بنر
بنر
بنر
بنر

همه شما بارها در مراسمات و همایش‌های مختلفی شرکت کرده‌اید که در هر یک از آن‌ها با جلوه‌های بصری متفاوتی رو‌به‌رو شده‌اید؛ اما آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چه متریالی در این مراسمات جلوه متفاوت‌تری به دکور بخشیده و یا چیزی سبب تمایز در جلوه بصری این مراسمات شده است؟ استیج‌ها یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات در برگذاری مراسمات مختلف از جمله کنسرت‌ها، عروسی‌ها، تولدها و مراسمات دیگر هستند. از آن‌‌جا که شما در طول سال تعداد انگشت شماری از این نوع مراسمات برگذار می‌کنید، می‌توانید با اجاره استیج و سن، یک مراسم باشکوه برگذار کنید. با توجه به این‌که استیج‌ها به صورت سازه‌های از پیش ساخته عرضه می‌شوند، اجاره استیج برای استفاده موقت و محدود قابل توجیه است. استفاده از استیج مزایای بسیار زیادی دارد و قطعا اجاره آن نیز خالی از لطف نیست. در ادامه راجع به این نوع از تجهیزات و خرید و اجازه سن و استیج صحبت می‌کنیم.

استیج چیست؟

قبل از این‌که راجع به اجاره استیج صحبت کنیم، بهتر است کمی بیشتر با این تجهیزات آشنا شوید. همان‌طور که گفتیم، استیج‌ها سازه‌های پیش ساخته‌ای هستند که جزو تجهیزات ضروری برای برگذاری مراسمات به شمار می‌روند. بهتر است بگوییم استیج یا سن، یک سازه سکو مانند است که از صفحه فلزی، کفپوش و پایه تشکیل شده و می‌توان برنامه‌های مختلفی را روی آن اجرا کرد.‌ ویژگی‌های فیزیکی استیج، کاربرد و مزایای زیادی به آن بخشیده است. این سازه انواع مختلفی دارد و شما می‌توانید پس از نصب، متناسب با نوع مراسمات تزئینات مختلفی را روی آن اجرا کنید. به همین‌خاطر است که در مراسمات مختلف با استیج‌های متنوعی روبه‌رو می‌شوید. حتما به این نکته توجه کرده‌اید، در تمام مراسماتی که از استیج استفاده می‌کنند، افراد روی سن یا استیج در مرکز توجه قرار می‌گیرند. در واقع هدف از استفاده از استیج همین مسئله است. به‌عنوان مثال در استیج عروسی، عروس و داماد در کانون توجه قرار دارند.

طبیعتا در مراسماتی مانند عروسی که مهمانان زیادی حضور دارند، لازم است که عروس و داماد در مرکز دید دیگران باشند‌ و یا در مراسمات مختلف مجریانی که برنامه‌های مختلف را اجرا می‌کنند، باید در رأس توجه قرار بگیرند. استیج در سطحی بالاتر از سطح زمین قرار می‌گیرد و افراد روی آن به‌راحتی دیده می‌شوند. به این ترتیب امکان برگذاری یک مراسم باشکوه فراهم می‌گردد. این روزها با افزایش مراسمات و جشن‌های مختلف، اجاره استیج یک انتخاب ایده‌آل و هوشمندانه برای برگذاری یک مراسم مجلل است. استیج‌ها در شکل‌های مختلفی از جمله استیج آماده، استیج عروسی، استیج هلندی، استیج کنسرت و غیره ساخته و عرضه می‌شوند.‌ در واقع نوع استیج با توجه به نوع مراسم متفاوت است. استیج‌ها با سازه‌های اسپیس فریم ساخته می‌شوند و در برابر عوامل مختلف مقاومت زیادی دارند؛ بنابراین شما می‌توانید از این تجهیزات در محیط‌های باز و سر پوشیده استفاده استفاده کنید.

عوامل موثر در اجاره و یا قیمت فروش استیج

همان‌طور که گفتیم، استیج‌ها کاربردهای بسیار زیادی دارند و به شما کمک می‌کنند که یک مراسم باشکوه برگذار کنید. از آن‌جا که استفاده از این تجهیزات، موقت و محدود است، ساخت و یا خرید آن اصلا به‌صرفه نیست. اگر تصمیم به ساخت استیج دارید، باید مدت‌ها قبل از مراسم به فکر آن باشید. خرید استیج نیز کار عاقلانه‌ای نیست؛ چون پس از اتمام مراسم باید به فکر جایی برای قرار دادن قطعات استیج یا سن باشید. بنابراین بهترین کار همان اجاره استیج است. به‌علاوه این که تنوع در استیج‌های اجاره‌ای این امکان را برایتان فراهم ساخته که برای مراسمات مختلف، انتخاب‌های متفاوت و البته مناسبی داشته باشید. یکی از فاکتورهای مهم در اجاره سن و استیج قیمت آن است. قیمت فروش استیج آماده با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود. معمولا شرکت‌های فروش و اجاره سن و استیج در تهران و کرج، هزینه مربوط به هر سن را بر اساس مساحت و ابعاد آن تعیین می‌کنند؛ به این ترتیب بهای اجاره یا خرید استیج‌هایی که ابعاد و مساحت بیشتری دارند، بالاتر است.

