بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

 قیمت کابینت فلزی آشپزخانه

در خصوص نحوه محاسبه قیمت کابینت باید بدانید که یکسری اصول کلی موجود می باشد که در برای تمامی کابینت های صدق می کند.

بعد از مطالعه این مقاله برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 02188374855 و 09124419419 تماس بگیرید.

نحوه محاسبه قیمت کابینت ها به شرح زیر بوده اما قیمتی که ممکن است از فروشندگان مختلف دریافت نمایید متفاوت می باشد.

پیشنهاد ویژه » خرید کابینت ام دی اف با گارانتی معتبر

نکته اول: قیمت کابینت بر اساس متراژ به حساب می آید البته در زمانی که عمق و ارتفاع کابینت های زمینی و دیواری در حال استاندارد باشد.
پس از آن اقدام به کسر نمودن فضای مربوط به سینک ظرفشویی و آبچکان و همچنین یخچال و ماشین لباسشویی و ظرفشویی می کنیم.

نکته دوم: نحوه محاسبه قیمت کابینت به این صورت است که. کابینت هایی زمینی که ارتفاع آن ها 90 سانتی متر می باشد 60 درصد قیمت کابینت ها را و کابینت های دیواری که ارتفاع آن ها 70 سانتی متر می باشد بر اساس نرخ اتحادیه 40 درصد از کل قیمت کابینت را شامل می شوند.

شما اقدام به خرید 1 متر کابینت دیواری و زمینی با قیمت 1 میلیون تومان می کنید.

 قیمت کابینت فلزی آشپزخانه

600 هزار تومان این قیمت مربوط به کابینت زمینی و 400 هزار تومان قیمت آن مربوط به کابینت دیواری می باشد.

پیشنهاد ویژه » خرید کابینت پولیشی با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش

باید بدانید که یک متر کابینت دارای متعلقاتی مانند:

یک متر یونیت داخلی کابینت زمینی و هوایی.

یک متر صفحه کابینت.

درب های یونیت و باقی ابزار آلایت مربوط به کابینت می باشد که تمامی آن ها در قیمت کابینت تاثیر گذار بوده اند.
البته باید توجه داشته باشید که شرکت تهران کابینت نمایندگی اصلی تولید و ساخت انواع کابینت های ایرانی و خارجی از نوع کلاسیک مانند ممبران ، پولیشی ، انزو و غیره و کابینت های مدرن مانند های گلاس MDF و غیره می باشد بهترین قیمت کابینت را به شما ارائه می هد.

پیشنهاد ویژه » خرید کابینت هایگلاس با قیمت مناسب و گارانتی معتبر

همچنین شما می توانید از این شرکت به صورت نقد و اقساط کابینت مورد نظر خود را خریداری نمایید.

 قیمت کابینت فلزی آشپزخانه

عوامل موثر بر قیمت کابینت

کابینت ها دارای طرح، رنگ و بافت متنوعی بوده که یکی از عوامل مهم در قیمت کابینت محسوب می شود. اما قبل از تمام این موارد، متریال و جنس کابینت را می توان به عنوان اصلی ترین عامل در قیمت کابینت دانست و بر اساس همین جنس مواد اولیه است که قیمت طراحی و ساخت کابینت تعیین می شود. انتخاب صفحه روی کابینت نیز با توجه به اینکه از چه نوع متریالی استفاده شود می تواند تاثیر فراوانی بر قیمت کابینت و به صرفه بودن یا نبودن آن داشته باشد. هزینه های طراحی نیز بی تاثیر در قیمت کلی ساخت کابینت نمی باشد مثلا در صورت استفاده از طرح و متریال خارجی و لوکس، این هزینه بیشتر خواهد شد. در نهایت توجه به یراق آلات، استفاده از درب های شیشه ای برای کابینت و یا استفاده از قفسه بندی در دکور کابینت، در کاهش یا افزایش هزینه های نهایی موثر می باشند.

