بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان

گل آپارتمانی مقاوم به نور کم

این روز ها با گسترش فراوان ساختمان سازی و سر به فلک کشیدن آپارتمان ها، افرادی که علاقه شدیدی به گل و گیاه دارند، بیش از پیش به دنبال گل آپارتمانی مقاوم به نور کم هستند. بر اساس شرایط کنونی زندگی تمامی افراد مشخص است که نمی توان به حذف گل و گیاه دست زد اما بر اساس شرایط، افراد باید خود را با محیط تطبیق بدهند.

از این جهت بیان می شود که بهتر است از گل آپارتمانی مقاوم به نور کم استفاده نمایید و هرگز از گیاه غافل نشوید که گیاهان و گل ها مواردی هستند که در محیط سم زدایی نموده و جلوی بسیاری از بیماری های روحی نظیر دپرشن و افسردگی را می گیرد. حال و هوایی که گیاه به محیط منزل و یا اداره و اتاق و ... می دهد تنها به صورت ورایی و فراتر از ظاهر نیست چرا که زیبایی بسیار ظاهری که گیاهان به منزل می دهند، از نظر بصری نیز چشم را نوازش می کند و می توان آن را بخشی از طبیعت دانست که در طبیعت نه، بلکه در دکوراسیون داخلی از آن استفاده می شود. وجود یک بخش از طبیعت در منزل، می تواند شما را به انرژی های بی نظیر این زمین متصل گرداند

البته که بهترین کار تامین نور مناسب هر گیاه است. اگر در منزل می خواهید نور طبیعی را به همراه داشته باشید می توانید از لامپ رشد گیاه استفاده نمایید

حال فرصت آن است که به معرفی انواع گل آپارتمانی مقاوم به نور کم بپردازیم. تا بتوانید با هر شرایطی که دارید از این نعمت بی نظیر و بی مانند الهی بهره مند باشید. البته این مورد را هم در نظر داشته باشید که ممکن است گل آپارتمانی مقاوم به نور کم را در دیگر جا ها و در قسمت های مختلف گیاه سایه دوست نیز معرفی نمایند. سایه دوست بودن همان مقاومت داشتن گیاه در برابر نور کم است.

این اصل را هم در نظر داشته باشید که به طور معمول گیاهانی گه گل می دهند، نیازمند نور بسیاری هستند در نتیجه در این مقاله به معرفی گیاهان و گل آپارتمانی مقاوم به نور کم خواهیم پرداخت نه به صورت انحصاری به آن گیاهانی که از خود گل می رویانند

معرفی بهترین گل های آپارتمانی مقاوم به نور کم

دیفن باخیا

دیفن باخیا را دیگر هر کسی میشناسد، گیاهی مقاوم، زیبا و مناسب برای هر محیطی که در آن ساکن هستید و در آن از این گیاه استفاده می نمایید. دیفن باخیا، از نظر برخی از افراد سمی ست. اما این سمی بودن برای فضا و ... نیست. به عبارتی نگهداری دیفن باخیا آسیبی به محیط امن خانه شما نمی رساند و می توان آن را یکی از انواع گیاهان و گل آپارتمانی مقاوم به نور کم دانست. اما بهتر است حیوانات خانگی و کودکان را از این گیاه دور نمایید چرا که سمی بودنش با برخورد و یا وارد دهان شدن خود را نشان می دهد.

گندمی

گندمی یا عنکبوتی (که بیشتر افراد از آن با نام گندمی می شناسند و کمتر کسی به آن عنکبوتی می گوید) این گیاه شکلی پر حجم و برگ های نازکی دارد که سفید رنگ و سبز رنگ هستند و در صورتی که تغییر رنگ دهند باید متوجه آن شوید که مشکلی در آب و یا اخلالی در مراقبت از آن وجود دارد. اما این گیاه را بر خلاف ظاهر آسیب پذیرش می توان از آن دست گیاهان سایه دوست و گل آپارتمانی مقاوم به نور کم دانست و به این لیست افزود.

لاکی بامبو

لاکی بامبو کمتر معروف است، در این خواهان کمتری دارد و در آنان که به فنگ شویی علاقه مند هستند و در آن اطلاعاتی دارند بسیار. خواهان بودن افرادی که فنگ شویی را از بر اند این است که از نظر این شبه علم که هرگز نیز به اثبات نمی رسد، لاکی بامبو برای بهبود فضا و محیط بسیار مناسب است و دفع نیرو های منفی را به عهده می گیرد که البته مشخص است که به دلیل شبه علم بودن، این توضیحات و تفاسیر چندان قابل استناد نیست اما با این وجود، هیچ چیزی از ارزش های زیباییِ این گیاه کم نمی کند. سایه دوستی تمام عیار و مقاوم ترین به نور کم...این گل آپارتمانی مقاوم به نور کم به حدی به نور کم مقاوم است که می توانید در هر حالتی آن را نگه داری کنید البته همچون دیفن باخیا، کمی مسمویت در برابر خوردگی ایجاد می شود که بهتر است از دسترس کودکان و حیوانات خانگی که ممکن است گیاه را گاز بزنند دور نگه داشته شود

