بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

داشتن ابروهای زیبا نقش عمده‌ای در زیبایی چهره شما خواهد داشت و بسیاری از خانم‌ها و آقایان اقدام به کاشت ابروی طبیعی می‌کنند به لحاظ آن که یا ابروهایشان دچار ریزش شده و یا به‌صورت طبیعی ابروهای پرپشتی ندارند. در حال حاضر راه‌های زیادی مانند تتو و هاشور ابرو و .. پیشنهاد می‌شود که می‌تواند کمک نماید برای مدتی ابروهای شما حالت زیبایی به خود بگیرد اما این روش‌ها ماندنی نیستند و پس از مدتی با تغییر رنگ ممکن است دوباره زیبایی چهره شما را دستخوش تغییر نمایند. اگر می‌خواهید با استفاده از یک روش دائمی و ماندگار زیبایی را به ابروهای خود ببخشید، کاشت ابروی طبیعی بهترین انتخاب است زیرا با پرداخت هزینه کاشت ابرو در یک جلسه شما از هزینه‌کردن در زمان‌های بعدی بی‌نیاز خواهید شد. اگر تا انتهای این مطلب همراه ما باشید ما بیشتر به موضوع کاشت ابرو پرداخته و درباره مراحل کاشت ابرو و مزایای آن با شما صحبت خواهیم کرد.

کاشت ابرو چیست و به چه روشی انجام می‌شود؟

اگر درباره کاشت موی‌سر اطلاعاتی داشته و یا آن را انجام داده باشید پس حتما با روش انجام آن به خوبی آشنایی دارید کاشت ابرو هم دقیقا مانند کاشت موی‌سر انجام می‌شود با این تفاوت که لازم است دقت و ظرافت بیشتری در خصوص کاشت ابرو در نظرگرفته شود به همین منظور موهایی که برای کاشت در ناحیه ابرو انتخاب می‌شود، از قسمت کناره‌های گوش انتخاب می‌شود زیرا ضخامت کمتری داشته و به موهای ابرو شباهت بیشتری دارد. شباهت کاشت ابرو با موی سر در این است که در روزهای اولیه پس از کاشت شروع به ریزش کرده و در طی سه ماه بعد دوباره جوانه زده و رشد می‌کنند و این پروسه تا 9 ماه زمان می‌برد تا ابروهای شما به طور کامل رشد کرده و ماندگار شوند. در حال حاضر روش‌های مختلفی برای کاشت ابروی طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که ما در ادامه به معرفی این روش‌ها خواهیم پرداخت.

 • روش FUT : این روش کاشت ابروی طبیعی اولین روشی بود که برای این منظور ابداع شد. در این روش کاشت مو مدت زمان زیادی دوام نیاورد و چندان مورد استقبال واقع نشد به دلیل آن که عوارض جراحی آن بسیار زیاد بود و همراه با درد و خونریزی و تورم بود به لحاظ آن که از بخیه استفاده می‌شد.
 • روش FUE: روش دیگری که برای کاشت ابروی طبیعی ابداع شد روش FUE بود که این روش را می‌توان پایه اصلی روش‌های جدید کاشت ابرو به شمار آورد. مراحل کاشت ابرو در این روش به این‌صورت است که گرافت‌ها به صورت دانه‌ای برداشته شده و طبیعتا شما جای زخمی را روی صورت خود مشاهده نخواهید کرد. در این روش از دستگاهی به نام پانچ استفاده می‌شود که با کمک آن می‌توان اطراف گرافت‌ها سوراخ‌های ریزی به وجود آورد و به راحتی هر دانه مو را خارج کرد. در این روش به لحاظ آن که از جای موهای برداشته شده تنها یک سوراخ ریز باقی می‌ماند زخم نمایانی وجود نداشته و عوارض بسیار کمی در پی دارد.

مراحل کاشت ابرو

چنانچه برای انجام کاشت طبیعی ابرو به کلینیک مراجعه‌کنید پس از جلسه مشاوره زمان انجام کاشت برای شما در نظر گرفته‌ می‌شود که کل پروسه بین ۲ تا ۴ ساعت زمان می‌برد. در این روش ابتدا شکل ابروهایی که فرد مدنظر دارد متناسب با ساختار چهره وی طراحی می‌شود و تقارن آن در نظر گرفته‌ می‌شود. نکته مهم و پرسشی که بیشتر افراد مطرح می‌کنند، آن است که آیا بر روی هاشور ابرو و یا تتو می‌توان کاشت انجام داد یا خیر؟ که باید گفت بله امکان‌پذیر است و اگر مایلید شکل ابرو تغییر نماید، لازم است ابتدا نسبت به پاک‌کردن تتوی قبلی اقدام شود و پس از آن کاشت صورت‌گیرد. در مرحله بعد تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت ابرو در نظر گرفته‌ می‌شود که این امر نیز به شرایط ابروی شما بستگی دارد. اگر مایل به داشتن ابروهای ضخیم و پهن هستید نیاز به ۵۰ تا ۱۰۰ گرافت وجود دارد. انتخاب بانک مو مرحله دیگری است که پزشک در نظر می‌گیرد و بانک مو به منطقه‌ای گفته می‌شود که فولیکول‌های مو برای پیوند از این قسمت برداشته می‌شود، که برای این منظور بیشتر از موهای پشت‌سر یا پشت و کناره‌های گوش استفاده می‌شود.

