بنر
بنر
بنر
بنر
اعتماد، پایه ای ترین و مهم ترین عنصر تداوم ازدواج در گرداب حوادث روزانه است. اگر زوجی اعتماد به یکدیگر را از دست بدهند، دیگر نمی توان برای بازسازی رابطه آن ها کار زیادی انجام داد زیرا اساس حل اختلافات، گفت و گو است و اگر همسران گفته های یکدیگر را باور نکنند، نمی توان به حل مشکلات هم امیدوار بود.

چگونه طرف مقابل را امتحان کنیم

شاید گاهی در ارتباط با نامزدتان دچار شک و تردید شده‌اید و احساس‌ کرده‌اید که او به شما خیانت‌ می‌کند و یا حتی از فکر چنین اتفاقی هم می‌ترسید. این موضوع را نمی‌توانید با او مطرح‌ کنید چون احتمالا با این کار او را ناراحت خواهید کرد. در چنین شرایطی تنها چیزی که به ذهنتان می‌رسد این است که او را امتحان‌کنید.

در نتیجه با یک خط تلفن دیگر به او پیام‌ می‌دهید یا از دوست صمیمی خود می‌خواهید که این کار را برای شما انجام‌ دهد و او را امتحان‌کند. تا زمانیکه نتیجه را متوجه‌ شوید آرام و قرار ندارید و فقط می‌خواهید که پسر مورد علاقه‌تان هیچ جوابی به پیام شما یا دوستتان ندهد.

اما اگر این اتفاق نیفتاد و او جواب پیام شما را کاملا صمیمانه داد چه می‌شود؟ آیا اصلا کاری که انجام دادید درست است؟ در این مقاله از سایت سوربان درباره پیامد ها و جنبه‌ های مختلف چنین تصمیمی صحبت‌می‌کنیم.

alt

آنچه قبل از امتحان‌ کردن نامزدتان باید بدانید

 • چرا احساس شک در شما ایجاد شد؟

چه زمانی برای اولین بار احساس‌ کردید که به نامزدتان شک‌ دارید و می‌خواهید او را امتحان‌ کنید تا مطمئن شوید فقط به شما وفادار است؟ آیا خطایی از او سر زده بود؟ رفتار نامناسبی از او دیده بودید؟ پیام و یا تماس مشکوکی در موبایلش بود؟ قبل از اینکه بخواهید او را امتحان‌کنید حتما دلیل احساس و کاری که می‌خواهید انجام‌دهید را از خود سوال‌کنید.

آیا من بیش از اندازه به او شک‌دارم، آیا این من هستم که دوست‌دارم عشقم فقط مال من باشد و با هیچ کسی در ارتباط نباشد؟ آیا تا بحال هیچ مورد غیراخلاقی از او ندیده‌ام و او همیشه به من محبت می‌کرده و این فقط یک احساس ترس از آینده و ترس از نداشتن او است؟ اگر این صرفا یک احساس در درون شما است و او هیچ بد عهدی نکرده است باید حتما روی افکار و باورهای خود فکر‌کنید و علت را پیدا‌کنید.

قطعا یک روانشناس متخصص در این راه بسیار می‌تواند به شما کمک‌ کند تا این افکار را از خود دور کرده یا آنها را کنترل‌کنید.

 • آیا به این فکرکرده‌اید که بعد از امتحان کردنش چه اتفاقی‌می‌افتد؟

زمانیکه شما تصمیم به انجام کاری می‌گیرید باید همه جوانب را بسنجید. اگر نامزدتان به این موضوع پی ببرد و متوجه‌ شود این داستان از سمت شما برنامه‌ریزی شده واکنشش چه خواهد بود؟

مسلما هیچ شخصی دوست ندارد که فرد مورد علاقه‌اش به او بی‌اعتماد باشد، پس حواستان به احساسات او نیز باشد. اگر او این کار را با شما می‌کرد چه حسی پیدا می‌کردید؟ احتمالا فکر می‌کردید که به شما اعتماد ندارد و هنوز وارد زندگی مشترک نشده می‌خواهد مچ شما را بگیرد و کنترلتان کند.

تصور این موضوع هر احساسی را که در شما ایجاد‌می‌کند، چند برابرش را نیز در واقعیت برای عشقتان ایجاد خواهد کرد.

 • غیر از امتحان‌کردن نامزدتان چه راه‌حل‌های دیگری دارید؟

امتحان‌ کردن عشقتان به هر دلیلی که باشد یک واکنش هیجانی و دور از منطق است. فکر‌ می‌کنید اگر عشقتان را امتحان‌کنید و او متوجه‌ شود این کار از سمت شما است و هیچ جوابی به پیام شما ندهد و خیال شما کاملا از جانب او راحت‌شود، در آینده نمی‌تواند دور از چشم شما با دختر دیگری ارتباط برقرار کند؟

alt

پس منطقی تصمیم‌ بگیرید؛ این کار فقط پاک‌ کردن صورت مسئله است. اگر قبلا سابقه خیانت و بدعهدی از عشقتان دیده‌اید و با بخشش و گذشت شما تغییری در رفتارش ایجاد نشده، احتمال اینکه در آینده دوباره این رفتار را تکرار‌کند زیاد خواهد بود. پس امتحان‌کردن او بیشتر روح شما را آزرده‌می‌کند.