گل سنگ

زیبا، منحصر به فرد، سایه دوست و در دسته و لیستِ گل آپارتمانی مقاوم به نور کم. این گیاه به حدی به نور کم نیاز دارد که در صورت قرار گیری در مقابل یک نور زیاد، از بین رفته و می سوزد. این گیاه صورتی رنگ و زیبا، سلیقه هر شخصی را تامین می نماید. بهترین انتخاب افراد برای منزلشان را می توان گل سنگ دانست چرا که با وجود این که دارای گل های خاصی نیست اما به زیبایی یک گل خانه را رنگ بخشیده و جلوه می دهد.

ترادسکانتیا زبرینا

این گیاه در این لیست گل آپارتمانی مقاوم به نور کم شاید نا شناخته ترین باشد اما این نا شناخته بودن تاثیری در زیبایی این گیاه نداشته. زیبایی منحصر به فرد این گیاه سبب شده که افراد بسیاری علاقه بسیاری نیز به آن داشته باشند به این گیاه به دلایلی یهودی سرگردان نیز گفته می شود. این گیاه در سایه و با نور کم بسیار رشد عالی ای دارد و از همه مهم تر این که برای افرادی که گل کم نور را دوست دارند بسیار مناسب است چرا که این گیاه در نور کم گل نیز می دهد. این گیاه سایه دوست بسیار برای آپارتمان مناسب است بین 30 الی 90 سانتی منتر نیز رشد می نماید. این نشانه فوق العاده بودن این گیاه است پس می توانید با خیالی راحت این گیاه سایه دوست و کم نور را در منزل و آپارتمان و هر فضا و محیط داخلی و کم نوری نگهداری نمایید.

گیاه اژدها

دراسنا که به گیاه اژدها معروف تر است نیز یکی دیگر از گیاهانی ست که نور کم را تاب آورده و در نور پایین و سایه نیز رشد مناسبی دارد گیاه اژدها بسیار سلیقه ای خواهد بود چرا که این گیاه همانند درخت رشد می کند (نه از نظر ابعاد بلکه از نظر حالت رشد و شکل) در نتیجه برای کسانی که علاقه شدیدی به گل و گیاه ظریف دارند چندان مناسب نیست اما زیبایی خود را نیز دارد و می تواند در جایگاه خود بسیار زیبا هم باشد. بهتر است این گیاه را روی سطح زمین و محل هایی پایین تری نظیر پله و ... قرار داد تا با این محل، غیر ظریف بودن این حالت را از چشم ها پنهان نمایید.

سانسوریا

سانسوریا را نیز هر کسی می شناسد. به افرادی که حتی 5 گیاه میشناسند نیز بگویید نام چند گیاه نام ببرند، به یقین سانسورا را نیز نام خواهند برد و این نشان از محبوبیت این گیاه دارد. محبوبیت در عین مقاوم بودن به نور کم و سایه دوستی. البته به دلیل شمایل و ظاهری که این گیاه دارد برخی آن را گیاه ماری نیز می نامند. البته که بهترین شرایط برای این گیاه آن است که در نور متوسط تا زیاد آن هم به صورت غیر مستقیم قرار بگیرد اما آن چه این گیاه را متمایز می کند این است که با وجود این موردِ ذکر شده، سانسوریا می تواند در طیف و لیست گل آپارتمانی مقاوم به نور کم قرار گیرد چرا که نور کم و سایه را نیز می تواند طبق شرایط خاصی تحمل نماید. البته با توجه به حساس بودن این گیاه پیشنهاد می شود که ایده آل ترین شرایط را برای آن فراهم نمایید

گیاهان گل آپارتمانی مقاوم به نور کم تنها به این لیست منتهی نمی شود اما دیگر مجال لیست بلند بالا تری وجود ندارد

در این محتوا به بهترین لیست ممکن در حوزه گل آپارتمانی مقاوم به نور کم پرداخته شد. امید است که گیاه و گل مورد نظر خود را یافته باشید و بتوانید با انتخابی صحیح بهترین فضا را به منزلتان هدیه کنید. بار دیگر برای یادآوری لازم به ذکر است که گیاهی مقاوم به کم نوری ست که سایه دوست باشد، بتوان آن را در فضای بسته نگه داشت و مراقبت نمود. برخی گیاهان در نور بسیار می سوزند و از بین می روند. در این مقاله اشاره ای به چند نمونه از گیاهانی شد که می توانید با خیالی آسوده آن را در آپارتمان نگه داری نماییدبه این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


نظرات شما:

جدیدترین ها