پسران سخت است؟ چه راهکارهایی برای شناخت پسران وجود دارد؟

در این مطلب از سایت سوربان اطلاعاتی درمورد روانشناسی شناخت پسران در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم در این مطلب با ما همرا باشید.

راه های شناخت یک پسر چیست؟ راهکار های کلیدی برای شناخت سریع پسرها

پسران صفات متفاوتی نسبت به دخترها دارند. مردان به دلیل ساختار مغزی خود در شرایط گوناگون کاملا متفاوت با زن ها عمل می کنند ، از این رو برای شناخت پسران باید کمی مطالعه کرد.

راه های شناخت پسران مجرد

شناخت پسران مجرد و  مردها اصلا  کار  ساده و آسانی نیست. مردها برای زندگی کردن قوانین و قواعد مختص خودشان را دارند. مردها خیلی رک و راست هستند و خیلی زود در مورد چیزهای مختلف به  قضاوت می پردازند . صبر مردها در مقایسه با زنان کمتر است،  همین قوانین خاص پسرها است که موجب می‌شود تا زنان حس کنند برای شناخت مردان نیاز بیشتری دارند تا بتوانند  از ایجاد مشکلات زیادی در روابط خود و همسرشان جلوگیری کنند.

 با یک مرد نباید در لفافه صحبت کنید.
مردان در بیشتر کارها مثل پدرانشان عمل می کنند، اگر می خواهید نسبت به پسری که قرار است با او ازدواج کنید شناخت پیدا کنید و چه رفتارهایی دارد، باید به رفتارهای پدرش نگاه کنید. مردان خیلی از رفتار و اعمال و رابطه با همسرشان را از پدرشان یاد میگیرند. اگر می خواهید ببینید که در آینده چگونه با شما رفتار خواهد کرد، باید ببینید پدرش چه رفتاری با مادرش دارد!

راه های شناخت ابراز علاقه غیر مستقیم پسر به دختر

پسر ها با روش های گوناگونی به طرف مقابل خود ابراز علاقه میکنند. بعضی از انها که روابط عمومی بالا و اعتماد به نفس بالا دارند راحت پا پیش میگذارند و ابراز علاقه میکنند.
اما بعضی از پسران هستند که به راحتی علاقه خود را ابراز نمیکنند آن ها وقتی به کسی علاقمند میشوند صبر می کنند و به همین راحتی ها عشق و  علاقه خود را بروز نمیدهند.

این رفتار انها دلایل گوناگونی دارد. ممکن است این رفتار از روی خجالت باشد و یا ممکن است نسبت به پاسخ طرف مقابل به ابراز علاقه اش می ترسد و به خاطر ترس از رد شدن دائما این ابراز علاقه را عقب می اندازد. یکی دیگر از دلایل این رفتار این است که ممکن است مغرور باشد و انتظار داشته باشد طرفش ابراز احساسات کند. اما همین پسرها هم معمولا به طور غیر مستقیم علاقه خود را ابراز میکنند.

برای تشخیص علاقه یک پسر به چشم های او دقت کنید.
چشمها میتوانند احساس درونی فرد را لو بدهند،پس با نگاه کردن به چشم‌های طرف مقابل میتوانید از احساس درونی او باخبر شوید.دیگر اعضای بدن را ما همیشه لازم است روی آنها کنترل داشته باشیم اما چشم‌ها اینطور نیستند و فرق دارند و ما نمیتوانیم کنترل کاملی روی آنها داشته باشیم. 

وقتی یک انسان دچار هیجان شود یا احساسی قوی در دلش وجود داشته باشد، مردمک چشمانش بزرگتر می‌شود. پس اگر هنگامی که با طرف مقابلتان حرف می‌زنید، دیدید که مردمک چشمانش بزرگ شده است به این معناست که دوستتان دارد.

شناخت یک پسر از روی هیجانات او
از دیگر نشانه های علاقمندی یک پسر که کاملا واضح است اما خیلی وقت ها نادیده گرفته می‌شود. این امر است که پسری نتواند جلوی لبخند ناخود آگاهش را بگیرد یا اینکه وقتی پیش شماست خیلی هیجان زده رفتار کند، د این صورت است که علاقه اش نسبت به شما لو میرود.