نحوه محاسبه قیمت کابینت های زیر به یک شکل می باشد.

 • کابینت ام دی اف
 • کابینت ممبران
 • کابینت های گلاس

در این بخش اقدام به ارائه استاندارد های انواع کابینت های برای شما می کنیم.

استاندارد کابینت زمینی

باید بدانید که استاندارد کابینت زمینی 72 سانتی متر با احتساب قطر صفحه 32 میلیمتری و پایه های آن می باشد. همچنین عمق آن 55 سانتی متر می باشد.
البته استاندارد ذکر شده یک حالت کلی برای کابینت های زمینی است، و یرای تعیین دقیق این متراژ باید کارشناسان کابینت فضای آشپزخانه منزل شما را بررسی نمایند.

استاندارد کابینت دیواری

استاندارد کابینت دیواری با ارتفاع 70 سانتی متر تا 90 سانتی متر متغیر می باشد و همچنین عمق آن نباید بیشتر از 30 سانتی متر در نظر گرفته شود.
همانطور که در مورد کابینت های زمینی در بخش قبلی گفتیم ، برای تعیین متراژ دقیق کابینت های دیواری نیز کارشناسان دیواری هم باید فضای آشپزخانه منزل شما را بررسی نمایند.

استاندارد کابینت کمدی

کابینت هایی که از زمین شروع شده و ارتفاع آن ها تا ارتفاع تا کابینت دیواری می رسد کابینت کمدی می گویند.
ارتفاع آن ها 220 سانتی متر معمولا می باشد و عمق آن ها بر اساس کابینت دیواری می باشد.
قیمت انی نوع کابینت 180 درصد از کل قیمت می باشد.

کابینت ویترینی

کابینت های ویترنی که برای نمایش کالاهای تزئینی می باشند به دو صورت دیواری و زمینی هستند.
قیمت زمینی آن دوبرابر کابینت زمینی 120 درصد و قیمت دیواری آن دوبرابر کابینت دیوار 80 درصد است.

استاندارد کابینت جزیره

کابینت جزیره طرحی امروزی برای اکثر آشپزخانه ها می باشد که طراحان دکوراسیون معمولا آن را تبدیل به میز غذا خوری می کنند و یا از آن به عنوان سینک ظرف شویی و یا فر نیز استفاده می شود.

با این حال ابعادی برابر با کابینت های زمینی دارد اما قیمت آن 90 درصد کابینت زمینی محاسبه می شود.

کابینت های مدل جزیره با بهترین قیمت به شما ارائه می دهند جهت استعلام قیمت کابینت های جزیره همین حالا با شرکت آچیلان دکور تماس بگیرید.

محاسبه آنلاین قیمت کابینت

شما می توانید برای دریافت قیمت کابینت اقدام به پرکردن فرم زیر برای محاسبه آنلاین قیمت ها کنید. علاوه بر آن می توانید برای دریافت قیمت دقیق کابینت مد نظر خود در متراژ دلخواه اقدام به تماس با شماره های آچیلان دکور نمایید.

قیمت کابینت فلزی آشپزخانه

در خصوص قیمت کابینت های فلزی آشپزخانه، باید اینطور گفت که کابینت های فلزی نیز دارای انواع مختلفی برای آشپزخانه می باشد که از معروف ترین آنها می توان به کابینت فلزی فولاد خام و کابینت های فلزی گالوانیزه و همچنین کابینت های فلزی استیل اشاره کرد.

قیمت هر کدام از کابینت های فلزی ساخته شده متفاوت می باشد و همچنین کیفیت هرکدام از آن ها و کاربردشان او نیز متفاوت است به طور مثال کابینت های فلزی فولاد خام بیشتر مناسب آشپزخانه های بزرگ می باشند طبیعتاً نمی‌تواند قیمت دقیقی را برای این منظور صادر کرد.