اگر قصد ادامه دادن رابطه را با او دارید به او کمک‌ کنید تا مشکلش را حل‌کند نه اینکه با مچ‌ گیری شرایط را بدتر کنید. اگر هم فکر‌می‌کنید او تغییری نمی‌کند بهتر است رابطه‌ تان را تمام‌کنید.

نشانه‌هایی که می‌توانند جایگزین امتحان‌کردن نامزدتان شوند

همانطور که گفته شد، شما با امتحان‌ کردن عشقتان می‌خواهید از میزان وفاداری او مطلع شوید. اما نشانه‌ هایی وجود دارند که به شما می‌گویند چطور می‌توانید متوجه‌شوید که پسر مورد علاقه‌تان به شما متعهد است .

 • او مدام با شما تماس‌ می‌گیرد و پیام می‌فرستد

نامزد شما در سخت‌ ترین شرایط هم به یاد شما است. حتی روزهایی که مشغله کاری زیادی دارد دقایقی را ما بین کارش خالی‌کرده و با شما تماس‌ می‌گیرد.

 • او مشغله را بهانه بی‌خبری از شما نمی‌کند. چیزی را از شما پنهان‌ نمی‌کند

برای گوشی‌ اش رمز عبور نمی‌گذارد و در مورد جا گذاشتن گوشی‌ اش در کنار شما در هر شرایطی مردد نیست. زمانی که می‌خواهید به عکس‌‌ های فیس‌ بوک او نگاه‌ کنید بدون تردید و بلافاصله رمز کاربریش را در اختیار شما قرارمی‌دهد.

alt

 • همیشه از شما طرفداری‌ می‌کند

چگونه می‌توان نامزد خود را در حین دعوا امتحان‌کرد؟

یک مرد وفادار هرگز در مورد عزیزانش بدگویی نمی‌کند. حتی در مواقعی که با هم دعوا می‌کنید باز هم حواسش به مرز بین بد گویی و نصیحت‌ کردن‌ است. هر چند که همه‌ی این دعواها و بگو مگوها در حد یک جوک است اما باز هم او از بدگویی در مورد شما و رابطه‌ی بین خودتان اجتناب‌ دارد زیرا به شدت شما و این رابطه برای وی محترم و با ارزش هستید.

 • به شما علاقه‌ی زیادی دارد و بیش از هر شخص دیگری به شما فکر‌ می‌کند

او به شما احترام‌ می‌گذارد و چشمانش تنها به دنبال شماست. هیچ‌ چیز بدتر از این نیست که چشم نامزد آدم به دنبال دختران دور و بر و یا دوستان خودت باشد. یک مرد واقعی از این موضوع آگاه است و کاری‌می‌کند تا شما نیز از این موضوع آگاه‌ شوید که شما تنها انتخاب وی هستید.

 • او بسیار به شما اهمیت‌ می‌دهد

او صرفا به این دلیل به شما اهمیت‌ می‌دهد که دیدن لبخند شما باعث شادی و خوشحالی وی می‌شود و نه بخاطر این که چیزی از جانب شما بدست‌ می‌آورد. یک مرد همواره از در کنار معشوق خود بودن در تمامی دستاورد های عشقش احساس شادی می‌کند.

alt

او شما را بخاطر آن چه هستید دوست‌ دارد زیرا شما برای او با ارزش هستید. همچنین این اهمیت‌ دادن می‌تواند به شما اطمینان‌ خاطر بدهد که نامزدتان به دنبال دختر دیگری نیست زیرا او عشقش را پیداکرده است.

 • آن چه انجام‌ می‌دهید برای او مهم است

عاشق هم بودن یعنی این که شما در تمامی لحظات زندگی حامی و همراه یکدیگر باشید. تحسین‌ کردن کارهای کوچک قطعا می‌تواند بر روی روحیه و اخلاق هر شخصی تاثیرگذار باشد. اگر نامزدتان هر روز و حتی در مورد موفقیت‌ های ناچیز نیز شما را تحسین‌ می‌کند و کارهایتان برای وی مهم است پس بدانید که او قطعا نسبت به شما وفادار است.

 • هیچ رازی را از شما مخفی‌ نمی‌کند

اگر نامزدتان هرگز رازی را از شما مخفی‌ نمی‌کند هر چند که این راز کوچک نیز باشد پس با خیالی آسوده مطمئن‌ باشید که او هرگز حتی خیال خیانت‌ کردن به شما را هم در سر نخواهد پروراند.