آیا شناختن پسر از طریق نحوه برخورد آنها با اطرافیان ممکن است؟

شناخت پسران از طریق نحوه برخورد آنها با اطرافیان یکی از بهترین راه های شناخت شخصیت آنهاست. هنگامی که شما با یک پسر آشنا میشوید و در حین تعامل با او میبینید که او  با اطرافیان خودش به خوبی صحبت نمیکند و دائما دوست دارد آنها را تحقیر کند. در اینجا باید دانست که شاید استفاده از کنایه های نیش دار برای این پسر بخشی از عادت های رفتاری او باشد  که قطعا او این رفتار را با شما هم خواهد داشت. 

در اینجا ممکن است یک سوال برای شما پیش بیاید که از کجا بفهمیم که این موقعیتی که به عنوان مثال ذکر کردیم، که او کسی را مورد تحقیر و یا تمسخر قرار داد. یک موقعیت موقتی نباشد؟ جواب این سوال هم مشخص است. هر چه این رفتار را  در موقعیت های بیشتری از او ببینیم و با افراد بیشتری این رفتار تکرار شود قطعا این رفتار ثبات بیشتری دارد و طبیعی است که پیش بینی شود که با شما هم به همین شکل رفتار کند. معمولا نوع تعامل انسانها با عموم از یک الگوی با ثبات سرچشمه میگیرد.

راه های شناخت یک پسر چیست؟ راهکار های کلیدی برای شناخت سریع پسرها

شناخت پسران از طریق بررسی رفتار آنها در موقعیت های تنش دار و نا آرام

یکی از بهترین راه های شناخت پسران از طریق موقعیت هایی است که تنش زاست.  زیرا که : در این موقعیت ها فرد فرصتی برای دو رویی کردن یا پوشش دادن ندارد و به طور غریزی و ذاتی رفتار میکند به همین علت شاید بهترین زمانی است که میتوانیم بگوییم که حال او خود واقعی خود را به نشان میدهد. 

به طور مثال خیال کنید که در کنار او هستید و یک لحظه به خاطر رانندگی بد دیگران از کوره در میرود و رفتارهایی مانند ناسزا گفتن را از خود نشان میدهد.
این رفتار را نباید دست کم گرفت و تصور کنید که این رفتار آنی است و ممکن است برای همه پیش آید. باید دانست که این رفتار، عصبانیت او را نشان میدهد که معمولا کنترلی بر روی آن ندارد. 

شناخت پسر در دوران نامزدی چه اهمیتی دارد؟

شناخت قبل از ازدواج از اهمیت ویژه ای برخوردار است خصوصا در جامعه‌ایی مانند جامعه ما که طلاق و جدایی چندان جا نیوفتاده است و در نظر بیشتر مردم کار ناپسندی است  و همچنین آسیب‌هایی که بعد از طلاق متوجه زنان است متاسفانه بیش از جوامع دیگر است! در نتیجه لازم و ضروری است تا دختر و پسر راهکارهای شناخت طرف مقابل در دوران آشنایی قبل از ازدواج را بدانند تا انتخاب مطمعن تر و مناسب‌تری  داشته باشند.

یکی از راه های شناخت پسر قبل از ازدواج و در دوران آشنایی این است که باید از افرادی که بیشتر با او در تماس هستند اطلاعات لازم را کسب کرد.
برای نمونه میتوان از: دوستان، همسایگان، خویشاوندان و همکاران در این رابطه سوال کرد.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

بنر
بنر

نظرات شما:

جدیدترین مقالات و ایده ها

پیشنهادها برای شما

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات باران تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات موسوی تهران بدون ورودی باغ

شروع قیمت: ۹۹,۰۰۰ تومان
تهران

مجموعه تشریفات موگه

شروع قیمت: ۸۰,۰۰۰ تومان
تهران

تشریفات مجالس لوتوس طلائی کرج

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
البرز

مجموعه تشریفات موگه تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس عروسی تیام تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات آنتیک تهران

شروع قیمت: ۶۵,۰۰۰ تومان
تهران

تشریفات مجالس کارن شیراز

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
فارسبا ما بهترین بازدهی تبلیغات رپورتاژ را تجربه کنید:

خرید رپورتاژ آگهی