برای انتخاب ابعاد استیج باید تعداد مهمانان و محل برگذاری مراسم را در نظر بگیرید. طراحی و شکل استیج نیز در تعیین بهای اجاره آن تأثیرگذار است. انتخاب شکل استیج کاملا سلیقه‌ای بوده و شما می‌توانید طرحی را انتخاب کنید که هزینه اجاره آن کم‌تر است؛ اما برای این که در اجاره استیج به استفاده بهینه‌ای از این تجهیزات برسید، باید به برخی از فاکتورها توجه کنید. به‌عنوان مثال: استیج عروسی برای برگذاری مراسم عقد و عروسی طراحی شده و قطعا شکل زیبایی دارد؛ اما اگر فکر می‌کنید ممکن است تعداد زیادی از مهمانان روی استیج قرار بگیرند، باید بیشتر از شکل ظاهری به استحکام و مقاومت سن توجه کنید. بسیاری از افرادی به دنبال استیج‌های محکم و مقاوم، استیج هنلدی را انتخاب می‌کنند. استیج‌های هلندی به‌عنوان استییج‌های مقاوم شناخته می‌شوند.

در نهایت اگر شرایط خرید استیج را ندارید، می‌توانید برای برگذاری مراسمات و جشن‌های مختلف، به اجاره استیج در تهران و کرج بپردازید. با وجود این‌که بهای اجاره انواع استیج با یک‌دیگر متفاوت است، حتی قیمت اجاره این تجهیزات در شرکت‌های مختلف نوسان دارد، با این حال اجاره آن بسیار به‌صرفه است. حداقل دیگر دغدغه نگهداری از قطعات استیج خریداری شده را ندارید. استیج آماده بسیاری از دغدغه‌های افراد را برای برگذاری جشن و میهمانی مرتفع ساخته است. خوشبختانه خیلی از مراکزی که استیج را اجاره می‌دهند، از انواع  مختلف این تجهیزات برخوردارند و به‌خوبی به نیاز شما پاسخ داده و استیجی متناسب با محل نصب و نوع میهمانی عرضه می‌کنند.

نصب استیج

حتما می‌دانید به همان اندازه که ساخت استیج یک پروسه تخصصی است، نصب آن نیز به تخصص و مهارت نیاز دارد. اگر استیج به درستی و بر اساس استانداردهای لازم نصب نشود، ممکن است حین برگذاری جشن و مراسم فرو بریزد. بارها به این نکته اشاره کرده‌ایم که استیج انواع مختلفی دارد و نوع آن باید با توجه به نوع مراسم انتخاب شود. نصب استیج نیز یکی از فاکتورهای مهم در اجاره آن است‌. لازم است بدانید نصب این تجهیزات نیز با توجه به نوع آن متفاوت است. به‌عنوان مثال: این روزها استیج‌های هلندی به‌دلیل تحمل وزن بالا از محبوبیت بسیاری در بین کاربران برخوردارند؛ اما اگر نصب استیج هلندی به‌درستی انجام نشود، به هیچ‌وجه نمی‌توانید به استفاده بهینه‌ای از این استیج برسید. معمولا مراکزی که اجاره استیج را انجام می‌دهند، خدمات نصب آن را نیز ارائه می‌دهند.

بهترین مرکز اجاره استیج

انتخاب استیج برای اجاره و نصب آن، به تجربه و تخصص نیاز دارد. اگر در این مورد تجربه‌ای ندارید، بهتر است یک مرکز معتبر و متخصص را برای اجاره این تجهیزات انتخاب کنید. مراکزی که اجاره سن و استیج را به‌همراه خدمات پس از فروش ارائه می‌دهند‌، انتخاب ایده‌آلی برای شما هستند؛ به این ترتیب از نصب استاندارد این سازه‌ها اطمینان خواهید داشت. مجموعه اسپیس سازان با برخورداری از نیروی متخصص و مجرب و با استفاده از تجهیزات مدرن در حوزه ساخت انواع اسپیس فریم‌ها و اجاره این تجهیزات فعالیت دارد. شما می‌توانید با اجاره انواع استیج‌های باکیفیت و با قسمت بسیار مناسب از اسپیس سازان، همایش‌ها و مراسمات مختلف را به بهترین شکل برگذار کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع‌به این تجهیزات و اجاره استیج روی لینک زیر کلیک کرده و وارد سایت اسپیس سازان شوید. مشاورین این شرکت به شما در راستای یک انتخاب ایده‌آل کمک می‌کنند.

https://spacesazan.comبه این مطلب امتیاز دهید:
(3 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


نظرات شما:

جدیدترین ها