اما قیمت کابینت فلزی گالوانیزه به ازای هر متر از یک میلیون تومان تا هفت میلیون تومان با توجه به ضخامت ورق کابینت گالوانیزه نایین می شود.

همچنین قیمت کابینت فلزی استیل بابت هر متر از ۲ میلیون تومان تا ۲ میلیون و ۷ هزار تومان متغیر می باشد.

کابینت های فلزی در گذشته بسیار مورد توجه مردم قرار می گرفت، مزیت این مدل از کابینت ها این بود که آن ها با مشکلاتی نظیر کپک زدن سطح کابینت، موریانه زدن، باد کردن لایه کابینت مواجه نمی شوند.

البته در صورت رعایت نکردن اصول ایمنی نگهداری از کابینت این نوع کابینت ها با مشکلاتی مثل زنگ زدگی کابینت مواجه می شوند.
به همین دلیل است که قیمت کابینت آشپزخانه در مورد مدل های فلزی آن ارزان قیمت تر نسبت به بقیه مدل ها می باشد.
کابینت های فلزی هم از جمله مدل هایی است که شما می توانید به صورت نقد و اقساط این مدل را از شرکت آچیلان دکور خریداری نمایید.

سئوالات متداول در مورد قیمت کابینت

قیمت کابینت متری چند است ؟

لیست به روز قیمت انواع کابینت آشپزخانه از حدود متری 1,800,000 تومان تا 10,000,000 تومان میباشد. (سال ۱۴۰۰)

چرا بین قیمت انواع کابینت اختلاف قیمت انقدر زیاد است ؟

 • جنس متریال به کار رفته در ساخت کابینت، قیمتهای خیلی متفاوتی دارند.
 • قیمت در پروسه تولید و ساخت کابینت به عوامل متعدد زیادی مثل طرح و جزئیات اجرای آن سبک مربوط می باشد.

بنابراین همانطور که متوجه شدید عوامل مختلفی بر روی بهای کابینت تاثیر گذار است. که البته یکی از مهمترین عواملی که بر قیمت کابینت تاثیرگذار است انصاف فروشنده یا سازنده آن است. شرکت آچیلان دکوربا توجه به اینکه تولید کننده کابینت می باشد. نازلترین قیمت را با بالاترین کیفیت در اختیار شما قرار می دهد.

بهترین قیمت رو از کجا بگیریم، که خیالمان آسوده باشد ؟

زمانی که صحبت از قیمت کابینت میشود بهتر است به کیفیت هم توجه نمود پس پیشنهاد میکنم از تولیدکنندگان معتبر خرید کنید تا به مشکلات (کیفی، زمانی، بدقولی) به خاطر فقط کمی ارزان تر برنخورید. البته پیدا کردن کابینت ساز مطمئن اهمیت ویژه ای دارد که پایین تر توضیح داده ایم.

چگونگی تشخیص کابینت ساز و متریال خوب ؟

فاکتورهای ما آدمها در خريد يک جنس مشابه با هم تفاوت بسیاری دارد. شما برای خريد هر  چيزی دنبال جايی می گرديد که نيازتان را برطرف کند. مثلاً برای خريد کابينت:

 1. برخی از افراد برایشان کيفيت کار مهم است تا جايی که نظرشان بر این است اصلا به قیمت کار توجهی ندارند و فقط جنس کار برایشان مهم است.
 2. بعضی دیگر با توجه به شرایط اقتصادی که در حال حاضر داخلش هستیم تنها به دنبال ارزانی هستند.
 3. بعضی نظرشان بر این اساس است که از کوچک ترین و پرت ترین جای آشپزخانه شان نیز کمال استفاده را ببرند. بنابراین طراحی کابینت آشپزخانه شان از همه اینها مهم تر است.
 4. عده ای هم بر این باورند که کابينت ساز بايد قديمی باشه، تجربه در این شغل باعث ميشود کابینت ساز تمام جوانب کار را در نظر بگيرد.