انجام مراحل کاشت ابرو با یک بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی نیست. در مرحله بعد گرافت‌ها با استفاده از روش‎های مختلف (روش‌هایی که در بالا ذکر کردیم) برداشته شده‌ و در جای مناسب قرار می‌گیرند. در این امر توجه به خواب ابروها در هر قسمت مهم خواهد بود. برای قرار دادن گرافت‌ها در پوست ناحیه ابرو از ابزار پانچ کمک گرفته‌ می‌شود و با ایجاد سوراخ‌ در ناحیه‌ ابرو گرافت‌ها در جای مورد نظر قرار می‌گیرند. پس از انجام کاشت 2 تا 5 روز زمان می‌برد تا ورم و قرمزی ایجاد شده از بین برود. پس از این مدت می‌توانید به کارهای روزمره بپردازید. همان طور که پیشتر اشاره کردیم موها در 2 الی 3 ماه اول ریزش پیدا می‌کنند و نتیجه اولیه پس از 6 ماه و نتیجه کامل 9 ماه بعد نمایان می‌شود زیرا موها در این پروسه زمانی رشد کاملی پیدا خواهند کرد. بنابراین به هیچ‌وجه نگران ریزش اولیه ابروها نباشید.

مزایای کاشت ابرو

نتیجه‌ی نهایی کاشت ابروی طبیعی و زیبایی بسیار زیاد، دوام و استحکام همیشگی و حالت طبیعی آن را می‌توان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مزیت این روش به شمار آورد. نکته مهم در این روش آن است که ابروها با دقت بالایی قرینه‌سازی می‌شوند و حالت تقارن آن‌ها با توجه به ساختار چهره در نظر گرفته‌ می‌شود. مضاف بر اینکه چنانچه از نتیجه ابروها در نهایت کار رضایت نداشته باشید، امکان ترمیم و تغییر شکل بر خلاف سایر روش‌ها مانند تتو و .. وجود دارد. از دیگر مزایای کاشت ابروی طبیعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 •   می‌توان جای زخم، بریدگی و .. داخل ابرو را پوشاند.
 •   نیازی به استفاده از روش‌هایی مانند تتو، هاشور ابرو و .. پس از انجام کاشت ابروی طبیعی نخواهید داشت.
 •   نتایج کاشت ابروی طبیعی ماندگار است و نیاز به ترمیم و .. نخواهد بود.
 •   ابروهای شما حالت طبیعی داشته و امکان رشد خواهند داشت.
 •   فرم ابروها را در این روش کاشت می‌توان اصلاح کرد که از جمله مزایای مهم کاشت ابرو به شمار می‌آید.

هزینه کاشت ابرو چقدر است ؟

با یک بررسی ساده می‌توانید متوجه شوید که هزینه کاشت ابرو در کلینیک‌های مختلف تفاوت دارد . اما غیر از این موضوع آیتم‌ها و موارد دیگری نیز وجود دارند که بر هزینه کاشت ابرو تاثیر خواهند گذاشت.

 • شکل ابرو و میزان پرپشتی و پهنی ابرو
 • آزمایش‌های مورد نیاز قبل از انجام مراحل کاشت ابرو
 • دستمزد تیم پزشکی
 • چنانچه ابروها قبلا تتو شده باشند، برای تغییر شکل ابرو هزینه پاک‌کردن تتو نیز اضافه خواهد شد.

کلینیک تخصصی رویان

چنانچه مایل به کاشت ابروی طبیعی در یک کلینیک معتبرهستید، ما به شما مجموعه کلینیک‌های تخصصی پوست و مو و زیبایی رویان سلامت (آپاما) را پیشنهاد می‌کنیم که با داشتن چندین مرکز بزرگ و مجهز در ایران و همچنین ارائه خدمات بین‌المللی در کشورهای همسایه مانند عمان و عراق و .. توانسته خدمات بی‌نظیری را به زیباجویان ارائه نماید. این مجموعه با بهره‌گیری از علم روز و پیشرفته‌ترین تجهیرات پزشکی مورد تایید آمریکا و اروپا در خدمت مشتریان خواهد بود. 

برای دریافت هزینه کاشت ابرو خود از نواحی پشت و کنار سر خود و ابروها عکس گرفته و به شماره های زیر ارسال فرمایید تا در اسرع وقت بعد از مشاهده پزشک متخصص هزینه کاشت ابروی شما اعلام شود.

 • مشاور کاشت ابرو : ۰۹۱۹۰۱۲۵۴۶۰
 • مشاور کاشت ابرو : ۰۹۱۹۳۲۴۷۶۷۸
 • خط ویژه : ۴۱۹۳۶-۰۲۱
 • خط مستقیم : ۲۲۸۸۵۸۹۰ – ۰۲۱


به این مطلب امتیاز دهید:
(4 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

بنر
بنر

نظرات شما:

جدیدترین ها