شما هر دو تمامی رازهایتان را با یکدیگر در میان‌ می‌گذارید و در این بین استثنائی قائل نیستید. اگرچه ممکن‌ است که در بین دوستان  نامزدتان دخترانی نیز باشند و صرف نظر از اینکه هر دوی شما به طور خاصی در مورد این موضوع به توافق رسیده‌اید یا نه اما وی برای رابطه‌ی خود با آنان حد و مرزهایی مشخص‌می‌کند.

 • او به شما احترام‌ می‌گذارد

اگر نامزتان واقعا شما را دوست‌ داشته باشد پس به شما علاقمند خواهد بود. در این شرایط حتی اگر او با نظرات و افکارتان مخالف هم باشد باز هم به ایده‌ ها و نظرات شما احترام‌ می‌گذارد.

alt

او به جزئیات علایق و نفرت‌ های شما توجه‌ می‌کند و تا حد توان در صدد برطرف‌ کردن نیاز های شما برخواهد آمد. برای روشن‌ تر شدن قضیه می‌توانید سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

آیا وی در مورد زندگی شخصیتان از شما سوال‌ می‌کند؟

آیا به احساسات و افکار شما احترام‌ می‌گذارد؟

اگر نامزدتان به شما احترام‌ می‌گذارد در این صورت علی‌ رغم این که شما از وی درخواستی نداشته‌ اید اما او تعهدات اولیه‌ی خود را نشان‌ داده است. سازش تنها مربوط به چیزهای کوچکی همچون علی‌ رغم این که او فیلمی را دوست‌ ندارد اما چون شما عاشق آن فیلم هستید بخواهد با شما آن فیلم را ببیند و یا حتی مسائل بزرگتر از این هم نیست بلکه سازش نشانه‌ای برای این است که نامزدتان واقعا شما را دوست‌دارد.

سازش واقعی این نیست که “اگر تو این کار را برای من انجام‌ دهی من هم این کار را برای تو انجام‌ می‌دهم” فراموش‌ نکنید که سازش و در کنار هم بودن یک مذاکره نیست. از خود بپرسید که آیا نامزدتان همیشه اصرار بر این دارد که در مواردی که با هم توافق‌ ندارید حق با او است؟ و یا اینکه شما حرف آخر را می‌زنید و او با این قضیه مشکلی‌ندارد؟

 • او دوست‌ دارد شما را به خانواده و دوستانش معرفی‌ کند

اگر نامزدتان می‌خواهد که فقط متعلق به او باشید و شما را به خانواده و دوستانش معرفی‌ نمی‌کند بعید است که واقعا شما را دوست داشته باشد زیرا اگر او واقعا شما را بخواهد شما را در تمامی بخش‌ های زندگیش شریک‌ می‌داند و شما نیز جزئی از آن خواهید بود.

شاید در ابتدا و مخصوصا اگر نامزدتان رابطه‌اش با خانواده‌اش زیاد خوب نباشد، وارد کردن شما به خانواده‌ اش کار سختی باشد.

alt

اگر او در کنار خانواده و دوستانش با شما رفتاری متفاوت‌ دارد دلیل این کار را از او بپرسید. اگر او واقعا شما را دوست داشته باشد برای او فرقی‌ نمی‌کند که در چه محیطی باشد و همواره به حضور شما افتخار‌می‌کند.

کسی که شما را دوست‌ دارد حتما به خانواده و دوستان شما نیز علاقمند است. حتی اگر نامزدتان از خانواده و یا دوستان شما خوشش هم نیاید باز هم در صورتی که شما از او بخواهید او به دنبال فرصتی برای بودن با آنها خواهد بود.

ممکن‌ است که نامزدتان چون خجالتی است از بودن در کنار خانواده و دوستانتان طفره‌ می‌رود و گریز دارد اما اگر او سعی‌ می‌کند تا شما را هم از آنها دورکند احتمالا کنترل و حساسیت بیش از حدی روی شما دارد که البته این علامت اصلا خوب نیست.

اگر نامزدتان اهمیتی به شناختن دوستان و خانواده‌ تان نمی‌دهد این می‌تواند بدین معنی باشد که اصلا به شما هم اهمیتی‌ نمی‌دهد.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


نظرات شما:

جدیدترین ها

پیشنهادها برای شما

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات باران تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات موسوی تهران بدون ورودی باغ

شروع قیمت: ۹۹,۰۰۰ تومان
تهران

مجموعه تشریفات موگه

شروع قیمت: ۸۰,۰۰۰ تومان
تهران

تشریفات مجالس لوتوس طلائی کرج

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
البرز

مجموعه تشریفات موگه تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس عروسی تیام تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات آنتیک تهران

شروع قیمت: ۶۵,۰۰۰ تومان
تهران

تشریفات مجالس کارن شیراز

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
فارس