آچیلان دکور با 20 سال سابقه در زمینه کابینت و دکوراسیون داخلی، استفاده از مجرب ترین طراحان و با تجربه ترین کارشناسان ساخت و تولید، متناسب ترین قیمت ها با رعایت اصل کیفیت در کار سرعت عمل بالا درطراحی، ساخت، تولید و نصب سفارشات اخذ شده، باعث شده با خیال آسوده آشپزخانه تان را به آن بسپارید.

قیمت کابینت چطور محاسبه می شود ؟

متراژ کابینت بر اساس متر طول محاسبه می گردد. یعنی وقتی می گوییم کابینت ام دی اف متری 2/900/000 تومان. یعنی یک متر کابینت زمینی و دیواری و صفحه روی آن به همراه یراق آلات. البته در جاهایی که یخچال و ماشین لباسشویی و ظرفشویی و یا کانتر و کابینت کمدی وجود دارد، نحوه محاسبه متفاوت است. روش صحیح و مورد تایید اتحادیه کابینت سازان در بالا توضیح داده شده است. قبل از هر چيز بايد بدانيد که نبايد توقع داشته باشيد ما يا هر کس ديگری در يک متن کوتاه به شما توضيح دهيم که قيمت کابينت چگونه محاسبه می شود، چون برای اين کار بايد حداقل يک ترم دانشگاه که شامل 20 واحد دروس دانشگاهی است بگذرانيد. ما در اين متن سعی داريم شما را با مسائل اوليه و مهم در نحوه محاسبه قيمت کابينت آشنا کنيم .

 • قيمتی که برای هر متر کابينت در نظر گرفته می شود، قيمت مقايسه ايست که شما بتوانيد جنس های مختلف کابينت را با هم، يا کابينت های مشابه را در فروشگاه های متفاوت با يکديگر مقايسه کنيد.
 • اگر مي شنويد که قيمت کابينت مورد نظر شما 700 هزار تومان است و شما هم به 10 متر کابينت نياز داريد، نبايد برای محاسبه هزينه بگوييد 10 ضرب در 700 هزار تومان، مساوی 7 ميليون تومان و تمام ، چون عددی که شما به دست می آوريد 30 تا 60 درصد کمتر از قيمت فاکتور نهايی شما خواهد بود.
 • بايد بدانيد قيمتی که به شما داده می شود با چه يراقی محاسبه شده است. (نوع لولا، ريل، دستگيره، صفحه روي کار ، جک و ….)
 • قيمت کابينتی که در فروشگاه ها به شما داده می شود قيمت مجموع يک متر کابينت هوايی و زمينی است (يک متر کابينت بالا و پايين). برای اطمينان وقتی قيمت کابينت را سوال می کنيد، اين مورد را هم دوباره برای اطمينان بپرسيد.

چگونه کابینت بخریم

اگر شما خواهان خرید کابینت هستید می توانید از راهنمایی های زیر جهت خرید کابینت استفاده نمایید.

ابتدا بهترین قیمت کابینت را به دست آورید.

کابینت خود را ترجیحا بدون هیچ واسطه دریافت نمایید.

اندازه های کابینت را استاندارد در نظر بگیرید چراکه با تغییر اندازه ها به اندازه سفارشی برای ساخت کابینت تا حد زیادی قیمت خرید کابینت افزایش پیدا می کند.
کابینت یکی از اجزای اساسی در هر خانه و آشپزخانه است.

کابینت نه تنها برای جمع آوری وسایل مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلکه برای دکوراسیون داخلی هم مهم است. امروزه کابینت نقش پر رنگی را در دکوراسیون داخلی ایفا می‌کند. طراحی و خرید کابینت تا حد زیادی به سایر وسایل خانه دارد تا با آن هماهنگ انتخاب شود.به این مطلب امتیاز دهید:
(4 امتیاز , میانگین: 3.8 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز